Wybory do COG - ronja

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 83 razy
Otrzymane podziękowania: 100 razy

Wybory do COG - ronja

Post autor: ronja » poniedziałek 16 kwietnia 2018, 18:34

Jak co roku w trakcie głosowania odbywa się niezwykle ciekawy spektakl, w którym udzielający się - niczym w cyrku rozmaitości - proponują kunsztowne pokazy i kolorowe artefakty, starając się powiedzieć, jak to będzie wspaniale, gdy przyjdziecie właśnie do nich na przedstawienie. Tak, to prawda. Wybory do COG są odzwierciedleniem tego, co życie nam oferuje.
I ja chciałbym Wam przedstawić swój pokaz (sorry – program). Znajdziecie go tu: Kodeks Działania COG . Jakieś zaskoczenie? Przypomnę, że wybieramy ludzi do pracy w COG-u, a nie do snucia opowieści. Pozwolę sobie powtórzyć bardzo często powtarzany slogan: za rozwój Serwisu i jego pomyślność odpowiada całe gremium :) Każdy w jakiś sposób może się przyczynić do jego pomyślności, także tylko pracując w COG. Realizacja założeń „Kodeksu działania” jest dla mnie istotą kandydowania. Mam ogromną przyjemność uczestniczyć w zabawie od 14.07.2008 roku (ciekawe, jakie tam miejsce w niedawnym rankingu zająłem?). Moje doświadczenie (także to „pozakeszowe”) pozwala mi ze spokojem powiedzieć, że oddający na mnie głos mogą oczekiwać tej ciężkiej pracy, o jakiej wielokrotnie w ubiegłych latach i kadencjach mówili wszyscy członkowie COG, szczególnie gdy byli pytani o realizację wyborczych obietnic (tak, wiem: dom, rodzina, wypoczynek, doba tylko 24 godziny, ludzie niegodziwi, zasadzki, nikt nie docenia, itd.). Moje poglądy, opinie – Forum jest dostępne, posty zachowane, spokojnie można je czytać.
Na Forum pojawiła się lista pytań do kandydatów. Istny festiwal różności, brakuje pytań o hodowlę jedwabnika na ciemnej stronie Księżyca (Chińczycy coś tam knują. @Chińczyk – to nie do Ciebie :D ). Umieszczone na niej wątki pojawiają się od lat, nowe wyskakują okazjonalnie. Łatwo się je zadaje, szybko zapomina. W toku kadencji nikt już nie pyta o realizację (poza bardzo nielicznymi), nikt nie oczekuje wywiązania się z obietnic, mało kto ze składających wciela je w życie (niezależnie od tego, czy wybrano go, czy też nie). Wracają jak bumerang wtedy, gdy pojawia się lista kandydatów.
Spróbuję odpowiedzieć na niektóre, te najbardziej – moim zdaniem – istotne, niektóre jedynie skomentuję.
jaką masz wizję ożywienia lokalnej Społeczności? Eventy? Geościeżki? Jak chcesz zachęcać i motywować do zakładania nowych skrzynek i poszukiwań istniejących?
Trudno oczekiwać, by COG był inicjatorem aktywności lokalnej. To sami keszerzy tworzą ją. Jeśli chcą się spotykać na evencie w akademiku i pić, to ich wybór, zgodny z ich postrzeganiem „rozwoju”. Paradoksalnie, im mniej lokalny reprezentant wpływa na społeczność, tym lepiej. Pozwala to zachować względną bezstronność przy rozpatrywaniu np. sporów o podłożu personalnym. Rolą przedstawiciela jest pomagać, rozmawiać, słuchać, wspierać propozycje ludzi. Sterowanie rozwojem grozi samouwielbieniem i utratą zdrowego oglądu sprawy.
czy zamierzasz aktywnie współpracować z Lasami Państwowymi, Samorządami Terytorialnymi, organizacjami pozarządowymi i innymi tego typu podmiotami. Aktywnie, to znaczy, że to Ty do nich się zwracasz w celu promocji Opencachingu i podjęcia wspólnych działań.
Współpracuję z bardzo różnymi instytucjami, w bardzo różnych sytuacjach, ze znacznie większym poziomem skomplikowania spraw i wiążącej się z nimi odpowiedzialności. Jeśli będzie taka potrzeba w COG-u, będę współpracował aktywnie. Pytanie jest strasznie otwarte (@deg – nie bierz tego osobniczo), a odpowiedź zależna od zbyt wielu czynników poza OCPL (nie mamy na nie wpływu), by wypowiedzieć się jednoznacznie i tym samym wziąć na siebie odpowiedzialność za realizację. Osobiście bardziej sobie cenię prywatne bądź grupowe inicjatywy keszerskie (np. w ramach lokalnych organizacji, grup zadaniowych, wspólnych projektów). Życie pokazało, że w tym właśnie jest sens inicjowania współpracy. Rolą COG-u jest docenianie takich akcji, dyskretne czuwanie nad ich poprawnością z Regulaminem i pomoc wtedy, gdy jest potrzebna.
co myślisz o zniesieniu limitu 500 skrzynek potrzebnych do założenia geościeżki? Uzasadnij odpowiedź.
Co myślę? Dosłownie nic. Jeżeli pojawi się ciekawy pomysł, rolą COG-u jest pochylić się nad sprawą i pomyśleć, jak go spożytkować dla dobra wszystkich.
czy satysfakcjonuje Cię zasada 3xDNF jeśli chodzi o przestawianie nieznalezionych skrzynek w stan tymczasowo niedostępna? Czy na podstawie udokumentowanego, pewnego JEDNEGO nieznalezienia - nadal trzeba skrzynkę utrzymywać jako dostępna czasami przez kilka lat - ze względu na brak kolejnych DNFów?
O jaką satysfakcję chodzi ? Dla „starych” keszerów ta zasada jest jedną z najbardziej zrozumiałych i stosowanych. Coś przeoczyłem po drodze?
co myślisz o łączeniu stanowisk RT i COG. Dlaczego jest takie Twoje zdanie?
Odsyłam do przepastnych zasobów Forum. Dla potrzeb tej ankiety wyjaśniam, że nadal jestem przeciwny.
co myślisz o wprowadzeniu transparentności zgłoszeń rozpatrywanych przez COG? Pamiętaj, że w procesie obsługi zgłoszeń mogą pojawić się informacje, których publikacja psuje zabawę innym keszerom (miejsce i sposób ukrycia skrzynki, zdjęcia itp).
To pytanie szczególnie pod moją kandydaturę, bym dostał dodatkowe +10 do wyniku? :D Od zawsze mówię o transparentności działań COG (dawniej RR), także RT i nie zmieniam zdania. Chętni poczytają sobie na Forum. Delikatnie uśmiecham się na myśl, jakie wolty będą musieli wykonać niektórzy, by odwrócić tu kota ogonem 
co myślisz o zasadzie nieomylności COG. Obecnie od decyzji COG nie da się w żaden sposób odwołać. Czy widzisz jakąś metodę rozwiązania tego problemu?

