Ankieta: Ograniczenia w zakładaniu skrzynek

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia dla nowych użytkowników, dotyczącego zakładania skrzynek?

Czas głosowania minął poniedziałek 07 marca 2011, 08:26

NIE
12
12%
TAK, przed założeniem pierwszej skrzynki powinni znaleźć co najmniej 10 skrzynek
92
88%

Liczba głosów: 104

rubeus
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Ankieta: Ograniczenia w zakładaniu skrzynek

Post autor: rubeus »

A ja zagłosowałem na 'nie' . Z jednej prostej przyczyny - 10 skrzynek to naprawdę sporo, może by ciut mniejsza liczba ? 5-6 ?

Awatar użytkownika
supaplex
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: supaplex »

Jak dla kogoś 10 skrzynek to dużo - to co on ma zamiar tutaj robić?
Skoro chce isę bawić to neich zacznie szukać, a potem dopeiro zakąłdać.
Jak nie uda się szybko czegoś znaleźć to niech się za zakłądanie nie zabiera...
Obrazek Obrazek
Geocaching to zabawa, a nie wyścig szczurów.

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Tak, dlaczego - już pisałam w wielu dyskusjach. Co do ludzisków którzy mają w okolicy mało skrzynek.... skoro byłam w stanie dojechać koleją do Katowic by złupić 10 keszy - każdy może podjechać kilkanaście kilometrów pksem, rowerem itp. Geocaching to również podróżowanie. Jeśli ktoś nie lubi podróżować - zapraszamy do brydża, geocaching lepiej sobie wówczas odpuścić :)
Za ten post autor lavinka otrzymał podziękowania (total 4):
Żywcur00t7poktamm2m
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
futrzak
Bywalec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy
Kontakt:

Post autor: futrzak »

Wiem, że pewnie to się rozumie dopiero po fakcie, tzn. po znalezieniu kilu, kilkudziesięciu skrzynek, ale koniecznie trzeba najpierw znaleźć pewną ilość cache'y, a dopiero później samemu ukrywać! Nie wiem nawet, czy nie poszedłbym w kierunku "aby założyć musisz znaleźć 10 skrzynek o ocenie nie mniejszej niż X", aby pokazać ile zabawy można dostarczyć szukającym i jaką dać im satysfakcję ze znalezieniai w rezultacie dążyć z poziomem skrzyneczek w górę :)
ObrazekObrazekObrazek

zaboja
Bywalec
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: zaboja »

TAK, nawet dałbym troszke więcej. A że gdzieś keszy mało, przecierz o to w tej zabawie chodzi, aby ruszyć cztery litery i poszukać nawet dalej, a nie na podwórku przed domem. Pozdro.
Obrazek

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

To już gdzieś tu padło, i tak było poprzednio gdy był limit (chyba był na 5 skrzynek znalezionych). Gdy ktoś chciał wcześniej kesza założyć a nie miał spełnionego limitu i miał mało keszy wokół (biała plama) to mógł się zgłosić do RR a obecnie do COG o możliwość założenia kesza. Myślę, że tak mogłoby być i teraz. Jeśli taki ktoś wykazał by się odpowiednio i przygotował kesza i w jakiś sposób udokumentował to by można to było wirtualnie zweryfikować to dlaczego COG nie miał by takiej skrytki puścić? Wiem, że można w taki sposób przygotować knota, ale myślę, że nie będzie się nikomu aż tak chciało, żeby zrobić kiepską skrzynkę. A limit, tak jak pisałem wcześniej odsieje część słomianych zapaleńców.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Podziękował;: 127 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Myślę, że 10 to niezbędne minimum. Wszystkiego człowiek się nie nauczy, ale przynajmniej będzie wiedzieć jak to wygląda z poziomu szukającego. A to wbrew pozorom bardzo dużo. Można dodać zalecenie albo coś w rodzaju słownej zachęty, by początkujący zaczął od szukania skrzynek o łatwym poziomie terenu i trudności szukania, by się nie zniechęcił pierwszymi niepowodzeniami. I by w tych dziesięciu były skrzynki o różnych rozmiarach i sposobach ukrywania (jeśli ma wybór).
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: wilq.bb »

JohnDoe pisze:To już gdzieś tu padło, i tak było poprzednio gdy był limit (chyba był na 5 skrzynek znalezionych). Gdy ktoś chciał wcześniej kesza założyć a nie miał spełnionego limitu i miał mało keszy wokół (biała plama) to mógł się zgłosić do RR a obecnie do COG o możliwość założenia kesza. Myślę, że tak mogłoby być i teraz. Jeśli taki ktoś wykazał by się odpowiednio i przygotował kesza i w jakiś sposób udokumentował to by można to było wirtualnie zweryfikować to dlaczego COG nie miał by takiej skrytki puścić? Wiem, że można w taki sposób przygotować knota, ale myślę, że nie będzie się nikomu aż tak chciało, żeby zrobić kiepską skrzynkę. A limit, tak jak pisałem wcześniej odsieje część słomianych zapaleńców.
Chciałem się do do owych - "białych plam ustosunkować" - no w końcu jakimś celu przewodnicy powstali (ja osobiście nie rozumiem sensu szczególnego oznaczenia kogoś mianem przewodnik -ale się zgłosiłem - nowemu chętnie pomogę, szczególnie, że kilka osób w zabawę wciągnałem) - więc może konsultacja z przewodnikiem, prośba do COG-u i w WYJĄTKOWYCH sytuacjach można zakładać kesza poniżej 10 - ale taki limit ma sens.
A przy braku keszy w okolicy - wystarczy do większego miasta pojechać i w 2-3 godziny nawet da się dyche uzbierać.
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek

