Kto bryka po zarchiwizowanych keszach ?

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Kto bryka po zarchiwizowanych keszach ?

Post autor: r00t7 » sobota 04 czerwca 2011, 23:19

Kazdy region chyba ma takiego osobnika

Sent using Tapatalk
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Podziękował: 14 razy
Otrzymane podziękowania: 58 razy

Post autor: Bas » niedziela 05 czerwca 2011, 13:58

Taak...
Smutny jest ten watek. Wszyscy widza fakty, a wnioski sa zupelnie odmienne.

Kto to jest lukoo?
Prosze bardzo: http://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=9302

Użytkownik zarejestrowany od: 2009-04-13
Liczba znalezionych skrzynek: 422
Liczba otrzymanych rekomendacji: 18 dla 7 skrzynek
Stosunek liczby skrzynek rekomendowanych do wszystkich: 18%

Trudno o Nim powiedziec, ze to jest nikt i ze moze nudzi Mu sie, wiec siedzi na forum i burzy Wasz spokoj. W mojej ocenie to jest solidny geocacher, ktory zaklada dobre skrzynki, duzo odkrywa i jest aktywny... w geocachingu, a nie na forum. Niewielu z nas moze sie pochwalic tyloma rekomendacjami i tyloma zalozonymi skrzynkami.

Dlaczego zarchiwizowal skrzynki? Nie wiem. Widocznie mial wazny powod. Dla mnie istotne jest to, ze postapil zgodnie z prawem. Jako 'zwykly' geocacher Regulaminu nie naruszyl. Moze i mogl zrobic inaczej, ale postapil wlasnie tak i nie jest to powod, zeby wieszac na nim psy. Poza tym ILE czasu minelo od archiwizacji tych skrzynek, ze jest tu taki raban?

Lukoo zalozyl na forum watek, poniewaz Zyr naduzyl swoich uprawnien jako osoba "z gory", a jak widac w przebiegu tego watku zrobil to ponownie. Tutaj Regulamin zostal naruszony i to przez osobe, ktora powinna dbac o porzadek. Tak byc nie powinno. Swego czasu, gdy bylem w Radzie Rejsu mielismy dostep do wszystkich skrzynek 'od srodka'. Moglismy na przyklad podgladac hasla do wirtuali. Byl kiedys na forum trend do wirtualnego odkrywania wirtuali i bylo to wtedy normalne. Ba, byly nawet w tym czasie wyscigi do takich skrzynek- nie tych banalnych, ale trudniejszych i ciekawych. Postanowilismy wtedy w Radzie Rejsu, tak wewnetrznie bez spisywania regulaminow, ze jako osoby majace dostep do hasel nie bedziemy juz wirtuali odkrywac wirtualnie, zeby uniknac jakichkolwiek watpliwosci co do naszej uczciwosci. Mysle, ze takie podejscie do pelnienia funkcji publicznych bylo, jest i bedzie sluszne. Osobom pelniacym funkcje publiczne niektorych rzeczy robic nie wypada nawet jesli regulamin nic na ten temat nie mowi, a juz na pewno nie wolno naduzywac swoich uprawnien.

Skrzynki zarchiwizowane sa... zarchiwizowane. Skoro normalny geocacher nie moze zalogowac znalezienia, to tym bardziej nie powinien tego robic ktos kto ma takie mozliwosci, bo jest 'na gorze'. Mozna napisac do uzytkownika. On moze nie odpisac - moze sie tak zdarzyc. Moze nawet trzeba dluzej na taka odpowiedz poczekac - nie wszyscy sprawdzaja poczte 3 x dziennie. Jesli nawet nie uda sie zaliczyc tej skrzynki w logach na OC, to trudno. Przeciez jak mantre powtarzamy do zawsze, ze najwazniejsze jest zaliczyc cache w realu, a tu (na www) sa statystyki. Powtarzamy tez, ze to jest tylko zabawa, wiec wazniejsze jest, zebysmy sie dobrze bawili zamiast goraczkowo zbierac punkty. Pamietajmy tez, ze w kazdej zabawie okreslone sa reguly, ktorych wszyscy powinni przestrzegac. Bez tego nie ma dobrej zabawy.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Bas za post (razem 4):
ted69RobertMMaliniakkudlata

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował: 42 razy
Otrzymane podziękowania: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » niedziela 05 czerwca 2011, 16:14

Bas, nie można powiedzieć, iż to co napisałeś jest nierozsądne. Masz rację, ale należy sie również zastanowić nad poziomem wypowiedzi lukoo. Można przecież zakomunikować wszystkim to co się stało w sposób kulturalny i bez emocji. Niestety kolega lukoo obraził nie tylko zyra, roota, ale posrednio wszystkich użytkowników niniejszego forum. Pewnie stąd "wieszanie psów" na nim.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Doc_with_the_dog za post (razem 3):
psiloritismiklobitcoza
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 273 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » niedziela 05 czerwca 2011, 17:11

