Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

XxMELONIKxX
Nowy na forum
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: XxMELONIKxX »

r00t7 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 20:43
XxMELONIKxX pisze: środa 14 kwietnia 2021, 20:06 Jak się chce to można zrobić wszystko. Można np. zmodyfikować szablony wiadomości już wysyłanych do użytkowników - typu "nowe skrzynki w twojej okolicy" czy "raport nowych logów" o dodatkową informację o wyborach.
A swoją drogą... ile osób głosowało rok temu? Są gdzieś takie statystyki?
jest, tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 2058981849
473 osoby na powiedzmy nawet około 3000 uprawnionych... 15%(?)

A jeszcze pytanie - ile osób spełnia formalne kryteria do kandydowania do COG, można to ustalić?
Ostatnio zmieniony środa 14 kwietnia 2021, 20:54 przez XxMELONIKxX, łącznie zmieniany 1 raz.
xmall
Stały bywalec
Podziękował;: 138 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Post autor: xmall »

XxMELONIKxX pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 09:34 Może przydałby się nam jakiś organ kontrolny czy odwoławczy niezależny od COG - jakiś "senat OC"?
I Trybunał KonstytOCyjny, jakiś Prezes, jakiś minister sprawiedliwości i jakiś prezydent ułaskawiający swoich w przypadku bana.
Za ten post autor xmall otrzymał podziękowanie:
r00t7
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

@r00t7 to dokończmy tą myśl. Dlatego najbliższą przyszłość swojej ukochanej zabawy, pozostawiają ślepemu losowi. Tak ?. A czy czasem, w jakimś przebłysku, nie rodzi się podejrzenie, że wyniki wyborów gremium, a więc i działań szeregu ostatnich lat, nie zrodziły takiej postawy ? . Jeśli nie to szkoda :( .
XxMELONIKxX
Nowy na forum

xmall pisze: środa 14 kwietnia 2021, 20:51
XxMELONIKxX pisze: wtorek 13 kwietnia 2021, 09:34 Może przydałby się nam jakiś organ kontrolny czy odwoławczy niezależny od COG - jakiś "senat OC"?
I Trybunał KonstytOCyjny, jakiś Prezes, jakiś minister sprawiedliwości i jakiś prezydent ułaskawiający swoich w przypadku bana.
A to już twoje pomysły... Realizuj...
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 368 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Post autor: r00t7 »

dzejbi pisze: środa 14 kwietnia 2021, 20:56 @r00t7 to dokończmy tą myśl. Dlatego najbliższą przyszłość swojej ukochanej zabawy, pozostawiają ślepemu losowi. Tak ?. A czy czasem, w jakimś przebłysku, nie rodzi się podejrzenie, że wyniki wyborów gremium, a więc i działań szeregu ostatnich lat, nie zrodziły takiej postawy ? . Jeśli nie to szkoda :( .
Wiele osób tego w ten sposób nie przekłada, póki działa serwer i jest RT to COG, RR, BOG CDO czy inne 75% użytkowników ma gdzieś. Jest kesz jest opis, są współrzędne - działamy. COG w istocie ma pomagać żeby kesze były weryfikowane, te które zaginęły a ludzie nie bawią się już - zawieszane, zgłoszenia o problemach ze skrzynkami - rozwiązywane. COG do tego był powołany w pierwszym momencie gdy wydzielano go z RR. Następnie RR zniknęła i pozostał COG który został ze swoimi zadaniami i reszta narzucona została że teraz to COG robi wszystko. Tyle już było modeli COG (wojewódzki, zgłaszanie ludzi przez kogoś, potem znów samemu, potem znów inna liczba, tarcia wewnętrzne) - że ludzie powiedzieli dość. nie można co roku robić inaczej - tu nie ma ani jednej wspólnej wizji - my też podjęliśmy decyzje że nie ma CDO - może złą, ale dlaczego CDO rozwiązując się samo nie ogłosiło nowych wyborów do CDO - zostawiając nas z regulaminem w którym są obowiązki przypisane do CDO a CDO nie ma ?! bo ktoś zabrał skrypt ? można było rozpisać i że wystartuje jak pojawi się skrypt. a tak wyszło cześć i nara.

reasumując - dla mnie powinny być niezależne ciała - to nadające kierunek serwisowi i to działające jako administracja. Kompletnie od siebie niezależne bo już pierwszy tydzień pokazał że jak zależały to się pogryzły. Widzę potrzeby ogólno keszerskiej komisji regulaminowej - tak aby ustalić raz na dłuższy czas jak to ma funkcjonować.

Oczywiście oba powinny konsultować ale nie zaglądać sobie w robotę. Wiele osób z różnych składów COG chce tylko działać z samymi skrzynkami - nie z lataniem po instytucjach wydzwanianiem mieszaniem się w jakieś rozgrywki.