Kolejne pytanie z +10 do wyniku? Zawsze kwestionowałem „twardą nieomylność” (mimo, że ma ona swój zapis w Kodeksie działania COG, którego chcę przestrzegać). Moje własne spory z COG pokazały, że wystarczy sprawnie działająca spółdzielnia, by osiągnąć własny cel, mimo że niezgodny z faktami, prawdą („ocenzurowany” był mistrzem w kleceniu takich spraw, sam tego nie robił …). Jestem za tym, by spory bardzo trudne rozpatrywać w porozumieniu z mediatorami, wskazanymi przez zainteresowane strony. Stopień ich przejrzystości powinien być też wspólnie ustalany przez strony. Sprawy klasyczne (bez ładunku emocjonalnego i osobistego) i te istotne dla Serwisu powinny być jawne. Dzięki temu łatwiej jest pozyskać grono ekspertów do współpracy i wypracować akceptowalne rozwiązanie. COG nie jest nieomylny i powinien o tym pamiętać.
jak zareagowałbyś, gdyby jeden z COGowiczów nie wypełniał swoich obowiązków przez kilka tygodni/miesięcy (pytanie jest realne - jeden z obecnych COGowiczów olewał sprawy przez długie miesiące). Jaki masz konkretny pomysł na zapobieganie tego typu patologiom w przyszłości?

