Skrzynki PNGS

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Re: Skrzynki wirtualne

Post autor: krcr » czwartek 11 października 2018, 23:08

Panie Krzysztofie "wpisując się do ścieżki" keszer w krótkich słowach (albo długich) opisuje swoje wrażenia, całokształt projektu...
Słowa zachwytu, gorzkie żale... Styl jest dowolny
I cytując "internety": Wasza ścieżka nie jest jak zupa pomidorowa, żeby ją każdy lubił..

Domyślam się że wisi nad Wami "naczalstwo", ale nie pozwolimy z tego powodu uciszać keszerów tylko dlatego że chcą wyrazić swoją subiektywną opinię.
Jeżeli uważa pan, że takie wpisy są niedopuszczalne i niewłaściwe proszę je zgłaszać do COG (cog@opencaching.pl). Każde zgłoszenie rozpatrujemy obiektywnie.

Pozdrawiam
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » czwartek 11 października 2018, 23:11

Jednak poczekam na argumenty.

slawekragnar
Nowy na forum
Podziękował: 2 razy
Otrzymane podziękowania: 3 razy

Post autor: slawekragnar » czwartek 11 października 2018, 23:27

Kolega Gura11 był w 5 osobowej ekipie, łącznie ze mną. Żadnego aktu wandalizmu nie było, jedynie dopuszczalne w granicach ścieżki turystycznej poszukiwania, co oczywiście potwierdzę przed każdym organem.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi slawekragnar za post:
AER

Awatar użytkownika
PrincePolo
Stały bywalec
Podziękował: 20 razy
Otrzymane podziękowania: 23 razy

Post autor: PrincePolo » czwartek 11 października 2018, 23:43

Panowie (żeby nie było)

Zanim dojdziecie do poziomu gróźb karalnych, chciałbym zaproponować, byśmy spróbowali nieco ochłodzić temperaturę tej dyskusji, może na kilka godzin oderwać się od klawiatury i spokojnie zastanowić się nad tym, do czego ta dyskusja nas prowadzi.
Może po przespaniu się z problemem jakimś cudownym zrządzeniem losu nagle się okaże, że wszyscy chcą dobrze, jedni zakładają skrzynki i tworzą nowe geościeżki, drudzy dzielą się swymi doświadczeniami, by projekty stawały się jeszcze lepsze, a jeszcze inni (tacy jak ja) kibicują im, licząc na to, że również będzie im dane pokeszować w tym pięknym miejscu, jakim są GS?
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi PrincePolo za post (razem 6):
krcrPNGSAERstasiekmbrajan74lime
Obrazek ObrazekObrazek

wesker
Nowy na forum
Podziękował: 1 raz
Otrzymane podziękowania: 1 raz
Kontakt:

Post autor: wesker » piątek 12 października 2018, 07:54

slawekragnar pisze:
czwartek 11 października 2018, 23:27
Kolega Gura11 był w 5 osobowej ekipie, łącznie ze mną. Żadnego aktu wandalizmu nie było, jedynie dopuszczalne w granicach ścieżki turystycznej poszukiwania, co oczywiście potwierdzę przed każdym organem.
Również mogę to potwierdzić. Atak wandalizmu nie jest w naszym stylu. Nie po to jedzie się w góry obcować z naturą by potem coś niszczyć. My bardziej lubimy jak wszystko jest całe i cieszy oko wszystkich ludzi. Jak się domyślam , komentarz kolegi miał jedynie zasugerować aby kesz nie doprowadzał właśnie do wymienianych czynów. Ja ze swojej strony dodam, że nasza cała ekipa działała w pełnej zgodzie z zasadami parku.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi wesker za post:
AER

gura11
Bywalec

Post autor: gura11 » piątek 12 października 2018, 08:33

Panie Krzysztofie
Pana wpis na forum do kolegi dega był chamski i niedopuszczalny nawet gdyby był Pana prywatną opinią.
A Pan pisze cały czas w imieniu Parku.

Nie będę, za sugestią kolegów, wskazywał na potencjalne prawne konsekwencje takich wypowiedzi.

Polecam jedynie następującą refleksję - jak Pana działalność wpływa na promocję i odbiór PNGS.

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » piątek 12 października 2018, 08:38

Panie Krzysztofie
Pana wpis na forum do kolegi dega był chamski i niedopuszczalny nawet gdyby był Pana prywatną opinią.

Nie będę, za sugestią kolegów, wskazywał na potencjalne prawne konsekwencje takich wypowiedzi.

