Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Ile keszy mobinych

Czas głosowania minął poniedziałek 18 kwietnia 2016, 02:53

1 mobilniak na użytkownika
13
11%
3 mobilniaki na użytkownika
18
15%
brak limitu na użytkownika
46
39%
nie chcę powrotu skrzynek mobilnych
41
35%

Liczba głosów: 118

Jażdżu
Bywalec
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowania: 2 razy

Re: Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Postautor: Jażdżu » wtorek 13 czerwca 2017, 23:50

No mi niestety się trafiła inna przygoda, a mianowicie zbiorowe zdobywanie mobilniaków na spotkaniu i przetrzymywanie ich przy sobie zamiast puścić w teren czyli tradycja nie ginie niestety :(

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowania: 4 razy

Postautor: LadyMoon » niedziela 13 sierpnia 2017, 23:14

Mam pytanie do mądrych: w jaki sposób można podjąć tak zwane mobilniaki - widmo ? Dla przykładu OP52DD, OP158E, OP701A.
Jak widać w logach- ktoś je kiedyś gdzieś tam przeniósł czy zabrał do domu i zapomniał chyba o tym, bo w miejscu kordów ich na 100% nie ma. Kolejni chętni zdobywcy pomimo, że pytają w logach lub piszą do ostatniego znalazcy bądź piszą do autora to i tak nie otrzymują satysfakcjonującej odpowiedzi, o ile w ogóle ją otrzymują.
I teraz pytanie: co z takimi skrzynkami ?
W jaki sposób można je podjąć, skoro brak kontaktu z ostatnim znalazcą lub autorem ( zresztą nie zawsze autor ma pojęcie, co się dzieje z jego keszem, zazwyczaj nie ma, więc nic pomóc nie może).
Czy jest sens,aby taką skrzynkę zgłosić do COG? Czy to w ogóle tędy droga?
Dwa z tych trzech przykładowych chciałam podjąć, ale jest to na obecną chwilę po prostu niemożliwe, więc w jaki sposób dokonać zdobycia kesza, który ma status niezdobywalnego?? Może ktoś wie, jak tego dokonać?
I czy jedynym rozwiązaniem jest ewentualna reaktywacja?

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 125 razy
Otrzymał podziękowania: 205 razy

Postautor: deg » poniedziałek 14 sierpnia 2017, 13:32

@LM Zdecydowanie zgłaszać do COG. Kesze z założenia powinny być zdobywalne i w terenie (zgodnie z typem kesza).

Zupełnie nie wiem dlaczego na OC jest jakiś dziwny lęk przed zgłaszaniem keszy. W końcu przecież nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby kesze były dla ogółu keszerów dostępne. Niedawno nawet dwa wirtuale zgłosiłem i jeden dzięki temu jest zarchiwizowany (od 3 lat nie było miejsca z którego trzeba było zczytać hasło, a logi wciąż się pojawiały)
(Powyższa uwaga miała charakter ogólny, nie personalnie do LM).
Obrazek

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowania: 4 razy

Postautor: LadyMoon » poniedziałek 14 sierpnia 2017, 14:56

Ja lęków nie mam, bo zgłaszam zazwyczaj jak kesza brak w terenie i są 3 niezależne DNFy, bo tylko wisi na mapie a i tak go nie ma.
Ale tutaj miałam obawy przed zgłoszeniem, bo przecież COG "uderza" do właściciela skrzynki, a w tych akurat przypadkach właściciel jest przecież niewinny, że ktoś mu kesza zajumał i dlatego tak się zastanawiałam, jak to ugryźć.
Zgłosić mogę w każdej chwili, to nie jest problem, tylko że rozważam jakie są inne możliwości.
Na szczęście jeden z autorów dał mi w międzyczasie zielone światło na reaktywację kesza, zatem ten przypadek obędzie się bez zgłaszania.

Awatar użytkownika
deg
Forumator
Podziękował: 125 razy
Otrzymał podziękowania: 205 razy

Postautor: deg » poniedziałek 14 sierpnia 2017, 21:08

LadyMoon pisze:Ale tutaj miałam obawy przed zgłoszeniem, bo przecież COG "uderza" do właściciela skrzynki, a w tych akurat przypadkach właściciel jest przecież niewinny, że ktoś mu kesza zajumał

To jest podobnie jak w przypadku każdej innej skrzynki - żaden właściciel nie jest "winny" tego, że skrzynka mu zniknęła. I też wtedy piszemy do niego, a gdy to nie zadziała - to do COG. Z resztą - sama wiesz.
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera
Podziękował: 91 razy
Otrzymał podziękowania: 70 razy

Postautor: krcr » środa 16 sierpnia 2017, 21:01

LadyMoon pisze:Zgłosić mogę w każdej chwili, to nie jest problem, tylko że rozważam jakie są inne możliwości.

Joanno. Jeżeli "inne drogi" (kontakt z ludźmi bezpośredni) nie przynoszą rezultatów to wal zgłoszenie jak w dym.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

Wróć do „Dział Opencaching.pl”