Wybory 2021 - dyskusja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Forumator
Podziękował;: 368 razy
Otrzymał podziękowań: 274 razy

Re: Wybory 2021 - dyskusja

Post autor: r00t7 »

wallon1 pisze: niedziela 11 kwietnia 2021, 14:31 Do rzeczy... (to do siebie powiedziałem)
1.=====
Gdyby w liście kandydatów, przy każdym zgłoszonym, były zadeklarowane przez niego obszary, nie potrzebaby przewalać wszystkich postów.
Przykładowo:
P - obszar podstawowy, D - obszar dodatkowy, drugiego wyboru
--------------------------------------------------------
An Na: (P) łodzkie, mazowieckie (D): wieokopolskie, kujawsko-pomorskie, świętokrzyskie
------
Bartek111: (P) Śląsk, (D) Małopolska, opolskie 
------
itd.

Powód: bez znajomości wielu kandydatów, jedyne kryterium wyboru na dziś jakie widzę: kto w moim województwie i w tych, które zamierzam odwiedzić, a metoda: głosowanie pozytywne na kogoś, kogo kojarzę na "+" albo negatywne na inną osobę, od tej, którą kojarzę na "-".

2. =====
Zakładam, że będą samoprezentacje kandydatów. Apeluję, by ktoś z COG założył "temat", np. Wybory 2021 - samoprezentacje kandydatów, a każdy z kandydatów zakładał własny "wątek", w którym inni będą zadawać pytania na temat, a założyciel "wątku" odpowiadał na temat; może złych określeń użyłem - w systemie plików to by było: COG zakłada folder "Wybory 2021 - samoprezentacje kandydatów", sami kandydaci: własny plik, np. "urubaba - WERYFIKACJA REGULAMINÓW" (czyli "nick - najważniejsza umiejętność).

Uzasadnienie: w zeszłym roku w tym zakresie był istny kociokwik dla niewtajemniczonych-przypadkowych.
=====
Zamykam sobie swój wątek i nie podejmuję dyskusji na temat tego, co napisałem, ew. dopowiem na pytanie w temacie.
Uwzględniłem to w głównym poście, dzięki za propozycję! tak faktycznie wygląda to o wiele przejrzyściej bez potrzeby poszukiwań.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 4):
nieskakeram58tsalariothPawel brasia
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
mangus i 27@
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował;: 27 razy
Otrzymał podziękowań: 99 razy

Post autor: mangus i 27@ »

Witam.
Prześledziłem wątek i doszedłem do pewnych, aczkolwiek smutnych wniosków.
Czyj jest serwis opencaching.pl? Z tego, co jest mi wiadomo to byt zawieszony gdzieś w przestrzeni. Czy jest on mój w sensie mangusa, czy kardwo, czy może xmall (nicki przypadkowe)? Ja się pytam, którego z nas? No właśnie, żadnego z nas a zarazem nas wszystkich. Portal jest własnością wszystkich użytkowników. Zatem to do każdego z nas należy dbanie o serwis i jego rozwój. COG został powołany do funkcji administracyjnych, do niczego innego.
Dla czego zatem próbujecie z uporem maniaka zrzucić odpowiedzialność z rozwój serwisu na COG, powtarzając jak mantrę, „co zrobisz dla rozwoju COG”? Odpowiedź: zrobię to, co każdy keszer lokalnie i nikogo nie będę wyręczał w obowiązkach.

