Mega event GC

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Mega event GC

Post autor: r00t7 »

ja wszystko rozumiem, ale prośba o dodawanie logów will atend przez osoby które wiedzą, że i tak ich nie będzie, ale liczą na dobicie do 500 - to trochę mało poważne.

Sama idea eventu wydaje się być ciekawa - życzę powodzenia organizatorom.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Mega event GC

Post autor: Żywcu »

Sebastian pisze:Będzie ciekawie, bo w tym terminie przecież będzie się odbywał VII Ogólnopolski Zlot Opencaching.

Pozdrawiam - Sebek
Czyżby :?: Nie zauważyłem...
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Mega event GC

Post autor: brajan74 »

Sebek, a Jura nie w Boże Ciało w kolejnym tygodniu?
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Sebastian »

Ups... faktycznie mi się poknociło, oczywiście że w tym roku Boże Ciało to 30 maj, więc Jura wypadnie 30.05-2.06. Tym lepiej, bo żadnej kolizji nie będzie.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Mega event GC

Post autor: łowca »

Sebastian pisze:Up Jura wypadnie 30.05-2.06.
Pozdrawiam - Sebek
Hm, to może ktoś założy już odpowiednie wydarzenie, żeby można sobie było planować wyjazdy z rozsądnym wyprzedzeniem? (a nie jak na GC gdzie bez zgody najwyższych władz nie wolno publikować wydarzenia wcześniej niż 3 miesiące do przodu)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Krysiul »

ja wszystko rozumiem, ale prośba o dodawanie logów will atend przez osoby które wiedzą, że i tak ich nie będzie, ale liczą na dobicie do 500 - to trochę mało poważne.
Przede wszystkim to skompromituje organizatorów i środowisko, jak się okaże, że z zadeklarowanych ludzi przyjedzie połowa.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Stryker »

za r00t7em: 500 osób do abstrakcja, będę zaskoczony jeśli liczba "will attend" osiągnie 300 a na miejscu pojawi się połowa. organizatorom życzę żeby jednak ich szacowania się sprawdziły ;-)

spodziewam się jeszcze ciekawych akcji przyciągających - losowanie pakietów PM, TB za 1zł czy darmowych autobusów z Trójmiasta czy Warszawy, bo budżet z pewnością na to jest ;-)
Obrazek
hanbei
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 09 stycznia 2013, 23:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mega event GC

Post autor: hanbei »

Chciałem podziękować Zywcowi (sorry, ale moja doinstalowana polska czcionka nie ma duzego ż i dużego ś) i tym z Was, kórzy, pomimo niesansek zrobili informatywne wstawki i komentarze.
Ranvers, Twoich nie rozumiem, bo przy ostatnich wyborach RR robiłeś konstruktywne deklaracje i głosy z accountów naszej rodziny poszły między innymi na Ciebie. Chyba jednak coś zupełnie innego zrozumiałem...
Nie chcę się wdawać w te dyskuje klasyczne, bo jako obcokrajowiec ani ich nie rozumiem ani nie popieram (a akurat GC również w Niemczech wzbudza wiele kontrowersji, co oczywiście nie znaczy, że nie robi tego OC. Tyle że u nas patrzy się na to z pryzmatu korzyści dla kraju/wszystkich mieszkających i bawiących się tam ludzi).
Ja choć jestem bardziej związany z GC, ze względu na earthcaches i to, co mi proponuje za granicą, mam akurat tutaj zupełnie prosty rachunek: mieszkam w Polsce, moja żona jest Polką, nasze dzieci rozumią niemiecki ale ich głównym językiem jest Polski. Wyszlifowałem, jak mi się wydaje ten język na medal, nie robię szpanu z mojego obcego akcentu a la mój ziomal, Steffen: ale i on myśli podobnie jak ja: gramy w teamie "Polska" i dla Polski. Dlatego nie miałem oporów w wejściu do grupy organizatorów, choć mam z tego dużo mniej czasu i zero kasy.
Nie rozumiem tego, że u Was zawsze da się znaleźć linię podziału.
Sam jeśli mogę jestem na eventach OC, mój jedyny jaki zrobiłem Ruby przestawił za moją prośbą na OC, zrobiłem też parę keszy OC cieszących się popularnością. Naprawdę, przy odrobinie dobrej woli nie trzeba się spocić by znaleźć wspólny mianownik.
Nie zależy nam na samych wpisach, tylko na ludziach, którzy realnie się zjawią. To chyba jest logiczne. Pretensje, że to nie jest wspólny event są nie na miejscu. Chcemy wyróżnić Polskę w Europie, ME jest z definicji imprezą międzynarodową, poza tym które kesze OC mają dwujęzyczny opis. Nie oczekujcie od każdego, że nauczy się tak Waszego języka jak ja.
I przy całym narzekaniu: nie macie pojęcia, ile problemów mieliśmy i mamy, głównie z nadleśnictwami, ze wzglęgu na ich fatalne doświadczenie z zakopywanymi lub zakładanymi bez zezwolenia keszami OC w lasach.
Naprawdę uważam, że szkoda energii na to narzekanie. Macie czas i ochotę, wpadnijcie, bardzo się ucieszymy. A na pewno będą wśród nas organizujących chętni by odpowiedzieć Wam na Wasze pytania, gdzie było najciężej lub w jakich urzędach jakie postawią Wam wymogi.
hanbei
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 09 stycznia 2013, 23:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mega event GC

