Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
formica
Stały bywalec

Re: Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Post autor: formica » czwartek 22 grudnia 2011, 10:46

Skrzynka zdobyta, ale dalej nie wiem co ma wyjść z żółtych bombek :)

-----EDIT-----
Już wiem - dzięki za PW :)
Ostatnio zmieniony czwartek 22 grudnia 2011, 13:51 przez formica, łącznie zmieniany 1 raz.
...::: keep smiling :::...

Awatar użytkownika
mziolko
Nowy na forum

Post autor: mziolko » czwartek 22 grudnia 2011, 12:33

krystiant pisze:opolskiej ekipie za spotkanie i miłą atmosferę (nikt nikogo nie zadeptał itp. :wink: )
Deptanie, deptaniem, ale dobrze że nikt, nikomu w d..ę nie wjechał podczas wyścigu na finał. Na szczęście kolega Cichy zadbał o odśnieżoną nawierzchnię...
Dzięki za zagadki, dzięki za spotkanie, dzięki za burzę mózgów, dzięki za wyścig po kesza, dzięki za emocje :)
ps. Jak sobie przypominam Yurrasowe: "Za tego FTFa zgłoszę was do COGu i RR" :lol:
Obrazek Obrazek

redfox
Bywalec

Post autor: redfox » czwartek 22 grudnia 2011, 14:02

Mógłbym prosić o pomoc?
Kilka zagadek mi zostało jednak ich nie rozumiem :(
Jakąś dobrą osobę prosiłbym aby mi napisała wiadomość w tej sprawie.
Będę bardzo wdzięczny :)

Dziękuje i pozdrawiam redfox :wink:
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
dagomir
Bywalec

Post autor: dagomir » czwartek 22 grudnia 2011, 21:53

Ale co wam powiem, to wam powiem - dziwnie tak, jak już nie ma na co czekać do północy ^^"
Tak, jestem dziewczynką - i co komu do tego? :P

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » czwartek 22 grudnia 2011, 23:31

Halo! Czeka ktoś na kolejną zagadkę? :wink:

Awatar użytkownika
łowca
Forumator

Post autor: łowca » czwartek 22 grudnia 2011, 23:46

Żywcu pisze:Halo! Czeka ktoś na kolejną zagadkę? :wink:
Jakoś tak ... jak to brzmiało?
Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.

chester
Bywalec

Post autor: chester » piątek 23 grudnia 2011, 00:00

No tak, było minęło. Pozostała pustka. Jak zwykle, skrzynka okazała się mega hitem. Nadal twierdzę, iż jest to jedna z najlepszych skrzynek w serwisie, za co składam pokłony pomysłodawcom. A odbiór w tym roku przerósł chyba oczekiwania. Gdański finał pełen emocji, w tempie iście sprinterskim. Tak na prawdę, to ftf trafił do Starogardu, bo to Jed Team rozwalił zagadkę. Szacun za takie tempo. Reszta składu też coś oczywiście wniosła, a ja chyba najmniej. Ale zabawa była przednia. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim coś wnoszącym do tego wydarzenia

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator

Post autor: Sebastian » piątek 23 grudnia 2011, 04:41

Oj, szkoda, szkoda, że się skończyło. Przede wszystkim dziękujemy, za rozmowy przy wspólnym rozkminianiu zagadek, możliwość poznania Was - wspaniałych uczestników zabawy :D

Przy finałowym spotkania kesza katowickiego, nie mogło nas być, bo całkowicie przypadkowo, bez żadnych, chwytów, myków, narzędzi informatycznych, czy czegokolwiek związanego z oszustwem, ustrzeliliśmy niczym szóstkę w totku, współrzędne skrzynki finałowej w Katowicach (Sebastian ustrzelił - Miśka) . Zgodnie z zasadami fair-play, znając koordy finału nie mogliśmy się tam wybrać.

