Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
uhuhu
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 8 razy

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: uhuhu » czwartek 17 października 2019, 08:35

Cześć, Forumowicze,

według mojej wiedzy i aktualnego stanu rzeczy, przygotowane przez COG pisma z propozycją współpracy na różnych geocachingowych płaszczyznach trafiły do wszystkich parków narodowych w Polsce.
  • w naszej ocenie pozytywny odzew (mniej lub bardziej skonkretyzowana chęć współpracy) uzyskaliśmy do tej pory od 7 parków narodowych: Park Narodowy Gór Stołowych (wcześniejsza współpraca), Kampinoski PN, Karkonoski PN, Tatrzański PN, Tucholski PN, Wielkopolski PN, Wigierski PN;
  • odzew „negatywny” (to znaczy: odpowiedź z definitywnym i wyraźnie wyartykułowanym brakiem chęci współpracy i rozwoju geocachingu na terenie PN) mamy od 3 parków (Biebrzański, Ojcowski, Roztoczański);
  • wszystkie pozostałe parki pisma otrzymały, ale - póki co - nie mamy od nich informacji zwrotnej, zatem czekamy na ewentualny odzew.
Pozdrawiam
uhuhu
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi uhuhu za post (razem 4):
krcrbaloniarzBłękitna Teamronja

Awatar użytkownika
elmodemonico
Podziękował: 49 razy
Otrzymane podziękowania: 54 razy

Post autor: elmodemonico » czwartek 17 października 2019, 09:26

Pozwolę się odnieść bardziej szczegółowo do sytuacji w Parku Narodowym Bory Tucholskie.
Jest to park wykazujący żywe zainteresowanie naszą zabawą. Po wysłaniu pisma niemal natychmiastowo otrzymałem odpowiedź, w tym przyjęte zostało zaproszenie na kwidzyńskim zlot - niestety z przyczyn niezależnych od Parku ta wizyta nie doszła do skutku. Po kilku dniach otrzymałem zaproszenie na spotkanie poświęcone współpracy OC z PN.
Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej atmosferze i zostało bardzo profesjonalnie zorganizowane: sala konferencyjna, rzutnik i duże zainteresowanie wśród pracowników PN. Obecny był Dyrektor, pracownicy udostępniania, pracownicy terenów.
Świadczy to o tym, że PN Bory Tucholskie bardzo poważnie potraktował kwestie współpracy z naszym serwisem, ustalono m.in:
- stare skrzynki zgodne z przepisami i regulaminem zostają (90%)
- usuwamy tylko 2 skrzynki, które są znacznie oddalone od szlaków (w tym jedna z nich w momencie zakładania była na szlaku, który w ostatnim czasie jednak został zlikwidowany),
- Dyrekcja zwróciła uwagę, aby skrzynek nie podejmować w porze nocnej (ustaliliśmy, że przy każdej skrzynce na terenie parku będzie informacja o podejmowaniu w określonych godzinach oraz odpowiedni atrybut),
- park chciałby założyć kilka skrzynek na swoim terenie, oczywiście przy pomocy naszej (COG, wolontariat - w miarę możliwości),
- wstępnie ustaliliśmy, że szczegóły dalszej współpracy doprecyzujemy po marcowy spotkaniu w PNGS.
Niestety nie mam żadnej informacji ze Słowińskiego PN, aczkolwiek będę podejmował kolejne próby nawiązania kontaktu.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi elmodemonico za post (razem 6):
rapotekkrcrbaloniarzQlas01Błękitna Teamronja
Obrazek

Awatar użytkownika
uhuhu
Podziękował: 3 razy
Otrzymane podziękowania: 8 razy

Post autor: uhuhu » czwartek 17 października 2019, 10:12

Ja z kolei byłem na początku października w Jeleniej Górze na spotkaniu z wicedyrektorem Karkonoskiego Parku Narodowego i z pracownikiem odpowiedzialnym za edukację w KPN. Trzeba podkreślić, że park jest znakomicie zaznajomiony z tematyką geocachingu, w tym ze skrzynkami znajdującymi się na jego terenie, i - co szczególnie cieszy - ma bardzo pozytywne nastawienie do naszej zabawy. Zostały już nawet zarysowane wstępne plany powstania co najmniej jednej geościeżki (o tematyce geologicznej, z dużym naciskiem na jej edukacyjność). Szczegóły będą się dopiero rodzić, ale jest otwartość, świetne przygotowanie merytoryczne i dobry kontakt, a to bardzo solidna podstawa do dalszej współpracy.

Trochę też wspólnie pomartwiliśmy się nad karkonoskim fragmentem projektu GDKJ (Geocaching Dokoła Kotliny Jeloniogórskiej) - co tu dużo kryć, geościeżka powstała kilka lat temu i niestety, coraz bardziej więdnie: przede wszystkim brakuje porządnych serwisów i sporo keszy już nie cieszy tak bardzo oka, jak zapewne miało to miejsce wcześniej. Do tego dochodzą różne, mniej lub bardziej udane, doraźne reaktywacje... Będziemy się tu zastanawiać, co dalej. Niemniej jestem optymistą i mam nadzieję, że Karkonosze w przyszłym roku poszerzą swą geoofertę o nowe edukacyjne skrzynki.

