Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Re: Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Post autor: Doc_with_the_dog »

I ja chciałem podziękować wszystkim za fajną zabawę. Przy ostatniej zagadce jakiś kwadrans zajęło nam wykminienie rozwiązania. Załapalismy się na grupowego STF'a, spóźniając się o kilka minut. Fajnie było się znow spotkać, a co do postnego kalendarza, jestem scepytczny. Tak jak napisał ZYR - Adwentowy jest unikalny i nie powinniśmy mnożyć klonów. Urok jego taki, że jest raz do roku.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Nannette pisze:A niby jak zweryfikowałeś poprawność kordów? Mnie nie pytałeś ! A kesza nie było w terenie do późnego popołudnia.
Parę słów wyjaśnienia - kliknąłem na mapę skrzynek v3 i zdjąłem naprawdę przypadkowo kordy mojego kesza spotkaniowego na finale Twojego, katowickiego, adwentowego. Nie musiałem weryfikować poprawności kordów, bo wiedziałem że tam będzie, nie mam pojęcia dlaczego - przeczucie, intuicja, coś czego nie da się zdefiniować.

Przysięgam, że rozwiązanie zagadki numer 22 poznałem, gdy upłynęło sporo czasu od północy. Postępuję w tej zabawie zgodnie z zasadami fair-play.

Dziękuję wszystkim za wspaniały quiz adwentowy :D

Życzę Wam wspaniałych, zdrowych, pogodnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia :D

Sebastian
Obrazek

Awatar użytkownika
Psikiszek
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: Psikiszek »

Co da kalendarza postnego to jakoś tego nie widzę. Słodycze też są dobre, ale w nadmiarze powodują nudności. No i zabiłoby się unikatowy klimat tego adwentowego.
A za tegoroczny dziękuję wszystkim którzy się do niego przyczynili. Jak na mój gust był "akuratni". Niektóre zagadki łatwe, inne trudne, jak w życiu, ale przynajmniej nie było z serii "co poeta miał na myśli?". Uczciwie się przyznam że wszystkich nie rozwiązałem sam. Bez hinta od Sebastiana pierwsza zagadka Wąska (słynne trzecie słowo), byłaby pewnie nie do przeskoczenia. Figurę z zagadki "dokąd Mikołaj niesie choinkę" obliczył mi brat, bo sam nad tym siedziałem cały dzień i już wiem dlaczego przez całe życie z matmy miałem w porywach dst. Druga zagadka Waska bez ogromnej pomocy Bombadila też by raczej leżała. Co tam jeszcze? Aha, przy zagadce z potłuczonymi bombkami, MiszkaWu oświecił mnie skąd można poznać zasadę i przy pierwszej zagrał melodię. Dzięki Wam za to.
Wesołych Świąt.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

zyr pisze:... choć osobiście uważam, że Wielki Post to raczej nie okres na zabawę. Adwent to co innego. Sprawa druga: Jeden tego typu kesz ma wartość między innymi dlatego, że jest jeden. Z tego samego jest tylko jedna skrzynka w serwisie, a nie 17 z tym samym zadaniem.
100% zgodności z moim zdaniem, więcej powiem! - niech Wielki Post, na zmasowane projekty quizowe potrwa do Adwentowego Kalendarza Quizowego 2012 8)
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
dagomir

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Sebastian pisze:
Ale najfajniejsze były poszukiwania skrzynki finałowej w Kielcach, wspólnie z Wojtkiem, który idąc na skrzynki finałowej zapominał GPSa :lol: Zabawa z naprowadzaliśmy kogoś na kesza przez telefon, znajdującego się w mieście, w którym nigdy nie gościliśmy, na podstawie Google Maps - bezcenna :lol:
widzę że Kielce w wiele miejsc tej nocy dzwoniły.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

r00t7 pisze:
Sebastian pisze:
Ale najfajniejsze były poszukiwania skrzynki finałowej w Kielcach, wspólnie z Wojtkiem, który idąc na skrzynki finałowej zapominał GPSa :lol: Zabawa z naprowadzaliśmy kogoś na kesza przez telefon, znajdującego się w mieście, w którym nigdy nie gościliśmy, na podstawie Google Maps - bezcenna :lol:
widzę że Kielce w wiele miejsc tej nocy dzwoniły.
Tylko w dwa :) Do Roota czyli Ciebie i Sebastiana :)
Sebastian pisze:
co prawda się nie udało, ale zabawa była przednia :lol:
W zasadzie to się udało bo o 6:41 zaliczyłem FTFa mimo wcześniejszych przeciwności losu :) Dzięki wielkie za pomoc.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Gdzieś jeszcze dziewiczy finał został :?: Dziś po 14 ustrzeliłem Wrocław :D

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Świdnik chyba jeszcze nie ruszony?

