Mega event GC

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Mega event GC

Post autor: Żywcu »

Proponowałem aby imprezę wpisać też w kalendarz OC... - zobaczymy co z tego wyjdzie 8)
Wielu z nas się bawi w obu systemach, a jeśli ma być "mega" to trzeba trochę pomóc...
Na końcówkę maja jest zapowiedziana impreza, wcześniej zorganizowane były bardzo pozytywnie przyjęte - myślę, że będzie wybornie :)
Informacyjnie podaję linka do eventu GC, w którym zamierzam uczestniczyć i zapraszam wszystkich którzy skrzynek szukają i mają ochotę na spotkanie z innymi keszerami.
http://www.geocaching.com/seek/cache_de ... wp=GC3YCP3
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Ranwers »

Pewnie znowu zaraz zostanę obsmarowany jako pieniacz, ale... pomóc w evencie GC, kiedy GC otwarcie OC zwalcza? Jeżeli ktoś z GC chciałby, żeby event był wielosystemowy, to spokojnie mógłby założyć event(y) w innych systemach, wymienić się linkami - skoro takiej woli (jak na razie nie ma...).

Inna sprawa, że promocja GC (jako systemu) w polsce jest bardzo prężna (nie tylko w związku z tym spotkaniem), dobrze, że ktoś z RR wybiera się zobaczyć, jak to się powinno robić - może w końcu coś się ruszy w temacie :twisted: :lol:
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Mega event GC

Post autor: etnamars »

Ranwers pisze:... pomóc w evencie GC, kiedy GC otwarcie OC zwalcza?
Syndrom sztokholmski? :mrgreen:

Jeśli ktoś się bawi dwusystemowo, to o evencie już wie. Dla jednosystemowców ta informacja jest totalnie zbędna.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Odp: Re: Mega event GC

Post autor: Stryker »

Ranwers pisze: pomóc w evencie GC, kiedy GC otwarcie OC zwalcza?
Wierz lub nie, ale w bardziej cywilizowanych krajach jedno i drugie funkcjonuje równolegle, z linkami, wspólnymi eventami itd.
Do drugiego GC w Twoim wpisie powinieneś dodać ". PL", bo to całe "zwalczanie" zostało rozdmuchane przez tamtejszych pieniaczy.

//Tapatalknięte
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Odp: Re: Mega event GC

Post autor: Ranwers »

Stryker pisze:Wierz lub nie, ale w bardziej cywilizowanych krajach jedno i drugie funkcjonuje równolegle, z linkami, wspólnymi eventami itd.
Ponieważ nie keszuję na GC (z kilku powodów, ale nie o to teraz chodzi), możesz podlinkować ze dwa takie wspólne eventy, gdzie na GC byłaby współpraca z lokalnym / alternatywnym serwisem?
Stryker pisze:Do drugiego GC w Twoim wpisie powinieneś dodać ". PL", bo to całe "zwalczanie" zostało rozdmuchane przez tamtejszych pieniaczy
Efekt jest, jaki jest - w kraju, gdzie GC jest w mniejszości, robiąc "MegaEvent" nikt nie miał ochoty na współpracę, a przecież zdarzenie ktoś musiał przygotować / opracować (i nie sądzę, żeby ogarnęła to jedna osoba), reviewer musiał puścić... Skoro na całej tej linii nie powstał pomysł wspólnej organizacji z większym bratem... to czemu dokładać .PL?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Odp: Re: Mega event GC

Post autor: łowca »

Ranwers pisze:możesz podlinkować ze dwa takie wspólne eventy, gdzie na GC byłaby współpraca z lokalnym / alternatywnym serwisem?
?
"Warszawskie Pogaduchy' w ilości minimum czterech, organizowane przez Rubeusa dwusystemowo.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Stryker »

Zbyt flejmogenny temat, poza tym podejrzewam, że autorowi wątku nie chodziło o kolejne posty nt. wyższości skrzynek nad skrytkami ;-)
Jeśli Cię temat interesuje, pośledź po prostu trochę drugie forum, jakieś zdanie sobie wyrobisz. Linki też znajdziesz, popróbuj z domeną .de na początek ;-)

Jeśli GC Cię nie obchodzi - zignoruj po prostu całą sprawę a zaoszczędzone energię i czas poświęć na WN lub inne inicjatywy, które uważasz za słuszne (zupełnie bez uszczypliwości)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Odp: Re: Mega event GC

Post autor: Ranwers »