Pozdrawiam
uhuhu
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi uhuhu za post (razem 3):
rapotekkrcrbaloniarz

Awatar użytkownika
brasia
Podziękował: 198 razy
Otrzymane podziękowania: 244 razy

Post autor: brasia » wtorek 22 października 2019, 16:37

Dziś miałem urlop, więc nieco czasu poświęciłem na to, aby Wam udostępnić garść statystyk. Mam mail, którego używam tylko w celach OC (i Geokretów), więc w miarę łatwo mogłem policzyć ilość maili. Choć zastrzegam, że mogłem popełnić nieświadomie błędy (np. skasowałem mail, ktoś pisał z innego adresu itp). Dlatego proszę nie wyciągać pochopnych wniosków. Chciałem pokazać skalę ilości prowadzonej korespondencji.
Od 1.05.1997 do dziś dostałem 2944 maile (oczywiście spamu nie liczę, bo tam nawet nie zaglądam). Nie jest to tylko korespondencja COG-owa; w tym są powiadomienia (raz dziennie) o wpisach, nowych skrzynkach, przenosinach geokretów itp. - to co dostaje normalny użytkownik.
Wysłałem 170 maili. I znów nie wszystko jest związane z działaniem w COG, niewielka część maili to po prostu maile wysłane do użytkowników, będące komentarzem np. do nieznalezienia skrzynki, czy omawiające reaktywację.
Ile wysłali inni użytkownicy nie wiem, bo część korespondencji (np. weryfikacja keszy) może być prowadzona użytkownik-użytkownik. Mogę tylko napisać ile maili dostałem od poszczególnych członków COG (kolejność przypadkowa):
Telefonalarmowy: 8
ErykRadek: 28
Elvis07: 61
JAsiek: 5
K.mil: 25
Krcr: 89
Psikiszek: 22
Elmodemonico: 83
R00t7: 133
Uhuhu: 134
Werrona: 18
MaciekBDG: 12
Mangus i 27@: 97
Huculp-y: 38
Kurier: 74
Volfram: 12
Do tego dochodzi korespondencja na FB, telefony...
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
krcr
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » wtorek 22 października 2019, 17:42

Fajna jest ta informacja o pracach z Parkami. Brakuje mi tam zestawienia, co robią w tych sprawach poszczególni członkowie. Jedni robią bardzo dużo, inni nic i trzeba za nich brać robotę. Pokażcie to dokładnie, niech ludzie wiedzą, kto się mocno angażuje, a kto jest hamulcowym. Świadomość zaangażowania przyda się przy następnych wyborach.
Czytam zestawienie maili. Coś pokazuje, jednak w żaden sposób nie oddaje wkładu pracy. Wiele tych maili dotyczy - tak jak w zeszłej kadencji - spraw zupełnie nieistotnych, np. wewnętrznych g...burzy - też robią liczbę. Jak dotąd nie wiem (mimo zadanego pytania), jaki był wkład członków COG w OpenKwidzyn. Rozumiem, że niewielki i stąd to milczenie. Chwalcie się dobrymi rzeczami, pokazujcie tych z Was, którzy wnieśli coś dobrego do Serwisu.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
kurier

Post autor: kurier » wtorek 22 października 2019, 23:04

Z Parkami to loteria. Jedno pismo, różne ilości na dane województwo a i tak wszystko zależy od drugiej strony. Ja mimo chęci i wysłania pism do dwóch Parków na "swoim" terenie nie otrzymałem do dziś żadnej odpowiedzi. A szkoda..

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » środa 23 października 2019, 14:44

ja wysłałem dwa pisma do swojego parku. Wczoraj próbowałem telefonicznie ale odbiłem się od sekretariatu. Jak znajdę dłuższą chwilę pojadę w ciemno prawdopodobnie do siedziby parku.
Obrazek Obrazek Obrazek

Werrona
Nowy na forum

Post autor: Werrona » czwartek 24 października 2019, 14:17

Ronja - ja wniosłam do COG siebie. Jeszcze nie wiem co z tą obecnością zrobię, ale postaram się by było to coś pozytywnego. Na razie stoję i się rozglądam :). Ty bądź więc grzeczny na forum, bo ci Marian przy......kopie :)

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » sobota 26 października 2019, 15:14

Werrona pisze:
czwartek 24 października 2019, 14:17
Ronja - ja wniosłam do COG siebie. Jeszcze nie wiem co z tą obecnością zrobię, ale postaram się by było to coś pozytywnego. Na razie stoję i się rozglądam :). Ty bądź więc grzeczny na forum, bo ci Marian przy......kopie :)
Sama wiesz, że z Marianem to mam relacje przyjacielskie, nawet zostawia mi dla Ciebie fanty, które potem czynią wiele radości :) Marian swój chłop, forum to dla niego abstrakcja ;)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » piątek 08 listopada 2019, 17:11

Co nowego w COG-u?

