Certyfikaty - zanikająca tradycja?

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 174 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Re: Certyfikaty - zanikająca tradycja?

Post autor: Żywcu »

Poprzedni certyfikat był autorstwa użytkownika tboniasty, ten zrobił KrystianT

Obrazek

Kolejne, świetne przykłady będę wklejał.
Takie smaczki mieć w łapkach, to świetny dodatek do zabawy :D , bardzo dziękuję ich twórcą, za inwencję :!:

Awatar użytkownika
taiffun
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: taiffun »

Coś jest w tej regionalizacji, bo po wysypie Poznańskich projektów kilku keszy + finału naturalnym rozwiązaniem jest dla mnie umieszczanie FTFów tylko w finale. Dlatego też pojedynczym tradycyjniakom nie ładuję raczej certyfikatów, chyba że sama skrzynka lub miejsce jest jakieś ponadprzeciętne.
A niżej fotka FTFa który mnie bardzo ucieszył, spod Poznania (kesz, w zdjęciach lepsza jakość i wszystkie trzy certyfikaty)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

[quote="Żywcu"]Poprzedni certyfikat był autorstwa użytkownika tboniasty, ten zrobił KrystianT

ha! piękne!!!

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Post autor: meteor2017 »

Ostatnio miałem dwa FTFy bez certyfikatu, to napisałem w logach że miłą tradycją jest przygotowanie certyfikatów dla pierwszych znalazców. To byli stosunkowo młodzi stażem geocacherzy, to mogli nie trafić na certyfikaty w znalezionych skrzynkach i nie wiedzieć że jest taka tradycja... a zatem w ramach edukacji kolejnych zakładaczy dałem takie info, co z tym zrobią to już ich sprawa.

Ja w każdym razie lubię znaleźć skrzynkę z takim certyfikatem, jest potem fajna pamiątka.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

Mi niestety nie udało się naleźć skrzynki z certyfikatem. Sam nie wkładam do skrzynek certyfikatów ale mam nadzieję, że to się zmieni. Mam zamiar kupić laminator i naprawić swoją drukarkę (logbooki i etykietki na skrzynkę ledwo co drukuje :) ) i wtedy pomyślę o certyfikatach w moich przyszłych skrzynkach. Na razie znalazłem niewiele keszy więc nie mam co narzekać na brak certyfikatów :) Bardziej od tego czy zdobędę certyfikat liczy się dla mnie chyba sam fakt znalezienia skrzynki.

Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: m2m »

Certyfikaty to naprawdę fajna pamiątka. Jak się cieszyłam, jak w Warszawskiej szafie która gra znalazłam wyjątkowy certyfikat :) Jest jeszcze kilka innych, które cieszą.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 126 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Jak mogłam to oklejałam FTFy zwykłą taśmą, albo wkładałam luzem wypisane gotowce (skrzynki spontaniczne lub z czasów, gdy jeszcze nie miałam drukarki). Zakłądałam, że bardzo się nie zniszczą od założenia. Aczkolwiek są ludzie, którzy ich nie biorą :)
Teraz w miarę możliwości staram się laminować, chyba że mi wypadnie spontan, jak ostatnia chałupa pod Płockiem, tam STF, TTF są odręczne i bez laminowania (FTF już pękł) :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Kontakt:

Post autor: BartekPL »

Natchniony tematem w skrzynce którą dziś (lub jutro) założę będą certyfikaty :) To pierwsze certyfikaty które mam w ręce ;-D
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Post autor: MasterGraba »

Zakupiłem laminator więc teraz będę starał się do swoich skrzynek wkładać certyfikaty :) Będą za pewne czarno-białe ale może dorobię się również za jakiś czas lepszej drukarki ;)

sdsi
Bywalec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: sdsi »

Dzięki za pomysł - bardzo mi się podoba.

Planujemy wkrótce założyć pierwsze nasze skrzynki - będą na Roztoczu (słabo okeszowany teren); będą i certyfikaty :)

Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Post autor: szanto »

Uwazam, ze certyfikat w keszu powinien byc.
Certyfikaty dla pierwszych znalazcow naleza sie jak "psu zupa" [nie wiem dlaczego ale tak sie w Gdansku mowi].
Boleje nad tym, ze jako neofita w swoim pierwszym keszu nie wlozylem certyfikatow [nie mialem o nich pojecia!] i nad tym, ze w drugim byl tylko FTF a nie komplet. W ramach rekompensaty wyslalem drugiemu i trzeciemu znalazcy e-maila z gratulacjami.
W nastepnym i dalszych bedzie juz komplet, za wyjatkiem mikrokeszy [jak takie beda].
Moze dla znalazcow tych keszy przygotuje certyfikat elektroniczny jak rozgryze sposob jego przeslania do znalazcow.
Certyfikat jest jak swiadectwo po skonczeniu klasy. Niby niepotrzebne a jednak sie trzyma, prawda?
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 218 razy
Otrzymał podziękowań: 262 razy

Post autor: brasia »

MasterGraba pisze:Zakupiłem laminator więc teraz będę starał się do swoich skrzynek wkładać certyfikaty :) Będą za pewne czarno-białe ale może dorobię się również za jakiś czas lepszej drukarki ;)
Wydrukuj na kolorowym papierze - zawsze ciekawiej wygląda np. czarno-zielony od czrno-białego. A z tego co zauważyłem nie wszystkie są zalaminowane.
Do ostatnich moich dwóch mikrusów włożyłem mikrusowe certyfikaty. Pomysł się podoba: http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=447802
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BartekPL
Stały bywalec
Podziękował;: 8 razy
Kontakt:

Post autor: BartekPL »

Ja do swojej ostatniej (aleja dębów katyńskich) (mała, 7x7x7?) wsadziłem to, co widać w opisie skrzynki. Też mam czarno-białą drukarkę ale na kolorowym papierze wygląda znośnie :)
ObrazekObrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Post autor: cichy »

Dzięki temu wątkowi w mojej następnej skrzynce pojawi się certyfikat FTF. Wsadzę go do środka, przekażę osobiście lub wyślę pocztą. Kesz będzie niewielki.
Już myślę o certyfikacie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

Ja certyfikatów nie zbieram ani takowych nie produkuję. Może dlatego, że nie planuję zakładania skrzynek a w większości od pomysłu do realizacji dzieliły godziny ;p Jak się bardziej ogarnę to coś pomyślimy.
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