Doc_with_the_dog pisze:Bas, nie można powiedzieć, iż to co napisałeś jest nierozsądne. Masz rację, ale należy sie również zastanowić nad poziomem wypowiedzi lukoo. Można przecież zakomunikować wszystkim to co się stało w sposób kulturalny i bez emocji. Niestety kolega lukoo obraził nie tylko zyra, roota, ale posrednio wszystkich użytkowników niniejszego forum. Pewnie stąd "wieszanie psów" na nim.
jak dla mnie cała sprawa powinna rozejść się po privach między lukooo a zyrem i tyle. wywlekanie brudów na wierzch nie jest metodą załatwiania spraw i tyle. Każdy czytelnik forum sam oceni sposób postępowania.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post:
psiloritis
Obrazek Obrazek Obrazek

zyr
Forumator
Podziękował: 47 razy
Otrzymane podziękowania: 141 razy

Post autor: zyr » niedziela 05 czerwca 2011, 17:21

Lukooo, Bas, proszę mi uprzejmie wyjaśnić, gdzie po raz drugi złamałem regulamin, bo nie wiem?
To nie każdy ma prawo edytować swój wpis? Wydawało mi się, że każdy. Ja zmieniłem znalezienie w komentarz, zgodnie zresztą, z tym, czego życzył sobie autor (chyba). Treść pierwszego komentarza napisałem pod wpływem chwili, poprawiłem zatem na bardziej wyważoną. Jeśli tu gdzieś leży moja wina, to mogę ponownie przeprosić.

Tytułem wyjaśnienia dla lukooo - mój nick nie jest żadną reklamą, podobnie jak nick Żywca nie reklamuje popularnego napoju. To zwyczajnie moje inicjały, używane w pracy do logowania się do komputera. Zbieżność nie była zamierzona. Rozważę zmianę nicka, choć raczej jednak nie zmienię. Ale kto wie :D
Dlaczego ktoś kto może ma jakąś większą wiedzę informatyczna usiłuje manipulować przy moim internecie, w logach mam próby włamań, dziwnie się zbiegają z czasem z moim wpisem z przed dwóch tygodni....
Jeśli to się tyczy mnie, to jest to oszczerstwo.

Tyle w temacie, bo do Twojego, lokooo poziomu zniżać się nie zamierzam.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi zyr za post:
psiloritis

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Podziękował: 26 razy
Otrzymane podziękowania: 78 razy

Post autor: Krysiul » niedziela 05 czerwca 2011, 17:23

Akurat wywlekaniem brudów bym tego nie nazwał, bo zyr jest jako jeden z "tych z góry" dla nas tak jakby osobą publiczną i dobrze jest wiedzieć, że są takie sprawy, żeby można się było do nich ustosunkować. I tak, to co napisał Bas to sama prawda, może z wyjątkiem ponownego złamania regulaminu, ale jednocześnie tak jak napisał Doc, poziom wypowiedzi lukoo jest w tym wątku żenujący i dlatego do tej pory nawet nie chciało mi się tutaj czegokolwiek pisać. Aż dziw, że założył takie dobre skrzynki (jeśli sugerować się stosunkiem rekomendacji do liczby założonych), bo po osobie wypowiadającej się w ten sposób spodziewałbym się klasyków w rodzaju śmietnikowców na osiedlu między blokami.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Krysiul za post:
psiloritis
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » niedziela 05 czerwca 2011, 19:27

zyr pisze:gdzie po raz drugi złamałem regulamin, bo nie wiem?
To jest włamanie.
Przykład: jest galeria otwarta dla wszystkich i za darmo. Pewnego dnia zostaje zamknięta na 4 spusty. Jeśli włamię się do tej galerii i trochę tam narozrabiam, to czy mogę tam wejść ponownie skoro cały czas jest zamknięta?

Czytam jeszcze raz PIERWSZY wpis Lukoo na tym forum i czytam wszystkie następne wpisy innych forumowiczów. Jest akcja i jest reakcja. Jak widzę poniosło prawie wszystkich. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. W dodatku wątek schodzi na manowce koncentrując się na insynuacjach i wzajemnych oskarżeniach. Lukoo to, Lukoo tamto. A poziom wypowiedzi pozostałych osób jest idealny? W dodatku wszyscy na jednego. Najgorzej, że zupełnie nie na temat.
Proponuję wygasić emocje, bo w takiej atmosferze może być tylko gorzej.