Post autor: hanbei »

Stryker pisze:czy darmowych autobusów z Trójmiasta czy Warszawy, bo budżet z pewnością na to jest ;-)
nie, na to nie ma. jest na toi-toie, żeby ludziska Górzna nie osmolili, na parkingi, bo miasto ma ograniczone możliwości parkingowe, na małą scenkę, z której będzie można co jakiś czas zrobić parę zapowiedzi, oraz na bezpieczeństwo (tak policja jak karetki).
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Ranwers »

Jest takie powiedzenie: Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu. Ja widzę, że w GC głownie szukacie powodów, czemu ignorować i marginalizować OC, nawet w Polsce, gdzie GC jest małym bratem, a nie odwrotnie. Megaevent, łączący wiele systemów byłby idealną okazją, żeby zakończyć waśnie, ale najwyraźniej OC nie dorosło jeszcze do współpracy, bo:
Zarówno kesze OC, jak i GC bywają zakopkami w lasach(pomimo tego, że tak niewolno), ale okazuje się, że to z keszami OC leśnicy mają problem.
Prawie wszystkie kesze OC nie mają tłumaczeń, a jedynie zdecydowana większość keszy GC@DE nie jest przetłumaczona, co oznacza, że keszy OC nikt nie zrozumie.
To OC tworzy linie podziału i dlatego na GC ze społecznością OC w Polsce nie chce się integrować.

Hanbei, szczerze życzę sukcesu z Mega Eventem GC, ale to właśnie taka dawka hipokryzji, zamiast wyciągniętej ręki powoduje, że wolę zostać przy OC, zamiast próbować na GC.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Mega event GC

Post autor: maryush »

Hanbei, Twoje podejście bardzo mi się podoba, gdyby reszta GC była tak otwarta na OC to w ogóle nie byłoby żadnych problemów. Jednak Ranwers też ma rację - przecież nie tylko kesze OC są pozakopywane w lasach. Trzeba pamiętać że ze względu na kilkukrotnie większą ilość keszy OC w Polsce jest kilkukrotnie łatwiej leśnikom natrafić na niefajny kesz OC niż niefajny kesz GC. Ty podchodzisz do tego wzororo - najpierw umowa z lesnymi, potem zakładanie keszy, ale czy wszyscy na GC tak robią?
Podziały - sam zobacz, ilekroć ktoś związany z OC próbuje robić cokolwiek żeby te dwa światy powiązać to dostaje po łapach. Przykład z dzisiaj - Moderator na forum GC zamyka wątek, bo wg niego nie wolno tam rozmawiać o żadnym innym serwisie niż gc.COM. To jest dzielenie czy łączenie? Z kolei na forum OC serwis GC nawet ma swój dział dedykowany. Sam powiedz, która postawa sprzyja podziałom.

