Wybory do RR 2011-2012 - Kampania wyborcza

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Re: Wybory do RR 2011-2012 - Kampania wyborcza

Post autor: Doc_with_the_dog »

Dla rozprężenia nieco gęstej atmosfery......

Dlaczego Nannette. jest najlepsza do RR

Po pierwsze: mało na forum spamuje (woli robić niż gadać); :D
Po drugie: wchodzi na serwis z 100x częściej niż inni kandydaci, poświecając na to swój cenny czas; :D
Po trzecie: ogólnie jak coś robi w serwisie, to robi to dobrze; :P
Po czwarte: to wspaniale mi się z Nią keszuje a jak będzie w RR, to mój prestiż wzrośnie; :D
Po piąte: myśli podobnie do mnie; :D
Po szóste: deklasuje wszystkich kandydatów jeśli chodzi o c..ki, khm…khm… przepraszam, tzn jest jedyną w gronie kobietą, które jak wiadomo łagodzą obyczaje; :D
Po siódme: bo w zasadzie ze wszystkich potwierdzonych kandydatów również jest najładniejsza :D
Po ósme: jak zatrzepota rzęsami to żaden informatyk Jej się nie oprze (jednego już przecież skombinowała); :D
Po dziewiąte: wie czego chce, a jeśli nie wie, to wie co zrobić, by sie tego dowiedzieć; :D
Po dziesiąte: jest po prostu NAJLEPSZA :P :D

SPIN Doktor :)

Niniejszy program jest luźną impresją autora tekstu na temat kampanii wyborczej. Tekst prosze traktować z przymrużeniem oka, wszelkie negatywne odczucia proszę kierować do autora i nie łaczyć z osobą Nannette. Tekst nie jest autoryzowany. Prawdziwy program wkrótce
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Generalnie nie to miałam na myśli mianując Doca szefem mojego sztabu;) Wywiadu już udzieliłam więc mam nadzieję ze biuro prasowe wkrótce zamieści na jego podstawie stosowne oświadczenie z podstawami programowymi. Pozdrawiam. :D :D
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Na wstępie po raz kolejny pragnę podziękować za nominację i przeprosić, że tak późno zabieram głos.

Z poprzednich wypowiedzi wynika jakie problemy aktualnie są najbardziej palące - sprawa ewentualnego powrotu skrzynek wirtualnych, problemy związane z brakiem rąk do pracy w RT, sprawy finansowe, regulamin (skrzynki ekstremalne), słabe skrzynki...

Jeśli skrzynki to tylko realnie istniejące. Takie jakie mają przynajmniej pojemnik z hasłem. Absolutne minimum wymagające od założyciela, a później znajdujących - czegoś więcej niż tylko kilku kliknięć.
Doświadczenie ubiegłej kadencji spowodowało, że liczba członków COG została zmniejszona z 7 do 5. Biorąc pod uwagę rozwój serwisu (przybywa skrzynek, użytkowników) to jest to liczba w sam raz na tą i na przyszłe kadencje. Dołożenie COGowi akceptacji skrzynek wirtualnych może spowodować, że braknie "możliwości przerobowych", do tego pojawią się głosy niezadowolenia, że mimo że zweryfikowana - daje się wygooglować, słaba etc. Owncache - tak, choć raczej my nie założymy żadnego.

Kwestia wirtuali wiąże się z obecnie widoczną falą skrzynek tradycyjnych "za śmietnikiem", "między blokami, garażami". Wirtuale zablokowano bo były słabe. Problem ten, dotyka całej Polski, w mniejszym lub większym stopniu, chociaż najbardziej widoczny jest na Pomorzu. Skrzynki są zakładane bez celu, prawdopodobnie z chęci zaistnienia, ew. zdobycia jakichś ciekawych fantów przez autora. Jest to domena młodych użytkowników, którzy mają problemy z napisaniem opisu, zatem raczej nie czytają wiki i poradników, tworzenie nowych - niewiele zmieni. Na tym polu jest sporo do zrobienia, wprowadzenia odpowiedniego narzędzia, które umożliwiałoby członkom COG zablokowanie publikacji skrzynki, po uprzedniej konsultacji z lokalnym Przewodnikiem. Nawet jeśli skrzynka spełnia Regulamin, to brak celu, ogólna beznadzieja ją dyskwalifikuje. Limit spowodował tylko zmniejszenie ilości takich skrzynek do akceptacji COG, dalsze limity sprawy nie rozwiążą.
Skoro już o Przewodnikach, należałoby zmienić kryteria ich nominacji, tak aby nie były to osoby przypadkowe, które założyły minimum skrzynek, tylko po to żeby mieć ładną ikonkę w profilu. Bycie Przewodnikiem to odpowiedzialność, za siebie i za swoją okolicę.