A jest jakaś inna odpowiedź, niż poproszenie go o rezygnację? Tu się kłania jawność i transparentność działań. Akceptacja tej reguły przynajmniej w jakimś stopniu nie pozwoliłaby na taką sytuację. Sam COG musi też pilnować własnego wizerunku i nie dopuszczać do podobnych zachowań.
czy uważasz, że zasady wyborów do COG powinny być stałe i niezmienne? Kiedy i na jakich zasadach powinny być wprowadzane do nich poprawki? O ile wcześniej niż odbywają się same wybory?
I znowu dodatkowe punkty „na plus”. Zaczynam uważać tę ankietę za bardzo stronniczą :) @deg – nie bierz tego do siebie, ale co mam napisać ? Wypowiadałem się i na ten temat (nawet sam go inicjowałem kiedyś). Chętni poczytają. Gmeranie w zasadach przed samymi wyborami jest bezsensowne. Nowy COG powinien je rozważyć już na początku i dostosować np. do zmieniającego się prawa bądź oczekiwań społeczności (rozsądnych, możliwych do realizacji i sprawiedliwych dla wszystkich).
co z eventami "wirtualnymi" - spotkaniami w necie? Powinny być zakazane? A może definicja w Wiki powinna być rozszerzona o tego typu spotkania? Jeśli tak - jak przeciwdziałać patologiom, że 2 osoby spotykają się na Skype i robią z tego event ciesząc się +1?
Temat mi obcy. Kojarzy się z lizaniem cukierka przez papierek. Po co go wywoływać?
co myślisz o prowadzeniu regularnych webminarów? Jak często? OC DE (mniejsza od nas Społeczność) robi je co 2 tygodnie. O czym byłyby webminary i kto miałby je prowadzić? Kto odpowiadałby za ich organizację?
Wielokrotnie powtarzałem, że szanuję dokonania ludzi, które służą reszcie społeczności. Jeśli będą chętni do tego, to mogę ich tylko wspierać i chwalić. Nie mam umiejętności „internetowych”, wolę bezpośredni kontakt, nie odegram w tej kwestii większej roli poza zachętą: róbcie, jeśli chcecie i potraficie! Forum jest najlepszym miejscem do tego, by się wymienić pomysłami i sposobami ich realizacji.
co myślisz o blogu OC na głównej stronie? Wywalić ze strony głównej? Ożywić? Jak?
Nic nie myślę. Blog tworzą ludzie, którzy chcą w ten sposób rozmawiać o „keszingu”. Tylko od nich zależy, czy będą się tam udzielać. Tylko od nich zależy, czy inni będą czytać i komentować, rozmawiać. COG-owi nic do tego. Gdzie ma być podpięty? Zapytajmy wszystkich, np. w formie ankiety, co z tym zrobić.
Dodatkowo, dla kandydatów, którzy byli w poprzedni(ej/ich) kadencjach dodałbym pytanie o to jakie działania, po za obsługą codzienną skrzynek (akceptacja/zawieszanie/odwieszanie/ itp.) podjąłeś na rzecz popularyzacji/rozwoju/itp. OC podczas swoich poprzednich kadencji. (areckis)

