Co nowego w COG-u

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

xmall
Bywalec

Re: Co nowego w COG-u

Post autor: xmall » środa 10 lipca 2019, 16:23

Dostęp do redagowania Wiki jest ograniczony. Do kogo zgłaszać propozycje zmian?

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 196 razy
Otrzymane podziękowania: 475 razy

Post autor: deg » środa 10 lipca 2019, 18:38

xmall pisze:
środa 10 lipca 2019, 16:23
Dostęp do redagowania Wiki jest ograniczony. Do kogo zgłaszać propozycje zmian?
Zablokowaną możliwość edycji mają tylko strony powiązane z regulaminem i podstawowymi zasadami OC (np. definicje typów skrzynek). Wszystkie pozostałe strony (zdecydowana większość) jest odblokowana i każdy użytkownik Wiki może je edytować.

Niestety ze względu na ogromną ilość spamu została zablokowana możliwość tworzenia nowych kont. Codziennie rejestrowało się wiele botów i wypisywało treści reklamowe głównie związane ze stronami za naszą wschodnią granicą. Wprowadzenie zabezpieczeń antyspamowych, w tym Captcha niestety niewiele dało. Więc niestety musiało to zostać ukrócone.

Jeśli nie masz konta na Wiki - napisz do mnie pocztą OC. Zaczarujemy tak, abyś miał konto. Dotyczy to oczywiście też wszystkich pozostałych osób, które chciałyby wnieść swój wkład w Wiki.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi deg za post (razem 2):
stasiekmkrcr
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

xmall
Bywalec

Post autor: xmall » czwartek 19 września 2019, 09:36

19 września, co słychać?

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 19 września 2019, 17:25

xmall pisze:
czwartek 19 września 2019, 09:36
19 września, co słychać?
No właśnie. Od 12 lipca 2019 masz konto na Wiki (o czym wiesz) i... ani jednej edycji.
https://wiki.opencaching.pl/index.php?t ... 82ad/Xmall
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz

Post autor: dallas » sobota 21 września 2019, 07:40

Może to właśnie dobry przykład, aby przypadkowym osobom nie dawać dostępu do redagowania istotnych treści. :wink:

xmall
Bywalec

Post autor: xmall » sobota 21 września 2019, 13:27

@deg, @dallas
Jestem opieszały i dobrze mi z tym. Nie widzę żadnego związku z działaniem COG.
Głosowałem to pytam.
deg sprawdzi kiedy, o której i na kogo :)
@dallas Nie dopraszałem się o dostęp do wiki, dostałem taką możliwość.
Nie rozumiem jak rozróżniasz uczestników OC na przypadkowych i nieprzypadkowych.
Co nowego w COG?

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » środa 25 września 2019, 05:33

A w COGu marazm i kłutnie. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie miał kto "światła wyłączyć" w naszym serwisie. Obecny model sprawowania władzy absolutnie się nie sprawdza. Jak powstaje problem to tylko kilkoro z COGowiczów coś próbuje, reszta siedzi cichutko w swoich grajdolkach. Owszem sprawy weryfikacji keszy w większości przypadków idą prawidłową drogą. Niestety reszta pozostawia wiele do życzenia. Zgłaszanie nieprawidłowości i błędów w działaniu serwisu jest wielce niepożądane a osoby, które zauważą nieprawidłowości są traktowane jak intruz. Jak są wybory to kandydaci wiele obiecują a potem (ogromną większość) guzik robi. Bardzo się cieszę, że jest kilku zapaleńców, którzy jeszcze ta zabawę ciągną do przodu. Natomiast pozostali niech głęboko się zastanowią nad sensem ich kandydowania skoro się nie udzielają w sprawach ważnych dla serwisu. Patrząc na to wszystko z tzw boku nie mogę oprzeć się pokusie, że niektórym bycie w COG daje jedynie +100 do prestiżu na spotkaniach (na których większość i tak się nie pojawia. Pewnie ich zachowanie wynika z braku doświadczenia lub z wypalenia się.

