Ankieta: Ograniczenia w zakładaniu skrzynek

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia dla nowych użytkowników, dotyczącego zakładania skrzynek?

Czas głosowania minął poniedziałek 07 marca 2011, 08:26

NIE
12
12%
TAK, przed założeniem pierwszej skrzynki powinni znaleźć co najmniej 10 skrzynek
92
88%

Liczba głosów: 104

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Ankieta: Ograniczenia w zakładaniu skrzynek

Post autor: etnamars »

Limit 10 znalezionych skrzynek dotyczy jednynie znalezień skrzynek typu: tradycyjna, quiz, multicache, mobilna, nietypowa.
Znalezienia skrzynek typu owncache, wydarzenie, wirtualna i webcam nie będą uwzględniane w limicie wymaganym do założenia nowej skrzynki.

Niezależnie od wyniku ankiety pierwsze trzy skrzynki każdego użytkownika będą nadal weryfikowane przez COG przed publikacją.

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Re: Ankieta: Ograniczenia w zakładaniu skrzynek

Post autor: JohnDoe »

Tak, jestem za wprowadzeniem takiego ograniczenia. Myślę, że limit dziesięciu keszy będzie wystarczającą barierą i filtrem przed słomianym zapałem i kiepskimi skrzynkami świeżych keszerów.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
koRnac
Nowy na forum
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: koRnac »

Rozumiem intencje tej ankiety, ale w mojej okolicy skrzynek jest niewiele i jesli dodatkowo ograniczy sie mozliwosc zakladania skrzynek po 10 znalezionych, tych skrzynek nie przybedzie jeszcze przez bardzo dlugi czas.
Wiem, ze kij ma dwa konce i chodzi o to aby podniesc jakosc skrzynek, ale moze by osiagnac to w inny sposob np. poprzez liczbe oddanych glosow na dana skrzynke i jesli spadnie ponizej minimum, wlasciciel bedzie musial poprawic jej "jakosc" lub skrzynka znika z serwisu.

Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: m2m »

Też jestem za ograniczeniem tworzenia skrzynek przez nowych użytkowników do momentu znalezienia 10 skrzynek. Tak naprawdę trzeba poznać różne rodzaje skrzynek, sposoby ukrycia zanim zacznie się tworzyć swoje.
Pozdrawiam, Magda.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Liszewski.36 »

koRnac pisze:Rozumiem intencje tej ankiety, ale w mojej okolicy skrzynek jest niewiele i jesli dodatkowo ograniczy sie mozliwosc zakladania skrzynek po 10 znalezionych, tych skrzynek nie przybedzie jeszcze przez bardzo dlugi czas.
Wiem, ze kij ma dwa konce i chodzi o to aby podniesc jakosc skrzynek, ale moze by osiagnac to w inny sposob np. poprzez liczbe oddanych glosow na dana skrzynke i jesli spadnie ponizej minimum, wlasciciel bedzie musial poprawic jej "jakosc" lub skrzynka znika z serwisu.
Kiedyś była o tym mowa. Wystarczy napisać wtedy do odpowiednich osób zajmujących się tym działem i przedstawić sytuację. W odpowiedzi na pewno znajdzie się parę porad i sugestii.

Odnośnie ankiety: Jak najbardziej tak
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Post autor: ronja »

Ankieta ? Tak z zaskoczenia :wink: Chyba, że pominąłem jakiś istotny biuletyn informacyjny...
Co takiego stało się teraz, że konieczne było zebranie opinii ? Poprzednie dyskusje nie były wystarczającym argumentem ...
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Post autor: Wanoga »

A to oficjalna ankieta? Jak dla mnie to tylko kolejny próbny balon w niekończącej się dyskusji...
Już nie pamietam kiedy tu była jakaś oficjalna ankieta z wiążącymi wynikami, tylko sondaże - jak w mediach i polityce, panie ;)
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek

etnamars
Forumator
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 184 razy

Post autor: etnamars »

Ankieta jest oficjalna, a wyniki będą wiążące.
Biuletnu nie było, ale stosowną informację można znaleźć na stronie w dziale Aktualności:
http://opencaching.pl/news.php

Pozdrawiam
etna&mars/RP

Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 115 razy
Kontakt:

Post autor: Doc_with_the_dog »

Tyle się rozwodziłem nad tym tematem tutaj na forum, że hipokryzją by było gdybym klikną NIE w ankiecie :)
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Post autor: Lza »

trzeba pryznać, że dotychczasowe wyniki ankiety są miażdżące.

Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: Talbot »

Generalnie to ciężko powiedzieć. Z jednej strony ilość 10 skrzynek nie jest specjalnie powalająca, a z drugiej ograniczy to powstawanie skrzynek w mniejszych miejscowościach gdzie do każdej kolejnej skrzynki ludzie mają znaczne odległości. Myślę że lepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie ograniczenia 1 założona na 3 odnalezione tak jak to jest w przypadku rekomendacji (1 na 10). Oczywiście z dotychczasowym ograniczeniem dotyczącym 3 pierwszych skrzynek.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 315 razy
Otrzymał podziękowań: 215 razy

Post autor: r00t7 »

Lza pisze:trzeba pryznać, że dotychczasowe wyniki ankiety są miażdżące.
czytając wcześniejsze dyskusje można było się tego spodziewać :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 55 razy

Post autor: Highlander »

Talbot pisze:Z jednej strony ilość 10 skrzynek nie jest specjalnie powalająca, a z drugiej ograniczy to powstawanie skrzynek w mniejszych miejscowościach gdzie do każdej kolejnej skrzynki ludzie mają znaczne odległości. Myślę że lepszym rozwiązaniem było by wprowadzenie ograniczenia 1 założona na 3 odnalezione tak jak to jest w przypadku rekomendacji (1 na 10). Oczywiście z dotychczasowym ograniczeniem dotyczącym 3 pierwszych skrzynek.
Niegłupie, ale obecnie niemożliwe do realizacji. Technicznie w systemie można tylko włączyć parametr minimum X skrzynek, obecnie X = 0, ankieta dotyczy tego czy X zmieniamy z 0 na 10.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Wrzos
Stały bywalec
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: Wrzos »

Jak najbardziej jestem za ograniczeniem. Na początek warto trochę poszukać, zakladanie odlóżmy na później. 10 to nie jest duża liczba i myślę że nie powinna nikomu nastarczyć większej trudności. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
wilq.bb
Stały bywalec
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: wilq.bb »

Dobrze, że wracamy w strone starego systemu - oczywiscie głos oddany na jedyne i słuszne TAK - szczególnie po ostatnich moim wypadzie na ftf-y
Nie sztuka się nawalić .... sztuka to utrzymywać stan lekkiej korby pod kopułą :D
Obrazek Obrazek

Zablokowany