Wybory do RR 2011-2012 - Dyskusje

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Re: Wybory do RR 2011-2012 - Kampania wyborcza

Post autor: Voit » sobota 21 maja 2011, 03:16

No, to czas na pierwszą łyżkę dziegciu w tej beczce miodu.

Żywcu, zasady zabawy obowiązują wszystkich jej uczestników w równym stopniu.
Ty przestrzegasz tylko tych, które uznajesz za wygodne dla siebie.
Te pozostałe, jako w Twojej opinii nieważne, ignorujesz. Choć, jak wspomniałem reguły gry obowiązują wszystkich.
Zalogowałeś znalezienie skrzynki, która powstała wbrew zasadom.
Tym samym postawiłeś siebie ponad obowiązującymi zasadami.
COG otrzymał zgłoszenie problemu ze skrzynką i podjął stosowne kroki.
Skrzynka została zablokowana, a wobec braku reakcji założyciela - logi zostały usunięte. W tym Twój.
Nie dostrzegłeś problemu w zalogowaniu sobie znalezienia skrzynki sprzecznej z zasadami zabawy, nie dostrzegłeś go również w zadeklarowaniu chęci przesłania logbooka pocztą do innych geocacherów, co samo w sobie stanowi jakieś kuriozum.
Problem dostrzegłeś tylko w tym, że COG nie poinformował Ciebie o wykasowaniu loga.
Jesli chodzi o mnie, to szczyt hipokryzji.
...O sprawie można szerzej poczytać w tym miejscu, wątek ma cztery strony:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.p ... 32&start=0

Żywcu, zasady są dla wszystkich takie same i należy ich przestrzegać, nawet jeśli nie ze wszystkim się zgadzasz.
Kandydat do Rady powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią.
To nie są wybory Mistera Popularności.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » sobota 21 maja 2011, 08:23

@Voit - a nie pomyślałeś o tym, że regulamin i typy keszy są tak zagmatwane, że trudno było stwierdzić, że ten kesz był nieregulaminowy? (Też go zaliczyłem nie podejrzewając niczego...) W samym COG są różne zdania o czym można było przeczytać gdy jeden z COG korespondował w sprawie poprawek, a drugi zatwierdził kesza i jaka potem z tego była dyskusja...
Również uważam, że podstawa to uporządkowanie zasad żeby były proste i zrozumiałe.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » sobota 21 maja 2011, 08:55

Voit pisze:
Kandydat do Rady powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią.
To nie są wybory Mistera Popularności.
W pewnym zakresie to zawsze pozostaną wybory na Mr Popularności. Zawsze się będze głosowało na osobę, którą się zna, lubi. A symaptie przecież rodzą sie przede wszystkim z podobnego podejścia i postrzegania zabawy. Kandydat, to "tylko" kandydat. Nie musi mieć nieposzlakowanej opinii, przecież i tak, jeśli będzie miał jakies wielkie skazy, nie zostanie wybrany. Ci bez skazy to tylko w procesach beatyfikacyhnych i kanonizacyjnych :D

BTW: jeśłi można prosić, to fajnie by było wydzielić wątek "dyskusji nad programami" z wątku kampania wyborcza, bo już sie robi bałagan... A tu dopiero jeden program został napisany. Jak ludziska napiszą więcej, to dopiero będzie masakra.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator

Post autor: Stryker » sobota 21 maja 2011, 10:00

Doc_with_the_dog pisze:W pewnym zakresie to zawsze pozostaną wybory na Mr Popularności. Zawsze się będze głosowało na osobę, którą się zna, lubi.
Popieram zdecydowanie. Z dwóch osób o tym samym programie wybiorę tę, którą znam. Propozycje wyborcze kandydatów będą podobne (nie oszukujmy się, koło już zostało wynalezione), więc wybory są próbką popularności ;-)
Doc_with_the_dog pisze:BTW: jeśłi można prosić, to fajnie by było wydzielić wątek "dyskusji nad programami" z wątku kampania wyborcza, bo już sie robi bałagan... A tu dopiero jeden program został napisany. Jak ludziska napiszą więcej, to dopiero będzie masakra.
Jeśli już mają być programy to każdy kandydat - jeden post, dyskusja gdzie indziej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin » sobota 21 maja 2011, 10:01

snp pisze:Chciałbym przeforsować zniesienie pustych komentarzy w logach internetowych.
Znaczy że trzeba koniecznie coś wpisać? Bo jeśli tak, to wyjątkowo głupi pomysł... Wszelki przymus pachnie już z daleka komunizmem, tam też wszystko było doskonałe, a ludzie zadowoleni. No i będziesz miał same komentarze ze "szczerymi" (bo wymuszonymi) wpisami.