Byłem w COG-u bardzo dawno temu. „Moi” (nie obraźcie się za formułę) nowi keszerzy stanowią dzisiaj rdzeń poznańskich poszukiwaczy przygód, więc chyba dobrze się sprawdziłem przy ich pierwszych krokach :) Potem rozwinęli się sami, bo to ludzie a nie materiał do formowania. Temat woda. Jak ująć propagowanie keszowania w luźnych rozmowach, wymianę mailową z dopiero startującymi już (bądź tymi, którzy troszeczkę się wycofali), rozmowy w gronie znajomych, itd. Spora grupa keszerów by się zebrała. Pytanie w zasadzie do każdego. Znam wielu keszerów, którzy nie kandydują w wyborach, a zrobili bardzo dużo dobrego (i nadal robią), nie chwaląc się tym.
Co myślisz o zasadzie (w kontekście wyborów do COG): 1 keszer - 1 głos ? (triPPer)
Obecną formę uważam za dobrą. Ale uważam też, że nie powinno się dopuszczać do głosowań wtedy, gdy z regionu jest tylko jeden kandydat. W takim przypadku powinno się ogłaszać wybory uzupełniające.
czy masz jakąś wizję wykorzystania serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram i inne) w swojej pracy jako COG?
Nie, nie zajmuję się tym tematem na co dzień i nie planuję. Wolę rozmowę, maila, spotkanie. Jeżeli będą fajne pomysły „społecznościowe” – będę je wspierał.
czy ktokolwiek oprócz Ciebie będzie miał dostęp do Twojego konta? Jeśli stanowisz team - napisz.
Dla mnie to patologia, od lat ją krytykuję publicznie, także na Forum. Jeden nick – jedna osoba – jeden kandydat do COG – jeden głos - jeden reprezentant w COG – jeden dostęp do konta. Przynajmniej jest uczciwie. Tajemnicą poliszynela jest, że dostęp do konta w COG miały inne osoby, niż kandydat. Uważam, że ci, którzy dotąd stosowali takie praktyki, powinni zrezygnować z kandydowania. Ewentualne oburzenie oddalam. Sami „wiedzący” mieli na tyle długie języki, że sami się chwalili np. na spotkaniach, więc nie powinni mieć pretensji o wywoływanie tematu.

Uff, pierwsze pytania za mną. Wrócę na koniec do programu. „Kodeks zasad COG” to baza. To, co chcę nowego i realnego w zastosowaniu zaproponować, to comiesięczne informacje dla regionu o pracy COG. Dziwi mnie, że nikt nie chce pokazywać publicznie choćby jakiejś części swojej pracy, a zapytany o nią tylko się unosi (tak, wiem: dom, rodzina, wypoczynek, doba tylko 24 godziny, ludzie niegodziwi, zasadzki, nikt nie docenia, itd.). W końcu wybór to także zobowiązanie do rozliczania się. Zachęcam do naśladownictwa. Nie boli, nie gryzie. Realizując zadania COG-u będę chciał odwoływać się do Przewodników, lokalnych autorytetów, aktywnych keszerów. COG choćby i najlepszy nie ma patentu na nieomylność. Chyba wszystko, bez fontann i fajerwerków, tylko praca.

EDIT: wprowadzone zmiany dotyczyły jednej "zjedzonej" litery, jednego znaku interpunkcyjnego i dodania zapomnianej "buźki".
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi ronja za post (razem 2):
Błękitna Teamvasco01
Obrazek Obrazek Obrazek

keram58
Bywalec

Re: Wybory do COG - ronja

Post autor: keram58 » wtorek 17 kwietnia 2018, 21:02

......COG choćby i najlepszy nie ma patentu na nieomylność. .......
......Trudno oczekiwać, by COG był inicjatorem aktywności lokalnej. To sami keszerzy tworzą ją....
Dziękuję, bardzo trafne podsumowanie
Pozdrawiam i życzę powodzenia
keram58
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 19 kwietnia 2018, 11:43

@ronja
W jaki sposób rozumiesz "transparentność działań COG"? Potrafię sobie wyobrazić transparentność rozpatrywania zgłoszeń. Ale co w pozostałych przypadkach? COG np. akceptuje nowe kesze - jak to uczynić transparentne? Co jeszcze?

