UP Warszawa 7 lutego

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

czajorek pisze: no chyba że gościu jest wybitnym sprinterem... :/
w sumie prawie na każdym UP uciekał przed tłumem, bo ludzie się rzucali strasznie na karty gry :P więc się chłopak wyćwiczył :P


Oto co Semp wysłał na newsletter:
Nieuchronnie zbliża się dzień, w którym odbędzie się gra Kod Dziewięciu Symboli. Niektórzy z Was świetnie poradzili sobie ze wskazówkami i już wiedzą gdzie i o której godzinie rozpocznie się gra, podczas gdy innym jeszcze się to nie udało. Wszystkich, którzy potrzebują dodatkowych podpowiedzi zachęcam do oglądania TVN Warszawa w czwartek około godziny 18:40, gdzie postaram się trochę pomóc.

Ponadto wszystkie osoby obecne na Facebooku zachęcam do przesłania swoim znajomym zaproszenia do gry (można to zrobić za pomocą przycisku "invite" na stronie wydarzenia).

Pozdrawiam
Semp


fajnie gdyby ktoś mógł to obejrzeć! Ja niestety będę pewnie na uczelni z r00t7, więc oboje odpadamy :shock:

Dodano po 3 minutach:

Martina witamy w ekipie :wink: pisz wszystko co wiesz, pomimo tego, iż forum jest publiczne :)
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

Kurcze, ja będę jeszcze w pracy. Może komuś by jakiś rodzic nagrał, czy co?
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: czajorek »

jeśli się uda... to obejrzę... możliwe, że tam będą podane tylko dodatkowe informacje jak rozszyfrować wskazówki dotyczące miejsca i godziny spotkania...

Martusiu... jak dużo osób bierze udział w takiej zabawie??... czy są jakieś limity osób... i jak to wszystko wygląda... - każda grupa ma inne zadania.. czy wszyscy takie same i w takiej samej kolejności??... ile mniej więcej procent osób kończy całą tą zabawę i ile ona trwa orientacyjnie??
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: zolza »

Czajorek, poczytaj relacje z poprzednich UP na stronie Sempa. Najkrótszy trwał 20 min, inne były dłuższe - koło godziny chyba. Karty są takie same dla każdego uczestnika/zespołu. Nie wszyscy oddają na koniec karty z wynikami, a ci, co oddają nie mają zawsze wszystkich zaliczonych punktów. Ogólnie wygląda na to, że celem jest frajda, a punkty są miłym dodatkiem.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: czajorek »

obejrzałem... nagrałem... potem jeszcze raz obejrzałem.. i skasowałem...
pokazane są te wskazówki co na stronie głównej... przy czym na końcu Semp rozwiązał tą zagadkę.. i sam powiedział, że spotykamy się przed rotundą w centrum miasta... :)... czyli co jak co.. ale wiemy gdzie i o której godzinie :)...

z tego wszystkiego co wyłapałem a może się przydać!

"Agenci mają przy sobie pewne symbole, które okażą się kluczem do pewnej większej całości" oraz druga ważna informacja... NIEZBÊDNY DOSTÊP DO INTERNETU - CZYLI WŁASNY MOBILNY LUB DROBNE NA KAFEJKÊ!! - ale to już chyba wiemy