Wiem, że nadal pracujecie z Parkami, bo sami o tym informowaliście. Szkoda tylko, że nadal nie odpowiedzieliście, kto w ogóle nie pracuje. Wciąż nie wiemy, kogo jeszcze mocno chwalić i wspierać (poza wypowiadającymi się tu aktywnymi recenzentami, którzy mają swoje sukcesy), a o kim powiedzieć, że jest nierobem. Wyborcy mają prawo do informacji, wybrani obowiązek jej udzielić.
A skoro o wzajemnych obowiązkach we wspomnianej relacji: keszerzy powinni wspierać swoimi radami Wysoką Izbę, a ta powinna słuchać ich uważnie i brać sobie rady do serca. Ważne szczególnie wtedy, gdy dzieje się źle. Pewnie znacie już temat serii [ŁC], zawieszonej przez COG i rozjechanej przez jego recenzentów. Co legło u podstaw? Dowolna interpretacja, że są to skrzynki wirtualne, naruszające swoim istnieniem i opisanymi tam zasadami Regulamin. Dla przypomnienia: ten COG nadal broni jak Częstochowy klasycznego wirtuala w Zielonej Górze (OP8949). Temat konstrukcji skrzynek (moim zdaniem poprawnej dla nietypów i quizów) to osobny wątek, warto go poruszyć gdzieś indziej, więc zmierzam dalej do brzegu :D Tenże COG jako całość, rękoma swojego reprezentanta pousuwał wpisy z logów skrzynek. Powód? W oficjalnym logu czytamy: "jako że skrzynka ma w opisie wyraźnie napisane mikro na kordach - skasowane zostały wirtualne wpisy użytkowników, których nie ma w papierowym logbooku.". Być może można było przejść obok tematu, ale pojawiła się wątpliwość: skąd tenże COG ma wiedzę, że wpisy w internetowym i papierowym logu nie są tożsame i skąd pewność że dotychczas dokonane są jedynie wirtualnymi? Powinno wyglądać tak, że COG już na starcie miał dowody w rękach, np. w postaci zdjęć papierowych logbooków lub oświadczeń założycieli, że dokonali inspekcji i stwierdzili taki, a nie inny stan wpisów. Proste? Proste, ale jednak niezgodne z czymkolwiek. Przede wszystkim z prawdą, potem z zasadami działania COG i uczciwością oraz rzetelnością jego przedstawicieli. Okazało się, że informujący (i z biegiem czasu stwierdzam, że główny inicjator nagonki) nie miał w rękach niczego, a swoje oskarżenie oparł na pomówieniach, kłamstwach i przeinaczeniach. Dowodów tych nie było do dzisiaj, kiedy to z night_time zażądaliśmy przywrócenia naszych logowań. Okazało się, że nikt z COG-u, a w pierwszej kolejności inicjator "zadymy", nie pojechał sprawdzić wpisów, nie zaopatrzył się w rzetelny dowód (np. zdjęcie ze skrzynki), nie skonfrontował skutecznie logów z założycielami. Wywalono jedynie wpisy, spowodowano zawieszenie keszy, postawiono bezsensowne warunki i zepsuto zabawę, jaką autorzy udostępnili keszerom (skąd to już znamy?). Decyzja była więc oparta na kłamstwie. Wygląda na to, że wszyscy tam uwierzyli inicjatorowi, że jest OK i tak trzeba zrobić. Poszli jak kaczęta za kaczką. Zapewne było kilku wspierających (poznamy rozkład sił?), bo przecież COG ma swoje frakcje. Co się stało dzisiaj? Dostaliśmy komunikat, że dokonano weryfikacji i przywrócono nasze wpisy. Fajnie, tyle że nie do końca. Czy uzyskano potwierdzenia? Mimo naszych próśb nadal nie przedstawiono nam dowodów w postaci uwiarygodnionych zdjęć z tych logów (info dla wszystkich - my mamy takowe, bo sami zrobiliśmy). No nic, to teoretycznie nie nasz problem, bo osiągnęliśmy cel, czyli Found 3+. Niestety, od początku wiemy, co było u podstaw i nie zamierzamy przejść nad tym do porządku dziennego. Koleś rozpętał jakąś wojnę, w której chyba chciał osiągnąć tylko swój cel, bo nie wspólny nas wszystkich. Teraz pytanie: co COG ma zrobić z takim człowiekiem? Nadal głaskać i popierać, czy jasno dać do zrozumienia, że jego czas upłynął? W końcu wszyscy tam u góry wypowiadają się także w naszym imieniu, bo wybieraliśmy. Mamy więc prawo do zadania pytania i otrzymania odpowiedzi.
Tekst długi, więc podsumowuję:
1. niezwłocznie po zgłoszeniu (napiszecie, kto się tak oburzył, że aż napisał do Was?) COG (bo to jednak całość, monolit) bez konsultacji z keszerami dokonał własnej, wadliwej oceny statusu skrzynek i wcielił ją w życie, zawieszając dobre skrzynki.
2. jego reprezentant (wszystkie role w tym teatrzyku musi sobie COG przeanalizować) podaje oficjalny komunikat, w którym jawnie kłamie, bo przecież niczego nie sprawdził. Komunikat ten jest podstawą do dalszych represji.
3. nikt z COG-u, a przede wszystkim inicjator nie miał do dzisiaj (a i tak mamy pewne wątpliwości, czy już mają) jakichkolwiek dowodów na to, że keszerzy zalogowali się niezgodnie z regułami ustalonymi w opisie keszy przez ich autorów. Mimo to wciąż nie zmieniali swojej decyzji i czuli się z tym dobrze (bo kto fiknie COG-owi?).
4. ujawniliśmy przewał, COG nadal nie pokazał dowodów. Decyzję wydał chyba tylko po to, żeby nie było ciągu dalszego np. na Forum. Sorry, nie da się tak.
5. COG nie podał komunikatu, że wobec ujawnienia przekrętu przez inicjatora, wyciągnie wobec niego konsekwencje. Koleś jest czysty jak łza i jeszcze pozwala sobie na uszczypliwości w logach. Twardziel, jak nikt :) Pewnie jeszcze nie raz o sobie przypomni.
A skoro o przypominaniu, to garść informacji pomocniczych (wszystkie były swego czasu dostępne publicznie na Forum i w niekwestionowanych przekazach ustnych):
1. inicjator miał w przeszłości kupę fałszywych logowań na swoim koncie. Zrobił z tym porządek dopiero po interwencji "z góry", nie sam z siebie.
2. wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności i pozycję grzebał innym keszerom w ich kontach, argumentując to sprawą wyższą, czyli tzw. "aferą alex-22 konta".
3. bezpowrotnie usunął duże partie materiałów z Forum - głównie dotyczących prac ówczesnego Zarządu oraz nieprzychylnych komentarzy pod swoim adresem, gdy zrobił się bałagan.
To nasz przedstawiciel, wybrany w wyborach, nie zesłany z nieba jako opoka na zawsze. Czy ktoś taki powinien być nadal w COG-u? Czy akceptujemy podejmowanie decyzji opartych na świadomym kłamstwie? Czy w tej sprawie COG powinien podjąć skuteczne działania, zapobiegające w przyszłości podobnym incydentom? Dla mnie 3xTAK. Milczenie COG-u nie jest dobrym wyjściem, zamiatanie pod dywan też nie.
Jak to teraz zakończyć? Przywróćcie skrzynki (porozmawiajcie z założycielami, a nie atakujcie ich, niech reprezentuje Was ktoś kompetentny, a nie kłamca). Zróbcie porządek (to powtórzenie nie tak dawnych słów pewnego aktualnego recenzenta, kumpla inicjatora, więc chyba mogę tak pisać?) z r00tem, bo o nim to mowa. Za takie działania odesłanie go na łąki i w las w celu poszukiwania skrzynek będzie najłagodniejszym rozwiązaniem. Do COG-u już się nie nadaje.
Obrazek Obrazek

