Wybory do Rady Rejsu 2012-2013 - DYSKUSJE

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Wybory do Rady Rejsu 2012-2013 - DYSKUSJE

Post autor: etnamars »

Wątek, w którym można zadawać pytania kandydatom, prowadzić dyskusje dotyczące wyborów do Rady Rejsu.

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Re: Wybory do Rady Rejsu 2012-2013 - DYSKUSJE

Post autor: u810 »

Nie widzę RR, które ma stać na straży regulaminu, odpowiada za serwis przed światem zewnętrznym ludzi, którzy notorycznie łamią regulamin, wykorzystują cudzą własność zarówno fizyczną jak i intelektualną. Bez wskazywania, mam nadzieję że jakieś resztki wstydu zachowali.

Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: burak »

Dlaczego nie ma na stronie głównej OC informacji o wyborach??
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

burak pisze:Dlaczego nie ma na stronie głównej OC informacji o wyborach??
Bo teraz partie poli.. tfu, grupy wzajemnych ador.. tzn. brać geokeszerska wystawia swoich kandydatów. Nie wiadomo na kogo będzie można głosować, listy nie gotowe, nie wiadomo ile iksów można będzie postawić i kto będzie liczył głosy :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Chętnie oddam głos na kandydata który przeforsuje odblokowania możliwości logowania znalezienia i innych typów logów zarówno dla "tymczasowo niedostępnych" jak i dla "zarchiwizowanych". Podstawą znalezienia skrzynki jest wpis w papierowym logbooku. Internetowy log jest drugorzędny, więc reglamentacja dostępu do niego nie powinna zależeć od właściciela skrzynki.

O sprawie pisałem tu: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 45#p101345
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

Highlander pisze:Chętnie oddam głos na kandydata który przeforsuje odblokowania możliwości logowania znalezienia i innych typów logów zarówno dla "tymczasowo niedostępnych" jak i dla "zarchiwizowanych".
Popieram przedpiścę. Z taką uwagę, że kandydat również przeforsuje, że po archiwizacji kesza nie będzie wolno zmieniać jego nazwy ani współrzędnych, żeby nie powstawały kolejne zatopione łodzie podwodne klasy "Spider" (może są tez jakiś inne typy :roll: ).

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

Myślę, że za takim rozwiązaniem będzie większość kandydatów :) Zresztą wkrótce się przekonamy gdy kandydaci przedstawią swoje sylwetki i programy ;)

Ze swojej strony chciałbym dodać, że mam nadzieję iż będziemy tu wszyscy prowadzić merytoryczną dyskusję ( o co patrząc na ostatnie wydarzenia - może być ciężko).

Pozdrawiam MG

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

miklobit pisze:
Highlander pisze:Chętnie oddam głos na kandydata który przeforsuje odblokowania możliwości logowania znalezienia i innych typów logów zarówno dla "tymczasowo niedostępnych" jak i dla "zarchiwizowanych".
Popieram przedpiścę. Z taką uwagę, że kandydat również przeforsuje, że po archiwizacji kesza nie będzie wolno zmieniać jego nazwy ani współrzędnych, żeby nie powstawały kolejne zatopione łodzie podwodne klasy "Spider" (może są tez jakiś inne typy :roll: ).
Osobiście też mi się owe "zatopienia" nie podobają, jednak mam pewne odczucie że ww. zablokowanie takich zmian byłoby zamachem na "konstytucyjną" wolność dysponowania keszem przynależną Założycielowi. Sprawą podstawową jest że kesz - obiekt fizyczny oraz opis (w tym dane o współrzednych) należą do Założyciela. Odebranie części tej wolności/własności mogłoby być precedensem, furtką do kolejnych ograniczeń, natomiast obejscie tego zakazu byłoby banalnie proste - najpierw zmiana nazwy i koordów na Atlantyk i sekundę potem archiwizacja. Czyli zmiana z konsekwencjami ale zysk praktyczny żaden.