i to wszystko.. a teraz własne wnioski...
1) Semp mówił coś o popularności tej zabawy... i że rekord osób które przyszły raz na tą grę wyniósł ponad 300 ludków - więc teraz po takiej reklamie - to pod Rotundą może dojść do ostrej awantury o kartę gry!!
2) podczas całej gry ma być kamera TVNWarszawa - a co za tym idzie - chcą to bardzo spopularyzować... i możliwe, że jednym z punktów kontrolnych może być np. jakaś reklama związana z TVNem... a oglądając poprzednie filmiki można śmiało stwierdzić, że to będzie coś w metrze na stacji Centrum...
3) i wracając jeszcze do filmików... tak naprawdę będziemy pod jednym szyldem... więc nie wiem czy rozdzielanie się będzie miało jakiś większy sens... bierzemy kartę gry (myślę że max 2 wystarczą)... 5 minut na burzę mózgów... i ruszamy.... wskazówki są poukładane nie po kolei więc... na początku trzeba przeanalizować co jak zdobywać... obmyśleć trasę... a nie że ktoś wpadnie na rozwiązanie jakiejś zagadki to tam biegniemy... to jest zabawa... więc ile zdobędziemy... to i tak będziemy mieli z tego satysfakcję... ale w czasie jaki nam dadzą na pewno jest możliwość zdobycia wszystkich punktów kontrolnych... - więc bawmy się fair - nie musimy wygrywać na siłę
4) Martusiu... gościu jednak tak szybko nie biega jak myślałem :)
5) Martusia, Ula, Zołza, Krzychu i Sebek (alfabetycznie kobiety + mężczyźni)... Wy jesteście dobrzy w zagadkach - co zresztą już udowodniliście - więc cała siła w Was drzemie... ja pewnie będę tylko statystą... ewentualnie jak pozwolicie porobię trochę zdjęć:)

Pozdrawiam... czajorek
Za ten post autor czajorek otrzymał podziękowanie:
zolza
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

Kamery, granie fair, reklama, tłumy... o mamo... :shock:

Czajorek, w sumie to ci się kolejny soczek należy, ale nie przyznam, bo będzie dziwnie wyglądało.
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

brawo dla Czajorka! :D
nie rozumiem tylko czemu skasowałeś to co nagrałeś :P
Jesli chodzi o ilosc graczy, to nie ma jakichs ograniczen, mozna robic i w pojedynkę i w większej grupce osób :) myślę, że tak jak jestesmy obecnie czyli 7osób (jeśli Aniołek do nas dołączy) to super :D
Może żeby było łatwiej odniosę się do Twoich wniosków po kolei:
1) Generalnie jego gry są popularne i ściągają masę ludzi, ale myślę że to głównie przez akcje takie jak ta - ktoś wciągnie kogoś nowego, a potem ta osoba wciąga następne osoby na następnej grze ;) kart jest tyle aby dla wszystkich wystarczyło. Kiedyś przy okazji którejś gry prosił aby brać 1kartę na zespół, ale wiadomo że nikt się nie posłuchał, bo jak zespół liczy kilka osób a zadań jest z 10 to odczytywanie na głos zajęło by wieczność (w stosunku do całego czasu gry) :P
2) o jakich filmikach dokładnie mówisz? i skąd wniosek że akurat metro centrum? w filmikach przewija się ono, bo jedno całe UP odbywało się wzdłuż linii metra :D
3) myślę, że faktycznie byłoby fajniej dla nas jakbyśmy zdobywali wszystko razem, bo raz nam się zdarzyło zagrać w UP na rozdzielanie i w efekcie zrobiliśmy może z 2-3punkty kontrolne i nie byliśmy w pełni usatysfakcjonowani, że zdobyliśmy punkty za hasła, których rozwiązań nie znamy...
5) my może lubimy zagadki, ale za to Ty jestes dobrym kombinatorem, co wykazałeś swoimi wywiadami terenowymi :) a zdjęcia jak najbardziej możesz robić, będzie na pamiątkę :) [my np. mamy fotkę którą strzelił nam koleś pływający na pontonie po jeziorku na Polach Mokotowskich :P był punktem kontrolnym i przy okazji focił ;) ]

Dodano po 1 minutach:

jak ktoś mi powie jak się nadaje soczki i o co w nich chodzi, to też porozdaję :D
martinaaniolek
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: środa 03 lutego 2010, 17:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: martinaaniolek »

Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Cebulka »

takie wywiady zawsze mają w sobie niepowtarzalną nutkę żenady... ach.

studio TVN: Marszałkowska róg Hożej. na bank tam będzie czekpoint
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

ooo ale fajnie :)
ale dziwi mnie zachowanie Sempa, bo najpierw mówi że chce by gra była elitarna, a potem podaje miejsce spotkania :? bo nie oszukujmy sie, rozszyfrowanie godziny jest banalne. I przeciez te 2punkty kontrolne z mp3 nie są warunkiem koniecznym do rozpoczecia gry...

