W ramach wymiany polsko-polskiej!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

W ramach wymiany polsko-polskiej!

Post autor: Liszewski.36 »

Wpadłem wczoraj na ciekawy pomysł. Otóż są przypadki, kiedy niektórych keszy prawdopodobnie nigdy nie zaliczymy. Mam na myśli kesze mobline (te prawdziwe mobline), które znajdują się po drugiej stronie Polski. Oczywiście zanim zacząłem realizować pomysł, spytałem o zgodę autora kesza. Mowa tu o http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=10757 . Z chęcią wyślę pocztą na drugi koniec Polski. Najlepiej najdalej od Pomorza. Oczywiście koszty poniosę ja :) Zanim jednak bym ją wysłał, minął by tydzień z przyczyn chęci jednej zadeklarowanej wcześniej osoby na spotaknie.

Kesza wysłałbym pierwszemu chętnemu ( Adres potem na PM ), który udzieli się w tym wątku. Tak jak mówie, dobrze jakby były to dalekie okolice, jednak bliższe (Warszawa, Poznań) też mogą być.

Pozdrawiam Liszewski.36

EDIT: Nie obraziłbym się, gdyby ktoś w zamian przysłał nam tu - na pomorze dalekiego mobliniaka :)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
p01ss0n
Bywalec
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: W ramach wymiany polsko-polskiej!

Post autor: p01ss0n »

Może nie mam jak na razie mobilniaka ale chętnie przyjmę. Jestem z Łodzi, wiem że to nie do końca super daleko, ale za to w centrum Polski.
Znaczy to tyle że mam wszędzie tak samo daleko i wszyscy do mnie też :lol:
Myślałem o czymś takim w stosunku do GK...
W sumie, można by nawet w związku z tym jakieś spotkanie chętnych do zaliczenia w Łodzi zrobić, a potem wysłać komuś dalej na południe, wschód albo zachód. Zrobiłaby się z tego dobra skrzyneczka z eventem :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Kontakt:

Post autor: fck »

Potem mógłby trafić do mnie lub Mardoqa do Wrocławia, skąd później mógłbym posłać skrzyneczkę np. na Górny Śląsk. :)
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
p01ss0n
Bywalec

Post autor: p01ss0n »

No i robi się ciekawy łańcuszek, który w dodatku może służyć jako integracja lokalnych keszerów ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Post autor: picek »

Ja jestem chętny by przyjąć skrzynkę w Podkarpackie progi. Oczywiście następnie wysyłka, najchętniej w okolice Białowieży/Olsztyna/Suwałk itp :D
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz

p01ss0n pisze:Może nie mam jak na razie mobilniaka ale chętnie przyjmę. Jestem z Łodzi, wiem że to nie do końca super daleko, ale za to w centrum Polski.
Znaczy to tyle że mam wszędzie tak samo daleko i wszyscy do mnie też :lol:
Myślałem o czymś takim w stosunku do GK...
W sumie, można by nawet w związku z tym jakieś spotkanie chętnych do zaliczenia w Łodzi zrobić, a potem wysłać komuś dalej na południe, wschód albo zachód. Zrobiłaby się z tego dobra skrzyneczka z eventem :)
Napisz na maila swoje dane, oczywiście adres. Skrzynki spodziewaj się po przyszłym weekendzie.
fck pisze:Potem mógłby trafić do mnie lub Mardoqa do Wrocławia, skąd później mógłbym posłać skrzyneczkę np. na Górny Śląsk. :)
fck Ty również podaj adres na maila. Dla Ciebie mam drugiego mobilniaka z Pomorza ;) (jeżeli tylko założyciel się zgodzi, a już pytam)
picek pisze:Ja jestem chętny by przyjąć skrzynkę w Podkarpackie progi. Oczywiście następnie wysyłka, najchętniej w okolice Białowieży/Olsztyna/Suwałk itp :D
picek, jak tylko znajdę coś w najbliższym czasie, to wiem do kogo pisać :)