JAsiek.
Podziękował: 24 razy
Otrzymane podziękowania: 33 razy

Post autor: JAsiek. » piątek 08 listopada 2019, 18:43

Całego początku nie mam zamiaru komentować, odniosę się tylko do "ujawnionej" przez Ciebie najnowszej "afery". Wszystko zaczęło się od zdania rozpoczynającego opis geościeżki [ŁC], które brzmiało "W dobie internetu nikt nie powinien udawać, że wszystkie zadania wykonujecie tylko w terenie. Wszyscy starają się uprościć sobie życie i to jest ok.". Otóż nie jest ok. Nie jest ok, kiedy zamiast iść w teren szukać skrzynek tradycyjnych, nietypowych czy wirtuali ludzie siedzą przed monitorem, otrzymują hasło i logują kesze nie ruszając się z miejsca. To nie jest geocaching. To jakaś gra internetowa, na którą miejsce jest na innych serwisach. Podstawową ideą tej gry jest pojawianie się na wskazanym przez kordy miejscu.

To ja po przejrzeniu tych skrzynek stwierdziłem w wewnętrznej korespondencji COG, że są nieregulaminowe i to ja byłem orędownikiem pozgłaszania tych keszy. Każdy z COGowiczów obsłużył na swoim terenie zgłoszenie według swojej woli, nikt nikogo po plecach nie poklepywał, nikt za nikim nie poszedł jak kaczątka za kaczką. W województwie Łódzkim nie usunąłem do tej pory żadnych wpisów (co nie oznacza, że tego jeszcze nie zrobię). Nikt mnie nie naśladował, reszta recenzentów zadziałała po swojemu.

