Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Post autor: Żywcu »

Labirynt przeszedłem ale cyferki mi nie grają - zostawiam na jutro (znaczy dziś...).
Dobranoc
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Labirynt zaliczony.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: ElSor »

14 zrobiona PSem Elementsem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: cichy »

Chyba muszę poczekać na kogoś kto lepiej ode mnie rozróżnia kolory :?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Limak »

5nip3r pisze:
Limak pisze: Na "oko" nie da się tego zrobić - po prostu nie widziałeś rozwiązania, to nie wiesz jak ma wyglądać ten obrazek - na 100% rozwiązania nie widać gołym okiem. Zgodzę się natomiast, że widać jakieś tam zarysy obrazka, ale to nie to samo przecież, choćby ze względu na fakt, że nie widać oryginalnych kolorów ukrytego obrazka. Widać zarys "postaci" oraz kontur napisu. Rozwiązanie (obrazek wynikowy) poleci zaraz na PW.
Zadaniem nie było określenie koloru majtek postaci, ale nazwanie ich. Mi się udało bez specjalistycznych programów, więc nie było tak dramatycznie. A może mam jakieś x-ray w oczach ;P
Acha, no to wychodzi na to, że tylko ja zrozumiałem zadanie... Jako, że sporo osób napisało do mnie PW lub maila, bym przysłał gotowy obrazek z zagadki Sebastiana, wklejam go tutaj - to i tak jest dodatkowa zagadka, nieujęta w adwentowym kalendarzu. I znów się zgodzę ze 5nip3rem, że napis "merry christmas" widać gołym okiem, jak się dobrze przyjrzeć, i że faktycznie, tak Sebastian sprecyzował to zadanie, że odpowiedzią był ten napis, jednak nie o to tak naprawdę chodziło w zagadce - po prostu niedopatrzenie Sebastiana (moze miał brudny monitor), że to widać gołym okiem i/lub złe dobranie tych 2 obrazków. Jak ktoś chce, to mogę dać 2 inne obrazki (jeden w drugim) zaszyfrowane *dokładnie* tą samą metodą, ale rozwiązanie nie bedzie widoczne gołym okiem - kwestia odpowiedniego dobrania 2 obrazków, by różnice w odcieniach nie były widoczne. Oczywiście, mój program odszyfruje również i taki obrazek, oraz dowolnie inny, ukryty metodą której użył Sebastian.

Przepraszam, jeśli komuś popsułem zabawę wklejając obrazek, ale trochę zaczeły mnie już irytować ( ;) ) komentarze osób, które twierdzą, że rozwiązały zadanie na oko, a ja się męczyłem 40 minut z pisaniem programu (bo to co Wy uznajecie za rozwiązanie, ja również widziałem, odrazu po 5 sekundach spojrzenia na obrazek, ale odrazu się zorientowałem, o co chodziło Sebastianowi - o wydobycie obrazka z ciągu bitów, a nie o zgadywanie, co tam może jest widoczne) :P

--uwaga! spoiler --
http://img685.imageshack.us/img685/390/outkb.png
--uwaga! spoiler --
Obrazek
Awatar użytkownika
Styś
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy

Post autor: Styś »

Ale Kamil, jak się odpowiednio przechyli ekran (przynajmniej w laptopie) to widać tą postać. Przynajmniej ja widziałam :D
Wolności swej dziś daj mi część.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Podziękował;: 123 razy
Otrzymał podziękowań: 426 razy

Post autor: krystiant »

Czy jak w labiryncie przechodzę przez jakiś element dwa razy (wchodząc i wychodząc do ślepego korytarza) to mam liczyć dwa razy czy wogóle?
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
czirios
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: czirios »

krystiant pisze:Czy jak w labiryncie przechodzę przez jakiś element dwa razy (wchodząc i wychodząc do ślepego korytarza) to mam liczyć dwa razy czy wogóle?
Moim skromnym zdaniem jest to element zagadki;) Ja sie męczyłem z tym dobre pół godziny, zanim wpadłem, jak trzeba to policzyć :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Styś
Nowy na forum
Podziękował;: 4 razy

Post autor: Styś »

Mam takie wrażenie, że to jedna z łatwiejszych zagadek, a sprawia mi najwięcej trudności ;/
Wolności swej dziś daj mi część.
polcia&szymaneq
Stały bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: polcia&szymaneq »

Może i jest prosta, bo nie wymaga od nas zbytnio myślenia, ale jechanie tym labiryntem to mordęga dla oczu ;P
Ale na cale szczęście... Przeszedłem ten labirynt tylko jeden raz, bo więcej to chyba bym nie dał rady... Muszę aż od kompa odejśc i na zielone popatrzec (podobno pomaga, nawet lekarze tak zalecają ;P).

Powodzenia reszcie ;)
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Spoko, aleksowa poszła w miarę łatwo, najtrudniej było dostrzec początek i koniec labiryntu :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Limak
Stały bywalec
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Post autor: Limak »

My sobie drukneliśmy - jest o wiele łatwej długopisem jechac po labiryncie, niż oczami po monitorze:) Zrobiona bez problemu - no i oczy się nie męczą! Polecamy!:)

@Doc: haha, fakt, chwilę zajmuje znalezienie startu i mety;)
Obrazek
polcia&szymaneq
Stały bywalec
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: polcia&szymaneq »

Mnie zawsze uczono, że drzewka trzeba sadzic, a nie ścinac, więc wolałem oczy niszczyc niż lasy plądrowac ;P
A tak na serio, to jechałem ołówkiem w najlepszym programie do rysowania - PAINT :D
Za ten post autor polcia&szymaneq otrzymał podziękowanie:
dagomir
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Ja też po raz pierwszy użyłem "armaty" do rozwiązania labiryntu. Rysowałem sobie ślad za pomocą Photoshopa na jednej warstwie, na kolejnej zaznaczyłem prezenty na ścieżce potem schowałem ścieżkę o policzyłem co trzeba. Mam nadzieję, że nie spojleruję za bardzo.

Wysłane za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Podziękował;: 22 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: marvet »

Żywcu pisze:Labirynt przeszedłem ale cyferki mi nie grają - zostawiam na jutro (znaczy dziś...).
Dobranoc
mi też nie wchodzi wynik, labirynt przeszedłem bez problemu, lecz wynik to już problem :x
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