Ale ad rem. Ostatnio było wiele gorących dyskusji, m.in. w temacie kompetencji, zadań i pracy RR i COGu. Wyobrażam sobie, że przy okazji wyborów koleżanki i koledzy, którzy mają coś waznego do powiedzenia (szczególnie krytycznego) zgłoszą swoje kandydatury i wystartują w wyborach. Bardzo proszę nie odbierać powyższego jako jakikolwiek przytyk czy inny sarkazm, bo nie taki jest mój cel. Ja całkiem poważnie myślę, że jeśli nie odpowiada nam sytuacja zastana, to najlepszym sposobem na jej zmianę jest wzięcie sprawy/władzy we własne ręce i "zrobienie tak, żeby było dobrze".
Wyjaśniwszy powyższe niniejszym zabraniam się na mnie obrażać i pokazywać mi język, tudzież inne członki ;)

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

maryush pisze:obejscie tego zakazu byłoby banalnie proste - najpierw zmiana nazwy i koordów na Atlantyk i sekundę potem archiwizacja.
Tak jak proponował Highlander w innym wątku - Jeśli przesunięcie kordów większe niż powiedzmy 50 metrów musiał by akceptować COG, obejście takie nie byłoby możliwe.

Awatar użytkownika
emte
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: emte »

A takie pytanie mam, czy skoro są wybory to i skrzynki nowych użytkowników akceptowane/weryfikowane będą dopiero po wyborach? :roll:
Bo tak już sobie czekam tydzień na weryfikacje i już w sumie nie wiem co myśleć...
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: snp »

http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=30&t=6184

zeszłoroczny wątek z kiełbasami wyborczymi - można przejrzeć, sprawdzić co kto naobiecywał i ile z tego widzimy wdrożone.
ObrazekObrazek

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

To wszystko dyskusje czysto techniczne a teraz z zupełnie innej beczki.

1. Co kandydaci proponują w celu wyjścia OC z katakumb i nawiązania jakiejś cywilizowanej współpracy z PTTK, Lasami Państwowymi, Parkami Narodowymi , instytucjami ...........
2. Jak odnoszą się do prowadzenia OC.pl przez stowarzyszenie zwykłe ?

Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: pan_ryba »

Przyłączam się do obu pytań u810.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Highlander pisze:Chętnie oddam głos na kandydata który przeforsuje odblokowania możliwości logowania znalezienia i innych typów logów zarówno dla "tymczasowo niedostępnych" jak i dla "zarchiwizowanych". Podstawą znalezienia skrzynki jest wpis w papierowym logbooku. Internetowy log jest drugorzędny, więc reglamentacja dostępu do niego nie powinna zależeć od właściciela skrzynki.

O sprawie pisałem tu: http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 45#p101345
stało się chyba wcześniej niż wybory nastaną... ciekawe czy tylko chwilowo
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

u810 pisze:To wszystko dyskusje czysto techniczne a teraz z zupełnie innej beczki.

1. Co kandydaci proponują w celu wyjścia OC z katakumb i nawiązania jakiejś cywilizowanej współpracy z PTTK, Lasami Państwowymi, Parkami Narodowymi , instytucjami ...........
2. Jak odnoszą się do prowadzenia OC.pl przez stowarzyszenie zwykłe ?
pan_ryba pisze:Przyłączam się do obu pytań u810.
To może ja się wypowiem.

Zacznę od pytania numer 2.
OC w ostatnim czasie bardzo się rozrosło, i myślę że stworzenie osobowości prawnej - najlepiej właśnie stowarzyszenia pomogło by ogarnąć to wszystko. Wiem, że stosunek wielu osób do tego typu działalności jest negatywny, więc według mnie bycie członkiem stowarzyszenia nie powinno w żaden sposób premiować jego członków. Składka członkowska symboliczna - 1 zł rocznie. Stowarzyszenie powinno być "podległe" Radzie Rejsu przez co zachowalibyśmy demokratyczne wybory na OC. Zakładając stowarzyszenie na pewno nie ma się co spieszyć, wszystko należy dokładnie przemyśleć i przedyskutować. W rozmowach zdecydowanie udział powinny wziąć udział osoby takie jak tAto który jest np. właścicielem domeny opencaching.pl

Co do pytania pierwszego, to posiadanie osobowości prawnej na pewno ułatwiło by kontakt z różnymi instytucjami. Rada Rejsu powinna według mnie wyznaczyć osobę lub osoby które będą reprezentowały oc.pl na zewnątrz (mam tu na myśli kontakt z różnymi instytucjami itp).

OC jest już bardzo dużym serwisem, ze sporą społecznością i myślę, że obie moje propozycje (również po ewentualnych zmianach na które jestem otwarty) powinny sprawić, że OC dalej będzie się prężnie rozwijało.

Zablokowany