działanie COG

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

parlando
Forumator
Podziękował: 191 razy
Otrzymał podziękowania: 94 razy

działanie COG

Postautor: parlando » poniedziałek 24 lipca 2017, 08:36

Czy obecny COG wysyła jeszcze wiadomości, że zajmuje się zgłoszeniami? Kilka dni temu zgłosiłem problem z keszem, dostałem automatyczną kopię na maila i tyle. Kiedyś było info o podjęciu tematu, kto to zrobił i ile czasu mu to zajmie...

Awatar użytkownika
brasia
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowania: 137 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Postautor: brasia » poniedziałek 24 lipca 2017, 11:19

parlando pisze:Czy obecny COG wysyła jeszcze wiadomości, że zajmuje się zgłoszeniami? Kilka dni temu zgłosiłem problem z keszem, dostałem automatyczną kopię na maila i tyle. Kiedyś było info o podjęciu tematu, kto to zrobił i ile czasu mu to zajmie...

Wysyła takie wiadomości, a przynajmniej powinien. Zgłoszeniami zajmuje się osoba przynależna do danego województwa (choć bywają odstępstwa). Twoim zgłoszeniem jeszcze nikt się nie zajął, ale spokojnie, mamy (jako COG) na to tydzień ;)
Obrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowania: 82 razy

Postautor: ronja » poniedziałek 24 lipca 2017, 17:50

brasia pisze:
parlando pisze:Czy obecny COG wysyła jeszcze wiadomości, że zajmuje się zgłoszeniami? Kilka dni temu zgłosiłem problem z keszem, dostałem automatyczną kopię na maila i tyle. Kiedyś było info o podjęciu tematu, kto to zrobił i ile czasu mu to zajmie...

Wysyła takie wiadomości, a przynajmniej powinien. Zgłoszeniami zajmuje się osoba przynależna do danego województwa (choć bywają odstępstwa). Twoim zgłoszeniem jeszcze nikt się nie zajął, ale spokojnie, mamy (jako COG) na to tydzień ;)

A ile maksymalnie może trwać procedowanie zgłoszenia, bo jakoś w sprawie moich dwóch nie bardzo mogę się doczekać od kwietnia i maja skutecznego rozpatrzenia :)
Obrazek Obrazek Obrazek

Dezerterzy: ... nie ma wśród nas konfidentów ...
Echo: ... wystarczą dezerterzy ...

Dezerter pisze: Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało...
ronja się zastanawia, dlaczego Dezerter z takim zapałem usiłuje grzebać innym w gatkach ? Jakiś własny, (nie)zdiagnozowany problem ?

Awatar użytkownika
Sebastian
Forumator
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowania: 64 razy

Postautor: Sebastian » środa 26 lipca 2017, 17:33

COG ma czas 7 dni (siedem dni) na reakcję na Twoje zgłoszenie.

Pozdrawiam serdecznie, Sebastian.
Obrazek

baloniarz
Stały bywalec
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowania: 32 razy

Postautor: baloniarz » środa 26 lipca 2017, 23:59

Kiedyś było tak, że COG informował o przyjęciu zgłoszenia a następnie informował o sposobie zakończenia zgłoszenia. Jeżeli dotyczyło to np prośby o archiwizację to wiadomo, trzeba napisać do autora, poczekać na jego reakcje lub brak reakcji. Dopiero po tym szła odpowiedź do zgłaszającego. Czasem sprawy były zagmatwane i COG informował via e-mail lub telefonicznie o przewidywanym terminie zakończenia sprawy. Obecnie jest tak, że COG ma tydzień na podjęcie zgłoszenia. Reszta pewnie tak samo. Dla mnie jest niedopuszczalnym aby nie otrzymać odpowiedzi na zgłoszenie, albo traktować zgłoszenie jak wrzód na d..ie i udawać, że go nie ma. Sam doświadczyłem jak moje zgłoszenia z automatu zamykano, bo uznawano je za "duplikaty" innych nierozstrzygniętych zgłoszeń.
@ronja ja bym drążył temat. Po to przewidziano procedurę zgłaszania problemów aby teraz z niej korzystać w konfliktowych sytuacjach. Gorzej gdy spór jest na linii keszer - COG, bo wtedy brak jest możliwości odwoływania się od decyzji w której sędzią jest COG w swojej własnej sprawie.
Brak odpowiedzi na zgłoszenia użytkownika ronja świadczą o tym, że COG uznał sprawę za zamkniętą i nie poinformował o tym zainteresowanego, uznał że sprawa "śmierdzi" i udaję, że nie było tematu albo widząc iż musiałby dać po "łapach" swojemu koledze, sztucznie gra na czas, licząc na brak reakcji zgłaszającego.

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Postautor: ronja » czwartek 27 lipca 2017, 08:30

Sebastian pisze:COG ma czas 7 dni (siedem dni) na reakcję na Twoje zgłoszenie....