Szczerze życzę powodzenia z eventem, czy uda sie MEGA czy tylko mega, to i tak myśle że będzie fajnie. No, chyba że tak jak dzisiaj na forum, ludzie, którzy ośmielą się powiedzieć cokolwiek o OC zostaną wyproszeni. Wtedy wyszłoby krzywo, miejmy nadzieję że tak się nie stanie.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Mega event GC

Post autor: r00t7 »

Krótkie wyjaśnienie do mojego postu o ilości will atend. Tu nie chodzi o to że chcę komuś kłaść kłody pod nogi pisząc, że mało poważne jest logowanie że będę, a potem się nie pojawić, albo już z góry wiedzieć że człowieka nie będzie. Chodzi o to by potem nie stać się pośmiewiskiem, że zalogowali 600 wpisów przyjścia a przy ognisku zebrało się 100 osób !

Dlatego liczę że osoby deklarujące udział przyjdą, a organizatorom wszystko uda się w 100% i tego im życzę :) Wszak keszowanie to jedna zabawa!
Obrazek Obrazek
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Mega event GC

Post autor: rubeus »

r00t - Groudspeak w wymogach dla MEGA podaje, że fizycznie musi być na nim ponad 500 osób - co nie jest równoznaczne z 500 logami 'attendet'. Przecież w geocaching bawią się całe rodziny i raczej rzadkością, niż regułą jest to, że partner/partnerka ma również swoje konto. A co z dzieciakami w różnym wieku, które również aktywnie pomagają w szukaniu 'skarbów' ? A kilkuosobowe Teamy ? Tak więc za jednym nickiem może stać kilka osób, które fizycznie przybędą na event i potwierdzą swoje uczestnictwo w nim w jakiejś stosownej formie.


Ps. maryshi - przecież mówiłem :-)
hanbei
Nowy na forum
Posty: 8
Rejestracja: środa 09 stycznia 2013, 23:17
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mega event GC

Post autor: hanbei »

Maryush, wiem, są kesze na GC, będące klasykiem "zabudlowania" w ziemi. Wiem też, że jest sporo bardzo dobrze zrobionych keszy na OC. Mówiąc o Lasach Państwowych, mówię o rozmowach i tym z czym nas skonfrontowano. Wśród pracowników nadleśnictw jest część ludzi, którzy byli gdzieś indziej na placówkach, teraz są tu i powiedzieli, co powiedzieli. Naszym argumentem w odpowiedzi nie było krytykowynie OC czy wymiganie się "to nie my", bo to nie byłoby ani dobre ani tymbardziej przekonujące (i pewnie każdy z Was, jeśli jest zawodowo z takimi pertraktacjami związany wie o czym mówię).
Ranvers, ja o kozie, Ty o wozie. Nie interesuje mnie to, co robią moi ziomale w Niemczech. Nie mam nic przeciw temu, by Polska świeciła przykładem, ba, przykładam się do tego. Pod innym nickiem robiłem tam inne kesze i dbałem by miały taką formę i jakość, jaka mnie odpowiadała. Od wielu lat mieszkam poza granicami, a Polska nie jest moim pierwszym przystankiem na obczyźnie. Nie ma sensu też do tego wracać, bo społeczność mająca pół miliona użytkowników i 260 tys keszy ma inne problemy, a przede wszystkim odgórnie narzucanych wymogów, niż społeczność kilkutysięczna.
Hipokryzja? Opencaching jako marka należy do garmina, nie jest znakiem non-profitowym. narazie jest słaba ilościowo na świecie, ale kto gwarantuje, że garmin tego kiedyś nie obłoży opłatą? Tak naprawdę kilka firm poróżniło się między sobą, doprowadzając do cięcia pomiędzy społecznościami, a Ty starasz się argumentować, jakby ktoś obcy, robiący kasę uwziął się na polskie OC. Słowo geocache zostało przed opatentowaniem przez groundspeak uratowane, jeśli dobrze pamiętam, nie prze scenę OC, a niemckich GCowców. Pamiętam też, że na początku, sugerując się tym, że OC i GC są równie wielkimi serwisami, zrobiłem tłumaczenie mojego kesza OC na niemiecki. Wyśmiano mnie, mówiąc, że to jest przecież lokalne, i nikt tego nie znajdzie.
Nie, moim zdaniem hipokryzja wygląda nieco inaczej.
Blokady jakie czasem powstają, są wymuszone odgórnie, jak najbardziej częściowo przez groundspeak. Co nie oznacza, że my się z nimi nie scieramy albo nie krytykujemy tego, co nam się nie podoba.
To, że Polska ma bliższego sobie językowo reviewra earthcaches, jest zasługą np mojego zażalenia. Nie chciało mi się korespondować z kimś po angielsku. Tyle, że sensownie to przełożyłem na argumenty, i proszę, znalazł się chętny Czech.