Żeby mi nie umknęło - dlaczego uważam, że kesze są nieregulaminowe? Nie mieszczą się w definicji skrzynki nietypowej, która jest zawarta w naszym WIKI, a o zgodność opisu skrzynki i jej parametrów w obowiązującymi wymogami musi zadbać właściciel skrzynki, o czym mówi regulamin. Nie dozwolone jest przekazywanie hasła do logu internetowego użytkownikowi przez założyciela w sposób, który nie wymaga wizyty na wyliczonych kordach. Dlatego w przypadku zgłoszenia rozpatrywanego przeze mnie poprosiłem o zrobienie porządku z opisem, to właściciel ją zawiesił. Starałem się w pełni wyjaśnić właścicielowi moje stanowisko w korespondencji e-mail, myślę, że nie ma tu żadnych niedomówień.

Fakt, że twoje wpisy zostały pousuwane oparty był rzeczywiście na kłamstwie. Kłamstwie, które zawarłeś ponoć w logach internetowych. Napisałeś bowiem sam, że na kordach Cię jeszcze nie było i dopytujesz skąd mamy pewność, że jednak Cię tam nie było (a tak na marginesie uważam, że akurat twoje wyjaśnienia są kolejnym kłamstwem, czego oczywiście udowodnić nie potrafię, to moja opinia jedynie). Tak, logi zostały pousuwane w oparciu o kłamstwo (którekolwiek) i dlatego zostały przywrócone. Obecnie spełnione są warunki zaliczenia skrzynki i nie ma podstaw aby logi były nadal usunięte. Przyznajemy też jako COG, że nie spodziewaliśmy się aż takiej twojej przebiegłości i zadziałaliśmy zbyt pochopnie.

Oświadczam Ci też, że proponując zgłoszenie skrzynek nie działałem w żadnym własnym partykularnym interesie, a dbałem jedynie o zachowanie standardów w naszej grze. W związku z tym wylewanie w korespondencji do COG wiadra pomyj na mnie i moich kolegów jest co najmniej nieeleganckie, a nazwanie mnie "ciulem" uważałbym za zniewagę, gdyby nie fakt, że nie obchodzi mnie twoja opinia. Jeśli masz odrobinę honoru, to przeprosisz teraz na forum r00ta, którego pomówiłeś, nie masz bowiem żadnych dowodów na to, że to on był inicjatorem zawieszania skrzynek i kasowania logów, tak jak my nie mieliśmy dowodów, że w logbooku papierowym nie ma waszej pieczątki.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi JAsiek. za post (razem 3):
art_noiser00t7krcr

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » sobota 09 listopada 2019, 12:10