Zresztą było sporo osób nie należących ani do RR ani do COG ani do pierwszych założycieli a robili kapitalną robotę rozwojową - ale w końcu niektórych usilnie zniechęcono ilością jadu jaka wyszła przy różnych okolicznościach.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 2):
xmallkeram58
Obrazek Obrazek
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Więc wszystko jasne. Winni są piszący cokolwiek na Forum. COG tylko merytorycznie odpowiada. Ta zabawa jest ważniejsza, należy ćwiczebnie na rok zgasić FORUM.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

dzejbi pisze: środa 14 kwietnia 2021, 21:16 Więc wszystko jasne. Winni są piszący cokolwiek na Forum. COG tylko merytorycznie odpowiada. Ta zabawa jest ważniejsza, należy ćwiczebnie na rok zgasić FORUM.
Nigdzie tak nie napisałem. Winna jest ludzka zawiść która momentami mocno się tutaj objawia i brak jednej linii działania od wielu lat od strony zaplecza. Wiecznie wojna tu lub tam - i nie dotyczy to forum.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 81 razy
Otrzymał podziękowań: 160 razy

Post autor: karwdo »

r00t7 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 19:10
Pomysł z newsletterem jest bardzo dobry ale tylko w wypadku gdy użytkownik może sobie sam wybrać czy chce to dostawać i jak często.
Pomysł z newsletterem jest DOSKONAŁY (i był takim kilka lat temu) tylko obrońcy prywatności mogliby na chwilę wystopować.

OBLIGATORYJNIE przy zakładaniu konta odznaczony na TAK kwadracik z newletterem.
Obligatoryjnie cała społeczność poinformowana o WŁĄCZENIU IM newslettera - JEŚLI NIE CHCĄ - niech odklikają.
(edit) można przyjąć, że włączenie nastąpi tylko userom aktywnym ostatnie 12 miesięcy, a kto starszy się zaloguj dostanie taką możliwość (koniec edit:) )

Kilka razy pomysł padł, bo: rzekomo to za dużo maili, nie ma kto tego zrobić...etc...

Mnożenie problemów to nasza specjalność - to powiem otwarcie: NEWSLETTER mogę ROBIĆ - jeśli COG udostępni mi informacje (może zacznie działać jawnie?).
Nowi użytkownicy wbrew idiotycznym przekonaniom potrzebują informacji...wiedzy...

SKOŃCZMY CYRTOLENIE o prawach do nie spamowania, itd. NIE CHCESZ - WYŁĄCZ!
Ostatnio zmieniony środa 14 kwietnia 2021, 22:08 przez karwdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowanie:
xmall
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Podziękował;: 81 razy
Otrzymał podziękowań: 160 razy

Post autor: karwdo »

r00t7 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 21:18 Nigdzie tak nie napisałem. Winna jest ludzka zawiść która momentami mocno się tutaj objawia i brak jednej linii działania od wielu lat od strony zaplecza. Wiecznie wojna tu lub tam - i nie dotyczy to forum.
Winna jest nieprzejrzystość działań COG, brak jasnych standardów działania COG, olewactwo części członków COG.
Innych "winnych nie ma" i skończmy ich szukać.

W normalnej społeczności krytyka (dyskusja) "władzy" napędza jej działania, wymusza zmiany, pobudza....u nas od lat krytykujesz jesteś winny! Zmieńmy ta retorykę i zacznijmy zmiany! Wszyscy!
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowanie:
ronja
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

karwdo pisze: środa 14 kwietnia 2021, 22:07
r00t7 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 21:18 Nigdzie tak nie napisałem. Winna jest ludzka zawiść która momentami mocno się tutaj objawia i brak jednej linii działania od wielu lat od strony zaplecza. Wiecznie wojna tu lub tam - i nie dotyczy to forum.
Winna jest nieprzejrzystość działań COG, brak jasnych standardów działania COG, olewactwo części członków COG.
Innych "winnych nie ma" i skończmy ich szukać.

W normalnej społeczności krytyka (dyskusja) "władzy" napędza jej działania, wymusza zmiany, pobudza....u nas od lat krytykujesz jesteś winny! Zmieńmy ta retorykę i zacznijmy zmiany! Wszyscy!
Otóż mój drogi tak wina częściowo leży po stronie składów COG. Ale i po stronie pieniaczy którzy napędzają najróżniejsze kłótnie w regionach. I tak trzeba to zmienić. Szkoda ze taką mediacją w Szczecinie była zainteresowana 1 osoba - tak wynika ze słów osoby która wzięła na swój brak ten temat. Wiec tak zmieniajmy ale niech każdy ma do tego chęć.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 172 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

r00t7 pisze: środa 14 kwietnia 2021, 23:11 .... Ale i po stronie pieniaczy którzy napędzają najróżniejsze kłótnie w regionach. I tak trzeba to zmienić.....
I to pisze człowiek, który w obecnym składzie COG ma najwięcej afer na swoim koncie :) Kurczę, zaczynam myśleć, że jesteś czystszy od kryształu, jeszcze wyrzuty sumienia zmuszą mnie do przeproszenia Ciebie :twisted: :)
Pamiętaj, że dzięki wielu tym pieniaczom ujawniane są wałki różnych keszerów i członków COG, ubierających się w szatki dostojnych mędrców. Bez nich robilibyście z tym serwisem co tylko chcecie.
Obrazek Obrazek
XxMELONIKxX
Nowy na forum