Jawność pracy COG – dużo o tym myślałem i lipa. Nie można oczekiwać, że każde zgłoszenie będzie publikowane. Czy mamy pisać, że w zgłoszeniu #9543 użytkownik Dallas napisał: …”brak kesza, do archiwum”. COG w osobie mangus i 27@ - poinformował użytkownika karwdo o wpłynięciu zgłoszenia, na co on nie zareagował i kesz został zarchiwizowany. Czy tak ma wyglądać raportowane? W mojej ocenie pomysł poroniony. To może chodzi o zgłoszenia mailowe, że użytkownik „x” zarzuca użytkownikowi „y” wpis niezgodny z regulaminem. Raport: użytkownik „x” napisał 7 maili, a użytkownik „ y” tylko 6. COG wysłał maili 13 i uznał, że „X” ma rację.
Reasumując publiczna dyskusja to pogwałcenie prywatności korespondencji. Czyli w dalszym ciągu wyłącza to jawność działania COG. Mało tego, zamiast łagodzić konflikt to będzie dochodziło do jego eskalacji. No i oczywiście nasi niezawodni obserwatorzy i eksperci od każdej sprawy będą wciskać po swoje 3 grosze – czy o to chodzi?
Pozostają, zatem zgłoszenia dotyczące bezpośrednio samego serwisu, – czyli zmiany regulaminowe, czy szaty graficznej, ewentualnie usprawnień. Na jawność korespondencji musi zgodzić się zgłaszający i na jego wniosek można prowadzić publiczną debatę. Tylko dalej nie rozumiem, dla czego mamy upubliczniać nasze wewnętrzne dysputy. Końcowy raport może być, – kto, za, kto przeciw, a kto się wstrzymał. Zresztą jak da się zauważyć i tak forum służy niektórym do nieformalnego roztrząsania zgłoszeń wpływających do COG, – po co zatem dublować sprawy.

Podnoszono też postulat aktywności COG. Nie bardzo wiem, czym ma być wyrażony? Ilością maili każdego z COG-owiczów? Jeżeli tak, to żaden problem na każdy temat mogę wywalić 20 maili z poprawkami w interpunkcji, czy może wystarczy jeden merytoryczny i w całości wyczerpujący temat?

A teraz odpowiedź na pytanie elmodemonico:
-, jeżeli chodzi o parki narodowe – ehhh to instytucje zakorzenione w dawnym ustroju, są jak monolit. Na mojej linii niewiele się zmieniło – korespondencja tylko drogą tradycyjną, czyli PP i odpowiedzi na cokolwiek oczekiwać można najwcześniej po miesiącu. Kontakt bezpośredni – nie istnieje, większość zabarykadowała się w swoich siedzibach i mowy nie ma o rozmowach. Wiążące jest tylko to, co na piśmie i zarejestrowane w dziennikach podawczych. Problem drugi to brak chętnych keszerów do działania na miejscu. Z całym szacunkiem, nie pojadę 350 km, by pocałować klamkę. Z drugiej strony Parkom Narodowym wcale nie zależy, na zwiększenie ilości turystów na swoim terenie. Władze opłacane są z budżetu centralnego, tym samym ich dochód nie jest zależny od ilości turystów – czyta ekonomia.
Reasumując, może ja mam akurat pecha do ludzi z tych instytucji.
- o fb się nie wypowiadam. Mogę cos o Instagramie, ale szału nie ma. Fotografie w 95% są mojego autorstwa i tyle ile nazbieram, tyle mam do publikacji. Czasem Bartek111 coś podrzuci i chwała mu za to. Tak krawiec kraje jak mu materii staje.

Proszę o utworzenie wątku do autoprezentacji kandydatów.
Za ten post autor mangus i 27@ otrzymał podziękowania (total 6):
r00t7Błękitna TeamnieskaCiacholPawel brasiaCezex
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

Mangus - moim zdaniem każdy powinien założyć swój oddzielny jeżeli chce skorzystać z możliwości autoprezentacji. W jednym wątku dla wszystkich będzie niesamowity bałagan.

Odpowiedź dla elmo: mam podobnie jak Mangus - w Świętokrzyskim PN zostałem spuszczony na drzewo a w czasach pandemii nie ma możliwości spotkań. Maile zostały bez odpowiedzi przez tel - jak na początku wspomniałem.

Co do robienia w trakcie kadencji - zawsze każdemu kto potrzebował pomocy w przypadku swoich pierwszych skrzynek czy też jakiegoś problemu zgłaszanego drogą mailową/poprzez panel taką pomoc merytoryczną świadczyłem. Pomagałem przejść przez pierwsze kesze - które od razu miałem w obserwowanych - rozwiewałem wątpliwości czy służyłem radą jak można coś poprawić by odbiór był jak najlepszy i sądząc po komentarzach w tych skrzynkach całkiem dobrze się udawało.