JAsiek - kilka sprostowań. Kłamstwo jest Wasze, COG-owe. Myśmy doskonale przewidzieli, jak będziecie wycinać te kesze i wpisy: bez sprawdzenia, upewnienia się, autorytarnie, równo po wszystkim i wszystkich. Wasz poziom samouwielbienia i przekonania o nieomylności przebił już sufit. Doskonale się sprawdziliście. Żaden członek COG nie poszedł do kesza i nie sprawdził papierowego logbooka. Nawet nie zadaliście sobie trudu, by poprosić założycieli o weryfikację! Ale prawo stanowić to już chętnie, od ręki. Usunęliście nasze poprawne wpisy jak zwykłe .... (wpisz sobie, co chcesz). To jakaś nowa jakość pracy COG. Ponosicie pełną odpowiedzialność za zaniedbanie w pracy, złamanie zasad, uwalenie ciekawszych skrzynek, niż broniony zaciekle Wasz wspólny wirtual w Zielonej Górze (o tym raz jeszcze później). Zastosowaliśmy drobne wybiegi, to prawda, ale tylko po to, by złapać Was za rękę, pokazać fakty, udowodnić Wasze niechlujstwo w procedowaniu i prywatę. Świetnie się wpasowaliście sami. Co do samych keszy z [ŁC] - mają poprawną konstrukcję nadal. To, że autorzy dopuścili logowanie w necie jest tylko ich ukłonem w stosunku do keszerów. Skąd wiecie, że nie poprosiliby znalazców za miesiąc o uzupełnienie wpisów na papierze? Założyliście a priori, że mają złe intencje. Nawet nie zadaliście sobie trudu, by porozmawiać z nimi, poznać podstawy założenia. Miała być duża ścieżka, nie ma niczego. Jakoś chętnie w tej kadencji COG uwala skrzynki wrocławskich keszerów. Zbieg okoliczności, czy jawna patologia w mieście? Przedyskutowaliście sobie temat wewnętrznie i zrobiliście rzeź. Może w przyszłości starajcie się dyskutować także zewnętrznie, bo widać, że te Wasze wymysły coraz częściej zmierzają poza przyjmowane granice. Nie spodobał Wam się pomysł zaliczenia? Ale przecież sami dopuściliście wirtualne logowania kesza z Zielonej Góry! Tam nie ma potrzeby przyjazdu - pisałem o tym, wystarczy dostać od kogoś hasło i po zawodach. Tutaj jakoś nadal nie roztrząsacie wewnętrznie problemów z logowaniem, nie macie dylematu, wszystkie logi są super i OK. No tak, zapominam - specjalnie na jego potrzeby nagięliście zasady tak, żeby płaska kartka papieru na rurze była pojemnikiem :) Zracjonalizowaliście sobie jakoś problem, zrobiło się Wam z tym dobrze, a dysonans nakazuje walczyć nadal, jak lew. Sami sobie przeczycie. Jak chcecie uwalać skrzynki, to równo wszystkie, a nie w zależności od tego, kto ją założył, np. recenzent COG. Ale jak już się trzymacie pokrętnych definicji, to podsunę Wam inną, doskonale pasującą do skrzynek z [ŁC]: zapis internetowy odbywa się w miejscu o długiej dostępności, w jakimś komputerze, może nawet z wykorzystaniem pamięci podręcznej (cache). Czy to nie jest bardziej namacalny dowód istnienia pojemnika (konkretnej przestrzeni do zapisu i przechowywania danych), niż kartka papieru na rynnie, która w każdej chwili może zostać usunięta przez właściciela kamienicy? W przypadku [ŁC] obawa utraty tych danych (logów) jest mniejsza, bo można na bieżąco robić kopie. Gdzie są namacalne, realne dowody znalezienia w przypadku wirtuala w Zielonej Górze? Te z [ŁC] są lepiej zabezpieczone. Skoro tak, to nagnijcie swoje tęgie umysły i dopasujcie te skrzynki do jakiegoś wygibasa myślowego, jak z Zieloną Górą. Dacie radę? Chętnie przecież stosujecie precedensy :) Podobnych skrzynek z internetowym dziennikiem jest troszkę w systemie, do nich się nie dowalacie. Nie zapominajcie też o przewadze [ŁC] nad ZG - są ciekawe, edukacyjne, zmuszają do pracy, mają fizyczne pojemniki w terenie, z papierowym logbookiem. Przy okazji logbooka: pojechaliście już do Wrocka sprawdzić wpisy, bo jakoś do dzisiaj nie spełniliście naszej prośby o pokazanie dowodów, które były przyczyną Waszych decyzji, przynajmniej w stosunku do nas. Kłamiecie dalej, nie mieliście ich, bo najzwyczajniej w świecie puściliście bąka i teraz nie chcecie się przyznać. Znacznie łatwiej przychodzi Wam oskarżanie nas o sprowokowanie całej sytuacji :) Nie zapominaj JAsiek, że sam piszesz o Waszej wewnętrznej dyskusji, której wynik poznaliśmy. Nas przy tym nie było, nie wysyłaliśmy do Was maili, nie dzwoniliśmy do COG-owiczów, ani nie namawialiśmy innych, by to robili. Mieliście wszystkie narzędzia w ręku, uprzywilejowaną pozycję, mandat i zaufanie wyborców. Sami się wplątaliście w bagno i ponosicie pełną odpowiedzialność za to. Działacie teraz w myśl powiedzenia, że złodziej złapany na gorącym uczynku najgłośniej krzyczy, żeby łapać złodzieja.
Obruszasz się o "ciula" - wybacz, ale nie miałem wtedy wiedzy, kto konkretnie zgłosił temat. Zastosowanie tej formuły było więc całkowicie uzasadnione. Jak sądzisz? Jak nazwać spreparowanie przez Was problemu bez posiadania dowodów? Są chyba ostrzejsze określenia. Można Was porównać do USA w Iraku - też nie mieli dowodów, sfabrykowali je, co usilnie czynicie teraz, żeby wybrnąć z twarzą z bigosu, jaki sami przygotowaliście. Tylko, czy jeszcze tę twarz macie? Pamiętaj też, że pisałem wtedy o anonimowym ciulu. Patrząc na sposób, w jaki się zachowaliście mogę jedynie zmienić kategorię na bardziej obciachową. Nie wystawiaj się więc na strzał w obronie całego COG-u, nie bierz na klatę całej winy. Jesteś wśród tej wąskiej grupy, którą cenimy za pracę w COG-u (wypowiadamy się publicznie, nasze zdanie jest znane). Zupełnie nie rozumiemy, dlaczego niektórzy z Was, trzeźwo myślący, decydują się na firmowanie takich wyskoków, zamiast zastanowić się, poszukać dobrych wyjść, a przede wszystkim bazować na faktach, nie mitach (uprzedzeniach, coraz bardziej nawalającej "mądrości COG-owej", itp.).
Mam nadzieję, że wewnętrznie ustalicie już sobie winowajców i wyciągniecie w stosunku do nich adekwatne do czynu konsekwencje. I oczywiście, poinformujecie ogół o tym. Pamiętaj: sami to spreparowaliście przez własną głupotę.