łowca pisze:
Ranwers pisze:możesz podlinkować ze dwa takie wspólne eventy, gdzie na GC byłaby współpraca z lokalnym / alternatywnym serwisem?
"Warszawskie Pogaduchy' w ilości minimum czterech, organizowane przez Rubeusa dwusystemowo.
Znaleźć mogę tylko (pierwsze) 3, ale w żadnym z tych eventów na GC nie ma nawet zająknięcia o tym, że jest to event wielosystemowy. Może nie wyraziłem się jasno, chodziło mi o eventy, gdzie w obie strony byłaby informacja, że event jest wielosystemowy, a nie tylko OC->GC.
Stryker pisze:Jeśli Cię temat interesuje, pośledź po prostu trochę drugie forum[...]
Chyba faktycznie przyszła najwyższa pora, żeby pochylić się nad widokiem sprawy z drugiej strony. Na dobry początek spróbowałem wygooglać na tamtym forum "MEGA EVENT Poland 2013", nie udało mi się (a właściwie, to nie dostałem wyników). No to wygooglałem tam "opencaching.pl", przejrzałem pierwsze 10 wyników (wątków)... cóż - daleko idąca niechęć wobec OC...
To, co było efektem ubocznym, to dziwna obserwacja o biednych bojownikach o wolność, których nicki były zaskakująco zbliżone do miłościwie trzymających nas za mor..., a zresztą, po co mam sobie na głowę kolejnego bana sprowadzić już z początkiem roku.
Stryker pisze:Jeśli GC Cię nie obchodzi[...]
Nie keszuję tam, co nie znaczy, że mnie nie obchodzi. Nie zawsze wybór "niekeszowania" jest czysto ideologiczny.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Odp: Re: Mega event GC

Post autor: miklobit »

łowca pisze:
Ranwers pisze:możesz podlinkować ze dwa takie wspólne eventy, gdzie na GC byłaby współpraca z lokalnym / alternatywnym serwisem?
?
"Warszawskie Pogaduchy' w ilości minimum czterech, organizowane przez Rubeusa dwusystemowo.
To trochę nietrafiony przykład, bo sam organizator (Rubeus) bawi się dwusystemowo, więc taka podwójna publikacja była dość naturalna.
W przypadku megaeventu organizatorzy (raczej jednosystemowi) wg mnie liczą bardziej na wsparcie gości z zagranicy niż gości z alternatywnycyh systemów (którzy jeśłi są na GC to i tak się dowiedzą).
A wiedząc już coś niecoś nt rozmachu organizacji tej imprezy (a zwłaszcza jej budżetu) to jestem pewien, że planowane ściągniecie 500 keszerów nie będzie dla nich żadnym problemem.
Jest jeszcze drugi aspekt ew publikacji - polityczny niestety.
Jakiś czas temu GC wprowadziło do regulaminu punkt mówiący o tym, że jeśli w miejscu i czasie eventu GC zostanie zaplanowany event jakiegoś konkurencyjnego systemu, to oni mają prawo zablokować event GC.
Chociaż pewnie jest to wymierzone bardziej w OC.com niż w nas to nigdy nie wiadomo kiedy może zostać wykorzystany.
Ale niezależnie od powyższego, warto się pojawić w Górznie, co najmniej z dwóch powodów:
- żeby założyć parę keszy na OC, bo jak na razie to jedyne miejsce w Polsce, gdzie czasoprzestrzeń zakrzywia się coraz bardziej w drugą stronę :-)
- żeby zobaczyć jak sprawny organizator (który po prostu działa i nie wdaje się w żadne ideologię ani wojny międzystemowe) w krótkim czasie uczynił z geocachingu narzędzie promocji całego regionu i pozyskał do tego celu lokalne władze i (całkiem spore) publiczne pieniądze.
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowania (total 2):
rubeusStryker
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Mega event GC

Post autor: rubeus »

miklobicie - małe uściślenie. Nie chodzi tylko o 'imprezy' konkurencyjnych systemów, ale wszelkie inne imprezy - festiwale, koncerty, imprezy sportowe itp. odbywające się w tym samym czasie i miejscu.


Co do eventu w Górznie - czesi już się podśmiewają na swoim forum, że mamy (Polacy) wybujałe ambicje i MEGA nie uda się nam zorganizować. Kliknięcie 'will attend', nic nie kosztuje, a może pomóc. A potem... a nuż po pokazaniu się officjalnego programu imprezy, ktoś się skusi przyjechać dla samej atmosfery i atrakcji.

