UP Warszawa 7 lutego

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: Cebulka »

Napisaliśmy tylko, że mogło być trudniej i że wyniki mogłyby być opublikowane szybciej. Ale zważając na to, jak obszerną publikacją są te wyniki, mogę odszczekać to, co powiedziałam wczoraj.
A że za łatwo było - to fakt. Chociaż lepiej, żeby nie było za trudno na następnej grze, bo pucharu nie obronimy :wink:
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: martuś »

biorac pod uwage, ze ma jeszcze swoje zycie codzienne, mozna sie bylo tego spodziewac ze wyniki nie pojawia sie odrazu ;) ale na takie wyniki warto bylo poczekac :P
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: martuś »

jakby ktoś był zainteresowany to pojawił się nowy projekt http://www.projekty.semp.pl/
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: Cebulka »

Oj szkoda, że to już w tę niedzielę.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: r00t7 »

no i potrzeba sporo mobilności ;) po całej warszawie pewnie ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: zolza »

No ale chyba powalczymy, co? Jakby ktoś pytał - jestem gotowa dołączyć do zespołu ;)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: r00t7 »

nie wiem jak z czasem w tę niedzielę ;) Wszystko jeszcze do dogadania :)
Obrazek Obrazek
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: czajorek »

Analizując tylko to co jest na stronie Sempa, a informacje są bardzo szczątkowe, można śmiało stwierdzić, że grupa powinna liczyć co najmniej kilkanaście osób, by mogło to pójść sprawnie - 4-5 osób siedzących przed komputerem (znających bardzo dobrze Warszawę) i szybko mogących stwierdzić, gdzie aktualnie znajduje się agent; ok. 10 osób rozmieszczonych co kilkanaście ulic (wzdłuż i wszerz), najlepiej mobilnych - autka, rowery, skutery, siedmiomilowe buty - mogących łatwo się dostać do danego agenta... choć z drugiej strony uważam że pojęcie Warszawa - zostanie później zweryfikowane do jakiegoś mniejszego kwadratu - bo może się zdarzyć, że zabawa potrwa i kilka dni - jeśli agenci będą rozmieszczeni np. przy skrzynkach Johnnego - najdalej wysuniętych punktach Stolicy.
Nie wiem też jakie informacje są zawarte na facebook'u - jakby się ktoś mógł nimi podzielić, bo może tam coś szerzej jest powiedziane o tej grze.

Ja sam poważnie się zastanawiam, czy wziąć w tym udział, ponieważ ostatnio nonstop dalej plamy, a chciałbym jeszcze kiedyś pójść na jakieś spotkanie OC, i żeby mnie paluszkami nie wytykali :P

Pozdrówka... czajorek

edytka: no ale korci mnie te 20 centów z Hong-Kongu :)
ObrazekObrazekObrazek
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: martuś »

o jakiej plamie mowisz Czajorek? :o
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: Cebulka »

Wreszcie znalazłam chwilę, żeby się temu przyjrzeć. Gdybyśmy chcieli brać udział, to warto szybko zadziałać. No i podzielić ekipę na "w domu" i "w terenie". Gdyby chęć udziału zgłosili wszyscy z poprzedniego teamu, można stworzyć 3-osobową bazę (2 osoby mogą się zakisić we wspólnym sposobie myślenia, 3 to już świeże spojrzenie). Pozostałe 3 osoby biorą samochód i już mają przewagę nad częścią teamów.
W razie czego możemy wziąć normalny, nie dwumiejscowy samochód. Ja się raczej piszę na siedzenie w domu i kombinowanie, bo ostatnio padam na tak zwany ryj, natomiast Sebastian woli teren, bo - jak twierdzi - brakuje mu ruchu.

Zastanawiam się, czy opisy poszczególnych rzezimieszków nie są podpowiedziami.
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: Cebulka »

K.R.: filmy Wooda, samogłoski, niemieccy filozofowie (Nietzsche, Schopenhauer), stare wino, powtarzająca się liczba 10, radia
O.Ł.: speluny, egzotyczna kuchnia (tabasco, sushi, tempura), Hulk Hogan (57 lat), aromatyczne kwiaty
S.D.: Eskimosi, frytki bez niczego, landrynki
G.M.: białe kruki, numery ISBN, języki (biblioteka?), pudle, karty, ciasta
S.S.: ryby, biathlon, hieroglify, zlewozmywak, harfa

Wyboldowałam to, o czym moja (niekoniecznie słuszna) intuicja powiedziała mi "oooo!", a podkreśliłam pewien wspólny wątek, który współgra z ksywkami i - z uwagi na pogodę oraz warunki zaliczenia jest dość prawdopodobny.
Martuś, czy mogłabyś spróbować wyjednać u adminów uczynienie z tego wątku grupy zamkniętej, o ile to możliwe? Tym razem jeśli damy się wyszukać w guglu w toku ewentualnych obrad (jeśli podejmujemy się zadania), marny nasz los.
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: martuś »

moge napisac, ale to wieczorem.
i do kogo mialabym sie zwrocic? :roll:
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: Cebulka »

do sp2onga chyba. ale głowy nie dam.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: zyr »

a nie łatwiej grupę mailową utworzyć?
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: UP Warszawa 7 lutego

Post autor: czajorek »

Powiązań w opisach poszczególnych osób można znaleźć sporo (kilka przykładów):
- komunikacja: tramwaje, pociągi;
- sporty: siłownia, wrestling, biatlon;
- zwierzęta: kot, kruk, pies (pudel), ryba;
- symbole: %, Pi, hieroglify;
- liczby: 10, 13, 200;
narodowości, rośliny, przyprawy, jedzenie itd. itp. etc.
i dlatego odnoszę wrażenie, że to może do niczego nie być nam potrzebne, jedyne co można śmiało stwierdzić po ich gustach smakowych, to to że w jednej knajpie na 100 % ich nie spotkamy.

Osobiście wolałbym, żeby obszar zabawy był dużo większy niż tylko Centrum czy jakaś inna dzielnica; fajniejsza zabawa, i dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że jakaś grupa agenta spotka przypadkowo. Natomiast jeżeli po zdjęciu przy jakimś obiekcie trzeba będzie stwierdzić gdzie znajduje się dana osoba, to muszą to być budynki charakterystyczne, znane większości mieszkańców Warszawy - a takie głównie znajdują się w Centrum, na Starówce i w niewielkich okolicach...
Jeden samochód - i 4 osoby zapakowane do niego - to też z lekka absurdalne... wystarczą 2 osoby - jakby jedna nie rozpoznała agenta zawsze można się wspomóc drugą... prędzej 2 autka... lub jedno autka, a drugi zespół przemieszczający się komunikacją, ewentualnie szybkobiegami.

Pozdrawiam... czajorek

PS. Martuś... ach... szkoda gadać :/
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