PS. Adresy będą bezpieczne, tylko na cele wysyłkowe i oczywiście nie ma co się bać, że znajdą się w sieci.
ObrazekObrazek

MardoQ
Wyjadacz
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy
Kontakt:

Post autor: MardoQ »

fck pisze:Potem mógłby trafić do mnie lub Mardoqa do Wrocławia, skąd później mógłbym posłać skrzyneczkę np. na Górny Śląsk. :)
Dokładnie podobnie pomyślałem po przeczytaniu pierwszego posta, że można gdzieś tutaj koło nas wysłać. W październiku jadę do Szklarskiej więc też trochę tam się poszwendam.
Obrazek
Michał vel. MardoQ | Krytykuję krytykowanie innych
Jeżeli ktoś pomógł Ci w Twoim temacie - kliknij Obrazek To nic nie kosztuje

Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Post autor: JohnDoe »

Wszystko fajnie, pomysł może i ciekawy.
[maruda on]
Tylko co to ma wspólnego z geokeszingiem? Gdzie w tym użycie gpsa?
Zaliczenie kolejnej skrzynki, podniesienie statystyki? Gdzie w tym wszystkim frajda pójścia w teren i szukania gdzie kesz został schowany?
Mam na koncie zaliczonych kilka takich skrzynek (było tego trochę w Swornych), ale tak po głębszym zastanowieniu przychodzi refleksja, że choć sporo z tych keszy był naprawdę fajnych, gdzie na przykład trzeba się było pomęczyć, żeby się dostać do logbooka nie ma tej frajdy jak z poszukiwania gdzie skrytka jest schowana, a na tym chyba głównie polega ta zabawa.
[maruda off]
Tak mnie jakoś naszło :)
Za ten post autor JohnDoe otrzymał podziękowanie:
Bazyl69
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz

JohnDoe pisze:Wszystko fajnie, pomysł może i ciekawy.
[maruda on]
Tylko co to ma wspólnego z geokeszingiem? Gdzie w tym użycie gpsa?
Zaliczenie kolejnej skrzynki, podniesienie statystyki? Gdzie w tym wszystkim frajda pójścia w teren i szukania gdzie kesz został schowany?
Mam na koncie zaliczonych kilka takich skrzynek (było tego trochę w Swornych), ale tak po głębszym zastanowieniu przychodzi refleksja, że choć sporo z tych keszy był naprawdę fajnych, gdzie na przykład trzeba się było pomęczyć, żeby się dostać do logbooka nie ma tej frajdy jak z poszukiwania gdzie skrytka jest schowana, a na tym chyba głównie polega ta zabawa.
[maruda off]
Tak mnie jakoś naszło :)
Nie mam zamiaru tworzyć takich skrzynek "pocztowych". Nie chodzi tu o wysyłanie od jednej osoby do drugiej. Jak załuważyłem poprzednicy zrozumieli idee. Chodzi o to, że dla skrzynki goszczącej w danym terenie dłuższy czas, przydałaby się zmiana otoczenia i posłanie jej w inne rejony. Tu nie chodzi o nabijanie rankingu. Taka osoba, która otrzymałaby skrzynkę, wsadziła by potem ją do którejśc z okolicznych keszy. Tymbardziej tyczy się to skrzynko-kretów. Kret z uwagi podrużuję, a jak - samochodem, rowerem, pieszo czy nawet pocztą to już inna sprawa :) Oczywiście pomysł ma prawo Tobie się nie podobać. Nie martw się, nie każdą skrzynkę mobilną jaką złapie będę miał odrazu zamiar wysłać na drugi koniec Polski " by i tam ją sobie nabili"
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Podziękował;: 244 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Post autor: Pawel brasia »

Również piszę się na wymianę i jednocześnie zezwalam na podróżowanie pocztą mojej skrzynki:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7669
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Podziękował;: 34 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Cebulka »

No qurcze. Spaliliście na pomysł :D .

Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz

Seb-Ula pisze:No qurcze. Spaliliście na pomysł :D .
Zatem Sebastianie lub Ulo nie obraże się z drobnego mobilnego prezentu w mojej skrzynce ;)
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