Przywróćcie skrzynki. Teraz są zawieszone przez autorów tylko dlatego, że mogliście w amoku sięgnąć po większe represje. Nasz przykład pokazał, że można skrzynki zdobyć i regulaminowo, i zgodnie z propozycją założycieli. Skoro tak, to nie ma przeszkód, by były aktywne w systemie.

A skoro o pracach w COG-u. Jak tam z tematem reaktywacji, o którym pisaliście, że nie mam Wam mówić, czym powinniście się zająć? [To ważny szczegół - wybrany demokratycznie COG sam decyduje, czy będzie nad czymś pracował i czy szeregowy keszer może mu narzucić jakieś zadanie. "Wybraliście nas, więc się nie mieszajcie" - chyba możecie sobie zrobić taką tarczę z hasłem, która pozostanie po tej kadencji w jakiejś keszerskiej Izbie Pamięci ;) ] Zdawkowe "pracujemy" to mało. Przykład [ŁC] pokazał, że potraficie się sprężyć :) Pamiętajcie tylko, żeby przed werdyktem zasięgnąć rad keszerów, potem wziąć je sobie do serca, przeanalizować raz jeszcze i ponownie przedstawić jako końcowe ustalenia do przestrzegania. Może przy okazji członkowie COG pousuwają swoje znalezienia poprzez reaktywację w tych skrzynkach, gdzie oryginały były na miejscu (inni też)?
Sporo pracy macie do zrobienia, głównie nad sobą.

PS. Napiszcie coś o Parkach. Z informacji od kolegi z jednego z nich wiem, że coś fajnego się zadziało. Dziwne, że ukrywacie dobre wieści, a własnego autorstwa smrodem chwalicie się wszem i wobec. I jeszcze zaciekle próbujecie go bronić!
Obrazek Obrazek

Wesker
Bywalec
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy
Kontakt:

Post autor: Wesker » sobota 09 listopada 2019, 18:50

To i ja dodam coś od siebie i tylko na podstawie moich dwóch skrzynek z projektu [ŁC]. Nie chcę wypowiadać się za współautorów tego projektu i reprezentuję tu tylko siebie. Myślę, że ta sprawa wyraźnie pokazała, że mamy nieco dziurawy regulamin. Może trzeba by było siąść i teraz go nieco połatać?
Sprawa jak dla mnie, zaczęła się od zgłoszenia r00ta (pierwszy mail jaki dostałem w komentarzu mojej skrzynki). Nic do tego człowieka nie mam bo go nawet nie znam w realu. Zdziwiłem się tylko, że poszło od razu zgłoszenie do COGu zamiast najpierw jakaś informacja do mnie w kwestii wyjaśnienia. No ale dobra.

Dla sprawiedliwości dodam, że Uhuhu zgłaszał mi problem w prywatnej korespondencji, ale nie kasował logów, ani nie zawieszał ścieżki. Powiedziałem, że porozmawiam z resztą autorów i coś wymyślimy. Niestety nie zdążyliśmy bo wtedy rozpętała się cała afera...
Jedno jest pewne, tworzyliśmy tą ścieżkę dla Was, a nie po to żeby był kolejny bałagan na OC. To miała być frajda dla Was, może też i ożywienie sytuacji keszowej m.in. we Wrocławiu gdzie ostatnio niewiele się dzieje...

Co do kasowania logów to faktycznie, było to przedwczesne i tu się zgodzę z Ronją. Nigdzie w regulaminie nie ma informacji, że skrzynka musi posiadać wpis w momencie logu w Internecie. Bo co jeśli wpiszę się za parę dni, za miesiąc, rok? Co jeśli ja kogoś wpiszę, albo wszystkich co rozwiązali quiz? Będą w logbooku papierowym przecież. Tylko zdjęcie z miejsca ukrycia mogło by potwierdzić wizytę i to też pod warunkiem, że nie zrobiło się go w photoshopie lub ktoś dał faktyczne zdjęcie, a nie rękę kolegi, gps-a czy plecaka koleżanki. Poza tym nikt nie sprawdził wpisu w logbooku papierowym (poza mną) więc nawet informacje we wpisie internetowym mogły już być nieaktualne. To są te właśnie błędy, które później tworzą taki klimat w naszym środowisku. Uważam, że wiarygodność wpisów pozostaje zawsze na osobie, która się wpisuje. Albo ktoś się potrafi bawić albo nie. Albo ktoś to robi dla punktacji, albo chce mieć frajdę z podróży, poznawania ludzi, zwiedzania fajnych miejsc i zdobycia ciekawych informacji przy okazji. Dodam także, że wpis w logbooku może zaginąć wraz ze skrzynką i kto wtedy potwierdzi, że ktoś był czy nie? Skrzynka zaarchiwizowana i ktoś się wpisuje po roku, kto potwierdzi czy ten ktoś tam był czy nie? Każdy robi to dla siebie i powtarzam, albo się potrafi bawić na OC, albo nie. W tym drugim wypadku nie ma co nawet komentować.