Kiedyś chciałem upublicznić statystyki działań COG i napotkałem ogromną przeszkodę w postaci braku dobrego "miernika" pracy COGowicza. Ilość rozpatrywanych spraw - różni się w poszczególnych województwach. Czas rozpatrywania spraw? Jak zmierzyć "jakość" pracy COG? Masz jakąś koncepcję?

Ja jestem #wrednydeg i tylko Tobie to pytanie zadaję, ale Ty najbardziej w swoim programie na ten problem zwróciłeś uwagę. Ja kiedyś się z tym mierzyłem i nie znalazłem dobrego rozwiązania (poza transparentnością zgłoszeń).

BARDZO Cię proszę o konkretną odpowiedź, a nie odsyłanie do innych miejsc na Forum. Rozumiem też, że temat jest spory i wymaga dogłębnych przemyśleń i niekoniecznie będziesz w stanie w pełni odpowiedzieć na te pytania, ale napisz choć ogólną wizję.
Z góry dzięki.
1% podatku dla mojej niepełnosprawnej córki: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", KRS 0000186434, cel szczegółowy 329/D Gabriela Deja

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » czwartek 19 kwietnia 2018, 13:04

deg pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 11:43
@ronja
W jaki sposób rozumiesz "transparentność działań COG"? Potrafię sobie wyobrazić transparentność rozpatrywania zgłoszeń. Ale co w pozostałych przypadkach? COG np. akceptuje nowe kesze - jak to uczynić transparentne? Co jeszcze?
Oczywiście, że odeślę do Forum. Dyskusje były długie, zdania różne. Nowe kesze ? Jaki problem ? W dawnych czasach była przestrzegana zasada, że poproszony o pomoc keszer (odpowiednik dzisiejszego przewodnika, lokalny autorytet, ktoś inny) nie udostępniał danych i zaliczał znalezienie dopiero po zapełnieniu podium. Czasy się jednak zmieniły, reguły są dla starych :wink: Udostępnianie keszy pomocnikom w weryfikacji - pytaj RT i poprzedniego COG-u, bo stworzyli mechanizm, o którym np. ja, jako Przewodnik, nie miałem pojęcia. W swojej pracy (o ile wejdę do COG) będę korzystał z pomocy ludzi, opartej na wzajemnym kontakcie, a nie sieć. To lepsze :) Nie będę parł na rozwiązania techniczne, skoro stara zasada świetnie się sprawdzała. Jest jakiś problem w przekazaniu ważnych informacji mailem/telefonem i ich bezpieczeństwem ? Nie sądzę. Chyba, że proszony o pomoc ma inne pojęcie reguł. Wtedy nawet platforma na OC nie pomoże.
deg pisze:
Kiedyś chciałem upublicznić statystyki działań COG i napotkałem ogromną przeszkodę w postaci braku dobrego "miernika" pracy COGowicza. Ilość rozpatrywanych spraw - różni się w poszczególnych województwach. Czas rozpatrywania spraw? Jak zmierzyć "jakość" pracy COG? Masz jakąś koncepcję?
Miernikiem jest tylko to, co COG-owicz zrobił. Jeśli weryfikacje, to są słupki, liczby "zgłoszone/załatwione" (patrz ostatnia statystyka na Forum). Jeśli rozstrzygane problemy, to podana przez niego liczba i ewentualnie ich charakter. Jeśli angażowanie się w projekty nadzorowane przez COG, to ich liczba i opis. Po co tworzyć inne mierniki ? Każde województwo ma swoją charakterystykę i trudno oczekiwać, że będą równe kryteria szacowania aktywności.
deg pisze:
Ja jestem #wrednydeg i tylko Tobie to pytanie zadaję, ale Ty najbardziej w swoim programie na ten problem zwróciłeś uwagę. Ja kiedyś się z tym mierzyłem i nie znalazłem dobrego rozwiązania (poza transparentnością zgłoszeń).
Dzięki za pytanie. Jest naznaczone nowoczesnością, a pokazuje tak naprawdę dostępność znanych już sposobów radzenia sobie z informacją w czasach galopującego postępu :)
Obrazek Obrazek Obrazek