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Szkoda, że ludzie nie zawsze w logach piszą, którą skrzynkę zaliczyli by to można w jakiś sposób zweryfikować.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

etnamars pisze:Świdnik chyba jeszcze nie ruszony?
Dziś nie dam rady :(
Po wklepaniu współrzędnych, wyszło mi 408 km :twisted: (w jedną stronę)
JohnDoe pisze:Szkoda, że ludzie nie zawsze w logach piszą, którą skrzynkę zaliczyli by to można w jakiś sposób zweryfikować.
Mnie tak ten Wrocław, przez całe Święta męczył...
Dlatego dziś 200 km zrobiłem :D

Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: taiffun »

JohnDoe pisze:Szkoda, że ludzie nie zawsze w logach piszą, którą skrzynkę zaliczyli by to można w jakiś sposób zweryfikować.
Poruszyłem rzecz w swoim logu, zapytam was tu - co sądzicie o małej modyfikacji, aby każda fizyczna skrzynka finału miała własny profil w serwisie? Widziałem że Alex w Szczecinie linkował tak czy siak, inne tego typu wbicia w mapę spopularyzowałyby kalendarze dla osób które dołączają w trakcie roku i nie wiedzą np że w ich mieście istnieje finał kalendarza wbitego gdzieś tam w stolycy ;)
Uporządkowałoby to też kwestię logów, a stricte kalendarz z zagadkami byłby i tak jeden. Może warto pójść za rok w tą stronę?

zyr
Forumator
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 141 razy

Post autor: zyr »

http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 810#p97943
Odpowiedź w zasadzie już padła. Jak dla mnie, to cała frajda tego kesza, to to, że jest jeden. Nie zamierzam tego zmieniać w roku przyszłym, ale też nie jest powiedziane, że będę pomagał w roku przyszłym. Więc jeśli kto inny się będzie zajmował Kalendarzem, to niewykluczone.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 402 razy

Post autor: krystiant »

Lokalną skrzynkę będącą finałem kalendarze zakłada ktoś z lokalnych keszerów - jak wkłada wysiłek w założenie, to może również rozpuścić wiadomości o jej istnieniu. To nie jest tak, że z Warszawy w tajemnicy przywieziono kesza...
A może dałoby radę żeby każdy - niezależnie od kordów "domowych" - widział link do adwentowego w "moja okolica"?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Stryker »

Wystarczy, że lokalny zakładacz w okolicy miejsca ukrycia założy "skrzynkę" spotkaniową - ona się wyświetla osobno (więc nie "spadnie" z listy w przypadku, gdy w okolicy zostanie założonych 10+ nowych keszy). Żeby było bardziej adwentowo, w tym czasie można też podmienić ikonkę spotkania na "świąteczną".
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Czy my aby nie robimy z ludzi ćwierć inteligentów? Podczas trwania quizu na forum stosowny wątek jest najprężniej rozwijającym się tematem. Na FB aż huczy. Prawda jest taka, że kto choć trochę uczestniczy w społeczności OC, dowie się z różnych stron. A kto nie potrafi znaleźć, to i tak sobie nie poradzi z zagadkami :wink:
Jak dla mnie jedno OP jest ok. Pomysł z linkami uważam za chybiony (no chyba, ze tak jak art noise, zrobi ktoś skrzynkę która jest w rzeczywistości), pustym linkom mówię zdecydowane NIE!
Za chwilę ktoś wpadnie na pomysł, by linkować swoje skrzynki w każdym miescie powyżej 100 000 mieszkańców....
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

ODPOWIEDZ