Co do Kwidzyna - jak tylko zdrowie i życie pozwolą stawię się na zlot bardzo chętnie - wcześniej w przypadku potrzeby załatwienia czegoś oficjalnie mogę pomóc ale tutaj głównie zdalnie/telefonicznie/zoom/Teams. Jakby ktoś potrzebował z tej obecnej tam grupy młodych gniewnych pomocy czy rady - może pisać o każdej porze ;) jednak mają blisko na miejscu bardzo doświadczoną osobę a nawet dwie wiec myśle ze na brak pomocy na miejscu nie narzekają. W sprawach gdy miasto będzie potrzebować kontaktu w sprawach oficjalnych z przedstawicielami COG - mogę w takich rozmowach uczestniczyć.

Na przyszłą kadencje jeżeli się uda - chciałbym podtrzymać relacje z KPN którą rozwija przede wszystkim Keram (za co mu chwała ze znalazł dojście do władz) i z jego pomocą Elvis z ramienia COG. Tutaj mam najbliżej i w każdej chwili mogę pojechać na miejsce czy zweryfikować wątpliwości parku co do pojawiających się tam obecnie dynamicznie nowych skrzynek wirtualnych.

edit: FB i instagram - nie jestem ich aktywnym użytkownikiem i nie wiem jakie tam panują trendy ;) ja z czasów gdy fotki się wywoływało z Kodaka a na piłkę umawiało krzycząc z dołu ;) uważam że w społeczności są bardziej sprawne osoby do obsługi tego typu mediów/
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamtsalarioth
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował;: 172 razy
Otrzymał podziękowań: 259 razy

Post autor: ronja »

Lista zamknięta, plebiscyt za chwilę.
Twarze starej patologii w COG-u wciąż uparcie trzymają się stołków. W ustach słowa o pracy na rzecz keszerów, wielkim wysiłku, odnowie. Kolejne obietnice tylko po to, by dalej trwać, bo na tym polega ich rozumienie rozwoju Serwisu. "Serwis to ja", parafrazując Ludwika XIV. I potem dziwić się, że ktoś nie chce współpracować. A dlaczego ma współpracować z ludźmi, którzy swoje środowisko traktują jak prywatny folwark, nie uczą się na błędach, a ich wizytówką są kolejne afery. Trwanie macie lepiej opanowane, niż komuchy :) BMW - bierny, mierny, ale wierny - typowy ślizgacz aparatu władzy ;) Odwoływanie się do honoru, czy poczucia przyzwoitości jest tak samo skuteczne, jak wprowadzenie astronomii do chlewu, by świnie lepiej znały się na gwiazdach. Ułomna arytmetyka każdych wyborów pozwala przypuszczać, że w większości (o ile nie wszyscy) zostaniecie na kolejną kadencję. Dramat dla nas wszystkich, kolejny rok w plecy.

Czy można coś zrobić?

1. Keszerze, wyborco! Głosuj tylko na "nowych". Starzy już byli, niczego dobrego nie zrobili i nie zrobią. Daj szansę ludziom, którzy nie skompromitowali się tak, jak "starzy". Pomyśl, że od tego wyboru (kliknięcia) będzie zależało Twoje dobro, nie ich.

2. Należy wprowadzić jak najszybciej kadencyjność w COG. Tegoroczny Kodeks Wyborczy jest ułomny, trzeba go zmienić. Przy obecnych kryteriach zdemoralizowani COG-owicze będą tam siedzieć latami. Dlaczego? Bo zawsze wesprze ich klika, której na tym zależy. Należy wprowadzić zasadę, że recenzentem jest się tylko przez rok, a potem rok przerwy, po którym można ubiegać się o następną, oczywiście jednoroczną kadencję. Niezwykłe opowieści o konieczności uczenia się sposobu pracy, itp. należy włożyć między bajki. System jest tak prosty, że po tygodniu można odcinać dostęp poprzednikom. Nowi poradzą sobie bez problemu. Opowieści o kontynuacji projektów, a zatem wydłużeniu kadencji np. na 2-3 lata trzeba wynieść na śmietnik historii. Nic takiego COG nie zrobił (i nie będzie robił z naszymi herosami), co nie może być kontynuowane dalej, np. w zespole zajmującym się jakimś projektem typu "OpenKwidzyn" (pokazaliśmy już, że rola COG-u jest w nim mniej niż marginalna, bo poza czasem mojej kadencji i późniejszymi chęciami elmodemonico i partnerów nic tenże COG nie zrobił. Podobnie z PN. Dlaczego? Ciekawe ...).