vasco01
Nowy na forum

Re: Wybory do COG

Post autor: vasco01 » czwartek 19 kwietnia 2018, 20:34

Keszuję kilka lat, niezbyt intensywnie, choć dwusystemowo (OP i GC). Corocznie głosuję w wyborach do COG. Pasjami czytam różne wątki na Forum, ale dotychczas się nie udzielałem. Postanowiłem to od dziś zmienić.
I mam pytanko dość istotne : Obecnie w wyborach na 16 województw tylko w 9 jest konkurencja o miejsce w COG. W pozostałych 7 tylko po JEDNYM kandydacie. Czy to dobry sposób na WYBORY ???
Ronja zwrócił uwagę, że w podobnym wypadku (przy jednym kandydacie) powinny się (jego zdaniem) odbywać wybory uzupełniające. Też jestem tego zdania i go popieram.
Szanowny Czarodzieju, może da się coś w tej sprawie zrobić ?
Dla mnie wybór to danie alternatywy, a nie "klepnięcie" jedynego kandydata !
I co może się stać, jeśli w trakcie kadencji ten "jedyny i klepnięty" zrezygnuję ? Skąd weźmie się następca, z kapelusza ?

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » czwartek 19 kwietnia 2018, 21:37

@vasco01. W przypadku rezygnacji zadania może przejąć rezerwowy z innego województwa i nic się nie dzieje. Na GC do niedawna był jeden "COGowicz", teraz jeśli się nie mylę jest dwóch i sobie radzili z takim dużym terytorium do opanowania. A raz:
1. Nowych skrzynek więcej niż na OC
2. Zasady publikacji też inne
Co zmienią wybory uzupełniające jak nie ma chętnych? :)

PS. Witaj!

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator

Post autor: art_noise » czwartek 19 kwietnia 2018, 21:50

areckis pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 21:37
Na GC do niedawna był jeden "COGowicz", teraz jeśli się nie mylę jest dwóch
czterech...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek

areckis
Wyjadacz

Post autor: areckis » czwartek 19 kwietnia 2018, 21:52

Ooooo. Rozwijają się. ;)

Awatar użytkownika
PrincePolo
Bywalec

Post autor: PrincePolo » czwartek 19 kwietnia 2018, 22:44

deg pisze:
W mojej pracy stykam się z zagadnieniem pomiaru jakości dostawców. Mierzy się tam m. in.: terminowość dostaw, jakość dostaw, ceny, ilość reklamacji, sposób i czas ich rozpatrywania etc. Wszystkie te parametry wyraża się w wartościach procentowych i w sposób cykliczny (np. raz na pół roku) przekazuje dostawcom w formie raportu.
Co ważne, każdy dostawca ma przypisane pewne wartości oczekiwane. Skutek jest taki, że jeśli dostawca ma wartość parametru określoną na np. 80%, a uzyskał dajmy na to 70%, to wdrażany jest plan naprawczy, a następny cykl pokazuje, czy działania naprawcze przyniosły skutek.

Uff, dla zainteresowanych Google pewnie pokaże więcej.

W każdym razie wydaje mi się, że gdyby ktoś chciał w sposób możliwie obiektywny mierzyć jakość pracy COG-u, to taki pomiar wydaje się spełniać tę potrzebę. Niezależnie np od ilości zgłoszeń można wyrazić w %, ile tych zgłoszeń zostało rozpatrzonych w terminie np. 7 dni.

