Projekt PL - pieszo...

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

opoliensis
Stały bywalec
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 19 kwietnia 2010, 08:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: opoliensis »

Nota bene w niedzielny wieczór (noc) w tamtych rejonach było słychać wystrzały więc trwa sezon na geokeszerów ;-)
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: burak »

Dla tych co jeszcze nie byli mam przygotowane opisy keszy w wersji do wydruku.
Opis zawiera: nazwę skrzyni, typ, wielkość, OPa, opis ukrycia, odszyfrowana podpowiedź i spojler (ewentualnie foto jak nie było spojlera..)
Może się komuś przyda.

https://docs.google.com/leaf?id=0B6eeaL ... x&hl=en_US

PS opis nie zawiera skrzyń ZZZ oraz Legionowa
Za ten post autor burak otrzymał podziękowania (total 2):
r00t7martuś
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: etnamars »

burak pisze:Dla tych co jeszcze nie byli mam przygotowane opisy keszy w wersji do wydruku.
Opis zawiera: nazwę skrzyni, typ, wielkość, OPa, opis ukrycia, odszyfrowana podpowiedź i spojler (ewentualnie foto jak nie było spojlera..)
Kawał dobrej roboty!
Podpowiemy tylko, dla oszczędności tuszu/tonera, że zdjęcia w skrzynkach EM są niepotrzebne (bo to nie spoilery), a mogą nawet być mylące. Dotyczą jedynie miejscowości, którym dedykowana jest dana skrzynka. Wszystko powinno być możliwe do znalezienia za pomocą odbiornika + opisu.
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: burak »

W opisach SPOJLERY są podpisane drukowanymi literami.. pozostałe fotki to tylko tak dla urozmaicenia :)
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: miklobit »

Ja jeszcze posługiwałem się wydrukowaną mapą ze skrzynkami na podkładzie topo ( 1:10000 ) z geoportalu.
Pdf z kawałkami mapy zaczyna się na zachodzie i idzie zgodnie ze wskazówkami zegara.
Okazał się bardzo pomocny w szukaniu optymalnej drogi ( rowerowej ) między skrzynkami. A4 a mały ekran GPS to jednak duża różnica .
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
brajan74
Awatar użytkownika
ksw
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 lipca 2011, 12:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: ksw »

Witam

Parę dni temu dowiedziałem się o Projekcie PL, jestem w szoku :) Do tej pory w swojej okolicy miałem raptem parę skrzynek po których znalezieniu czasowo zaprzestałem zabawy w szukanie kolejnych. Aż tu nagle w lesie bardzo mi znajomym wyrosła taka niespodzianka. Kiedyś sam w nim chciałem parę keszy utworzyć ...
jednak bardziej pochłonęło mnie tworzenie mapy owego lasu i okolicy ...

> może podeślecie jakieś ślady dróg leśnych do UMP coby ułatwić życie następnym poszukiwaczom (?)

... i tu właśnie może moja mapka pomoże następnym poszukiwaczom. Jeszcze nie jest dopracowana na całym obszarze Projektu PL ale ok 1/3 skrzynek leży już na bardzo dobrze opracowanej mapie (dokładność 1:10000 poprawiana wszystkim do czego miałem dostęp ...)

Mapa do pobrania stąd:
http://www.ksw-funcard.civ.pl/UMP_Panki/UMP.htm

Przy okazji proszę zainteresowane osoby o podsyłanie mi śladów z waszych prób poszukiwań - a z czasem każda ścieżka w tym lesie znajdzie się na mapie (pomijając oczywiście "drogi do finałów" jeśli nie stanowią drogi/ścieżki w sensie definicji mapy) :)
Ostatnio zmieniony wtorek 05 lipca 2011, 15:00 przez ksw, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor ksw otrzymał podziękowania (total 3):
zyrburakbrajan74
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: zyr »

O, zatem dzięki wielkie, bo właśnie z Twojej mapki korzystaliśmy.
Problemem nie jest brak ścieżek, ale ich nadmiar. Z tego co widzę, to wzorowałeś się na RT1, i bardzo dużo ścieżek istniejących na tych dwóch mapach jest już nie tyle nieprzejezdnych, to nie do przebycia nawet pieszo :) Winą obarczyć można wichury sprzed dwóch lat i sprzed roku. Wiatrołomy dość solidnie utrudniły przejazd więc i ścieżki zarosły.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: Stryker »

Ja bym sobie nie chciał psuć zabawy gotowymi trackami, ale z drugiej strony też rozumiem, że nie każdy ma do PPL 50-70km ani tyle czasu/ochoty aby eksperymentować.

Swoje tracki mogę podesłać i sam chętnie przyjmę żeby sobie porównać (geocache(at)marcinwozniak(kropka)pl).