poktam
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: poktam »

lavinka pisze:Tak, dlaczego - już pisałam w wielu dyskusjach. Co do ludzisków którzy mają w okolicy mało skrzynek.... skoro byłam w stanie dojechać koleją do Katowic by złupić 10 keszy - każdy może podjechać kilkanaście kilometrów pksem, rowerem itp. Geocaching to również podróżowanie. Jeśli ktoś nie lubi podróżować - zapraszamy do brydża, geocaching lepiej sobie wówczas odpuścić :)
Na początku też pomyślałem, że 10 sztuk to dużo, ale po chwili zastanowienia zupełnie zmieniłem zdanie. Poza tym post lavinki bardzo celny. Jak czasem klikam w statystyki użytkowników i jak widzę kilka skrzynek znalezionych i kilkadziesiąt założonych to zastanawiam się czy to jest ok, w sensie czy użytkownik rzeczywiście chce się bawić w geocaching (bo dobra zabawa to zarówno znajdywanie jak i zakładanie).
Obrazek

Awatar użytkownika
schron
Wyjadacz
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Post autor: schron »

Oczywiście TAK. Powtarzał się nie będę bo wyprułem się już w innych wątkach :-)
Białe plamy ? Powtórzę za Lavinką .. nie mieszkamy w Afryce i PKP, PKS, Autostop mamy :-)
Co z tego, że ktoś założy kesza w "białoplamowym" otoczeniu ? Sam go będzie zdobywał ? Czy jak ? :-)

Niech się dzieję wola nieba .. z nią się zawsze zgadzać trzeba :-)
ObrazekObrazek

u810
Wyjadacz
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 23 razy

Post autor: u810 »

rubeus pisze:A ja zagłosowałem na 'nie' . Z jednej prostej przyczyny - 10 skrzynek to naprawdę sporo, może by ciut mniejsza liczba ? 5-6 ?
Chyba każdy jedzie czasem na kilka dni w jakieś "wypoczynkowe" okolice. Góry, jeziora, plaże a w takich okolicach 10 keszy można znaleźć między śniadaniem a obiadem.
Taki wyjazd to doskonała okazja by zacząć zabawę.

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 329 razy
Otrzymał podziękowań: 216 razy

Post autor: r00t7 »

u810 pisze:
rubeus pisze:A ja zagłosowałem na 'nie' . Z jednej prostej przyczyny - 10 skrzynek to naprawdę sporo, może by ciut mniejsza liczba ? 5-6 ?
Chyba każdy jedzie czasem na kilka dni w jakieś "wypoczynkowe" okolice. Góry, jeziora, plaże a w takich okolicach 10 keszy można znaleźć między śniadaniem a obiadem.
dokładnie, zresztą całą prawdę w tym temacie napisała już wyżej lavinka ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Pyra
Wyjadacz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 67 razy

Post autor: Pyra »

Witam
Keszerem jestem od niedawna, ale swoja drogę starałem się przejść w sposób "normalny". Sam doszedłem, że aby założyć swoją pierwszą skrzynkę, trzeba się dobrze rozeznać w temacie i odszukać różne typy skrzynek, jak i różnych autorów, wtedy można sobie wyrobić zdanie o zakładaniu. Białe plamy, też trzeba traktować z rozsądkiem, bo założenie skrzynki na 100km odludziu, raczej możne nikogo nie skłonić do jej odszukania, co przyniesie dodatkowe rozczarowanie zakładającemu......
Głosowałem za ograniczeniem, choć nawet bym był skłony podnieść limit.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Podziękował;: 175 razy
Otrzymał podziękowań: 191 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Pyra pisze:Głosowałem za ograniczeniem, choć nawet bym był skłony podnieść limit.
Ja podobnie, a ankieta mówi: "co najmniej 10 skrzynek"

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

r00t7 pisze:
u810 pisze:
dokładnie, zresztą całą prawdę w tym temacie napisała już wyżej lavinka ;)
zwłaszcza jak pisała o wyprawie do Katowic... ach jak ja Jej zazdroszczę..... wyplażowała się w Katowicach, pochodziła po górach, a na koniec dnia pożeglowała sobie po jeziorach :wink:
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Zablokowany