Polecam jedynie następującą refleksję - jak Pana działalność wpływa na promocję i odbiór PNGS.
Czekam na argumenty od Pańskiego kolegi. Mogę napisać w takim samym tonie, że jego opinia jest bezczelna i tak będziemy pisać do końca świata. Proszę o uargumentowanie i zamkniemy temat.
Polecam refleksje- jak moja postawa wpływa na geocaching na terenie naszego kraju. Jak rozwijam swoją pasję i jak wspieram nowe instytucje chcące wesprzeć moją pasję.

gura11
Bywalec

Post autor: gura11 » piątek 12 października 2018, 08:45

PNGS pisze:
piątek 12 października 2018, 08:38
Panie Krzysztofie

Czekam na argumenty od Pańskiego kolegi.
1. Sugeruję najpierw przeprosić.
2. Argumenty są - i logu ścieżek i keszy. I w dyskusji. Wystarczy uważnie przeczytać.

slawekragnar
Nowy na forum

Post autor: slawekragnar » piątek 12 października 2018, 11:00

Dodam kilka własnych refleksji. Opencaching jest jedną z wielu form rozrywki w terenie, jakie uprawiam. Zdarza się, że jestem zmuszony do współpracy z instytucjami państwowymi, oczywiście to ja jestem w tej sytuacji bardziej zainteresowany niż owe instytucje. Ale po raz pierwszy mam styczność z taką postawą, jaką zaserwował nam pan, który reprezentuje Park. Od początku atak, zlikwidować wszystkie skrzynki , które nie są zgodne z myślą pana menadżera od finansów, ustawianie wszystkich do pionu. Ludzie , to jest park narodowy dla narodu, a nie obóz pracy. Inne instytucje pomagają , nie rzucają kłód pod nogi. Tutaj najlepiej ogrodzić wszystko drutem kolczastym, pod napięciem . Jechałem na ścieżki, bo wiedziałem że zrobili je nasi koledzy i koleżanki ze społeczności OC, a nie żaden pan parkowiec , który chce zebrać na siłę laury, a wszystkie nieprzychylne, a rzeczowe opinie, usunąć. Historia poprzedniego ustroju miała podobnie. Moje zdanie na temat parku drastycznie spadło, po przeczytaniu konwersacji na forum, chociaż napiszę to może w innej formie, dla Parku nie spadło... Podkreśę raz jeszcze , to jest moja prywatna opinia i nie zamierzam wdawać się w dalszą polemikę.

Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec
Podziękował: 45 razy
Otrzymane podziękowania: 22 razy

Post autor: AER » piątek 12 października 2018, 11:37

No to się porobiło i (nieco za) gorąco zrobiło. Ale może i dobrze jeśli mamy rozmawiać, choć chciałoby się w lepszej atmosferze... Przy okazji: nikt tu nie pisze niczego na forum "bez informacji drugiej strony", bo rejestrując się w serwisie staliście się Państwo (że PNGS) takimi samymi użytkownikami jak reszta. Z dostępem do forum (zachęcam, może warto np. założyć wątek i podpytać jak ustawić dobre kordy, czy zrobić fajne spojlery? bez złośliwości to piszę!).

Ale do brzegu:

Panie Krzysztofie, cieszę się że Pan napisał (ergo: że Park przemówił). I jeśli tutaj PNGS i Członkowie Społeczności wyjaśnią sobie nawzajem kilka kwestii to ufam, że uda się poukładać dalsze, wzajemne relacje.

Nie chcę zaogniać, ale chciałbym pokazać, że mamy tu zderzenie dwóch zupełnie różnych formacji i gdzie są różnice w zrozumieniu się nawzajem.

Założenie podstawowe: Współpraca OC z instytucjami ma już jaką taką tradycję i z tego co mi wiadomo nigdy tak nie rozgrzewała. Daje do myślenia, c'nie? W każdym razie powinno. Ale ad rem: ja akurat uważam że takie mariaże to fantastyczna sprawa, o ile spełniają łącznie dwa warunki: jest to oparta na wzajemnym poszanowaniu współpraca równoważnych partnerów, a intencje instytucji współpracującej są czyste.