3. Wprowadzenie jednego głosu dla jednego wyborcy na jednego kandydata. Dlaczego? Obecnie sprawne spółdzielnie wspierające pożądanego kolesia mają większą szansę na utrzymanie nieroba (manipulatora, prowokatora, zwykłego .... - do wyboru). I zamiast ludzi rozsądnych trzon pozostaje ten sam. Zasada z wyborów powszechnych jest najbardziej sprawiedliwa. Głosy o tym, że mało ludzi udziela się w wyborach trzeba pominąć. Zwolennicy tej teorii zadziwiająco często wchodzą w skład aktualnego COG ;) Przy proponowanej formule nagle się okaże, że mają 3-5 głosów, bo taka jest ich realna siła, wiarygodność, ranga, itd. Zamiast biadolić o zmniejszającej się liczbie wyborców, trzeba już teraz pracować nad przyszłoroczną frekwencją. Wielu userów ma zaznaczone w swoim profilu, że chcą dostawać powiadomienia z systemu. COG (bo chwilowo innego organu nie ma) już po wyborach musi rozpocząć akcję, mającą na celu zachęcenie do nowych - właśnie tym kanałem, bo po to opcja była tworzona. COG musi być zobowiązany do prowadzenia tej kampanii. Powiecie, że nikt COG-owi nie będzie mówił, co ma robić? To trzeba wybrać taki COG, który będzie realnie współpracował, a nie rządził niczym udzielny władca.

4. Wszystkie próby mitologizowania pracy w COG-u trzeba publicznie obalać. Jak ktoś wciąż powtarza, że doba ma 24 godziny, do tego rodzina, praca, konieczny odpoczynek, to niech idzie poświęcić się tym wartościom, a nie zajmuje miejsce innym :) Każdy przewał trzeba publicznie piętnować - nie stać nas na wzorce z obecnych czasów, gdy jakiekolwiek zasady są łamane. Uważam, że trzeba dożywotnio wykluczać z możliwości zasiadania w COG takich ludzi, jak inicjatorzy ostatnich afer. Niech robią fajne kesze, spotykają się z nami na offie, współuczestniczą w projektach, ale niech nie odpowiadają za reprezentację Serwisu, bo dno coraz bliżej. Z historii wiemy, że zgrane twarze nigdy nie zbudowały niczego nowoczesnego. Wręcz przeciwnie - doprowadzały do dyktatury, anarchii, rozpadu. Spróbujmy jednak odrobić lekcję.

Głosuj na "nowych". Dasz im większe wsparcie, dzięki któremu chętniej będą pracować dla nas wszystkich. Nie dawaj szansy "starym". Oni już dawno odebrali ją Tobie!
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 3):
Leonekarwdotelefonalarmowy
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

