Synchonizacja logow OC z GC.com

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

jaber
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: piątek 27 lutego 2009, 17:24
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Synchonizacja logow OC z GC.com

Post autor: jaber »

Moze kogos zainteresuje skrypt ktory pozwala synchronizowac logi dla skrzynek zarejestrowanych na 2 serwisach OC i GC.com. Skrypt i opis dostepny:

http://geolog.sourceforge.net/ocprop.html

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Co na to zarząd i prawnicy geocaching.com?

Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 97 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Spider pisze:Tak w ogóle to strona Geokrety.org chyba działa trochę niezgodnie z regulaminem GC, bo Groundspeak przede wszystkim zabrania publikacji współrzędnych skrytek w innych serwisach. Tak na dobrą sprawę to może się okazać, że jak się opublikuje skrytkę na GC to nie można jej publikować gdzieś indziej. Ale do końca nie jestem tego pewien bo prawnikiem nie jestem.
Właśnie o dziwo GC-team stwierdził, że to (tzn podawanie przez użytkowników koordynat i waypointów z GC com na geokretach) jest legalne.

Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

Strona i cała jej dostępna zawartość jest chroniona przez prawo ochrony własności intelektualnej i jest przeznaczona do prywatnego i niekomercyjnego użytku. Wszystkie prawa nie przyznane specjalnie w niniejszej umowie są zastrzeżone przez Groundspeak lub przez odpowiedniego posiadacza praw własności intelektualnej. Wszystkie materiały dostępne poprzez Stronę, inne niż przedłożone przez osoby trzecie (zwane ogólnie jako "Materiały Strony") są własnością Groundspeaka lub jego licencjodawców i są chronione prawami autorskimi, znaków firmowych oraz innymi prawami ochrony własności intelektualnej. Groundspeak zastrzega sobie prawo do nałożenia dodatkowych warunków dla Twojego używania i przeglądania poszczególnych Materiałów Strony i jakikolwiek z tych warunków może zostać umieszczony na Stronie w nawiązaniu do tych Materiałów Strony. Nie możesz reprodukować ani retransmitować Materiałów Strony, w całości ani częściowo, w żaden sposób, bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela tych materiałów, wyłączając co następuje: możesz wykonać pojedynczą kopię Materiałów Strony wyłącznie do własnego, niekomercyjnego użytku, ale takie kopiowanie musi być zgodne ze wszystkimi odpowiednimi warunkami a Ty musisz chronić wszystkie prawa autorskie, znaki firmowych lub inne wiadomości zawarte w lub powiązane z tymi Materiałami Strony. Nie możesz dystrybuować tych kopii, zarówno w formie elektronicznej jak i innej, niezależnie za czy bez opłaty lub innej formy wynagrodzenia, bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela tych materiałów. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami poprzez adres contact@groundspeak.com.

[...]

Wiele informacji na tej Stronie jest uaktualnianych w czasie rzeczywistym i są one zastrzeżone lub licencjonowane przez Groundspeak przez naszych użytkowników i osoby trzecie. Zgadzasz się, że nie będziesz używał jakiegokolwiek robota, szukacza ani innych zautomatyzowanych środków, aby uzyskać dostęp do Strony w jakimkolwiek celu bez naszej pisemnej zgody. Dodatkowo, zgadzasz się: (a) nie podejmować żadnych działań, które powodują lub mogą powodować naszym zdaniem nadmierne lub nieproporcjonalnie duże obciążenie naszej infrastruktury; lub (b) nie przeszkadzać lub podejmować prób przeszkadzania właściwemu działaniu Strony lub jakimkolwiek czynnościom przeprowadzanym na Stronie lub innym środkom, które możemy stosować, aby zapobiec lub ograniczyć dostęp do Strony.


W praktyce - Groundspeak nie widzi żadnego problemu w umieszczaniu waypointów na stronie Geokretów o ile sa one wprowadzanie ręcznie, a nie masowo, w sposób zautomatyzowany. Nie jest natomiast dozwolone żadne zautoamatyzowane skanowanie danych z waypointów.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