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 197 razy
Otrzymane podziękowania: 239 razy

Post autor: brasia » środa 25 września 2019, 10:09

Nie wiem skąd masz takie wiadomości, w każdym razie nie do końca się z nimi zgodzę.
W obecnej kadencji nie kojarzę aby miała miejsce jakakolwiek kłótnia. Należy rozróżnić różnice zdań, które się zdarzają, i bardzo dobrze. Jest wtedy możliwość skonfrontowania zdania kilku osób, sprawdzenia spojrzenia innych na świat. Inaczej byłaby nuda i marazm. ;)
No właśnie wakacje to okres, kiedy aktywność na polu COG maleje. Ludzie biorą urlopy, wyjeżdżają, szukają takich śmiesznych plastikowych pudełek. Zawsze w okresie wakacyjnym aktywność COGu spadła. Jednak w tym roku po raz pierwszy odbył się zlot w Kwidzynie, organizacja tego nie była łatwa i wymagała sporego zaangażowania, szczególnie niektórych osób, również tych spoza COG. Nie byłem, ale sądząc po relacjach wypadło bardzo dobrze. Poza tym mieliśmy jedną aferę, wystosowaliśmy pisma z deklaracją współpracy do Parków Narodowych.
Zgłaszanie błędów w działaniu serwisu to raczej do RT nie do COG. Widzimy, że to nieco kuleje. Koledzy robią co mogą, ale niestety brakuje osób, które zechciałyby wspomóc zdolnościami, wiedzą informatyczną i czasem.
Co do spotkań, to niestety nie zawsze jest czas, aby pojawiać się wszędzie. Są różne priorytety czasowe, osobiście staram się bywać w Wielkopolsce, ale nie zawsze udaje się pogodzić spotkania z innymi obowiązkami.
Powyższe nie jest oficjalnym stanowiskiem COG, nie konsultowałem treści z kolegami, to tylko moje zdanie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi brasia za post (razem 2):
krcrr00t7
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
r00t7
Podziękował: 271 razy
Otrzymane podziękowania: 200 razy

Post autor: r00t7 » piątek 27 września 2019, 11:42

baloniarz pisze:
środa 25 września 2019, 05:33
A w COGu marazm i kłutnie.
no nie wiem nie wiem, polecam zmienić źródło informacji. Dyskutujemy, pracujemy. :D

Swoją drogą czy zawsze musi być głośno ? chyba to że ludzie w spokoju mogą szukać i zakładać pokazuje że serwis i jego obsługa działa i nie traci czasu na bycie głośno ;)

Tak jak Paweł napisał - piszemy do parków narodowych w kwestii współpracy i wyjścia na przeciw zanim ktoś zacznie robić problem z pojemnikami na ich terenach, event w Kwidzynie i zacieśnienie współpracy z PNGS - poszło dobrze przy mega ogromnym udziale elmo z COG i wykładowi na temat keszowania w sali zamkowej, który wygłosił ronja. Plus plansza i wykład p. Krzysztofa z PNGS. Następnie przy ognisku było dużo serdeczności i pogawędek i planowania - sporej grupy keszerów - ja tu umierania nie widzę. No ale może powinienem zajść do okulisty.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi r00t7 za post:
brasia
Obrazek Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » poniedziałek 30 września 2019, 20:12

Ja bym nie przypisywać całemu COGowi pracy Elmo w sprawie eventu i współpracy z PNGS i innymi PN. Przyglądając się statystykom aktywności e-mailowej i zaangażowaniu poszczególnych COGowiczów w "dyskusjach" nad "problemami" to jasno widać komu zależy a kto tylko się wozi na pracy innych. W mojej ocenie wcale tak różowo nie jest jak pisze Paweł i Krzysiek.

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » poniedziałek 30 września 2019, 21:27

baloniarz pisze:Ja bym nie przypisywać całemu COGowi pracy Elmo w sprawie eventu i współpracy z PNGS i innymi PN. Przyglądając się statystykom aktywności e-mailowej i zaangażowaniu poszczególnych COGowiczów w "dyskusjach" nad "problemami" to jasno widać komu zależy a kto tylko się wozi na pracy innych. W mojej ocenie wcale tak różowo nie jest jak pisze Paweł i Krzysiek.
Hmm, chyba coś pokręciłeś. Wyraznie napisalem czyje zaslugi sa w kwestii Kwidzyna i PNGS. Współpraca z PNGS i wczesniej KPN (Elvis7) byla wzorem dla napisania do innych parków. Do ppzostalych parków pisze kazdy odpowiedzialny za dane województwo lub ochotnik.