No to dla rozluźnienia (albo większego zagęszczenia) gęstej atmosfery ja z kolejną oczywiście głupią propozycją...
A może by tak wprowadzić próg wyborczy?
Skoro wiemy ilu jest uprawnionych do głosowania to może warto ustalić jakieś przyzwoite minimum...np. 10% - żeby wybór był ważny? No chociaż 5%... Albo przynajmniej 100 głosów...
Ja wiem, że to strasznie dużo bo rok temu do wybrania do COG wystarczało chyba niecałe 30 głosów. To mniej niż 1% uprawnionych...
Może to spowodowałoby, że byłaby motywacja żeby wybory upowszechnić i żeby zagłosowały osoby, które nawet nie wiedzą jak to działa... I że coś takiego jak COG istnieje.

Może lepiej, żeby COG działał w mniejszym składzie niż żeby były w nim osoby bez wsparcia. Rok temu kandydowało 18 osób - teraz już tylko 16...
Ostatnio zmieniony czwartek 15 kwietnia 2021, 17:04 przez XxMELONIKxX, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

XxMELONIKxX pisze: czwartek 15 kwietnia 2021, 16:58 A może by tak wprowadzić próg wyborczy?
Poczekaj z tą propozycją do następnych wyborów. Póki co wspieraj moją propozycję, by głosować tylko na nowych, a starych odesłać na COG-ową emeryturę. Jeśli "młodzież" COG-owa przejdzie kolejną kadencję z większą otwartością na Serwis i keszerów, to jest szansa, że poprawi się zainteresowanie wyborami, co przełoży się na lepsze wyniki. Wtedy można myśleć o progu :)
Obrazek Obrazek
XxMELONIKxX
Nowy na forum

ronja pisze: czwartek 15 kwietnia 2021, 17:02
XxMELONIKxX pisze: czwartek 15 kwietnia 2021, 16:58 A może by tak wprowadzić próg wyborczy?
Poczekaj z tą propozycją do następnych wyborów. Póki co wspieraj moją propozycję, by głosować tylko na nowych, a starych odesłać na COG-ową emeryturę. Jeśli "młodzież" COG-owa przejdzie kolejną kadencję z większą otwartością na Serwis i keszerów, to jest szansa, że poprawi się zainteresowanie wyborami, co przełoży się na lepsze wyniki. Wtedy można myśleć o progu :)
@ronja Mam tylko jedno jedyne pytanie do Ciebie. Skoro jesteś tak zaangażowany w działalność OC to czemu sam nie kandydujesz do COG? Czemu chcesz zmieniać wszystko cudzymi rękami? Czytam Twoje posty i nie widzę żadnych propozycji zmian. Tylko atak na obecny COG (nie wnikam czy słuszny czy nie). Skąd wiesz, że ci "nowi" będą lepsi? A może wejdą w "układ". Czy nie lepiej byłoby gdybyś sam wszedł do COG i coś zmienił?
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

XxMELONIKxX pisze: czwartek 15 kwietnia 2021, 17:16 @ronja Mam tylko jedno jedyne pytanie do Ciebie. Skoro jesteś tak zaangażowany w działalność OC to czemu sam nie kandydujesz do COG? Czemu chcesz zmieniać wszystko cudzymi rękami? Czytam Twoje posty i nie widzę żadnych propozycji zmian. Tylko atak na obecny COG (nie wnikam czy słuszny czy nie). Skąd wiesz, że ci "nowi" będą lepsi? A może wejdą w "układ". Czy nie lepiej byłoby gdybyś sam wszedł do COG i coś zmienił?
Pisałem już dlaczego nie, spokojnie znajdziesz na Forum. Znajdziesz też propozycje zmian oraz to, co zrobiłem. Chyba nie muszę mieć wyrzutów sumienia, że swoją kadencję w COG przesiedziałem grzejąc ławę :) Dzisiaj uważam, że szansa jest w nowych twarzach, które mogą wnieść powiew świeżości do tej stajni Augiasza, jaką jest COG. Poza tym dalej jestem obok elmodemonico w myśleniu o kolejnym OpenKwidzynie, więc spokojnie - coś tam jeszcze chyba zrobię dla społeczności :)
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