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........

:: freddiechopin.info :: last.fm ::

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec

Post autor: snp » sobota 21 maja 2011, 10:08

Freddie Chopin pisze: Znaczy że trzeba koniecznie coś wpisać? Bo jeśli tak, to wyjątkowo głupi pomysł... Wszelki przymus pachnie już z daleka komunizmem, tam też wszystko było doskonałe, a ludzie zadowoleni. No i będziesz miał same komentarze ze "szczerymi" (bo wymuszonymi) wpisami.
Gmail też pyta czy chcesz wysłac mejla bez tematu/treści i jakoś nie widzę awantur. Dla mnie to są zwykłe standardy form komunikacji. Napisać choćby "TFTC" czy "kesz w dobrym stanie" to nie jest jakiś wysiłek, a wielki feedback dla autora.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » sobota 21 maja 2011, 10:10

krystiant pisze:@Voit - a nie pomyślałeś o tym, że regulamin i typy keszy są tak zagmatwane, że trudno było stwierdzić, że ten kesz był nieregulaminowy? (...)
...Który typ skrzynki można zaliczać "zdalnie" bez kontaktu z keszem, a logbook wysłać poczta do innych znalazców?
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30

Awatar użytkownika
Freddie Chopin
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Freddie Chopin » sobota 21 maja 2011, 10:20

snp pisze:Gmail też pyta czy chcesz wysłac mejla bez tematu/treści i jakoś nie widzę awantur.
Poczta internetowa i log geocachingu to troche inne sprawy... Pozatym gmail pozwoli wysłać maila bez treści, a po Twoim poście wnioskuję, że Ty byś nie pozwolił na pusty komentarz.
Dla mnie to są zwykłe standardy form komunikacji. Napisać choćby "TFTC" czy "kesz w dobrym stanie" to nie jest jakiś wysiłek, a wielki feedback dla autora.
Dla Ciebie tak, dla kogoś innego nie - ludzie są różni i nie ma nigdzie uniwersalnego standardu.

4\/3!!
......nihil verum nisi mors......
.........only death is real.........

:: freddiechopin.info :: last.fm ::

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » sobota 21 maja 2011, 10:34

@Voit - Na liście kandydatów dostrzegam, co najmniej sześć osób, które podobnie jak ja zalogowały tą skrzynkę. Nie uważam tych osób za hipokrytów ani nie sądzę aby ten fakt "poszlakował" ich postrzeganie. Więcej powiem - lubię te osoby ale przede wszystkim szanuję. Mam nadzieję, że Ty też a Twoja wypowiedź jest tylko atakiem personalnym pod moim adresem.
Wynikiem podanej dyskusji była ankieta http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=9&t=6037 ale to już inna sprawa - wdrożenie jej wyniku też jest w moim programie.

Odnośnie wątku "Kampania wyborcza" - liczyłem, że wzorem lat ubiegłych będzie to wątek dla kandydatów do prezentacji ich programów i swojej osoby. Wątek zamienił się w dyskusję ogólną i jest ciekawy. Jednak proponuję założyć kolejny "Kampania wyborcza - dyskusje" i przenieść tam wszelkie rzeczy nie będące prezentacją kandydata i jego programu.
Ostatnio zmieniony sobota 21 maja 2011, 10:42 przez Żywcu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » sobota 21 maja 2011, 10:42

Nikt z osób kandydujących do Rady nie zrobił problemu z braku powiadomienia o usunięciu logu.
Ankiety nie komentuję, bo zgadzam się z jej wynikiem.
O zmianach w logach użytkownicy powinni być informowani, ale zasada wzajemnej uczciwości powinna obowiązywać w obydwie strony.
Z kandydatów o których wspomniałeś, tylko Ty maiałeś z tym problem.

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Post autor: Żywcu » sobota 21 maja 2011, 10:48

Voit pisze:Nikt z osób kandydujących do Rady nie zrobił problemu z braku powiadomienia o usunięciu logu.
Ankiety nie komentuję, bo zgadzam się z jej wynikiem.
O zmianach w logach użytkownicy powinni być informowani, ale zasada wzajemnej uczciwości powinna obowiązywać w obydwie strony.
Z kandydatów o których wspomniałeś, tylko Ty maiałeś z tym problem.
Więc uważasz mnie za hipokrytę i osobę o "poszlakowanej" opinii bo... uznałem za niestosowne nieinformowanie o ingerencji w cudze wpisy, choć sam się zgadzasz z tą tezą :roll:

Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz

Post autor: meteor2017 » sobota 21 maja 2011, 11:55

Freddie Chopin pisze:
snp pisze:Gmail też pyta czy chcesz wysłac mejla bez tematu/treści i jakoś nie widzę awantur.
Poczta internetowa i log geocachingu to troche inne sprawy... Pozatym gmail pozwoli wysłać maila bez treści, a po Twoim poście wnioskuję, że Ty byś nie pozwolił na pusty komentarz.
Dla mnie to są zwykłe standardy form komunikacji. Napisać choćby "TFTC" czy "kesz w dobrym stanie" to nie jest jakiś wysiłek, a wielki feedback dla autora.
Dla Ciebie tak, dla kogoś innego nie - ludzie są różni i nie ma nigdzie uniwersalnego standardu.

4\/3!!
Obecne rozwiązanie jest całkiem niezłe - przy próbie wpisania pustego logu jest komunikat "Czy na pewno chcesz dokonać pustego wpisu? Zwykle dużo lepszy jest krótki komentarz niż milczenie." Moim zdaniem to wystarczy.

Też lubię jak ktoś coś napisze o skrzynce, o szukaniu, o okolicy itp. a wpis typu "TFTC" czy "znaleziona" ma dokładnie taką samą treść co pusty wpis i osobiście nie widzę nimi różnicy.
ObrazekObrazekObrazek

zyr
Forumator

Wybory do RR 2011-2012 - Dyskusje

Post autor: zyr » sobota 21 maja 2011, 12:43

Zgodnie z prośbą, przenoszę do tego wątku posty "niewyborcze" z sąsiedniej dyskusji

Awatar użytkownika
Voit
Forumator

Post autor: Voit » sobota 21 maja 2011, 13:20

Żywcu pisze:(...)
Więc uważasz mnie za hipokrytę i osobę o "poszlakowanej" opinii bo... uznałem za niestosowne nieinformowanie o ingerencji w cudze wpisy, choć sam się zgadzasz z tą tezą :roll:
...A więc wytłumaczę raz jeszcze...
Z wynikami ankiety zgadzam się co do zasady.
Użytkownicy powinni być informowani o zmianach w logach.
Oczywiście mam na myśli sytuacje w których logi są umieszczone uczciwie, zgodnie z obowiązującymi zasadami.
Uczciwość powinna obowiązywać wszystkich uczestników zabawy.

Za hipokryzję uwazam robienie problemu z nieinformowania o zmianach logów umieszczonych nieuczciwie, wbrew regułom.
Tym bardziej, że COG prosił o to właściciela skrzynki.
Wobec braku reakcji właściciela skrzynki, po tygodniu logi zostały zmienione przez COG.
Z jakich powododów nie otrzymałeś prośby o zmianę wpisu od własciciela skrzynki, nie wiem.
O tym wszystkim można przeczytać w podlinkowanym wątku, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował: 42 razy
Otrzymane podziękowania: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog » sobota 21 maja 2011, 14:02

Voit pisze: Użytkownicy powinni być informowani o zmianach w logach.
Oczywiście mam na myśli sytuacje w których logi są umieszczone uczciwie, zgodnie z obowiązującymi zasadami.
(...)
Za hipokryzję uwazam robienie problemu z nieinformowania o zmianach logów umieszczonych nieuczciwie, wbrew regułom.
Voit, ja generalnie nie mam problemu z czytaniem ze zrozumieniem. 20 lat naciągania budżetu państwa na moją edukację spowodowało, że tę umiejętność posiadłem w stopniu co najmniej dobrym. Zastanów się proszę nad logiką Twojej wypowiedzi. Piszesz, że użytkownicy powinni być informowani, a poźniej, iż hipokryzja to robienie problemu z nieinformowania o kasacji loga nieregulaminowego.
Czyli co? Jeśli skrzynka jest nieregulaminowa, to możemy skasować loga bez wiedzy jego autora? A jeśli tak, to skąd logujący ma wiedzieć, dlaczego jego log był skasowany?
meteor2017 pisze:
Też lubię jak ktoś coś napisze o skrzynce, o szukaniu, o okolicy itp. a wpis typu "TFTC" czy "znaleziona" ma dokładnie taką samą treść co pusty wpis i osobiście nie widzę nimi różnicy.
Dokładnie tak. Irytujące są puste logi, ale samo TFTC w takim samym stopniu. Proponuję zrobic sztuczne obostrzenie dotyczące minimalnej liczby znaków, np. 123 i zamontowac jakiś mechanizm antyfloodowy, by ktoś nie mógł napisać TFTC 31 razy :D :wink:
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Doc_with_the_dog za post:
Żywcu
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

ODPOWIEDZ