Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Re: Adwentowy kalendarz quizowy 2011

Post autor: maryush »

czirios pisze:Czytając niektóre posty mam wrażenie, że trochę za dużo jest spojlerów w tym wątku... :? I apelowałbym o nieprezentowanie swoich sposobów dojść do rozwiązań oraz niehintowanie na forum - o wszelkie dodatkowe informacje można przecież poprosić przez priv, gdy już nic do głowy nie przychodzi. A po coś chyba jest ustawiona trudność zadania na 5... No chyba, że jestem bardzo odosobniony w swojej opinii...
Ok, ale czy pisać "fioletowy" (bo kolor), "fioletowa" (bo bombka), "bombka fioletowa", czy np. numerek, i czy razem czy ze spacją... to w sumie czysto techniczna sprawa i chyba jest hintem, ale nie spojlerem.

Awatar użytkownika
geo-rge
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: geo-rge »

maryush pisze:Ok, ale czy pisać "fioletowy" (bo kolor), "fioletowa" (bo bombka), "bombka fioletowa", czy np. numerek, i czy razem czy ze spacją... to w sumie czysto techniczna sprawa i chyba jest hintem, ale nie spojlerem.
Trzeba wpisać kolory bombek oddzielone spacjami np. złota srebrna ...

Awatar użytkownika
rene_zen
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: rene_zen »

Takie banalne pytanie, czy zagadkę Nr 2 (Graf-iczna choinka)
da się rozwiązać bez użycia Matlaba, czy tez innego programu, tudzież googla :?:
Kot nie przyjdzie na zawołanie...
On odbierze wiadomość i skontaktuje się w wolnej chwili

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

rene_zen pisze:Takie banalne pytanie, czy zagadkę Nr 2 (Graf-iczna choinka)
da się rozwiązać bez użycia Matlaba, czy tez innego programu, tudzież googla :?:
Tak, np. metodą karteczkową http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... =60#p96727 (zbyszaci)
lub ołówek-gumka (np. ja)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
rene_zen
Bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: rene_zen »

Chodziło mi o bardziej logiczna drogę i jednokierunkową, jak w sudoku o bardzo wysokim poziomie.....
ale spoko skoro "tylko" 18 opcji logicznych jest to może nie tak źle...
w porównaniu z tym co u wąska, to nawet 500 opcji to pikuś :lol:
Kot nie przyjdzie na zawołanie...
On odbierze wiadomość i skontaktuje się w wolnej chwili

aniamala
Bywalec
Podziękował;: 1 raz

Post autor: aniamala »

brasia pisze:
rene_zen pisze:Takie banalne pytanie, czy zagadkę Nr 2 (Graf-iczna choinka)
Tak, np. metodą karteczkową http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... =60#p96727 (zbyszaci)
lub ołówek-gumka (np. ja)
albo za pomoca kartki, długopisu i uważnego skreślania
troche nerwów i pomyłek, ale zagadka w końcu pęka

Awatar użytkownika
czirios
Stały bywalec
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: czirios »

maryush pisze:
czirios pisze:Czytając niektóre posty mam wrażenie, że trochę za dużo jest spojlerów w tym wątku... :? I apelowałbym o nieprezentowanie swoich sposobów dojść do rozwiązań oraz niehintowanie na forum - o wszelkie dodatkowe informacje można przecież poprosić przez priv, gdy już nic do głowy nie przychodzi. A po coś chyba jest ustawiona trudność zadania na 5... No chyba, że jestem bardzo odosobniony w swojej opinii...
Ok, ale czy pisać "fioletowy" (bo kolor), "fioletowa" (bo bombka), "bombka fioletowa", czy np. numerek, i czy razem czy ze spacją... to w sumie czysto techniczna sprawa i chyba jest hintem, ale nie spojlerem.
Skoro autor uznał, że taka informacja nie jest potrzebna w opisie, to znaczy, że jest to element zagadki. Jeśli jesteś pewny kolorów to jest to kwestia wpisania maks 5 możliwości (z tymi numerkami to lekka przesada). A mi weszło za pierwszym razem, co znaczy, że sposób wpisania jest raczej intuicyjny i nie wymaga hinta :wink: Co innego, gdy w zagadce jest błąd, ale wtedy taka informacja powinna pojawić się w treści na stronie zagadki..
Obrazek

Yuffie93
Nowy na forum

Post autor: Yuffie93 »

czy w rebusie (zagadka 3) tkwi jakiś haczyk? bo wpisuje na 500 róznych sposobów hasło które wydaje mi się właściwe (nazwa produktu popularnego w latach 80'/90') i nic

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

Yuffie93 pisze:czy w rebusie (zagadka 3) tkwi jakiś haczyk? bo wpisuje na 500 róznych sposobów hasło które wydaje mi się właściwe (nazwa produktu popularnego w latach 80'/90') i nic
Z tego wniosek, że wydaje Co się i hasło jest inne. :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Podziękował;: 119 razy
Otrzymał podziękowań: 255 razy