I tu muszę kilka kwestii do ostatnich Pańskich (i nie tylko) wypowiedzi:

1. Proszę pamiętać, że współpraca PNGS - OC to de facto współpraca instytucji z samorządną społecznością pasjonatów. Oznacza to, że obie strony są zobowiązane przestrzegać praw, przepisów, etc. ale jednocześnie Państwo mówicie jednym głosem w sposób sformalizowany, zaś my w granicach reguł jesteśmy tysiącami głosów, opinii, i postaw. Reprezentuje nas COG, ale na forach czy w logach to niewiele zmienia. Dlatego naturalnym jest, że mamy choćby tu w tym wątku różne zdania, też niepochlebne. Zdecydowaliście się na użycie do promocji PNGS właśnie tego serwisu, więc deal with it. Widziały gały co brały. I tu od razu pragnę stonować nastrój w wątku, bo czytam logi w Waszych keszo i myślę, że ogólnie odbiór jest raczej pozytywny albo przynajmniej neutralny typu "dzięki, ładnie tu, +1 i idźmy dalej". Weźmy głęboki oddech i pamiętajmy o tym.

2. Wywalenie dotychczasowych skrzynek: powtórzę bo już o tym pisałem - macie pełne prawo domagać się likwidacji wszystkiego, co nie jest zgodne z regulaminem, zaś COG ma obowiązek takie keszo zarchiwizować. To nie ulega wątpliwości i nie podlega dyskusji! Niemniej jednak jeśli coś ma się odbywać na zasadach partnerskich, to może warto było najpierw skontaktować się z właścicielami, porozmawiać o przeniesieniu skrzynek tak, by były w granicach reguł? Tak normalnie i po ludzku, bo jesteśmy społecznością (patrz pkt. 1) i takie podanie ręki na starcie znacznie ułatwia działania partnerskie...? A tutaj brute force i do tego sprawa z wirtualami. Proszę się nie dziwić, że niektórzy z nas nazywają to "pozycją siły".
Z drugiej strony nie ma co utyskiwać że niektórzy keszerzy Państwa za to nie lubią, bo naprawdę gros userów czuje radość, że zamiast kilku rzadko odwiedzanych skrzynek mają w terenie plusdużo podobno fajnych keszo i 4 znaczki do profilu jednego dnia (czy naprawdę to, a nie pasja, miłość do gór i szacunek do nich ma być motywacją do odwiedzenia Gór Stołowych czy gór jakichkolwiek, to już polityka Parku - pozostawię bez komentarza).

3. Epizod ze zniszczonym (zaginionym?) sprzętem: Ja rozumiem, że macie Państwo przez to spinę w pracy, bo to poważna i przykra sprawa. Ale serio: pomiędzy "proszę się wytłumaczyć" a "siema mordo..." (prywatnie - szanuję! :D ) jest cała masa językowych rozwiązań, które pozwoliłyby na zgłębienie tematu z szacunkiem i kontakt z Gurą bez sugestii, że może mieć z tym aktem cokolwiek wspólnego. To poważny zarzut i nie róbmy dziwki z semantyki. Tym bardziej, że osoba prywatna może pisać w formie jakiejkolwiek (w granicach prawa itd. blablabla...), ale Państwa jako instytucję obowiązują pewne reguły i konwenanse. Też językowe, nieprawdaż...? Tu patrz: punkt 1.

4. Logi w keszo i w ścieżkach: No i tutaj toście Państwo troszku pojechali... Ustalmy, bo może komuś coś umknęło: Użytkownicy OC wchodząc na teren PNGS mają obowiązek zastosować się do praw i przepisów tam obowiązujących (pod groźbą mandatów, etc.), ale też użytkownicy Opencaching Polska mają obowiązek zastosować się do regulaminu i reguł zabawy (sankcji nie przywołuję).
Państwo jako Park decydując się na zakładanie skrzynek w ramach OC stają się użytkownikiem. Więc sorry, ale krytyczne logi bierzecie na klatę jak każdy z nas, bo nie jesteście uprzywilejowani (chyba że jesteście?). Jeśliby Deg napisał "peengees ch***" to byłbym pierwszym który by reagował. Naprawdę! Ale napisał o swoich subiektywnych odczuciach w sposób kulturalny i ma do tego prawo plus od razu uzasadnił dlaczemu myśli tak a nie inaczej. Analogicznie: jeśli gdzieś nie ma spojlerów, to log o braku spojlerów jest uprawniony. Nikt nie jest świętą krową. Jeśli kordy są wywalone - jak wyżej. Może nie doczytałem, ale NIGDZIE nie widziałem hejtu i "wylewania fal krytyki" o których Pan wspomina. Proszę zrozumieć, że jest dla nas rzeczą naturalną, że tysiące użytkowników tworzy logi o tym jak widzą skrzynkę, jej otoczenie i okoliczności podjęcia. Tak to działa. Kropka. Nie musimy niczego argumentować. Kropka. A owner nie ma podstaw do wywalenia takiego wpisu. Kropka.