Sprawy finansowe - tutaj nie widzę sensu zmian. System działa - coroczna zrzutka załatwia sprawę. Opłacenie informatyka to krok w kierunku komercjalizacji serwisu (zwiększenie składek, składki obowiązkowe). Chyba tego wszyscy chcą uniknąć?
Jeśli natomiast chodzi o stosunki z innymi serwisami, to jak najbardziej otwarte. Na tą chwilę trudne będzie stworzenie jednej platformy obsługującej wszystkie serwisy OC, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Nie jestem jednak specjalistą w tematach IT i nie chcę obiecywać czegoś czego nie będę w stanie spełnić.

Jeśli chodzi o skrzynki ekstremalne to każdy ma inne pojęcie, co dla niego znaczy extreme. Myślę, że obecne warunki: skala trudności terenu, atrybut "skrzynka niebezpieczna" temat wyczerpują. Każdy kto gdzieś się wybiera, jeśli ma odrobinę rozsądku - przeczyta opis i sam podejmie decyzję, czy wchodzić, czy podejmować skrzynke. Jeśli rozsądku mu brak, to tworzenie innego serwisu, mnożenie atrybutów go nie powstrzyma.
Natomiast w przypadku skrzynek umieszczonych w opuszczonych budynkach, to dobrze byłoby wdrożyć "Frisbee Rule", zasadę wymyślona jakiś czas temu polegająca na tym, że jeśli zastanawiasz się czy gdzieś umieścić kesza - zadaj sobie pytanie czy zagrasz tam w Frisebee. Jeśli budynek jest opuszczony od dawna, nie trzeba obawiać się ochrony, skakać przez płot - tak. W końcu kręcą się tam grzybiarze, paintballowcy, amatorzy fotografii, pary na romantycznych spacerach i amatorzy złomu... Dlaczego geocacherom nie wolno? Oczywiście ochrona budynku, płot który trzeba przeskoczyć - te czynniki powinny skrzynkę dyskwalifikować i w ten sposób widzę ew. zmianę pkt 4.4. Regulaminu.

Dziękuję za uwagę i przeczytanie tej wiadomości. Z góry dziękuję wszystkim za udział w wyborach, za głosy które oddacie zarówno na mnie (a w zasadzie na nasz team), jak i za te oddane na innych kandydatów.

Marcin

Chyba ponownie zagęściłem atmosferę :wink:

czarkowaty
Bywalec
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czarkowaty »

Dot. OC:
- jaki jest Pana/Pani stosunek do "dziwnych" typów skrzynek: wirtuali, ownów, webcamów? a może propozycja zupełnie nowego typu?

Wirtuale – zazwyczaj wszędzie da się coś ukryć, więc nie widzę powodu aby je przywracać. Notoryczne jest też googlowanie wirtuali, co mija się z celem naszej zabawy.

Webcam – Nie wnoszą nic do zabawy, bardzo często kamery nie działają co uniemożliwia zdobycie kesza.

Own - czemu nie jeśli jest wyzwaniem, a nie pudełkiem z logbookiem w plecaku.
- załóżmy, że mamy sztab gotowych na wszystko programistów - jakie zmiany w pierwszej kolejności?

Rozszerzenie ilości atrybutów i możliwość filtrowania skrzynek po wybranych atrybutach.
Dodałbym tez nowe funkcjonalności :
- generator logbooka (pobierający dane z opisu skrzynki)
- porównywanie znalezień (przydatne przy wspólnym keszowaniu kilku osób)
- informacja przy zakładaniu o keszu w pobliżu (limit 150 metrów) aby nie stawiać kesza na keszu.
- Mega gwiazdka
- Dodałbym system śledzenia zgłoszeń (np. Mantis) tak aby można było mieć wgląd w to co się dzieje ze zgłoszeniem.