Oczywiście drogi do finałów wycinam, ew. jak ktoś je zaliczył to mogę wysłać całość.
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: miklobit »

ksw pisze:Witam
Przy okazji proszę zainteresowane osoby o podsyłanie mi śladów z waszych prób poszukiwań - a z czasem każda ścieżka w tym lesie znajdzie się na mapie :)
Może być problem z takim śladem, bo np pewna część to nie są ścieżki ale podchodzenie do skrzynki na "krechę" - od najbliższej ścieżki.
Więc tylko autor sladu będzie wiedział które odcinki faktycznie warto nanieść na mapę.
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: burak »

a ja właśnie zabierałem się za szukanie jakieś dobrej mapki tego terenu :)
WIELKIE DZIĘKI :)
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
Awatar użytkownika
ksw
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 lipca 2011, 12:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: ksw »

miklobit pisze: Może być problem z takim śladem, bo np pewna część to nie są ścieżki ale podchodzenie do skrzynki na "krechę" - od najbliższej ścieżki.
Więc tylko autor sladu będzie wiedział które odcinki faktycznie warto nanieść na mapę.
Zdaję sobie z tego sprawę i z doświadczenia już wiem że takie pojedyncze ślady w lesie są "podejrzane" - zazwyczaj jeśli dopiero kilka rożnych śladów mi się pokrywa w tym samym miejscu to uznaje to za jakiś prognostyk na ścieżkę (a i w tym przypadku to nie może być regułą). Zazwyczaj tymi śladami koryguje już istniejące drogi. A zresztą sam niedługo dokładnie chyba objadę teren Projektu :) I proszę się nie martwić - na mapie nie umieszczę żadnych "podpowiedzi" - wiem o co chodzi w tej zabawie :)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: Lza »

Pobrałem mapkę ksw kilka dni temu, muszę przyznać, że na ekranie wygląda fantastycznie. (szczegółowość). Niestety jeszcze nie miałem okazji przetestować w terenie.
@ KSW - jak oceniasz aktualność danych z tej mapy - głównie chodzi mi o to, czy drogi/ściezki leśne zaznaczone ma mapie istnieją w rzeczywistości?
Awatar użytkownika
ksw
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 lipca 2011, 12:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: ksw »

Lza pisze: @ KSW - jak oceniasz aktualność danych z tej mapy - głównie chodzi mi o to, czy drogi/ściezki leśne zaznaczone ma mapie istnieją w rzeczywistości?
Jeśli chodzi o obszary które jeszcze nie zaktualizowałem to drogi/ścieżki odpowiadają mapie 1:50000 (oraz poprawki ze śladów) - większość jest w lesie ale też wiele istniejących w terenie brakuje na mapie. Tereny które zaktualizowałem/poprawiłem podpowiadają mapie 1:10000 - a wiec dość stare dane na tym obszarze, jednak potem zaktualizowałem na podstawie tego co widać na zdjęciach sat/lot (które też mają swoją jakąś datę "aktualności"). Ale jak to w lesie - z lotu niewiele widać dlatego tak zależy mi na śladach. To co było widać zostało poprawione - najlepiej widać przecinki leśne, ale czy taka przecinka jest przejezdna .. hmm ... obecnie to loteria (połamane drzewa, zarośnięte, 'zapomniane' ...). Te tereny tak poprawione obejmują na razie obszar miast nad morzem oraz wschodnia granica [Projekt PL]. Nieocenioną wartością są dla mnie właśnie ślady dla ścieżek leśnych - to wszystko wpływa na aktualność mapy, ona nigdy nie będzie aktualna - w lesie wiele się dzieje - coś zarośnie, coś się wytnie, z zarośniętej przecinki nadleśnictwo nagle zrobi szutrowa drogę ... mapa to tylko pomoc przy nawigacji - ja zawsze jak gdzieś wjadę w las to patrzę czy jest po czym jechać, jak się kończy droga to zawracam i się nie złoszczę :)

Podsumowując ciężko mi pisać/oceniać aktualność danych - staram się by były aktualne..
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: Nannette »

część projektu za mną ;) metoda but+samochód....spotkanie w gęstym lesie przy keszu w czwartek o 10 rano Buraka i Kosmosa BEZCENNE ! :D (POZDRAWIAM)
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
burak
Wyjadacz
Posty: 379
Rejestracja: wtorek 02 września 2008, 13:39
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: Projekt PL - pieszo...

Post autor: burak »

a za mną już cały projekt :) metoda - cały projekt z buta :) czas operacyjny to 3 i pół dnia :) Teraz tylko zalogować wszystko trzeba :/
Nannette - dzięki za pozdrowienia zostawione przy aucie :)
Obrazek
Obrazek
Skąd w ludziach tyle zła, że używają tyle różowego koloru??
ODPOWIEDZ