Ale najfajniejsze były poszukiwania skrzynki finałowej w Kielcach, wspólnie z Wojtkiem, który idąc na skrzynki finałowej zapominał GPSa :lol: Zabawa z naprowadzaliśmy kogoś na kesza przez telefon, znajdującego się w mieście, w którym nigdy nie gościliśmy, na podstawie Google Maps - bezcenna :lol:

Teksty:

- tu jakieś boisko widzę i bloki na południu,
- tak widzę jakieś bloki,
- to tak na północ od tych bloków prowadzą koordy,

itd.

co prawda się nie udało, ale zabawa była przednia :lol:

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie, świątecznie - Miśka i Sebek

EDIT: Miśka - spać mi tu, a nie edytować moje posty na forum... wrrrr... :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Post autor: Nannette » piątek 23 grudnia 2011, 08:16

A niby jak zweryfikowałeś poprawność kordów? Mnie nie pytałeś ! A kesza nie było w terenie do późnego popołudnia.
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » piątek 23 grudnia 2011, 09:13

Dobry blef nie jest zły, zawsze uczciwie można przyjechać po północy, dając fory tym którzy dopiero po północy poznali treść i odpowiedź na ostatnią zagadkę.

Nannette, Święta tuż tuż, zostawmy te śledztwa i dochodzenia. :D
Cieszmy się atmosferą.
Wszystkie "czekoladki" już z kalendarza wyjedzone, a następny dopiero, albo już za rok.

Wesołych i Keszowych Świąt dla Wszystkich!!!

Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec

Post autor: Bombadil » piątek 23 grudnia 2011, 10:00

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim wymyślaczom za wspaniałą zabawę przy główkowaniu przy zagadkach :) tajemniczym geokeszerom za wsparcie w chwilach deficytu szarych komórek :oops: Psikiszkowi za hinta do ostatniej zagadki :idea: oraz ekipie białostockiej za cierpliwość przy keszu finałowym.
Dzięki raz jeszcze i Wesołych Świąt.
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz

Odp: Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Post autor: JohnDoe » piątek 23 grudnia 2011, 10:15

Trzy tygodnie prostowania fałd na mózgu. Kilka łatwiej, kilka trudniej, niektóre z małą pomocą przyjaciół. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli przy rozwiązywaniu zagadek i zadań, jak również cieszę się, że mogłem pomóc kilku z Was. Co ja teraz będę po nocach robił jak nie będzie zagadek o północy.
Dziękuje wszystkim, którzy brali udział w tworzeniu zagadek. Dziękuję Wrzosowi i Zaboji za toruńskiego kesza.

Tapnięte z SGS+
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz

Post autor: 5nip3r » piątek 23 grudnia 2011, 11:16

Ja też się wypowiem, a co. Zabawa była przednia. Wszystkie zadania zaliczyłem, ale skrzynki jeszcze nie. Dopiero wyszliśmy ze szpitala i nie wiem, czy przed świętami zdążymy, bo drobne zaległości prezentowe się narobiły. Tak czy siak, za niecierpliwością czekam na następne... a może tak kalendarz wielkopostny ? ;P post 40-dniowy, to będzie więcej zabawy :D:D No i nie trzeba będzie czekać aż do grudnia :D Myślę, że pomysłów na zadania wystarczy - też w razie czego mogę pomóc ;P
Dziękuję bardzo organizatorom, łamigłówkotwórcom oraz wszystkim którzy się razem bawili (i czasem pomagali mi przejść trudności) :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 23 grudnia 2011, 12:16

5nip3r pisze:... a może tak kalendarz wielkopostny ? ;P post 40-dniowy, to będzie więcej zabawy :D:D No i nie trzeba będzie czekać aż do grudnia :D Myślę, że pomysłów na zadania wystarczy - też w razie czego mogę pomóc ;P
Pisałem w tej sprawie do organizatorów, na razie cisza. W każdym razie też deklaruję pomoc.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

zyr
Forumator
Podziękował: 47 razy
Otrzymane podziękowania: 141 razy

Post autor: zyr » piątek 23 grudnia 2011, 14:03

Jeśli o mnie chodzi, to pas. Mogę przygotować zagadkę, choć osobiście uważam, że Wielki Post to raczej nie okres na zabawę. Adwent to co innego. Sprawa druga: Jeden tego typu kesz ma wartość między innymi dlatego, że jest jeden. Z tego samego jest tylko jedna skrzynka w serwisie, a nie 17 z tym samym zadaniem.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi zyr za post (razem 2):
ŻywcuSebastian

ODPOWIEDZ