RP a BOG

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rydzol
Wyjadacz

RP a BOG

Post autor: Rydzol » wtorek 04 maja 2010, 16:46

Chciałbym zwrócić uwagę na pewną rzecz. Otóż do tej pory wszyscy mieliśmy możliwość kreowania geo czy raczej opencachingu. Przynajmniej pośrednią - wybierając tych, którzy tym się zajmują. Stąd zasadne wydaje mi się pojawianie wątku dla kandydatów, w którym mają wyrazić swoje opinie w wielu newralgiczych kwestiach (od razu zaznaczę, że taka możliwość kreowania, to zdecydowanie nie to samo, co wyrażanie swoich opinii na forum - bo ostateczna decyzja nie należy do forumowiczów). Natomiast obecna zmiana pozbawia nas tej możliwości. I zostaje ona podjęta bez naszego udziału. Nie mieliśmy wpływu na tą decyzję. Rozumiem okoliczności i potrzeby tej decyzji. Jednak osobiście mniej poczułem się współtworzącym i noszącym na sobie jakąś odpowiedzialność, a bardziej uczestnikiem świetnej zabawy, którą prowadzą inni. Którzy może będą pytać się mnie o zdanie, ale nie będą mieli obowiązku się do tego odnieść. Przy całym szacunku dla osób z RR - obecnej i RP która ma powstać bezkadencyjnie, i przy zrozumieniu tej decyzji, jej argumentacji i nawet sporym osobistym poparciu jej, uważam, że proces wprowadzenia jej powinien zacząć się wiele wcześniej i mieć formę raczej "referendum". Osobiście wnoszę również postulat, by RP ciągle pozostała kadencyjna - może na 5 lat, może na jakiś inny czas.
Tam skarb twój gdzie serce twoje

[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=9542][img]http://www.opencaching.pl/statpics/9542.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Re: RP a BOG

Post autor: sp2ong » wtorek 04 maja 2010, 17:09

Pomysl powstal w wyniku analizy ostatnich 2 lat okazalo sie ze obecny model paralizowal realizacje zmian i podejmowano decyzje ktore musli relaizowac programisci a moga byc niewykonalne. Chcielsmy zmienic dotychczasowy model. Sklad RP skaldalby sie z osob roznego pokroju nie tylko programisci ale ludzi ktorzy juz dzialaja kilka lat w ramach zesplu OC PL np w RR. Zadana grupa z zespolu OC PL nie jest wybierana dozywotnie. Generlanie w skald Zepspolu wchodza ludzie ktorrzy chca poswieci swoj czas wolny dla innych. W grupie programistow jest to srodowisko ograniczone nie ma tam kogo wbrac. W sklad RP wybiermy ludzi z ktorymi znamy sie od wielu lat i mamy zaufanie do siebie bo trudno zaangazowac kogos w skald takiego zespolu na sile i kogs kogo nie znamy. Poprzez prace w RR/BOG czy RT poznajemy sie bardzie i zdobywamy wzajemne zaufanie dzieki temu mozemy tworzy sklady osob ktore chca pracowac dla OC PL.
Byc moze proponowana zmiana nie jest optymalna ale nikt nie przedstawil pelnego nowego modelu alternatywnego. Byc moze model zaproponiowany jak pisalem ulegnie zmianie czas swoje pokaze tak jak pokazaly ostatnie 2 latat model ktory byl wybrany wg mnie nie pracowal sprawnie.
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » wtorek 04 maja 2010, 21:42

W zwiazku z tym, ze OC PL dziala juz kilka lat i przestal byc zabawa garstki osob z ktorych wiekszosc zna sie ze soba mniej lub bardziej proponuje zastosowac normalne nazwy dla tak waznych zadan. Rada Rejsu... BOG... Co bedzie dalej? Nadistota?
Biuro Obslugi Geocachera... Hmmm.

Wiec jak bedziemy doradzac nowym geocacherom? Zwroc sie do BOG-a? BOG-u? Powiedz to BOG-u?
Skoro osoby te beda pelnic funkcje pomocnicze, ulatwiajace zycie innym geocacherom, to moze niech i nazwa bedzie przyjazna. Doradcy?

Moze to tylko odosobniona opinia. Moze niech bedzie BOG?
To bedzie takie czadne, ekstraśne i w ogole ok (czyta sie "ok", nie "o-kej") lub "słitaśne"?
A moze niech te nazwy beda normalne i budzace zaufanie? Bawia sie tu przeciez nie tylko gimnazjalisci ;)

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » środa 05 maja 2010, 08:25

Mozecie zaproponowac nazwy jakie uwazacie na bardziej przyjazne, wszystko mozna zmienic to od nas zalezy jak to bedzie sie nazywalo. Prosze o konkretne nazwy a nie zabawe w slowa. Jeszcze raz apeluje, prosze o konstruktywna dyskusje a to oznacza jesli nie podoba mi sie cos to przedstawiam alternatywe. Krytykowanie samo dla krytykowania nic nie wnosi.
Waldek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » środa 05 maja 2010, 22:47

Zaproponowalem: Doradcy
...to moze niech i nazwa bedzie przyjazna. Doradcy?