5. Cenzura (powiązane z powyższym):

Tak właśnie przeczytałem mój wpis, trochę może zabrzmieć jak lament, że macie nas tylko chwalić. Nie tak to miało wyglądać, chciałem tylko pokazać, że hejt i uszczypliwość w naszym kierunku może spotkać się z zamknięciem projektu. Jeżeli Ministerstwo Środowiska zobaczy nieprzychylne komentarze i wylewanie fal krytyki w logach może dojść do wniosku, iż ten projekt niczemu dobremu nie służy.

Nieśmiało zauważam, że to jest właśnie próba zawoalowanej cenzury poprzez szantaż (to nie tak że macie nas tylko chwalić, ale jeśli opinie nie będą przychylne, to zamkną nam projekt, więc wiadomka, łocz jor tong... :wink: ).

(...) nie dopuszczę do tego by komentarz opisujący ścieżki godził w Park Narodowy Gór Stołowych. Nie masz bladego pojęcia ile pracy i zaangażowania kosztował ten projekt. Dlatego nie widzę podstaw by osoba, która obrzuca nas błotem pisała takie B-Z-D-U-R-Y w logach.

...dumnie z honorem przejść przez Park Narodowy i na końcu napisać niedorzeczne głupstwa w logu

Jak wyżej plus patrz: punkt 5. W kontekście bycia użytkownikiem OC nie jesteście Państwo od nikogo lepsi i funkcjonujecie na takich samych zasadach jak reszta. Oznacza to (do znudzenia będę powtarzał), że jeśli ktoś ma mieszane lub negatywne uczucia co do ścieżki i pisze o tym w logu, to ma do tego prawo, a Państwo nie macie podstaw tego zdejmować. Fin! Jeśli jest inaczej i stawiacie się Państwo ponad resztą użytkowników, to proszę o jasny komunikat. Bez ściemy i będziemy wiedzieli na czym stoimy.

Jeżeli tylko poda konkretną argumentację, a nie unikał odpowiedzi z ogromną przyjemnością pozostawię ten log.
Pozostaje nam czekać.

Ale właśnie o to chodzi, że nikt nie musi podawać żadnej argumentacji! Patrz wyżej. Podejmujący pisze (jeśli znalazł, zdobył, etc.), a właściciel nie cenzuruje w zależności od tego czy wpis się podoba czy nie i tu nie ma nietykalnych userów. I tak na marginesie, to taka postawa i wypowiedzi jak Pańskie cytowane powyżej to właśnie jest przykład przywołanej przez Dega "pozycji siły".
Dodam też, że wpis Dega nie zawierał użytych przez Pana wtrętów typu "bełkot" lub "choroba dwubiegunowa". A to akurat jest już po bandzie, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pisze Pan te opinie jako reprezentant Parku Narodowego Gór Stołowych w stosunku do osoby prywatnej. Zalecam spokój i profesjonalizm pomimo emocji (o tym też co nieco poniżej).

6. I jeszcze co do wewnętrznych układów, zależności, frakcji i opinii na temat keszo wewnątrz PNGS:
- Z jednej strony cieszę się, że Pan o tym napisał, bo to rozjaśnia sprawę i przyczyny takich a nie innych działań. Serio. :)
- Z drugiej strony Panie Krzysztofie: gdybym w pracy przyszedł do partnera w działaniach i zaczął mu wywalać że (i tu bebechy firmy) kolega myśli to, współpracownik tamto a szef czy ktośtam w sumie to nie popiera i że jeszcze są kontrole i nie ma czasu, to partner / klient by mnie wyśmiał, a ja wziąłbym sam siebie na dywanik i mocno opieprzył. My jesteśmy społecznością i keszo to nasz czas wolny, ale Państwo jesteście instytucją i ta instytucja skrzynki zakłada w ramach pracy, ma określoną strategię, plan, mówi jednym głosem i raczej nie komunikuje się w ten sposób...? Standardy i profesjonalizm, na bogów! Ponadto proszę wziąć poprawkę na fakt, że nikt nie zna Państwa wewnętrznych powiązań służbowych, kto kogo obdarzył zaufaniem, jaka grupa w Parku jest przeciwna keszo, kto akurat monitoruje logi i dlaczego. A nie znając warunków widzimy po prostu działanie. I tu ok, wyjaśniło się, dziękuję. Co nie zmienia faktu że tak cenzura jak i Park od kuchni to niekoniecznie.