mangus i 27@ pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:18 Czyj jest serwis opencaching.pl? Z tego, co jest mi wiadomo to byt zawieszony gdzieś w przestrzeni. Czy jest on mój w sensie mangusa, czy kardwo, czy może xmall (nicki przypadkowe)? Ja się pytam, którego z nas? No właśnie, żadnego z nas a zarazem nas wszystkich. Portal jest własnością wszystkich użytkowników. Zatem to do każdego z nas należy dbanie o serwis i jego rozwój. COG został powołany do funkcji administracyjnych, do niczego innego.
No widzisz, jest nas wszystkich, ale gdy apelujemy, byście działali przejrzyście i jawnie oraz pozbyli się szkodników, to nagle OC jest tylko COG-u i wara innym od niego :) Żeby coś rozwijać, trzeba mieć dowodzących. Ułomnością jest posiadanie tylko COG-u, ale skoro nic innego nie mamy, to ten organ musi dźwigać ciężar odpowiedzialności za nowe kierunki i parcie do przodu. Sorry, taki klimat.
mangus i 27@ pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:18 Jawność pracy COG – dużo o tym myślałem i lipa.
Obaj wiemy, że tak i nie. Nie w przypadku, przy którym współpracowaliśmy. Tak w przypadku tego patolstwa, które nam zafundowaliście w Szczecinie. Rozum powinien kierować COG-iem, ale widać, że nie zawsze tak jest. Jestem za jawnością, bo bez kontroli co chwila mamy jakiś pasztet.
mangus i 27@ pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:18A teraz odpowiedź na pytanie elmodemonico:
-, jeżeli chodzi o parki narodowe – ehhh to instytucje zakorzenione w dawnym ustroju, są jak monolit.
Nie zgodzę się z Tobą. W PNGS zaczynaliśmy w bardzo trudnym momencie. Razem potrafiliśmy znaleźć płaszczyznę, na której spotkanie było możliwe. Ani oni, ani my nie zrezygnowaliśmy z próby rozmowy. Jestem im za to wdzięczny, to był fajny czas (i dalej jest).
mangus i 27@ pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:18Z całym szacunkiem, nie pojadę 350 km, by pocałować klamkę. Z drugiej strony Parkom Narodowym wcale nie zależy, na zwiększenie ilości turystów na swoim terenie. Władze opłacane są z budżetu centralnego, tym samym ich dochód nie jest zależny od ilości turystów – czyta ekonomia.
Reasumując, może ja mam akurat pecha do ludzi z tych instytucji.
Sorry, z takim nastawieniem to nigdzie nie pojedziesz. Moje podróże do PNGS nie miały gwarancji 100% powodzenia, a jednak tam byłem. Może źle określiłeś cele, sposoby współdziałania, możliwości, itd... Porozumiewanie się wymaga wielu kroków i umiejętności. PN jako instytucje mają obowiązek współpracy z każdym, kto wspiera np. ochronę przyrody. Z każdym PN można działać - trzeba tylko znaleźć tę atrakcyjną ofertę, która przyniesie satysfakcję i pożytek każdej ze stron. Pisanie o monolitach i ekonomii to strzał w stopę. Z góry zakładasz, że tam są same relikty przeszłości. A może to wzór z naszego COG-u? Sam beton, jak pisałem w poprzednim wątku BMW. Może czas na zmiany (składu i spojrzenia w przyszłość)?
r00t7 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:40 Odpowiedź dla elmo: mam podobnie jak Mangus - w Świętokrzyskim PN zostałem spuszczony na drzewo a w czasach pandemii nie ma możliwości spotkań. Maile zostały bez odpowiedzi przez tel - jak na początku wspomniałem.
Odpowiedź jest prosta - nie jesteś wiarygodnym partnerem i dodatkowo nie posiadasz umiejętności, które pozwalają tę wiarygodność zdobyć. Czego nie rozumiesz?
r00t7 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:40 Co do Kwidzyna - jak tylko zdrowie i życie pozwolą stawię się na zlot bardzo chętnie - wcześniej w przypadku potrzeby załatwienia czegoś oficjalnie mogę pomóc ale tutaj głównie zdalnie/telefonicznie/zoom/Teams. Jakby ktoś potrzebował z tej obecnej tam grupy młodych gniewnych pomocy czy rady - może pisać o każdej porze ;)
Ty już lepiej trzymaj się od tego z daleka. Nic nie zrobiłeś przy projekcie, więc nie podpinaj się pod niego przed wyborami, bo brzydko to wygląda. Podobnie z KPN, gdzie inni robią wszystko, a Ty tylko kulturalnie deklarujesz.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
karwdo
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