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » czwartek 06 maja 2010, 06:38

Sa inne propozycje ? Czy pasuje nowa nazwa przyszlym i poprzednim kolegom z RR
Mamy obecnie 2 propzycje nazyw Rady Rejsu:

- Biuro Obsługi Geocacher w skrocie BOG
- Doradcy
Waldek

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator

Post autor: Highlander » czwartek 06 maja 2010, 07:32

sp2ong pisze:Sa inne propozycje ?
- Biuro Obsługi Geocacher w skrocie BOG
- Doradcy
Przeszukałem w pamięci stare dyskusje na forum (no łatwe nie jest bo mam wrażenie że wyszukiwarka forum nie potrafi przeszukiwać postów ze starej wersji forum) i znalazłem jeszcze:
- Weryfikatorzy
- Recenzenci
- Reviewerzy
- Kontrolerzy :)
- Rewizorzy ;)

Doradca sugeruje je że jego rady są tylko radami i nie ma on władzy sprawczej, więc słabo pasuje. Najlepiej do przypisanych funkcji pasuje wg mnie "Recenzent" lub "Weryfikator".
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: r00t7 » czwartek 06 maja 2010, 07:48

jakoś powyższe nazwy kojarzą mi się za bardzo z GC i batem nad głową. W OC fajne jest właśnie to że tu mogą powstać kesze jakie tam nie mogą ze względu na głupi regulamin. Także proszę - nie nazywajmy nowo wybranej rady nazwą z GC!
Obrazek Obrazek Obrazek

zyr
Forumator

Post autor: zyr » czwartek 06 maja 2010, 08:41

Root7 - my też mamy regulamin. A w ustach kandydata do rady (jakkolwiek ją nazwać) słowa głupi regulamin brzmią co najmniej niestosownie jeśli nie dyskfalifikująco.

etnamars
Forumator

Post autor: etnamars » czwartek 06 maja 2010, 09:49

COG - centrum obsługi geocacherów
Dzięki temu unikniemy:
1. Przypadkowego nawiązania do istot nadprzyrodzonych ("zgłaszam problem do BOG-a")
2. Długiej nazwy, która nie wpada w ucho a do tego sugeruje jakąś "grupę trzymającą władzę", "radę mędrców".
W końcu to mają być ludzie spośród nas, bawiący się w tą grę na takich samych zasadach, a jedynie dodatkowo pomagających nowym użytkownikom we wdrożeniu się w zabawę, lub przypominającym zasady tym bardziej doświadczonym.
CRP - centrum rozwiązywania problemów, chociaż hm...nie tylko problemy ta grupa powinna rozwiązywać.

Marcin/etnamarsy

zyr
Forumator

Post autor: zyr » czwartek 06 maja 2010, 09:56

COG jest fajne :)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 06 maja 2010, 11:42

BOG mi nie przeszkadza. Nie czuję obaw przed tą nazwą, wprost przeciwnie - uśmiecham się z sympatią. Ale żeby głos coś wnosił do dyskusji, to proponuję spojrzenie na zadania nowego bytu (tylko się nie czepiać do ostatniego słowa :evil: ) od strony organizacyjnej. Dla mnie jest to jedno wielkie Centrum Koordynacyjne. Ma skupiać się na wielu aspektach geocachingu. W jego ramach mogą funkcjonować różne zespoły (np. nadzór techniczny, sąd koleżeński, weryfikatorzy, rada programowa, itd...). Użyte przeze mnie w poprzednim zdaniu nazewnictwo i funkcjonalności są wybitnie robocze. Mają zachęcić do rozważań :) . Nie ma problemu "wagi", czy "ważności" podejmowanych przez taką organizację działań. W życiu codziennym podpowiadam chociażby przykład Centrów Powiadamiania Kryzysowego. Istota funkcjonowania takiej struktury determinuje "moc" podejmowanych decyzji. Czyli: Centrum Koordynacyjne raz jeszcze :D

EDIT: literówkę poprawiłem :)
Ostatnio zmieniony czwartek 06 maja 2010, 21:13 przez ronja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Bas
Forumator

Post autor: Bas » czwartek 06 maja 2010, 12:29

Koordynatorzy?

Maja mozliwosci decyzyjne i nie kojarza sie zle ;)
Dbaja o to, zeby byl porzadek w skrzynkach- akceptacja/zawieszanie niepewnych/monity/sprawy regulaminowe, a nierzadko musza wlasnie uzgadniac linie postepowania miedzy roznymi geocacherami, zeby wszystko sprawnie dzialalo...

Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator

Post autor: sp2ong » czwartek 06 maja 2010, 12:35

Ja tylko moga podac przyklad z zycia. Podobna forme maja koledzy na swoim serwisie w Australii i oni nazywaja to "Senat" ktory sklada sie z grupy senatorow:

http://forum.geocaching.com.au/viewforu ... 0fa70aaab3
http://forum.geocaching.com.au/viewtopi ... 24&t=13711
Waldek

Darkmoorka
Bywalec

Post autor: Darkmoorka » czwartek 06 maja 2010, 13:06

Ale czad, doszły mnie słuchy, że jakieś rewolucje się tu dzieją i rzeczywiście :D
Propozycja rozdziału kompetencji może i słuszna ale głosować to powinno się na kandydatów do RP a nie do tworu techniczno-obsługowego.
A Komisji rewizyjnej nie będzie?? - to taki żarcik :evil:
Ps.
COG jest lepsze

ODPOWIEDZ