Zamiast się kłócić proponuję wszystkim dalej skupić się na zabawie, która przecież nam wszystkim daje to co tak bardzo lubimy, a o czym już napisałem powyżej. Żadne spory nie posuną nas do przodu, tylko sprawią że jeszcze bardziej się poróżnimy... Ja kiedy opowiadam moim znajomym o przygodach w keszowaniu to widzę, że mi tego trochę zazdroszczą (oczywiście najpierw mówią, że nie szkoda Ci czasu na te skrzynki?). Kiedy jednak mówię, że ratowałem np. borsuka z grobowca na cmentarzu i spędziłem tam ponad 4h to wszyscy słuchają i nikt mi nawet nie przerywa. I to jest właśnie ten smaczek z keszowania.

Problemy, które myślę że należy uszczelnić w regulaminie lub wziąć ewentualnie pod ponowną dyskusję:
1) Problem z reaktywacjami.
2) Czas wymagany na zalogowanie skrzynki (wiem, to się wielu nie spodoba, ale jest to dosyć istotna kwestia).
3) Może dało by się przywrócić wirtuale w takiej formie, że i tak trzeba się udać w teren żeby np. zrobić fotkę? Np. jest to stary cmentarz, na którym nie powinno się osadzać fizycznej skrzynki, ale jest tam grobowiec, którego zdjęcie w tle będzie stanowić dowód obecności. Oczywiście wirtual mógłby być założony np. po uzyskaniu zgody np. większości COGu po to aby nie powstawały wirtuale dla samych wirtuali (i zgoda byłą by konieczna), tylko takie które będą stanowiły wartość dodaną dla OC. O tym już kilka razy pisałem na forum tak na marginesie. Ostatnio dowiedziałem się o krążącej liście z hasłami do wirtuali. Nawet nie wiedziałem że coś takiego jest. Tylko po co to? To akurat jest słabe i takich wirtuali bym nie chciał.

To tak na początek. I proszę Was, zostawmy to tak jak jest i pójdźmy dalej do przodu.

Make "KESZ" ....not WAR ;)
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi Wesker za post:
ronja
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Podziękował: 198 razy
Otrzymane podziękowania: 244 razy

Post autor: brasia » sobota 09 listopada 2019, 19:53

Wesker pisze:
sobota 09 listopada 2019, 18:50
Nigdzie w regulaminie nie ma informacji, że skrzynka musi posiadać wpis w momencie logu w Internecie.
Jest: Oprócz wpisu w logbooku skrzynki, który jest podstawą do zaliczenia skrzynki (oprócz skrzynek wirtualnych), należy też odnotować fakt znalezienia skrzynki w logu internetowym w serwisie,
Wesker pisze:
Problemy, które myślę że należy uszczelnić w regulaminie lub wziąć ewentualnie pod ponowną dyskusję:
1) Problem z reaktywacjami.
Właściwie mamy wypracowane stanowisko, ale na skutek ostatnich wydarzeń zeszło to na dalszy plan.
Wesker pisze:
2) Czas wymagany na zalogowanie skrzynki (wiem, to się wielu nie spodoba, ale jest to dosyć istotna kwestia).
Problem był dyskutowany jakiś czas temu. Stanęło na tym, że wprowadzenie takiego ograniczenia przyniosłoby więcej szkody dla użytkownika niż pożytku. (osobiście byłem za wprowadzeniem tego ograniczenia).
Wesker pisze:
3) Może dało by się przywrócić wirtuale w takiej formie, że i tak trzeba się udać w teren żeby np. zrobić fotkę? Np. jest to stary cmentarz, na którym nie powinno się osadzać fizycznej skrzynki, ale jest tam grobowiec, którego
Można zrobić multaka z pierwszym etapem wirtualnym a finał schować w pobliżu cmentarza. I w serwisie są takie kesze.
Wesker pisze:
Make "KESZ" ....not WAR ;)
I to jest dobre hasło.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post:
dallas
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Wesker
Bywalec
Kontakt:

Post autor: Wesker » sobota 09 listopada 2019, 20:50

brasia pisze:
sobota 09 listopada 2019, 19:53
Wesker pisze:
Nigdzie w regulaminie nie ma informacji, że skrzynka musi posiadać wpis w momencie logu w Internecie.
Jest: Oprócz wpisu w logbooku skrzynki, który jest podstawą do zaliczenia skrzynki (oprócz skrzynek wirtualnych), należy też odnotować fakt znalezienia skrzynki w logu internetowym w serwisie,
I właśnie o tę precyzję mi chodzi. Bo wpis może być za rok i będzie, ale nie od razu.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