Tyle ode mnie i przepraszam za elaborat. Jeśli ktokolwiek to przeczytał, to szczerze podziwiam. Ja bym nie dał rady. :twisted:
I Panie Krzysztofie proszę się nie zacietrzewiać, bo wbrew pozorom ludzie tutaj naprawdę lubią współpracować. Tylko że to wymaga poszanowania siebie nawzajem, motywacji, wzajemnych reguł i zrozumienia specyfiki działania obu (!!!) partnerów. O ile rzeczywiście mamy tu do czynienia z partnerstwem (!), to ja to szanuję - niezależnie od tego, czy popieram.

AER

P.S. Jeśli ma Pan problemy z kordami keszo a nie ma czasu wyjść w teren, to jako przewodnik OC pomogę i napiszę jak je choć trochę urealnić zdalnie (proszę tylko o info na priv). Choć ostatnio z czasem krucho, bo też mam trochę kontroli :wink:

P.S.2 Mamy tu keszową nietykietę, by pomiędzy użytkownikami walić do siebie per "Ty", stąd proszę wybaczyć mieszaninę form grzecznościowych.

P.S.3 Szanowni Admini wyodrębnijcie proszę temat z wątku keszo wirtualnych (zgłoszenie Ronji poszło, z tego co wiem).
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi AER za post (razem 15):
gura11ronjaPrincePolobrasiaweskerkrcrJanoparlandoJAsiek.brajan74Olo74Mekshavasco01Bar i Lepsza Połówkafreney

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium

Obrazek

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » piątek 12 października 2018, 11:59

AER pisze:
piątek 12 października 2018, 11:37
Panie Krzysztofie, cieszę się że Pan napisał (ergo: że Park przemówił). I jeśli tutaj PNGS i Członkowie Społeczności wyjaśnią sobie nawzajem kilka kwestii to ufam, że uda się poukładać dalsze, wzajemne relacje.
Dobry głos, spróbujmy dalej trzymać się tej ścieżki.
AER pisze:
P.S. Jeśli ma Pan problemy z kordami keszo a nie ma czasu wyjść w teren, to jako przewodnik OC pomogę i napiszę jak je choć trochę urealnić zdalnie (proszę tylko o info na priv). Choć ostatnio z czasem krucho, bo też mam trochę kontroli :wink:
Będę w środę w Parku, więc parę kordów sprawdzę. Ale Twoja deklaracja jest bardzo cenna - naturalnym jest, że najbliższa społeczność wspiera lokalne inicjatywy. Jakiś czas temu pisałem - środowisko dolnośląskie ma spore doświadczenie. Zabrakło Was (i tej wiedzy) jednak na wolontariacie. Jeśli teraz będziecie gotowi do pomocy, będzie świetnie. Zbieramy wszyscy doświadczenia. Ważne, byśmy nie poprzestali tylko na ich zbieraniu :) Każdy, nawet przeciwnik (szczególnie, jeśli ma dobry pomysł), będzie cennym współpracownikiem. Od tego, jak wspólnie się dogadamy i zrealizujemy pomysł na dalszy rozwój, będzie być może zależeć nasza zdolność do współpracy z innymi podmiotami w przyszłości (nie tylko z PN). Jeśli ktoś jest zupełnie na "nie" - OK, trudno, niech się wypowie, ale na bazie konkretów, argumentów, "bitych" dowodów. Każdy inny niech spróbuje sobie wyobrazić, jak ma wyglądać opencaching za kilka lat, gdy np. nasze dzieciaki będą przejmowały nasze miejsca i czy może coś zrobić, by była to społeczność żywa, a nie skansen żyjący wspomnieniami o magicznym bóstwie "OPEN" :)
AER pisze:
P.S.3 Szanowni Admini wyodrębnijcie proszę temat z wątku keszo wirtualnych (zgłoszenie Ronji poszło, z tego co wiem).
Guziczki się temu misiu zacięły ;) Ale pewnie je odblokują i przesuną :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia

Post autor: brasia » piątek 12 października 2018, 12:14

AER - bardzo ładnie ująłeś całość zagadnienia i nie sposób się z nim nie zgodzić.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 12 października 2018, 13:05

PNGS pisze:
czwartek 11 października 2018, 22:57
Jeżeli tylko poda konkretną argumentację, a nie unikał odpowiedzi z ogromną przyjemnością pozostawię ten log. Pozostaje nam czekać.
Szanowny Panie!
Mam nadzieję, że inni Użytkownicy wystarczająco jasno opisali zasady panujące na OC i wielokrotnie popełnione przez Pana faux pas.