Odezwałem się w tym wątku, bo choć Lukoo nigdy dotychczas nie spotkałem, to przez Jego skrzynki widzę go jako zaangażowanego geocachera. Tutaj jest zaszczuty, opluty i zmieszany z błotem. W tej sytuacji broni się jak osaczony. Źle rozwija się ten wątek i niejedną osobę poniosło.

Mieliśmy już kilka takich sytuacji w OC, że geocacher zarchiwizował swoje skrzynki. To zawsze jest ogromna strata. Nie z powodu pudełek ukrytych w terenie, ale dlatego że osoba zangażowana w geocaching odchodzi. Skrzynek mamy w OC dużo więcej niż kilka lat temu i archiwizacja choćby i 50 skrzynek nie zmienia tak wiele, ale czy o ilość tutaj chodzi? Szkoda, że znowu do tego doszło. Takie zdarzenia budzą niepokój i na pewno nie przywiązują innych geocacherów do serwisu. Muszę Wam powiedzieć, że to forum było kiedyś miejscem spotkań wielu osób. Kiedyś było nas duużo mniej, ale forum tętniło życiem. Nie napiszę, że forum umiera, ale mimo znacznie większej liczby geocacherów "dzieje się" tu dużo mniej. Dlaczego?
Geocaching polega na szukaniu skrzynek. Jest to jednak serwis budowany przez ludzi i dla ludzi. Dla nas. W takiej atmosferze naprawde ciężko dobrze się bawić. Warto zadbać, żeby warunki do zabawy sprzyjały dobrej atmosferze.
O to do Was apeluję :)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Bas za post (razem 6):
miklobitmeteor2017Liszewski.36RobertMMaliniakWanoga

zyr
Forumator
Podziękował: 47 razy
Otrzymane podziękowania: 141 razy

Post autor: zyr » niedziela 05 czerwca 2011, 21:22

Bas, zastanów się nad tym, co napisałeś. Bo porównanie do galerii, jest w moim przekonaniu nietrafione. "Nabrojenie" nie polegało na edycji zdjęcia, jego kradzieży itp, a na dodaniu wpisu pod "zdjęciem". Jeśli w picasie dysponuje się hyperlinkiem do zdjęcia, to po zamknięci tejże nadal można je zobaczyć. Można galerię zamknąć całkiem, ale to raczej winno się równać ze skasowaniem opisu kesza, zmianą współrzędnych itd.

Dodam, że wg mnie prawo do zaliczania kesza zarchiwizowanego powinno być. Tak jak napisał Highlander.

Dodam jeszcze, bo z twojego postu można domniemywać, że to przeze mnie lukooo zarchiwizował swoje kesze - archiwizacja nastąpiła wcześniej.
Bas pisze:Warto zadbać, żeby warunki do zabawy sprzyjały dobrej atmosferze.
Co zatem proponujesz?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi zyr za post:
psiloritis

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » niedziela 05 czerwca 2011, 22:33

BAS, w wielu kwestiach słusznie prawi, nie sposób się nie zgodzić i mnie przykro, że kolega się obraził - szkoda też, że taką drogę wybrał...
Z punktu widzenia keszera, który znalazł pojemnik (mając go w bazie) i wpisał się do logbooka, rozumiem (i usprawiedliwiam) Zyra.
Dalej poszło niefajnie, nie wiem co jest na rzeczy - osobiste animozje, pewnie...
Szkoda, że sprawa się na forum rozgrywa - od tego są PW :!:

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » niedziela 05 czerwca 2011, 23:09

zyr pisze:1. "Nabrojenie" nie polegało na edycji zdjęcia, jego kradzieży itp, a na dodaniu wpisu pod "zdjęciem". Jeśli w picasie dysponuje się hyperlinkiem do zdjęcia, to po zamknięci tejże nadal można je zobaczyć.
2. Dodam, że wg mnie prawo do zaliczania kesza zarchiwizowanego powinno być. Tak jak napisał Highlander.
3. z twojego postu można domniemywać, że to przeze mnie lukooo zarchiwizował swoje kesze - archiwizacja nastąpiła wcześniej.
W chwili wpisu do zarchiwizowanej skrzynki nie bylo takich legalnych mozliwosci w OC. Miedzy ogladaniem, a wpisywaniem tez jest ogromna roznica. Czy powinno byc takie prawo, czy bedzie taka mozliwosc... to bez zadnego znaczenia dla opisywanej sytuacji. Na razie geocacher nie ma takiego prawa, zeby zalogowac znalezienie w zarchiwizowanej skrzynce. To dotyczy wszystkich geocacherow, bez wzgledu na piastowane funkcje. Naduzycie wladzy nigdy nie jest dobrze widziane - mysle, ze lepiej wystrzegac sie takich dzialan i unikac jak ognia chocby cienia podejrzenia.

