Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Tu piszemy na tematy związane z serwisem Opencaching.pl

Moderator: Moderatorzy

Ile keszy mobinych

Czas głosowania minął poniedziałek 18 kwietnia 2016, 02:53

1 mobilniak na użytkownika
13
11%
3 mobilniaki na użytkownika
18
15%
brak limitu na użytkownika
46
39%
nie chcę powrotu skrzynek mobilnych
41
35%

Liczba głosów: 118

Jażdżu
Bywalec

Re: Powrót skrzynek mobilnych !!!!!!

Post autor: Jażdżu » wtorek 13 czerwca 2017, 23:50

No mi niestety się trafiła inna przygoda, a mianowicie zbiorowe zdobywanie mobilniaków na spotkaniu i przetrzymywanie ich przy sobie zamiast puścić w teren czyli tradycja nie ginie niestety :(

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec

Post autor: LadyMoon » niedziela 13 sierpnia 2017, 23:14

Mam pytanie do mądrych: w jaki sposób można podjąć tak zwane mobilniaki - widmo ? Dla przykładu OP52DD, OP158E, OP701A.
Jak widać w logach- ktoś je kiedyś gdzieś tam przeniósł czy zabrał do domu i zapomniał chyba o tym, bo w miejscu kordów ich na 100% nie ma. Kolejni chętni zdobywcy pomimo, że pytają w logach lub piszą do ostatniego znalazcy bądź piszą do autora to i tak nie otrzymują satysfakcjonującej odpowiedzi, o ile w ogóle ją otrzymują.
I teraz pytanie: co z takimi skrzynkami ?
W jaki sposób można je podjąć, skoro brak kontaktu z ostatnim znalazcą lub autorem ( zresztą nie zawsze autor ma pojęcie, co się dzieje z jego keszem, zazwyczaj nie ma, więc nic pomóc nie może).
Czy jest sens,aby taką skrzynkę zgłosić do COG? Czy to w ogóle tędy droga?
Dwa z tych trzech przykładowych chciałam podjąć, ale jest to na obecną chwilę po prostu niemożliwe, więc w jaki sposób dokonać zdobycia kesza, który ma status niezdobywalnego?? Może ktoś wie, jak tego dokonać?
I czy jedynym rozwiązaniem jest ewentualna reaktywacja?

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 14 sierpnia 2017, 13:32

@LM Zdecydowanie zgłaszać do COG. Kesze z założenia powinny być zdobywalne i w terenie (zgodnie z typem kesza).

Zupełnie nie wiem dlaczego na OC jest jakiś dziwny lęk przed zgłaszaniem keszy. W końcu przecież nam wszystkim powinno zależeć na tym, aby kesze były dla ogółu keszerów dostępne. Niedawno nawet dwa wirtuale zgłosiłem i jeden dzięki temu jest zarchiwizowany (od 3 lat nie było miejsca z którego trzeba było zczytać hasło, a logi wciąż się pojawiały)
(Powyższa uwaga miała charakter ogólny, nie personalnie do LM).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
LadyMoon
Bywalec

Post autor: LadyMoon » poniedziałek 14 sierpnia 2017, 14:56

Ja lęków nie mam, bo zgłaszam zazwyczaj jak kesza brak w terenie i są 3 niezależne DNFy, bo tylko wisi na mapie a i tak go nie ma.
Ale tutaj miałam obawy przed zgłoszeniem, bo przecież COG "uderza" do właściciela skrzynki, a w tych akurat przypadkach właściciel jest przecież niewinny, że ktoś mu kesza zajumał i dlatego tak się zastanawiałam, jak to ugryźć.
Zgłosić mogę w każdej chwili, to nie jest problem, tylko że rozważam jakie są inne możliwości.
Na szczęście jeden z autorów dał mi w międzyczasie zielone światło na reaktywację kesza, zatem ten przypadek obędzie się bez zgłaszania.

Awatar użytkownika
deg
Forumator

Post autor: deg » poniedziałek 14 sierpnia 2017, 21:08

LadyMoon pisze:Ale tutaj miałam obawy przed zgłoszeniem, bo przecież COG "uderza" do właściciela skrzynki, a w tych akurat przypadkach właściciel jest przecież niewinny, że ktoś mu kesza zajumał
To jest podobnie jak w przypadku każdej innej skrzynki - żaden właściciel nie jest "winny" tego, że skrzynka mu zniknęła. I też wtedy piszemy do niego, a gdy to nie zadziała - to do COG. Z resztą - sama wiesz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
krcr
Centrum Obsługi Geocachera

Post autor: krcr » środa 16 sierpnia 2017, 21:01

LadyMoon pisze: Zgłosić mogę w każdej chwili, to nie jest problem, tylko że rozważam jakie są inne możliwości.
Joanno. Jeżeli "inne drogi" (kontakt z ludźmi bezpośredni) nie przynoszą rezultatów to wal zgłoszenie jak w dym.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