Błędne archiwizowanie skrzynek?

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 34 razy

Błędne archiwizowanie skrzynek?

Post autor: Karls »

Witajcie, zauważyłem że wszystkie skrzynki Spidera(54 sztuki) zostały z dnia na dzień zarchwizowane. Czy to jakiś błąd? Skrzynki na GC są dalej dostępne. Czyżby wycofał się ze swojego pomysłu przeniesienia skrzynek na OC? Trochę nie fajna sytuacja bo zamierzałem po nie dzisiaj pojechać :/
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Re: Błędne archiwizowanie skrzynek?

Post autor: krystiant »

Skoro są nadal na GC to spokojnie możesz jechać i je znajdować - jedyna różnica to to, że nie zalogujesz znalezień na OC.pl, a ponieważ satysfakcję ze znalezienia ma się w terenie więc brak logowania w jednym z serwisów nie powinien psuć zabawy...
O powody powinieneś się pytać Spidera - ja się pytałem, ale nawet gdyby odpowiedział to bym się nie podzielił, bo to jego sprawa... wolno mu, jego skrytki.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Czyli skrzynki są nadal aktywne, tylko usunięte z oc tak? O to mi chodzi bo nie chciałem jechać na marne ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Otrzymał podziękowań: 398 razy

Post autor: krystiant »

Spider bardziej bawi się na GC, jeśli tam są aktywne to obstawiam, że są również w terenie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

jaber
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jaber »

Karls pisze:Witajcie, zauważyłem że wszystkie skrzynki Spidera(54 sztuki) zostały z dnia na dzień zarchwizowane. Czy to jakiś błąd? Skrzynki na GC są dalej dostępne. Czyżby wycofał się ze swojego pomysłu przeniesienia skrzynek na OC? Trochę nie fajna sytuacja bo zamierzałem po nie dzisiaj pojechać :/
Bo to bylo zrobione tylko tak dla mediow aby naciagnac ludzi zeby zakladali skrzynki tez na GC.com, przeciez to bylo tylko z okazji

http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=18068

teraz pozostali uczestnicy tego wyzwania powinni to samo zrobic na GC.com :-)

Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Podziękował;: 112 razy
Otrzymał podziękowań: 194 razy
Kontakt:

Post autor: miklobit »

He he... Kolega Spider/Reviewer* poświęcił nawet chwilę swojego cennego czasu, żeby wyczyścić kordy we wszystkich archiwizowanych skrzynkach :shock: .
W sumie nazwy też mógł wyzerować ... Bo tak to z biedą ale można się domyślić gdzie te kesze są :mrgreen:
jaber pisze:teraz pozostali uczestnicy tego wyzwania powinni to samo zrobic na GC.com :-)
A to taki dobry wzór do naśladowania (masowe archiwizowanie skrzynek) ?

* niepotrzebne skreslić

Awatar użytkownika
odludeq
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: odludeq »

miklobit pisze: W sumie nazwy też mógł wyzerować ... Bo tak to z biedą ale można się domyślić gdzie te kesze są :mrgreen:
no i masz... ;]

swoja droga nie wiem czemu ma sluzyc takie zachowanie.. sam szukam w obu systemach, ale takie numery nastawiaja mnie raczej negatywnie do tego "komercyjnego" zamiast zachecac..
Obrazek ^ Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Czyli wyszło na takie zagranie poniżej pasa. Ja na gc tylko cachuje jak akurat kilka innych skrzynek z oc zaliczam i się jakaś napatoczy bo w nawigacji mam wgrane cache z obu serwisów. Szczerze to mam nadzieję że na ten chwyt nabrało się jak najmniej naszych użytkowników.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

Żenuła po maksie i tyle.
odludeq pisze:swoja droga nie wiem czemu ma sluzyc takie zachowanie.. sam szukam w obu systemach, ale takie numery nastawiaja mnie raczej negatywnie do tego "komercyjnego" zamiast zachecac..
Najśmieszniejsze jest to że rewjułer z GC uważa że to OC.PL jest serwisem komercyjnym, a nie GC ;)))