Zupełnie osobną sprawą jest, czy taki pomiar jest nam potrzebny. Ja osobiście takiej potrzeby nie czuję, a poza tym wiem, że ludzie generalnie nie lubią być oceniani. COG pracuje społecznie i nie musi się na to godzić.

Gdyby jednak społeczeństwo się domagało, to być może to jest jakieś rozwiązanie.
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » czwartek 19 kwietnia 2018, 23:05

@PrincePolo - dzięki za wartościowy post.
Właśnie tu mam dylemat - jak zmierzyć jakość tak, by nie skrzywdzić COGowicza. Sprawy nie są takie same, województwa też. Ale z drugiej strony - gdyby Społeczność zobaczyła, że jeden COGowicz miał ponad roczne zaległości, to może nie wybierałaby go trzeci raz z rzędu...
Sam jeszcze zastanawiam się nad rozdysponowaniem jednego z moich dwóch głosów i chciałbym móc zweryfikować po roku, czy np. gdy zagłosuję np. na @Ronja to czy będzie wypełniał swoje zadania w miarę w terminie, czy oleje temat.
1% podatku dla mojej niepełnosprawnej córki: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", KRS 0000186434, cel szczegółowy 329/D Gabriela Deja

"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » piątek 20 kwietnia 2018, 09:08

deg pisze:
czwartek 19 kwietnia 2018, 23:05
@PrincePolo - dzięki za wartościowy post.
Tak, to fajny post, trzeba przyznać. Niby OCPL też jest organizacją (opisane zasady oceny jej właśnie dotyczą), jednak z punktu naszego widzenia nie da się ich chyba zastosować. Nie spełniamy jednak wszystkich kryteriów organizacji, by móc wymiernie szacować nakład pracy poszczególnych osób. Proponowany "współczynnik %, ile tych zgłoszeń zostało rozpatrzonych w terminie np. 7 dni" jest miernikiem, który da się wprowadzić. Bardziej zaawansowane metody nie zdadzą egzaminu, jak np. w korpo, fabryce, itp., z racji naszego pewnego stopnia "open-niezorganizowania" :)
deg pisze:
...gdyby Społeczność zobaczyła, że jeden COGowicz miał ponad roczne zaległości, to może nie wybierałaby go trzeci raz z rzędu...
Kłania się rola COG-u. Nie powinien dopuszczać do takich sytuacji i odpowiednio szybko reagować (np. rekonstrukcją składu).
deg pisze:
Sam jeszcze zastanawiam się nad rozdysponowaniem jednego z moich dwóch głosów i chciałbym móc zweryfikować po roku, czy np. gdy zagłosuję np. na @Ronja to czy będzie wypełniał swoje zadania w miarę w terminie, czy oleje temat.
Głosuj zgodnie z własnym sumieniem. Dotąd tak robiłeś i nie ma powodu, byś rezygnował z podstawowego prawa każdego głosującego. Przykład ze mną odbieram jako delikatną uszczypliwość, ale nie czepiam się :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: brasia » piątek 20 kwietnia 2018, 10:23

ronja pisze:
piątek 20 kwietnia 2018, 09:08
Nie spełniamy jednak wszystkich kryteriów organizacji, by móc wymiernie szacować nakład pracy poszczególnych osób. Proponowany "współczynnik %, ile tych zgłoszeń zostało rozpatrzonych w terminie np. 7 dni" jest miernikiem, który da się wprowadzić.
Oczywiście nikt nie będzie tego liczył ręcznie w dobie powszechnej informatyzacji. Proponuję, aby zainteresowane osoby stworzyłt odpowiednie narzędzie, które będzie mogło to przeliczać i pokazywać COGowi oraz w ramach transparentności całej społeczności. Deklaruję współpracę na zasadzie doradztwa, bo informatyk ze mnie żaden.
/przepraszam Wojtek, że w Twoim wątku wyborczym/
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Post autor: ronja » piątek 20 kwietnia 2018, 10:58

Też chętnie pomogę, jednak nie w sferze informatycznej - nie mam tych umiejętności.
Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