Wiem. Pytam o czas zakończenia rozpatrywania zgłoszenia :)

baloniarz pisze:
@ronja ja bym drążył temat. Po to przewidziano procedurę zgłaszania problemów aby teraz z niej korzystać w konfliktowych sytuacjach. Gorzej gdy spór jest na linii keszer - COG, bo wtedy brak jest możliwości odwoływania się od decyzji w której sędzią jest COG w swojej własnej sprawie.
Brak odpowiedzi na zgłoszenia użytkownika ronja świadczą o tym, że COG uznał sprawę za zamkniętą i nie poinformował o tym zainteresowanego, uznał że sprawa "śmierdzi" i udaję, że nie było tematu albo widząc iż musiałby dać po "łapach" swojemu koledze, sztucznie gra na czas, licząc na brak reakcji zgłaszającego.

I to jest sedno problemu. Rośnie tylko korespondencja, a temat nadal nie jest rozwiązany. A przy okazji wychodzą ciekawe rzeczy ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

ronja się zastanawia, dlaczego Dezerter z takim zapałem usiłuje grzebać innym w gatkach ? Jakiś własny, (nie)zdiagnozowany problem ?

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 110 razy
Otrzymał podziękowania: 184 razy

Re: działanie COG

Postautor: deg » piątek 28 lipca 2017, 23:55

Proponuję strzał w tył głowy COGowicza. Cholernie skuteczne, choć nie przyspiesza rozwiązania spraw ;)

Serio> Wrzucam COGowiczom ogromne ilości spraw i zgłoszeń i nigdy mi się nie zdarzyło, aby, jakiegoś maila nie odstał, albo jakaś sprawa nie zamknęła się logicznie szybko. Oczywiście za kadencji tego COGu, bo jeden z poprzednich COGowiczów przetrzymał kilka zgłoszeń i dopiero pogonienie go okazało się skuteczne ;). Ale teraz nie mam żadnego problemu i nie wymagają dodatkowych maili. Pytanie zatem pozostaje otwarte jaka jest jakość Waszych zgłoszeń chłopaki i czego dotyczą...
Obrazek

Awatar użytkownika
ronja
Forumator

Postautor: ronja » sobota 29 lipca 2017, 12:13

deg pisze:...Wrzucam COGowiczom ogromne ilości spraw i zgłoszeń i nigdy mi się nie zdarzyło, aby, jakiegoś maila nie odstał, albo jakaś sprawa nie zamknęła się logicznie szybko. Oczywiście za kadencji tego COGu, bo jeden z poprzednich COGowiczów przetrzymał kilka zgłoszeń i dopiero pogonienie go okazało się skuteczne ;). Ale teraz nie mam żadnego problemu i nie wymagają dodatkowych maili. Pytanie zatem pozostaje otwarte jaka jest jakość Waszych zgłoszeń chłopaki i czego dotyczą...

Widocznie należysz do grupy, która nie zadaje trudnych pytań / należysz do grupy znajomych Królika / boją się ciebie / chcą mieć z tobą tylko dobre relacje / lub coś innego* (* - niepotrzebne skreślić, potrzebne wybrać). Pogonienie tego COG-u nie daje skutków. Jeśli znasz skuteczną metodę i ją stosujesz, to ujawnij dla dobra wszystkich. W końcu COG stosuje te same miary do każdego usera i każdego zgłoszenia. O to przecież walczył kiedyś i takie nadal składa deklaracje :D
Twoje pytanie otwarte nadal pozostaje otwartym :) Podpowiem tylko, że jakość pytań jest wysoka, bo dotyczy spraw ważnych.
Obrazek Obrazek Obrazek

Aris
Wyjadacz
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podziękowania: 26 razy

Postautor: Aris » poniedziałek 31 lipca 2017, 21:48

Jak zadasz trudne pytanie to przeczytasz, że masz załatwić ową sprawę z założycielem skrzynki i COG się nie miesza. Dziwić się skoro dostają się osoby bez charakteru a za to z wybujałym ego.

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Podziękował: 266 razy
Otrzymał podziękowania: 280 razy

Postautor: art_noise » poniedziałek 31 lipca 2017, 22:50

Aris pisze:Jak zadasz trudne pytanie to przeczytasz, że masz załatwić ową sprawę z założycielem skrzynki i COG się nie miesza.

Chyba należałoby zacząć od rozwiązania problemu od podstaw - czyli spróbować skontaktować się z założycielem skrzynki. Po co od razu do COG biec ze skargą?

Aris pisze:Dziwić się skoro dostają się osoby bez charakteru a za to z wybujałym ego.

Ostatnio do COG dostali się Ci którym się chciało wystartować w wyborach.
Ci "z charakterem i bez wybujałego ego" wolą na forum czepiać się byle czego i uprzykrzać życie.

Wróć do „Dział Opencaching.pl”