Nowa Moja Okolica

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator

Re: Nowa Moja Okolica

Post autor: parlando » czwartek 08 marca 2018, 21:00

Ja to pierwszy raz zaobserwowałem. Stąd zdziwko:) Tak, jak wspomniałem, w mojej okolicy nie pojawiają się skrzynki mobilne.
deg pisze:
czwartek 08 marca 2018, 20:56
ALE
Parlando - ostatni raz udało Ci się nie być testerem moich wypocin ;). Lubię konkretne, merytoryczne uwagi, a Twoje wypowiedzi mają ich mnóstwo i zwracasz sporą uwagę na użyteczność i logikę a nie tylko przyzwyczajenie.
Obrazek

Sykkel
Bywalec

Post autor: Sykkel » piątek 09 marca 2018, 00:36

Hmm... w Mojej okolicy wielkość fontu to 12px, na cytowanym przez Ciebie obrazku - 13px, więc różnica 1 pixela. Większość "sprzeciwów" jakie otrzymuję dotyczą... że czcionka jest za duża... Nie potrafię zmniejszyć czcionki jednocześnie ją zwiększając. Ktoś chce większej, ktoś mniejszej. Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania - chyba to już pisałem :D

Co do ilości wpisów - absolutnie nie było moim celem naciśnięcie maksymalnej ilości wpisów na stronę. Cytowana przez Ciebie strona jest paskudna w obsłudze na ekranach dotykowych. Nowy wygląd - na mój gust - dużo bardziej czytelny. Szersze odstępy między wierszami i większe pola "klikalne" to krok w stronę ekranów dotykowych, które do tej pory mieliśmy w... głębokim poważaniu. Nie możemy ignorować połowy odwiedzających.
No tak, takie czasy, liczy się tylko jedna partia. ;-)
Nie wiem czy ogarniasz. Ale wcześniej główną funkcjonalnością strony była możliwość przejrzenia najistotniejszych newsów mojej okolicy - na mapie: nowych skrzynek, nowych wpisów, czekających FTFów. Najechanie myszką na nazwę kesza podświetlało punkt na mapie. I wszystko można było objąć wzrokiem - mieściło się na jednym ekranie monitora.
Teraz, by zobaczyć wszystko na raz, trzeba przewijać stronę. W skrajnych przypadkach nie ma możliwości jednoczesnego wskazania myszą nazwy kesza i zobaczenie go na mapie.

Więc to nie jest kwestia gustu, przyzwyczajeń ani trzech zdań dwóch Polaków. Tylko zwykła utrata funkcjonalności.

Rozwiązań jest parę, może wersja dla pokemonów powinna być inna - nie wiem. Na pewno wystarczy skrócić masę informacji o keszu, by nie były zbyt duże. Np. po kij mi km i kierunek, skoro i tak widzę obok mapę?

parlando
Forumator

Post autor: parlando » piątek 09 marca 2018, 07:48

Sykkel pisze:
piątek 09 marca 2018, 00:36
wcześniej główną funkcjonalnością strony była możliwość przejrzenia najistotniejszych newsów mojej okolicy - na mapie: nowych skrzynek, nowych wpisów, czekających FTFów.
Wciąż to jest. Mało tego, tabelki z nowymi skrzynkami, logami, czy FTF-ami możesz sobie dowolnie zamieniać kolejnością.
Sykkel pisze:
Najechanie myszką na nazwę kesza podświetlało punkt na mapie.
A teraz mapa jest interaktywna (oraz w pełni funkcjonalna - z obsługą różnych źródeł map) i najechanie na skrzynkę lub log wyświetla info co to za kesz, a po kliknięciu mamy kolejny dymek z informacjami:) Poprzednia funkcjonalność (która przecież być może wróci), w sumie nic nie dawała na bardzo małej mapce. Ot, taki bajer raczej. Chyba nie uwierzę, że na starej stronie mogłeś "zobaczyć" np. pozycję ostatniego loga na liście ostatnich logów, czy jakąś skrzynkę z listy rekomendowanych (nawet nie wiem, czy najechanie na nie wywoływało pinezkę, bo mapa była na górze strony:)).
Sykkel pisze:
wszystko można było objąć wzrokiem - mieściło się na jednym ekranie monitora.
Ja przy monitorze FHD nie ogarniałem całej strony, a i tak zawsze używam powiększenia 130% do nawet 180%.
Ale oprócz komputera używam też małej komórki, czy tableta i teraz kliknięcie w wybrany element z dużo większą skutecznością:D

To dopiero jeden dzień po zmianach. Daj sobie jeszcze czas na ostateczną ocenę:)

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 09 marca 2018, 09:21

parlando pisze:
piątek 09 marca 2018, 07:48
To dopiero jeden dzień po zmianach. Daj sobie jeszcze czas na ostateczną ocenę:)
Luz. [członek COG zgłosił, że niepotrzebne uwagi personalne to wyedytowałem i usunąłem odpowiedź na to, co wyedytowane - KrystianT]
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » piątek 09 marca 2018, 11:37

Z ciekawostek (oprócz tego, że powyższy post świeci mi na niebiesko jako zgłoszony do moderacji ;) )
Zmiana map ze statycznych Google na dynamiczne w oparciu o silnik Google sprawiła, że zużywamy znacznie mniej "kredytów" w Google. Mamy 25000 bezpłatnych wyświetleń ("użyć") map dziennie. Jeszcze kilka dni temu utrzymywaliśmy się na poziomie kilkunastu tysięcy dziennie (półtora roku temu podeszliśmy pod 27000). A dzisiaj - po zmianie Mojej Okolicy... 2300! Zobaczcie:
google.png
google.png (20.57 KiB) Przejrzano 503 razy
(niebieski wykres - użycie map statycznych, pomarańczowy - dynamicznych)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

ODPOWIEDZ