ronja pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 16:27
r00t7 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:40 Odpowiedź dla elmo: mam podobnie jak Mangus - w Świętokrzyskim PN zostałem spuszczony na drzewo a w czasach pandemii nie ma możliwości spotkań. Maile zostały bez odpowiedzi przez tel - jak na początku wspomniałem.
Odpowiedź jest prosta - nie jesteś wiarygodnym partnerem i dodatkowo nie posiadasz umiejętności, które pozwalają tę wiarygodność zdobyć. Czego nie rozumiesz?
r00t7 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:40 Co do Kwidzyna - jak tylko zdrowie i życie pozwolą stawię się na zlot bardzo chętnie - wcześniej w przypadku potrzeby załatwienia czegoś oficjalnie mogę pomóc ale tutaj głównie zdalnie/telefonicznie/zoom/Teams. Jakby ktoś potrzebował z tej obecnej tam grupy młodych gniewnych pomocy czy rady - może pisać o każdej porze ;)
Ty już lepiej trzymaj się od tego z daleka. Nic nie zrobiłeś przy projekcie, więc nie podpinaj się pod niego przed wyborami, bo brzydko to wygląda. Podobnie z KPN, gdzie inni robią wszystko, a Ty tylko kulturalnie deklarujesz.
Po pierwsze - nie wiesz jak wyglądała rozmowa telefoniczna z PN to się nie wypowiadaj. Osoba z którą rozmawiałem wyjaśniła co i jak, z kuluarów wiem że były rozmowy pomiędzy dyrektorami parków nt. OC ale dalej nic z tego nie wynikło mimo deklarowanej chęci przyjazdu osobistego do dyrekcji.

Tylko Tobie zawsze wszystko wychodzi, taki alfa i omega ale do COGu nie startuje. Do zeszłego CDO też - może jakbyś tam był to by się nie rozpadło ?

Co do KPN - jasno napisałem kto robi robotę i czyj to sukces. Nie zajmowałem się mazowieckim (tylko zastępowałem) i nie wchodziłem w paradę Elvisowi który temat spinał i wszystko działało. Gdybym się zajmował to deklaruję że jestem gotowy do działania w tym temacie - mam blisko i w każdej chwili mogę się stawić. W żadnym wypadku nie zamierzam podpinać się pod czyjś temat nie proszony. Obecnie sporo się w rzeczonym dzieje - za sprawą paru niesfornych, którym się po parku zachciało autem jeździć :roll: więc jakaś aktywność kogoś z okolicy na pewno będzie wskazana. Nie musi być moja, chętnie dane w temacie przekaże komuś kto będzie się ewentualnie tematem zajmować.

Co do Kwidzyna - Elmo prosił o odpowiedź i to jemu ją udzieliłem, nie zamierzam podpinać się pod sukces kogokolwiek tylko deklaruję że w razie potrzeby mogę pomóc jeżeli wymagany będzie kontakt z przedstawicielem COG.

wyjaśniłem Tobie i innym czytającym te kwestię i pozwól że dalej już na kolejne zaczepki (które się pojawią na pewno) już nie odpiszę.
Obrazek Obrazek
maciej.rutecki
Bywalec
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: maciej.rutecki »

Odniosę się tylko do tego:
karwdo pisze: sobota 10 kwietnia 2021, 16:36 Odniosę się jeszcze do rewelacji dotyczącej instytucji.
Nie chcę negować czyjejś współpracy czy czyjegoś wejścia do współpracy.
Zapytam inaczej:
Co stało na przeszkodzie, aby informacje o chęci współpracy z kimkolwiek przedstawiać na forum?

Co stoi na przeszkodzie, żeby komunikować wszelkie działania "pro" szeroko ludziom?
[...]

Musisz wiedzieć że są firmy, a nawet osoby prywatne, które do momentu dopięcia wszystkiego na ostatni guzik nie chcą, aby ujawniać ich personaliów. Takie są zasady w firmach, szczególnie dużych. Podobnie zachowują się prywatne osoby, które deklarują chęć pomocy (od organizacyjnej po finansową). Nie szukałbym tutaj drugiego dna.

xmall pisze: niedziela 11 kwietnia 2021, 20:40 Może ten ten dział forum nie powinien być dostępny publicznie?
Nie wygląda to na omawiane kandydatur. Zniechęca zaznajomionych z tutejszymi wojenkami a co dopiero kogoś z zewnątrz.