Wszyscy po przeczytaniu tego watku wiedza, ze Lukoo NAJPIERW zarchiwizowal skrzynki, a wpis do logu byl pozniej. Napisalem, ze jesli aktywny geocacher zakladajacy dobre skrzynki podejmuje takie dzialania to jest to strata dla serwisu. Po pierwsze bezposrednia, bo odchodzi od nas ktos komu zalezalo i musialo wydarzyc sie cos waznego co sklonilo go do takiego kroku. Po drugie posrednia, rozlozona w czasie, z gorszymi nastepstwami dla wzajemnych relacji miedzy geocacherami. Sytuacja jest delikatna i teraz wszyscy czuja sie urazeni...
zyr pisze:4. Co zatem proponujesz?
Przywrocic stan skrzynki sprzed zdarzenia - skoro nie mozna logowac znalezien w takich skrzynkach, to nie mozna. COG/RR moze dodac komentarz do skrzynki, zeby pozniej nie bylo posadzen o czyszczenie logow. Przede wszystkim jednak trzeba dbac o przestrzeganie zasad. Na forum moderator moglby poprosic o spokoj i trzymanie sie tematu watku, ale to tez jest... przestrzeganie zasad 8)

Ja ze swojej strony dziekuje serdecznie wszystkim za uwage i udaje sie w spokojniejsze miejsce ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Bas za post:
kudlata

zyr
Forumator

Post autor: zyr » poniedziałek 06 czerwca 2011, 07:15

usunąłem zatem swój komentarz.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » poniedziałek 06 czerwca 2011, 11:52

Logowanie komentarzy chociaż do zarchiwizowanych skrzynek by się przydało. Odejście Lukooo to dla mnie wielka strata, znalazłam wiele jego skrzynek w Łodzi i pod Łodzią. To były bardzo dobre skrzynki, nie tylko jak na rejon łódzki, ale jak na ogólnopolski. Mam nadzieję, że gdy emocje opadną, przywróci chociaż te, co nadal są w terenie, jakby co - chętnie je adoptuję. :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator

Post autor: Krysiul » poniedziałek 06 czerwca 2011, 18:58

Odezwałem się w tym wątku, bo choć Lukoo nigdy dotychczas nie spotkałem, to przez Jego skrzynki widzę go jako zaangażowanego geocachera. Tutaj jest zaszczuty, opluty i zmieszany z błotem. W tej sytuacji broni się jak osaczony. Źle rozwija się ten wątek i niejedną osobę poniosło.
W pierwszym poście jeszcze nikt go nie atakował, nie szczuł ani nie opluwał, powiedziałbym, że to on nadał ton tej dyskusji, która mogła by wyglądać zupełnie inaczej, gdyby go emocje nie poniosły, choć to łagodne słowa patrząc na to, co i w jaki sposób pisał - on raczej przypuścił atak, niż bronił się jak osaczony, bo nie miał jeszcze przed czym się bronić ;) Jak przeczytasz odpowiedzi na pierwszy post w tym temacie, to zobaczysz, że większość była i tak stonowana w stosunku do niego. Naprawdę nie widzisz, jak wygląda pierwszy jego post, i jaka jest różnica między nim a odpowiedziami? Nie chcę toczyć tutaj jakiejś wojny, ale ja tak to widzę. I oddzieliłbym to, jakie ktoś zakłada skrzynki, od tego, jak podchodzi do innych.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 06 czerwca 2011, 20:31

Krysiul pisze:W pierwszym poście jeszcze nikt go nie atakował, nie szczuł ani nie opluwał[...]
Zauważ, że przed tym pierwszym postem stało się coś (chętnie bym się dowiedział co, ale zrozumię brak tej informacji), co spowodowało, że lukoo zarchiwizował wszystkie swoje kesze (szkoda)...
Chyba doszliśmy wspólnie do wniosku, że na chwilę obecną nie jest dostępne dla wszystkich dodawanie wpisów do zarchiwizowanych keszy więc osoby posiadające takie możliwości techniczne też nie powinny tego robić. Logi w keszu przywrócone do stanu poprzedzającego aferę więc nie ma co dalej ciągnąć dyskusji i proponowałbym zamknąć wątek...
Więcej tolerancji i zrozumienia.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Kontakt:

Post autor: lavinka » środa 08 czerwca 2011, 17:20

Różni ludzie w różny sposób reagują na różne sprawy. Tak czy siak nie ma wątpliwości, że Zyr naruszył święte prawo "równości wobec prawa". Szkoda, że nie postąpił normalnie, czyli zwyczajnie nie napisał do Lukooo mejla by obgadać sprawę zalogowania znalezionej acz zarchiwizowanej już skrzynki. Nadużywanie uprawnień to nieładny zwyczaj, miejmy nadzieję że to będzie nauczka dla wszystkich kolejnych członków RR i COG. Nie dolewa się oliwy do ognia.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