- czy skrzynki "słabe" są potrzebne? w jaki sposób "edukować" nowych użytkowników aby zakładali skrzynki, które nie są z góry skazane na kiepską ocenę?
Kesze słabe są jak najbardziej niepożądane, ale warto dać autorowi możliwość poprawienia skrzynki
Mamy instytucję „przewodnika” który powinien służyć pomocą młodym keszerom.
Usuwałbym bez sentymentu kiepskie kesze wtedy, gdy właściciel się nie bawi albo nie ma z nim kontaktu.

Dot. COG:
- jakie będą kryteria wyboru, co członek RR rozumie przez "duże doświadczenie i uznanie środowiska" ?
Członek COGu powinien mieć nieposzlakowaną opinię środowiska bo to on na rozstrzygać spory, a nie być ich przyczyną.
- czy w grę wchodzi upublicznienie zarówno treści zgłoszeń jak i sposobu ich rozpatrzenia przez członka COG ?

Ja bym nie ujawniał zgłoszeń.
Za to rozważyłbym jakąś formę upubliczniania informacji o nieuczciwych keszerach, aby mogli się publicznie wytłumaczyć ze swojego postępowania, a mam tu na myśli np. keszerów logujących skrzynki bez ich znalezienia.

1. W jaki sposób zamierzam pozyskać dla serwisu programistę PHP/PLSQL? Jak go szukać? Bez rozwiązania tego problemu serwis nie ma przyszłości. Skoro przez rok Rada nikogo nie znalazła, czy wchodzi w grę finansowanie programisty ze składek?

Inaczej niż przez ogłoszenia się nie da, można poszukać wśród znajomych.

2) Jak zmienić regulamin aby nie był fikcją, dobrze chronił zespół OC PL, i jednocześnie nie powodował że większość skrzynek jest de facto nieregulaminowa

Wystarczy rozsądek i ewentualna weryfikacja skrzynek podczas poszukiwań, nie bójmy się zgłosić jakiegoś nadużycia do COG.

3) Jeśli rozwiążę problem (1) i (2), to jaka jest moja wizja serwisu? Czy rozpoczynamy szerszą współpracę z niemieckim zespołem deweloperów OC DE, w celu synchronizacji kodu, baz, zasad i kont użytkowników (co jest nam proponowane) czy kontynuujemy izolacjonizm (rozumiany jako rozwój odrębnej gałęzi kodu, innych funkcjonalności, kolizyjnych reguł)?

Myślę że warto by było współpracować z innymi zespołami informatycznymi rozwijającymi kod OC przenosząc ciekawe rozwiązania do naszego kodu.

4) Czy serwis powinien się bardziej otwierać czy zamykać na użytkowników? Czy rola i kompetencje COG, a zatem kontrola użytkowników powinny być zwiększane, czy też powinniśmy poluzować zasady licząc na zdrowy rozsądek użytkowników? (bez wnikania w szczegóły)

Myślę, że póki co jest nieźle

5) Czy jestem za wprowadzeniem jakiegoś mechanizmu samooczyszczania szeregów RR/COG w trakcie trwania kadencji, tak aby nie było w nich zbyt dużo nieaktywnych tudzież pasywnych "martwych dusz"?

Jak najbardziej możliwość odwołania ze stanowiska martwej duszy lub kogoś, kto jest konfliktowy powinno być możliwe.

6) Finansowanie serwisu - dobrowolne składki czy inna droga?

Póki co jakoś się udaje utrzymać serwis z dobrowolnych składek wnoszonych przez keszerów.

7) Jeśli idziemy w kierunku wspólnego rozwoju z Niemcami, to czy mam wizję sensownego przywrócenia wirtuali, tak aby uniknąć błędów przeszłości (np. koncepcja EduCache)?

Nie widzę takiej potrzeby.

Jaki mam pomysł na wciągnięcie do naszej zabawy zagranicznych turystów zwiedzających Polskę? Czy też lepiej bawić się wyłącznie w gronie Polaków? Jaki mam pomysł na koegzystencję z GC.com? Czy zamierzam wspierać dwu systemowość skrzynek i działać na rzecz wygaszania konfliktów między użytkownikami obu serwisów, czy też raczej wolę iść w kierunku zupełnego rozdziału i "ostrego kursu"? Jak w sytuacji rozdziału dotrzeć z naszą ciekawą ofertą do zagranicznych turystów (w pewnych rejonach Polski jest więcej zagranicznych keszerów niż Polskich - np. góry, wybrzeże?)

