Strona 1 z 1

[pomysł] Liga

: wtorek 01 lutego 2011, 15:03
autor: Stryker
W każdym mieście/województwie/rejonie (mniejsza z tym) jest kilka, kilkanaście osób (x), które znają się nawzajem, znają swoje sposoby ukrywania keszy, znają okolicę itd.
Grupa A dogaduje się, że ukrywa (n) keszy tradycyjnych + ew. (k) innego typu, na obszarze (O), typu (M)iejskiego, (L)eśnego, (I)nnego.
Grupa B robi to samo, ale "u siebie", na przybliżonym obszarze, tego samego typu, ilość n i k do dogadania, proporcjonalna do ilości skrzynek ukrytych przez "przeciwników", liczebności ekipy. Grupy ustalają współrzędne startu na swoich obszarach dla przeciwników, publikacja keszy w necie o tej samej godzinie. Poszukiwania "na czas" (trzeba znaleźć wszystkie kesze, liczy się czas wpisu w najpóźniej znalezionym logbooku) lub na znalezienie jak największej ilości w zadanym przedziale czasowym.

Sposób punktacji, ew. ułatwienia (telefon do zakładającego, fotospoiler, itd.) i inne szczegóły (nocne, bez samochodu) do ustalenia.

Re: [pomysł] Liga

: wtorek 01 lutego 2011, 15:55
autor: r00t7
nie wiem czy wprowadzanie kolejnych rywalizacji to dobry pomysł ;)

z drugiej strony - może dzięki temu zniknie sporo białych plam

Re: [pomysł] Liga

: wtorek 01 lutego 2011, 16:43
autor: Lza
Moim zdaniem "zaliczanie" keszy na czas jest kulawą zabawą. Wole zaliczyć jeden kesz umieszczony w miejsu wartym odwiedzenia, niż 50 keszy umieszczonych "pośrodku niczego".

Re: [pomysł] Liga

: wtorek 01 lutego 2011, 16:56
autor: miklobit
Jeżeli w rejonie działa jakaś większa grupa to rejon już raczej nie jest pustynią.
Chyba że znasz przeciwny przykład.
Czyli pomysł nie przysłuży się usuwaniu białych plam, zostaje tylko współzawodnictwo.

Ja bym raczej pomyślał o organizacji spotkań w miejscach o małej gęstości okeszowania , których celem byłaby zmiana tej sytuacji.
Przy okazji wpadł mi do głowy pomysł wygenerowania mapy gęstości skrzynek / km2 która ułatwiła by zadanie chętnym do prowadzenia takiej wyjazdowej "ewangelizacji".

Re: [pomysł] Liga

: wtorek 01 lutego 2011, 17:07
autor: zyr
tylko komu się będzie chciało przyjechać na takie spotkanie :)