Post autor: maryush »

aniamala pisze:albo za pomoca kartki, długopisu i uważnego skreślania
troche nerwów i pomyłek, ale zagadka w końcu pęka
Się zgadza, skreślając niemożności, zostaje w końcu tylko dwa rozwiązania - jedno dobre i jedno niedobre. Albo i to niedobre da się logicznie skreślić, ale już dałem spokój.
Czyli jak pisał R00t7 - na logikę.
czirios pisze:
maryush pisze: Ok, ale czy pisać "fioletowy" (bo kolor), "fioletowa" (bo bombka), "bombka fioletowa", czy np. numerek, i czy razem czy ze spacją... to w sumie czysto techniczna sprawa i chyba jest hintem, ale nie spojlerem.
Skoro autor uznał, że taka informacja nie jest potrzebna w opisie, to znaczy, że jest to element zagadki. Jeśli jesteś pewny kolorów
No właśnie okazuje się że ta sama bombka może być i różowa i fioletowa i wtedy pewność o którą chodzi zdaje się na nic :)
I nie mów że to element zagadki - "zgadnij jaki to kolor widac na twoim monitorze?"
czirios pisze: to jest to kwestia wpisania maks 5 możliwości (z tymi numerkami to lekka przesada).
Dla Ciebie przesada, a dla mnie i nie tylko dla mnie - nie.
czirios pisze: A mi weszło za pierwszym razem, co znaczy, że sposób wpisania jest raczej intuicyjny i nie wymaga hinta :wink:
No to gratulacje, ale to tylko oznacza że intuicyjny jest DLA CIEBIE. Uogólnianie na wszystkich nie jest uzasadanione jak sadzę, bo gdyby sposób wpisania był intuicyjny to nie byłoby pytań w tej kwestii, a są/były.

Żeby nie było - zagadka bardzo mi się podoba, dała się rozwiązać, dziękuję za nią serdecznie.

polcia&szymaneq
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: polcia&szymaneq »

rene_zen pisze:Chodziło mi o bardziej logiczna drogę i jednokierunkową, jak w sudoku o bardzo wysokim poziomie.....
ale spoko skoro "tylko" 18 opcji logicznych jest to może nie tak źle...
w porównaniu z tym co u wąska, to nawet 500 opcji to pikuś :lol:
Niestety jak sudoku się tego nie da rozwiązac ale uwierz, że da się to zrobic dośc szybko wypisując kombinacje na kartce i po kolei je eliminując. Nie zajmie Ci to długo jeśli wybierzesz odpowiednie miejsce startu ;)
Powodzenia ;)

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował;: 217 razy
Otrzymał podziękowań: 79 razy

Post autor: Sebastian »

Szóstka, łatwa i przyjemna, kolejna lekcja MATLABA (zostanę ekspertem tego programu, dzięki quizowi :wink: ), oraz potwierdzenie teorii, że geokeszerki w przeciwieństwie do geokeszerów potrafią opisać słowami barwy :D

Pozdrawiam serdecznie - Sebek
Obrazek

polcia&szymaneq
Stały bywalec
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: polcia&szymaneq »

Sebastian pisze:Szóstka, łatwa i przyjemna, kolejna lekcja MATLABA (zostanę ekspertem tego programu, dzięki quizowi :wink: )
Miałem kiedyś takiego profesora co przytaczał ciągle jedno zdanie, które idealnie pasuje do opisu zastosowania matlaba do rozwiązania tego quizu.
Pozwolę go sobie zacytowac: "To jest jak wyciągnięcie armaty do zabicia muchy".
Matlab to jest potęga! Baaardzo często z niego korzystam, ale nie do rozwiązywania zagadek, toż to odbiera całą radośc z rozwiązania ;)
Trzeba było najpierw spróbowac samemu (w sensie bez użycia komputera) rozwiązac ;) Polecam przy kolejnych zagadkach - większa radośc.
Za ten post autor polcia&szymaneq otrzymał podziękowanie:
MiMPy

Awatar użytkownika
Yuriko
Nowy na forum
Podziękował;: 3 razy

Post autor: Yuriko »

Dotąd zawsze najlepiej szły mi zagadki językowe, a tu proszę - czwórki do tej pory nie skończyłam... Została mi jako ostatnia.
Dzisiejsza zagadka bardzo mi się podoba, bo kojarzy mi się z dwiema lubianymi przeze mnie grami (m.in. ze snookerem - bombki wyglądają trochę jak bile :wink: ) Trudno, wracam do czwórki... Powodzenia wszystkim, którzy jeszcze się nad którąś biedzą!

Awatar użytkownika
busiq
Nowy na forum
Kontakt:

Post autor: busiq »

Mam dylemat co do jednej bombki ( czy jest szara czy biala ) :evil:
~ busiq & team ~
Obrazek

ODPOWIEDZ