Myślę że zagraniczni turyści bawiący się na GC mają świadomość istnienia innych serwisów, tak jak my mamy świadomość że istnieje GC . Inną kwestią jest wersja językowa opisu skrzynki.

Czarkowaty

Bedekkk
Nowy na forum
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Bedekkk »

Nie wiem czy to tu pytać kandydatów, w razie czego skasujcie post bo nie chcę Wam śmietnika robić. Pytanie : czy któryś z kandydatów jest w stanie doprowadzić do połączenia europejskich serwisów OC aby widoczne były kesze zbieraczy zza granicy a nie tylko założone przez uczestników oc.pl i żeby były w jednej statystyce a nie trzeba było logować się na stronę kraju do którego się jedzie i prowadzić osobną statystykę. Jak zakręciłem to sorry ;-) Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

czarkowaty pisze: Myślę że zagraniczni turyści bawiący się na GC mają świadomość istnienia innych serwisów, tak jak my mamy świadomość że istnieje GC . Inną kwestią jest wersja językowa opisu skrzynki.
Tutaj pozwolę sobie na polemikę. Z wielu rozmów z osobami z OC wyłania się to samo błędne postrzeganie sprawy. I to również wśród osób które zajmowały stanowiska w RR / COG. Dużo podróżuję po świecie, spotykam wiele osób bawiących się na GC, koresponduję często z osobami z zagranicy które keszują na GC w Polsce i znajdują moje skrzynki.

I powiem to wprost - 98% ze spotkanych nie jest świadome istnienia sieci OC, a tym bardziej OC PL. Ten brak świadomości nie wynika z ich lenistwa. Po prostu sieć OC poza Polską jest czymś kompletnie niszowym i mało przydatnym. Również OC DE, których unikalne skrzynki to 1% niemieckich keszy. Nikt z geokeszerów z zagranicy nie ma potrzeby szukania alternatywnego serwisu, bo generalnie wszędzie gdzie podróżują mają w bród skrzynek w ramach swojego serwisu. Tam sobie logują znalezienia, robią statystyki, zdobywają odznaki, generują mapki zaliczonych krajów i regionów.

Faktycznie często słyszę od nich "szkoda że Polsce jest tak mało skrzynek", ale nie przychodzi im do głowy że przyczyną może być ewenement na skalę światową, czyli serwis OC PL. Raczej przechodzą nad tym do porządku dziennego, wytłumaczenia szukając w tym że jesteśmy pewnie taką lepszą skrzynkową Ukrainą czy Białorusią. Gdy im mówię o OC PL, to zwykle są zdziwieni, i rzadko ktoś się zainteresuje zakładaniem konta w innym serwisie na jednorazowy urlop, do którego później nie zajrzą a znalezień nie zalogują sobie w ramach głównego konta z GC na pamiątkę. Znam jeden taki przypadek na kilkadziesiąt osób które poznałem - stąd te 98% na początku mojego wpisu.

Dziwi mnie że wciąż wielu z Nas (użytkowników OC PL) nie chce tego zrozumieć i krzywi się na lenistwo osób z zagranicy, stawiając znak równoważności OC i GC. Zdaję też sobie sprawę że wielu z Nas wystarcza to że bawią się w gronie Polaków i guzik ich obchodzą osoby spoza Polski. Macie do tego pełne prawo, chociaż wg mnie jest to bardzo egoistyczne podejście. W końcu geocaching jest zabawą globalną.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

A Niemców, Francuzów, (..itd) to nie guzik obchodzą osoby spoza ich kraju? - Poza nielicznymi wyjątkami opisy keszy tylko w ojczystym języku założyciela. Tylko tyle, że są zarejestrowane w "międzynarodowym" serwisie.

Keszowanie dla statsytyk, odznak i generowania mapek.. Trochę to przypomina turystykę Anglików w Krakowie - od knajpy do knajpy, byle zaliczyć więcej. I wracają nie zobaczywszy Wawelu. Zróbcie im więc po 100 keszy.com co 161metrów - dookoła każdego międzynarodowego lotniska w PL i będą zadowoleni. A na OC niech nie wchodzą.