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 214 razy

Post autor: r00t7 »

reviewer = spider i tyle w temacie ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

aniamala
Bywalec
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: aniamala »

ja też mam niefajnie, bo kilka jego skrzynek znaleźliśmy podczas majówki, a dzień poźniej już ich nie było jak zalogować, no szlag mnie trafia normalnie :(
Nieładnie kolega Spider postąpił, mógł napisać, ze zarchiwizuje i dać czas na wpis, albo by człowiek nie ryzykował życia włażąc gdzieś na skarpę pod mury zamkowe :/
Ja tam się nie zamierzam bawić w GC, czy inną komerchę, OC.pl mi wystarcza (i nie tylko mi), ale nie lubię takich paskudnych zagrań.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

aniamala pisze:ja też mam niefajnie, bo kilka jego skrzynek znaleźliśmy podczas majówki, a dzień poźniej już ich nie było jak zalogować, no szlag mnie trafia normalnie :(
Jestem w tej samej sytuacji - mnie tam szlag nie trafia, ale (trochę z ciekawości ;-)) zgłosiłem problem. Ze Spiderem już trochę *myśli* wymieniłem i nie liczę na jakąkolwiek reakcję z jego strony. Bardziej oczekuję chociażby wprowadzenia zmiany umożliwiającej zalogowanie znalezień skrzynek zarchwizowanych.
Obrazek

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Odp: Błędne archiwizowanie skrzynek?

Post autor: JohnDoe »

Przydał by się mechanizm możliwości zalogowania kesza z datą sprzed archiwizacji (wiem, że mamy braki kadry technicznej), chociaż po głębszym zastanowieniu byłby to łatwy mechanizm do nadużyć - ale w sumie każdy bawi się jak chce, nabijając staty na googlanych virtualach. A co do Spidera, no cóż kolejny kamyk do ogródka na niekorzyść społeczności związanej z gc.com
Za to nie oceniałbym całego serwisu przez pojedynczych jego użytkowników.

Tapnięte z Galaxy+
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Wg mnie warto podpatrzeć kilka sprawdzonych rozwiązań z GC:

1) Powinna być odblokowana możliwość zalogowania znalezienia i komentowania zarówno dla "tymczasowo niedostępnych" jak i dla "zarchiwizowanych". To jest technicznie proste - nie wymaga dopisywania kodu. Zniesienie tej blokady to ważny ukłon w stronę osób logujących z opóźnieniem.

2) Blokada wpisu wg daty uniedostępnienia / archiwizacji - niekoniecznie, ponieważ wiele skrzynek w w/w statusach wciąż istnieje w terenie, czyli wciąż można je znaleźć i wpisać się w papierowym logbooku (chociażby na Pomorzu - sto skrzynek Irudzin76, na Podlasiu - sto skrzynek Teda). Skoro ktoś znalazł pojemnik to czemu nie może opisać tego faktu w internecie? Ja ostatnio na spacerze po trójmiejskich lasach znalazłem kilka znanych mi skrzynek Irudzin76, wpisałem się do logbooka, ale nie mogłem na stronach internetowych tych skrzynek napisać nawet komentarza typu "pojemnik jest i ma się dobrze".

3) Drastyczna zmiana współrzędnych oraz typu już opublikowanej skrzynki powinna wymagać akceptacji COG. Trudna sprawa zarówno technicznie, jak i mentalnie (przecież COG kontroluje tylko 3 pierwsze skrzynki). Ale zapobiegła by fochom w postaci wysyłania skrzynek na Atlantyk.

------------------------------------

Odnośnie kasowania nazw i opisów archiwizowanych skrzynek, tak że znalazcy mają dziurę w historii znalezień... to już zostawiam bez komentarza. Mam nadzieję że przypadek wrocławski pozostanie odosobnionym. Poprzednie osoby które rozstawały się z OC robiły to (z punktu widzenia systemu internetowego) w sposób kulturalny i bez palenia mostów - po prostu archiwizowały swój dorobek, pozostawiając opisy i nazwę bez zmian.
ObrazekObrazekObrazek

yrb
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: yrb »

Dzięki spiderowi mam teraz kilka skrzynek znalezionych na Atlantyku - to gruba impreza musiała być skoro nic z tego nie pamiętam ;)

A tak na poważnie to nie ma się czym przejmować. Jeżeli to miał być żart to nie był śmieszny, jeżeli ta akcja miała zwrócić uwagę na jakiś problem to zwróciła ale na problem spidera ze samym sobą. Dzieciom wybacza się więcej niż dorosłym więc nie pozostaje nic innego jak wybaczyć i bawić się dalej.
Za ten post autor yrb otrzymał podziękowania (total 2):
rubeusBombadil

ODPOWIEDZ