Jestem rozpoznawalnym przedsiębiorcą (w biznesie jestem nieprzerwanie od momentu, kiedy Pan uczęszczał do 1 klasy szkoły podstawowej), keszerem z 6-cio letnim stażem i znalezionymi 5900+ skrzynkami. Do tego jakoś tak się poskładało, że od kilku lat współtworzę i rozwijam kod Opencaching. Nie pozwolę sobie na oszczerstwa, pomówienia, insynuacje choroby psychicznej.

Dlatego też domagam się od Pana oficjalnych przeprosin na głównej stronie serwisu Opencaching, widocznych przez miesiąc, o treści:
"Krzysztof S, reprezentujący w serwisie Opencaching.pl Park Narodowy Gór Stołowych przeprasza użytkowników gura11 za bezpodstawne pomówienie o zniszczenie sprzętu oraz deg za publiczne pomówienia i zachowanie niezgodne z etyką geocachingu (usuwanie wpisów w geościeżce)".
Oświadczenia o tej treści nie może Pan dodać osobiście - proszę zwrócić się w tej sprawie do COG.

Na tym Forum dopuścił się Pan wielokrotnie przestępstwa z art 212 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Co więcej - był to tzw. "czyn kwalifikowany", czyli podlegający również pod paragraf 2 wspomnianego artykułu. Mój radca prawny obecnie rozpoznaje sprawę dotyczącą reprezentacji Parku. Wszystko na to wskazuje, że nie miał Pan prawa występować w imieniu Dyrekcji Parku, a to sprawa sporo poważniejsza niż pomówienie. Świadome i celowe wprowadzenie w błąd obywatela odnośnie reprezentacji państwowej osoby prawnej, działającej na podstawie ustawy z dn. 16 kwietnia 2004 o ochronie przyrody - to już poważna sprawa. Reprezentować Pan może Fundację Parku Narodowego Gór Stołowych i to nawet nie samodzielnie, lecz z prezesem Damianem Sugiero.
Czekam tydzień na oficjalne przeprosiny zgodnie z powyższymi zapisami. Jeśli ich nie będzie - uruchamiam drogę prawną, do której już trwają przygotowania.

PS: Usuwanie jakichkolwiek dowodów z Forum nie ma sensu. Jakoś tak się dziwnie poskładało, że jestem też osobą odpowiedzialną za integralność bazy danych serwisu Opencaching.pl i Forum oraz za sporządzanie ich kopii zapasowych...

PPS: Niniejszy post należy traktować jako publiczne oświadczenie woli i przedsądową propozycję zawarcia ugody. Forum zachowuje informację o przeczytaniu posta - w momencie przeczytania tego posta uznaję go za doręczony i biegnie wspomniany wyżej tygodniowy termin.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

PNGS
Nowy na forum

Post autor: PNGS » piątek 12 października 2018, 13:07

Wciąż czekam na argumenty. Zaprzestałem komunikacji na forum, chciałbym tylko zamknąć sprawę tego przepełnionego nieprawidłowymi informacjami logiem. Kontaktuje się teraz tylko i wyłącznie z COG-iem.

Awatar użytkownika
ronja

Post autor: ronja » piątek 12 października 2018, 16:10

@deg - wyhamuj. Wszyscy razem daliście czadu, a teraz COG musi się głowić, jak Was zrozumieć. Publikowanie wezwań przedsądowych na stronie związanej z OCPL uważam za błąd, który finalnie obraca się przeciwko nam. Pokazuje, że z naszej strony nie ma zdolności do negocjacji, mediacji, rozmowy, układania się wspólnie. Są skrajności - z jednej strony oferujemy pomoc, z drugiej jazdę po bandzie. Nie staję po żadnej stronie, ale nie zgadzam się, byś w ten sposób wykoleił projekt, który jako OC mamy szansę przekuć w coś dobrego. Straszeniem i wzywaniem nic nie osiągniemy. Jadę do Parku w przyszłą środę. Dajesz mi wspaniałe wsparcie - niech Cię te wszystkie małe demony opencachingowe porwą :evil:
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