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy

Post autor: Ranwers »

Lza pisze:[...]Zróbcie im więc po 100 keszy.com co 161metrów - dookoła każdego międzynarodowego lotniska w PL i będą zadowoleni. A na OC niech nie wchodzą.
Można by zrobić Polską wersję "ET Highway"... tylko chyba autostrady tyle nie mamy :P
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 314 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Ranwers pisze:
Lza pisze:[...]Zróbcie im więc po 100 keszy.com co 161metrów - dookoła każdego międzynarodowego lotniska w PL i będą zadowoleni. A na OC niech nie wchodzą.
Można by zrobić Polską wersję "ET Highway"... tylko chyba autostrady tyle nie mamy :P
no fakt - autostrad tyle nie ma :D ale A2 budują chińczycy - ot miałbyś już pierwszych znalazców, z logami typy rowerem przy okazji pracy na budowie :D
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Lza pisze:A Niemców, Francuzów, (..itd) to nie guzik obchodzą osoby spoza ich kraju? - Poza nielicznymi wyjątkami opisy keszy tylko w ojczystym języku założyciela. Tylko tyle, że są zarejestrowane w "międzynarodowym" serwisie.
To jest faktycznie problem, ale nie dotyczy skrzynek tradycyjnych, a na takich właśnie skupiają się turyści, szczególnie jeśli w danym miejscu są tylko przez chwilę. Do znalezienia tradycyjnej powinny wystarczać współrzędne. W miejscach turystycznych (przynajmniej tam gdzie byłem - Belgia, Luksemburg, Szwajcaria, Czechy) zawsze było sporo keszy z dodatkowym opisem angielskim (a nie "nieliczne wyjątki"). W Belgii czasem były opisy czterojęzyczne.
Lza pisze: Keszowanie dla statsytyk, odznak i generowania mapek.. Trochę to przypomina turystykę Anglików w Krakowie - od knajpy do knajpy, byle zaliczyć więcej. I wracają nie zobaczywszy Wawelu. Zróbcie im więc po 100 keszy.com co 161metrów - dookoła każdego międzynarodowego lotniska w PL i będą zadowoleni. A na OC niech nie wchodzą.
No i właśnie z takim ksenofobicznym podejściem wciąż się spotykam na OC. Wybiórcze spojrzenie na temat. Chyba niewielu zagranicznych geokeszerów spotkałeś jeśli porównujesz ich do "elementu" który regularnie najeżdża Kraków w celu odbycia "stag parties".
Ignorujesz to co kluczowego przekazałem i przyczepiasz się wyrwanych z kontekstu wypowiedzi. Miłośników statystyk jest tam pewnie taki sam odsetek jak na OC PL. A zdobywanie odznak nie sprowadza się do taśmowego zaliczania skrzynek, tylko do równomiernego uczestnictwa w serwisie - zdobywania, zakładania, organizowania spotkań, keszowania w różnych krajach itp. I jest to kompletnie inne podejście do statystyk niż na OC PL, ponieważ są to statystyki dla siebie samego a nie listy użytkowników gdzie porównujesz się z innymi.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

Obrazek Kłaniam się nisko. Poproszę jeszcze o cytat z klasyka :-) :lol: :wink:
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
Żywcu

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

tATO pisze:W tym wątku kandydaci do RR mogą przedstawić swoje poglądy tak, aby głosujący mogli świadomie podejmować swoje decyzje.
Zapraszam do publikowania swoich programów wyborczych :)
Bardzo proszę o uporządkowanie wątku 8)

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Lza pisze:Kłaniam się nisko. Poproszę jeszcze o cytat z klasyka
Powinieneś sam użyć cytatu: "You Forgot Poland". Podejmij merytoryczną dyskusję albo odpuść sobie.
Za ten post autor Highlander otrzymał podziękowanie:
r00t7
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Podziękował;: 91 razy
Otrzymał podziękowań: 74 razy

Post autor: Nannette »