A skoro masz wgląd w mojego maila i wiesz ile mailuje no to cóż.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Obrazek Obrazek Obrazek

baloniarz
Stały bywalec

Post autor: baloniarz » poniedziałek 30 września 2019, 22:41

To co pisał Elvis7 do KPN to było dawno temu i na pewno nie w tej kadencji COG. Piszesz, że każdy COGowicz pisze do PN w swoim województwie. Zapomniałeś tylko rozróżnić teorie ze stanem faktycznym.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator

Post autor: krystiant » poniedziałek 30 września 2019, 22:50

baloniarz pisze:
poniedziałek 30 września 2019, 20:12
Przyglądając się statystykom aktywności e-mailowej
Mam pewne wątpliwości czy to etyczne zaglądać komuś w statystyki e-mailowe... Jak tak czytam niektóre dyskusje to się utwierdzam, że słuszna była decyzja żeby zrezygnować z bycia w COG - czasu nie miałem zbyt dużo, a teraz to między innymi ja miałbym wypomnianą małą aktywność...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
r00t7

Post autor: r00t7 » wtorek 01 października 2019, 06:40

baloniarz pisze:To co pisał Elvis7 do KPN to było dawno temu i na pewno nie w tej kadencji COG. Piszesz, że każdy COGowicz pisze do PN w swoim województwie. Zapomniałeś tylko rozróżnić teorie ze stanem faktycznym.
Dziwne ze wiesz lepiej jak my :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » środa 02 października 2019, 16:12

brasia pisze:
środa 25 września 2019, 10:09
Nie wiem skąd masz takie wiadomości, w każdym razie nie do końca się z nimi zgodzę.
Pewnie są to wiadomości zbliżone do tych, które można było usłyszeć na spotkaniu w Kwidzynie. Wypowiadający się byli dość otwarci na dyskusję i weryfikację faktów :)
Zawsze w okresie wakacyjnym aktywność COGu spadła. Jednak w tym roku po raz pierwszy odbył się zlot w Kwidzynie, organizacja tego nie była łatwa i wymagała sporego zaangażowania, szczególnie niektórych osób, również tych spoza COG.
Przy okazji poprzedniego sprawozdania z działalności COG pytałem, w jaki sposób COG zaangażował się w organizację i promocję Kwidzyna. Odpowiedzi nie było, więc jasno napiszę, że z 16 osób jedynie elmodemonico i kurier pracowali na sukces Zlotu. Nikt więcej nie wywarł wpływu na działania tam, na miejscu. Żałosne jest, że nawet z własnej inicjatywy pozostali członkowie COG nie zachęcali np. na lokalnych grupach do udziału w tym spotkaniu. O własnym wkładzie też zapomnieli, a na spotkaniu zrezygnowano z panelu z COG, bo nie było za bardzo z kim :twisted: Może więc jako całość nie będziecie pisali, jak ogromnie napracowaliście się przy Kwidzynie? Nie zrobiliście właściwie nic, zostawiając tę dwójkę i kilka osób spoza COG bez wsparcia. Ale medale na klapę chętnie sobie przypniecie ;) Uprzedzę pytanie "skąd wiem" - byłem zaangażowany w te imprezę od samego początku, więc wiem, co się działo przez rok.
Poza tym mieliśmy jedną aferę, wystosowaliśmy pisma z deklaracją współpracy do Parków Narodowych.
Wspominasz o Parkach - też ruszyliście je dopiero wtedy, gdy z zewnątrz alarmowaliśmy o poważnym problemie. Sami jako "organ" nic nie robiliście, żyliście w błogim przekonaniu o swojej zajefajności :) Dobrze, że elmodemonico miał jeszcze tyle sił, żeby ten temat nie przepadł w COG-u, a wraz z nim OCPL w Parkach.

Pisząc więc o pracy COG-u starajcie się pamiętać, że nie jesteście tak szczelni, by na zewnątrz nie można było zweryfikować faktów. Te oficjalnie przedstawiane na Forum są wspaniałe, jednak często troszkę nieścisłe w szczegółach :twisted:
EDIT - jedna litera
Ostatnio zmieniony piątek 04 października 2019, 13:13 przez ronja, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