Integracja serwisów

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Integracja serwisów

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 18:09

Witajcie, pewnie wielu z was słyszało o "Wyzwanie Bedkkka". W komentarzach wywiązała się kolejna inicjatywa - spider dodał swoje skrzynki z GC na OC. W związku z tym jeden z użytkowników rzucił pomysł integracji i to własnie chciał bym poruszyć. Jako że pracujemy na skrypcie "open" to czy możliwa była by modyfikacja by importować skrzynki znalezione na GC jeśli są multisystemowe? Drugi mój pomysł to importowanie całych skrzynek wraz z opisami (coś jak na opencaching.com). Jak myślice, czy wspólnymi siłami możemy to zrealizować? Ideałem było by stworzenie skryptu który eksportuje gpx ze skrzynkami GC na terenie polski i podpina je pod bazę OC - był by to definitywny koniec batalii pomiędzy serwisami i raz na zawsze skończył by się problem "kradzieży" miejscówek.

Powyższy pomysł jest tylko propozycja - tu chciał bym przedyskutować za i przecie jak również usłyszeć opinię COG czy wyrażają zgodę na coś takiego. W skład mojej drużyny cacherskiej wchodzi informatyk a ja mam nieco amatorskiego doświadczenia z php i bazami danych więc możemy pomóc ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Re: Integracja serwisów

Post autor: sp2ong » środa 22 lutego 2012, 18:16

Tak z ciekawosci w druga strone tez jest planowana integracja ? Czy Geocaching.com zmienil polityke do alternatywnych serwisow geocaching ? i mozna dac (bez kamuflazu) w opisie link do skrzynki na OC PL aby pod tm adresem ktos zrobil takze wpis w logu na OC PL tak jak to jest mozliwe na OC PL w przypadku GC.com?
Ostatnio zmieniony środa 22 lutego 2012, 18:32 przez sp2ong, łącznie zmieniany 1 raz.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 18:20

Nie słyszałem o planach integracji w drugą stronę ;) Może jeśli my pierwsi wyciągniemy rękę to coś się zmieni?
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator

Post autor: maryush » środa 22 lutego 2012, 18:40

Ja poproszę o wyjaśnienie, bo chyba nie kumam.

1.Na czym polega tzw. problem "kradzieży" miejscówek? Czy na tym że ktoś zakłada kesza w jednym systemie, a nie w obu?

2.Co oznacza "importowanie skrzynek znalezionych na GC jeśli są multisystemowe"? Gdzie je importować skoro przecież one (jako multisystemowe) już na OC też są?

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 19:38

1. Chodzi mi o sytuację kiedy ktoś założył skrzynkę na OC i chce przenieść ją na GC a tam zajęta miejscówka

2. Chodziło mi o importowanie znalezień

Apel: Proszę nie szukajcie dziury w całym, proszę o konstruktywną dyskusję na temat ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 22 lutego 2012, 19:54

Karls pisze: Ideałem było by stworzenie skryptu który eksportuje gpx ze skrzynkami GC na terenie polski i podpina je pod bazę OC
Niestety, polityka firmy zarządzającej serwisem geocaching.com nie pozwala na takie coś. Najpierw poczytaj co tam można, a co nie, potem napisz do nich, że chcielibyśmy się integrować i jak wynegocjujesz z nimi otwarcie na inne serwisy to będziemy myśleć o stronie programistycznej przedsięwzięcia...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » środa 22 lutego 2012, 20:39

to jest niestety minus gc, ale co zrobić. to ktoś wyżej siedzi za polityką firmy nie użytkownicy, więc czemu mam nie pokazać komuś zagranicznemu jakiejś miejscówki tylko dlatego że firma tak broni swego ?

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 20:52

krystiant pisze:Niestety, polityka firmy zarządzającej serwisem geocaching.com nie pozwala na takie coś.
To jak to zrobił garmin że u nich na opencaching.com się da? Załączasz gpx i nie ma problemu. Wystarczy zrobić skrypt który np. raz na 24h generuje gpx z bazy gc i gotowe.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 22 lutego 2012, 20:59

Garmin to inna firma i ma inną politykę... Technicznie dałoby się zintegrować wszystkie serwisy, tylko gdyby wszystkie kesze z GC były dostępne u nas, to w jaki sposób Groundspeak (właściciel GC) miałby zarabiać... Garmin np. m.in. zarabia na sprzedaży sprzętu.
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 21:02

Źle mnie zrozumiałeś - na serwis garmina można importować cache z GC. O ile wiem wystarczy wygenerować plik gpx ze swoimi cachami. Ja proponuje zrobić automat który by na tej samej zasadzi załączał je do naszej bazy.
ObrazekObrazekObrazek

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » środa 22 lutego 2012, 21:15

Karls pisze:Źle mnie zrozumiałeś - na serwis garmina można importować cache z GC. O ile wiem wystarczy wygenerować plik gpx ze swoimi cachami. Ja proponuje zrobić automat który by na tej samej zasadzi załączał je do naszej bazy.
Na szczęście serwis opencaching.pl jest o wiele bardziej przyjazny użytkownikowi niż GC, a do tego nieporównywalnie bardziej wypasiony w funkcje niż ten garmina. Danych gpx z GC ot tak nie można sobie przetwarzać. Stanowią o tym guidelines, których najwyraźniej nie przeczytałeś.
Do tego OC.pl jest bardziej otwarty niż oba serwisy, bo pozwala umieszczać linki do tych samych skrzynek rejestrowanych w wielu systemach.

Czy skrzynki zakładają automaty? Nie. Skrzynki są zakładane przez użytkowników. I niech tak zostanie.
Jak ktoś jest leniem i liczy na to, że wszystko mu się samo zrobi, założy i jeszcze zaloguje...
...a nieważne.

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 21:30

To skoro nie chcecie automatu to może taka opcja jak na opencaching.com żeby można było łatwo przenosić cache z GC(i innych serwisów) do nas? Zawsze to ułatwienie i na pewno odbije się w ilości skrzynek.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » środa 22 lutego 2012, 21:58

Zrobienie takiego automatu byłoby sztuką dla sztuki...
Po pierwsze są ważniejsze rzeczy do zrobienia.
Po drugie - i tak nie ma za bardzo kto
Po trzecie - gra nie warta świeczki.
Jak ktoś chce przenieść swoje kesze to brak automatu go nie powstrzyma (Spider przeniósł ponad 50). Tych innych keszy nie ma aż tyle, że warto tracić czas i siły na napisanie tego kodu...
ps. to nie krytyka pomysłu, tylko próba wytłumaczenia dlaczego tego nie będzie w najbliższym czasie (a najprawdopodobniej wogóle)

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Karls
Forumator

Post autor: Karls » środa 22 lutego 2012, 23:31

Czy warte świeczki czy nie jest właśnie przedmiotem dyskusji. Ty uważasz że nie ja mówię że jak ktoś nie korzystał w ogóle z OC i ma 300 skrzynek na GC to przez myśl mu nie przejdzie brać się za przepisywanie a my na tym tracimy. A połączenie baz ciągle wydaje mi się ciekawe ;)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » czwartek 23 lutego 2012, 00:11

Mechanizmy publikowania skrzynek na różnych serwisach są. Zakładając na OC mogę założyć na GC. I vice versa. Jako założyciel mam prawo decydować gdzie moje kesze będą widoczne.
Jak na razie nie chcę by moje skrzynki były widoczne na GC. Taki mój wybór ;)
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