A jak komuś nie pasują 'pure' GC, to w nieodległej Brodnicy keszy OC jest sporo. A i w miarę bliskim sąsiedztwie Górzna też coś się znajdzie.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Mega event GC

Post autor: miklobit »

rubeus pisze:Co do eventu w Górznie - czesi już się podśmiewają na swoim forum, że mamy (Polacy) wybujałe ambicje i MEGA nie uda się nam zorganizować.
Poczytałem te wpisy ( http://translate.google.pl/translate?sl ... ost_394147 ).
Niektóre teksty ( a raczej googlowe tłumaczenia ) śmieszne (np. o smoku co ukradł monetę).
W innych jakby antyreklama GC ("nie zabierajcie do Polski GC i TB bo ukradną/zginą...")
Kolega TurlajDrops wyraził też poglądy nt tempa rozwoju GC vs OC. Interesujące - zwłaszcza z porównaniu z analizą, która tutaj na forum (na konkretnych liczbach) ostatnio pokazywała zupełnie przeciwne tendencje.
Generalnie wszyscy zgodni że jakby było bliżej, na południu , to co innego ....
A południowa POlska to na razie niestety ( dla GC ) przewaga polityki nad pragmatyzmem i dopóki sie to nie zmieni ....
Awatar użytkownika
Karls
Forumator
Posty: 620
Rejestracja: czwartek 15 września 2011, 20:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Karls »

etnamars pisze:Jeśli ktoś się bawi dwusystemowo, to o evencie już wie. Dla jednosystemowców ta informacja jest totalnie zbędna.
To chyba najlepiej podsumowuje temat. Ja osobiście korzystam z obu systemów choć z GC to raczej przy okazji, bo jak dotąd poziom skrzynek w tym serwisie mnie rozczarował, praktycznie wszystkie na które trafiłem a było ich kilkadziesiąt to albo tandetne mikrusy (jestem ogólnie przeciwnikiem tego typu skrzynek poza wyjątkiem stosowanym przez pewną wrocławską drużynę ;)) albo inne walnięte żeby były ale bez większego pomysłu. Tak więc dla dwusystemowców ta wiadomość też może być zbędna ;) Ja się na ten event raczej nie wybieram. Dopóki GC się nie poprawi to będzie u mnie zawsze traktowane z przymrużeniem oka, szczególnie w pamięci zostają niektóre dziecinne akcje z wyciąganiem ręki na zgodę do OC a potem masowym kasowaniem skrzynek.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Mega event GC

Post autor: maryush »

Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie (rozwalił mnie ten filmik z balonu) i sam bardzo chętnie bym się wybrał (w zgryźliwiezielonej koszulce ;) Murazor, jesteś king!) ale termin mi wybitnie koliduje z "siłą wyższą" (czyt. urodziny małżowiniki).

Szczerze życzę powodzenia, ale na te 500 sztuk luda bym nie liczył. Chyba że dużo keszerów przyjedzie z rodzinami i wpisze się każdy członek, niezależnie od tego czy keszuje czy nie. Ale tak szczerze - czy plakietka MEGA ma jakieś znaczenie, czy to jest coś wartego podniety? Chyba chodzi o to żeby dużo ludzi związanych jakby nie było dość niszowym (lub "elitarnym" dla poprawy nastroju) hobby zebrało się w jednym miejscu i mogło się razem pobawić. A czy będzie ich 500 czy tylko 499 - wsio rawno.

Czy GC lub GC.pl zwalcza, czy nie zwalcza OC czy OC.pl to jedna sprawa, temat to rzeka.
Ale tutaj chyba pomoc z tym eventem nie jest pomocą dla GC, ale dla keszerów (tych, czy tamtych), którzy chcą sie spotkać na kesze, soczek i ognisko. Chyba że jestem naiwny i się mylę ;)

Co dla mnie ciekawe to same kesze. Jak patrzę na mapkę na GC to te w okoliczy Górzna są w (chyba) większości tymczasowo niedostępne.
rubeus
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 05 listopada 2009, 11:51
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Mega event GC

Post autor: rubeus »

Maryushi - wielka szkoda... a nie dałoby się małżonki przekonać na przyjazd :-)
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Mega event GC

Post autor: Sebastian »

Będzie ciekawie, bo w tym terminie przecież będzie się odbywał VII Ogólnopolski Zlot Opencaching.

Pozdrawiam - Sebek
Obrazek
ODPOWIEDZ