Niestety masz rację. Pokrótce, bo z w/w powodów nie mogę podać konkretów: jeden z użytkowników OC w Pomorskim chciał "nagrać" współpracę z pewną instytucją (nie jest to sprawa wcześniej przez kogoś wspomniana). Niezależnie od COG, licząc że nie będzie problemów.

Współpraca nie dojdzie do skutku, bo także poczytali forum, a poźniej zajrzeli do skrzynek (komentarzy) w Zachodniopomorskim. Nie chce bronić obecnego COG, ale wbrew pozorom to inni uwikłani w tą awanturę wystawili negatywną opinię o OC. Nikt nie jest zainteresowany wojenkami podjazdowymi i prowokacjami.
Za ten post autor maciej.rutecki otrzymał podziękowania (total 2):
r00t7Błękitna Team
Awatar użytkownika
nieska
Nowy na forum
Podziękował;: 64 razy
Otrzymał podziękowań: 30 razy

Post autor: nieska »

mangus i 27@ pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 15:18
Proszę o utworzenie wątku do autoprezentacji kandydatów.
Hah, to jeszcze nie jest ten wątek? Mam już trochę kiełbasy, chętnie podzielę a kolega uhuhu zaprezentował się już powyżej ;)
Za ten post autor nieska otrzymał podziękowania (total 2):
Błękitna Teamronja
jacek0707
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jacek0707 »

Tak na początek, bo nie mam dzisiaj czasu.
Urywek meila skierowanego na mój adres od misiek_siersciuch (m_si)
-----------------------------------
"Serio, dajcie sobie spokój z dymieniem, bo w tym momencie zadziałacie nie tylko na swoją niekorzyść, ale również na niekorzyść całego serwisu OC. A jeśli do tego dojdzie, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje..."

Jest to bezpardonowe ostrzeżenie w prywatnej wiadomości, że jeśli będę dalej dochodził swojej prawdy spotka kara w postaci BANA.
Taka osoba jak misiek_siersciuch (m_si) oraz Kurier nie ma prawa ponownie zajmować zaszczytnego reprezentowania wszystkich.
Zamierzam w najbliższym czasie udostępnić na forum meile również te z pogróżkami od misiek_siersciuch (m_si) i Kuriera.
dzejbi
Wyjadacz
Podziękował;: 46 razy
Otrzymał podziękowań: 119 razy

Post autor: dzejbi »

Trzeba zadać pytanie podstawowe: czy dobrze jest tak jak jest i jeśli odpowiedź jest twierdząca – pozostawić wszystko bez zmian. Jeśli jednak pojawiające się tendencje na OC potrzebują lub wręcz wymagają zmian – należy je określić, zdefiniować i podjąć ustalone działania zaradcze. Z pewnością nie osiągnie się zamierzonego wyniku, podchodząc do zagadnienia tak, jak się proponuje obecnie. Kandydaci do COG znów mają przedstawić swoje zamierzenia i niczym nie zobowiązującą auto prezencję? . Przecież to już było od kilku lat i od lat nic się nie zmienia. Moim zdaniem RT oraz członkowie COG wszystkich poprzednich kadencji, w wewnętrznej dyskusji powinni ustalić priorytety w skali całego kraju, regionów i województw. W wydzielonym wątku na Forum, swoje 3 grosze mogliby dorzucać wszyscy użytkownicy OC, będące propozycjami do ewentualnego wykorzystania i zastosowania przez tą grupę. Wiążącą pozostałaby wersja opracowana przez grono doświadczonych (i znających od podszewki wszelkie bolączki) keszerów, z których głównie rekrutowane były wszystkie składy COG. Do zapisanych zagadnień określone byłyby również harmonogramy dla poszczególnych terenów: regionów i województw. Dla tak przygotowanych zadań rozpisane powinny być wybory, gdzie potencjalny kandydat określający województwo, któremu zamierza się poświęcić, znałby zakres swoich powinności i zadań (pomijam oczywiste sprawy administracyjne). Nie musiałby nic wymyślać, choć własna inwencja przedstawiona szerokiemu ogółowi w trakcie trwania kadencji, byłaby mile widziana. Mimo wszystko życzę sukcesu kolejnemu składowi, a życie i czas jak zwykle to zweryfikuje.
Za ten post autor dzejbi otrzymał podziękowanie:
ronja
Awatar użytkownika
Błękitna Team
Stały bywalec
Podziękował;: 461 razy
Otrzymał podziękowań: 110 razy
Kontakt:

Post autor: Błękitna Team »

Szanowni Kandydaci do COG 2021/2022
sugeruję, by każdy z Was utworzył własny wątek: Wybory do COG 2021/2022 - nick (autoprezentacja).

Myślę, że wszyscy widzą zasadność.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 12 kwietnia 2021, 21:44 przez Błękitna Team, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Błękitna Team otrzymał podziękowanie:
nieska
Awatar użytkownika
ronja
Forumator

r00t7 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 16:37 wyjaśniłem Tobie i innym czytającym te kwestię i pozwól że dalej już na kolejne zaczepki (które się pojawią na pewno) już nie odpiszę.
Ty taki zasadniczy, trwasz niczym opoka :D Daj szansę innym - zrezygnuj. Wszystkie te wywody i konstrukcje retoryczne znane są od lat. Czas na zmianę. Nowi w COG-u dają nadzieję, Ty tylko frazesy (koledzy też).
Nie kandyduję do COG-u z powodów, o których wcześniej pisałem. Przypomnę - brak partnerów do realizacji czegoś więcej, niż tylko bohaterstwo w klikaniu guziczków, także tego z banem. Może kiedyś zmienię zdanie. Warunek - nie będzie tam Was, zgranych do cna :) Czemu nie chcesz dać szansy " nowym"? Boisz się, że będą lepsi? Ja nie :D
Obrazek Obrazek
jacek0707
Nowy na forum
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: jacek0707 »

jacek0707 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 18:08
"Serio, dajcie sobie spokój z dymieniem, bo w tym momencie zadziałacie nie tylko na swoją niekorzyść, ale również na niekorzyść całego serwisu OC. A jeśli do tego dojdzie, będziemy musieli wyciągnąć konsekwencje..."
-----------------------------------[/b]

Proszę o przez wyjaśnienie tych słów przez misiek_siersciuch (m_si) oraz Kurier. Kto za tym stoi.
Ostatnio zmieniony piątek 16 kwietnia 2021, 00:40 przez jacek0707, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
r00t7
Forumator

jacek0707 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 18:08 Tak na początek, bo nie mam dzisiaj czasu.

Jest to bezpardonowe ostrzeżenie w prywatnej wiadomości, że jeśli będę dalej dochodził swojej prawdy spotka kara w postaci BANA.
Taka osoba jak misiek_siersciuch (m_si) oraz Kurier nie ma prawa ponownie zajmować zaszczytnego reprezentowania wszystkich.
Zamierzam w najbliższym czasie udostępnić na forum meile również te z pogróżkami od misiek_siersciuch (m_si) i Kuriera.
Nic nigdzie nie było o pogróżkach a Ty nagle wychodzisz z takimi oskarżeniami. Nieładne zachowanie tak miesiąc po całym temacie. I mało wiarygodne. To jest wątek wyborczy, proszę trzymać się tematu.
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 100 razy

Post autor: got100 »

r00t7 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 20:58
jacek0707 pisze: poniedziałek 12 kwietnia 2021, 18:08 Tak na początek, bo nie mam dzisiaj czasu.

To jest wątek wyborczy, proszę trzymać się tematu.
A słyszałeś r00t o brudnej kampanii i o hakach wyborczych? Skąd wiesz kto Jacka przysłał i w jakim celu? Niech pisze.
ODPOWIEDZ