Oczywiście ostatnia, więc w największym skrócie:
jestem "za"
- maksymalnym uproszczeniem regulaminu - rozdrabnianie się na szczegółowe artykuły, paragrafy może osiągnąć wymiar nieskończoności,
-wolnymi datkami na serwis,
- zwiększeniem edukacji dotyczącej zakładania skrzynek (weryfikacja cog + ew. odesłanie do najbliższego "kuratora" pftuuu przewodnika),
- większą selekcją przewodników (dodać ilość rekomendacji w ich skrzynkach),
- wprowadzeniem dodatkowego atrybutu dla quizów (quiz do zrobienia w terenie i quiz do zrobienia przed komputerem) osoby, które szukają keszy w różnych regionach, często przejazdem zapewne zauważają taką bolączkę
- wprowadzeniem rozmiaru nano

jestem "przeciw"
- powrotom webcamów i wirtuali
- próbom upodobnienia OC i GC - serwisy mogą całkiem swobodnie funkcjonować obok siebie (jak ketchup i majonez na półce sklepowej)
- "pustym etatom" w Cogu - muszą się tam znaleźć osoby chętne do pracy i mające na to czas,
- "zatrudnieniem" kadry do pracy w serwisie (dot. informatyków), natomiast trzeba mieć oczy i uszy otwarte i wspominać o tym na forum, tacy ludzie naprawdę są tylko niekiedy nie chcą się "narzucać".

Pewnie jeszcze wiele kwestii pominęłam, te wydały mi się najistotniejsze.
Dziękuję wszystkim, którzy poświecili czas na przeczytanie tego i do zobaczenia.
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

alex22
Forumator
Podziękował;: 33 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy

Post autor: alex22 »

Wcale nie taka ostatnia :)

Witam, kilka moich propozycji:
Wirtuale tak, ale pod pewnymi warunkami. Może wszystkie powinny przechodzić przez COG i być poddawane weryfikacji wtedy można by wyeliminować te słabe.
Own cache – na pewno nie potrzebne nam są kolejne skrzynki noszone w kieszeni czy plecaku.
Zmiany jakie potrzeba wprowadzić przez programistów:
- to na pewno dla osób, które drukują sobie kartki zmiana opisu do wydruku z podziałem na OPIS MIEJSCA i OPIS CACHE z możliwością jego wyboru ( tak jak to ma teraz miejsce ze zdjęciami). Sam kilka razy prosiłem o tą zmianę niestety z nikłym skutkiem. Jednak przyszłościowo w swoich nowych skrzynkach taki podział prowadzę już od około roku. Oczywiście padnie pytanie co ze skrzynkami osób, które już się nie bawią? Mogę pomóc w ich edycji i dostosowaniu ich opisu do nowych zmian.
-wprowadzenie dla przewodników zasięgu ich działalności, który będzie widoczny na mapie ( coś na kształt promienia obserwacji keszy).
-rozszerzenie możliwości obserwacji kilku regionów kraju z jednego konta.
-sprawdzenie możliwości połączenia kont z OCpl i OCde w jedno konto.
- wprowadzenie możliwości zmiany współrzędnych przez osoby przenoszone skrzynki mobilne tak aby wyświetlały się w miejscu, gdzie faktycznie są ukryte.
-wprowadzenie schematu pytań dla COG przy weryfikacji skrzynek.
-blokada edycji wpisów do logów lub wprowadzenie powiadomienia właściciela skrzynki o dokonanej edycji wpisu, blokada przyznanych rekomendacji.

COG:
Weryfikacja istniejących PRZEWODNIKÓW, wprowadzenie nowych kryteriów ich doboru.
Dodanie obowiązków i ścisła współpraca na linii Przewodnik –COG. W wątpliwych sytuacjach przy weryfikacji skrzynki COG prosi Przewodnika – ochotnika o weryfikację w terenie, oczywiście do zrealizowania tylko w większych miastach, ale na pewno pozwoli to wyeliminować cześć słabych skrzynek w takich miejscach. Ze swojej strony mogę dodać z doświadczenia, że współpraca taka się sprawdza ( od około 2-3 tygodni w Toruniu).
Zwiększenie ilości weryfikowanych skrzynek do 5. W szczególnych przypadkach dłuższa weryfikacja danego keszera sprawdzając kolejne zakładane skrzynki.
Większa edukacja nowych keszerów, na przykład po przez obowiązkowy kontakt mailowy ( oczywiście w miarę możliwości) z PRZEWODNIKIEM przed założeniem pierwszej skrzynki.
Pozdrawiam alex22.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