W każdym razie, bo i tu przyznaję, czas nie pozwoli mi, by się zagłębiać w dyskusje: dzięki za dobre życzenia, napewno będziemy się starać, by zaprezentować "Polski Event" godnie. Ilu ludzi będzie, tylu będzie.
Nie nakręcajcie się tylko proszę plotkami o funduszach. Na samą bęzynę przy rozmowach o keszach-ptakach wydałem z własnej kasy ponad 1000,- PLN i nie było nigdy mowy o zwrocie. Moja fanaberia. Fundusze gwarantują tylko i wyłącznie spełnienie wymogów stawianych większej imprezie w każdym kraju: ubikacje, parkingi, bezpieczeństwo, ubezpieczenie imprezy i wolontariuszy, nagłośnienie i scenę, która się pod mówiącym nie zawali. I to urzędy dające fundusz mówią o tym, kto to zrobi. Tych pieniędzy nie widzimy. Doprowadziliśmy tylko do tego, że stwierdzili, że warto je na to wydać.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Mega event GC

Post autor: miklobit »

hanbei pisze:Hipokryzja? Opencaching jako marka należy do garmina, nie jest znakiem non-profitowym. narazie jest słaba ilościowo na świecie, ale kto gwarantuje, że garmin tego kiedyś nie obłoży opłatą?
Hanbei - skąd ta informacja, że "Opencaching" jest zastrzeżoną marką Garmina ? Jeśli to byłaby prawda to należałoby taki ruch Garmina ( nazywając po imieniu : świństwo ) głośno napiętnować. Nawet jeśli nie zamierzają egzekwować takiego zastrzeżenia.
hanbei pisze: Nie nakręcajcie się tylko proszę plotkami o funduszach. Na samą bęzynę przy rozmowach o keszach-ptakach wydałem z własnej kasy ponad 1000,- PLN
Przecież każdy kto będzie jechał na event z południa Polski ( nie mówiąc o zagranicy) też wyda na samą benzynę z 500PLN.
A zorganizowanie tak dużej masowej imprezy ( ze spełnieniem wymogów prawnych) jest niemożliwe bez znalezienia publicznych środków.
To z kolei wymaga, żeby drugą stronę reprezentowała jakaś grupa z osobowościa prawną która za to wszystko weźmie odpowiedzialność.
I taka grupa na GC jest. Na OC nie ma i pewnie długo nie bedzie, więc za jakiś czas "medialnie" GC stanie sie znacznie bardziej widoczne niż OC. Nawet jeśli faktycznie ilość ludzi i keszy w systemach pozostanie w odwrotnej proporcji.
ODPOWIEDZ