Myslę że trzeba zwrocic uwage, na ten fragment karty gry. Mam na kompie pozapisywane karty z UP, wiec posprawdzam czy te napisy o punktach kontrolnych nie pochodza stamtad (choc pewnie nie). Pewnie to jakiś kolejny trop :)
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Post autor: r00t7 »

według mnie i po przeczytaniu waszych komentarzy myślę iż całą grę można zamknąć w kwadracie: świętokrzyska - studio TVN i druga długość złote tarasy - smyk(tak z grubsza) Pytanie teraz jakiej wielkości mają być te śmietniki - bo zielone są też koło pałacu kultury oraz w parku przy kdt - w sumie dosłownie kilka sztuk.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowanie:
zolza
Obrazek Obrazek
martuś
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: środa 19 sierpnia 2009, 23:53
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: martuś »

ale myslicie ze chodzi o zwykle kontenery? bo one raczej sa mobilne, wiec watpie by je akurat Semp mial na mysli ;)
Awatar użytkownika
zolza
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 17 listopada 2009, 04:16
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: zolza »

Seb-Ula pisze: Czajorek, w sumie to ci się kolejny soczek należy, ale nie przyznam, bo będzie dziwnie wyglądało.
No to ja przyznam, bo mu się jak najbardziej należy :)

A co do studia TVN to prawdę mówiąc wątpię. Czytałam na stronie Sempa, że w trakcie jednej z gier pojawiał się na stacji metra ruchomy bilboard (elektroniczny?) z jego podobizną i wskazówką. Te odsłony były właśnie udostępnione z puli TVN. Ale o żadnej reklamie ani evencie z TVN nie było tam słowa. Może więc po prostu to taka kooperacja: Semp ma reklamę i trochę udogodnień (chociażby te bilboardy), a TV ma w miarę ciekawy materiał za grosze + dużą promocję wśród młodych.

Muszę się Wam przyznać, że chciałam wziąć na grę mikrofon i potem zrobić z tego audycję w radiu, ale teraz to się poważnie zastanawiam, czy puszczą mi materiał promujący konkurencję ;)

No dobra, co by się nie działo, to będziemy tam i damy z siebie wszystko! A co!

zolza
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=15497][img]http://www.opencaching.pl/statpics/15497.jpg[/img][/url] [url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=4310][img]http://geokrety.org/statpics/4310.png[/img][/url]
czajorek
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 30 lipca 2009, 09:54
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: czajorek »

Widzę, że Martina wkleiła link do programu.. więc każdy może obejrzeć o czym mówił Semp...

"Twórcy gry są niezwykle enigmatyczni i mnożą tajemnice.
- Klucz do zagadki rozbity jest na dziewięć części i ukryty w literaturze, sieci, obcym języku, studiu telewizyjnym, plikach dźwiękowych, a nawet w budynku centrali CIA w stanie Virginia. Odszukanie wszystkich agentów i skompletowanie całości nie będzie łatwe, a gdy już będzie po wszystkim, ktoś usłyszy coś więcej niż inni, a informacja ta będzie dla niego nie lada problemem, gdyż od tej pory każdy jego krok będzie śledzony. Czego się nie robi, żeby poznać tajemnicę? - pytają retorycznie organizatorzy."

Ktoś był w budynku Centrali CIA?? Bo ja pobieżnie przejrzałem ich stronę ale nic interesującego nie znalazłem :/ Powiedziane jest również o studiu telewizyjnym - więc wspomniany wcześniej róg Hożej/Marszałkowskiej trzeba brać poważnie pod uwagę....

Dlaczego wysnułem teorię o Metrze... Martusiu sama wspomniałaś o evencie który się tam odbywał, poza tym projekt V, oraz następny projekt V^2 również miał wiele wspólnego z metrem... V - na stacji metro Polibuda stał agent... V^2 - TVN Warszawa oraz chyba Gazeta Wybiórcza udostępniły czas reklamowy na bilboardach elektronicznych w metrze na czas trwania zabawy na których był pokazany Semp trzymający kartkę ze wzorem.. oraz z napisem "pozdrowienia dla ..." (wspomniała o tym Zołza)...
"Wskazówka z projektu V^2:
Dziwny jest agent z peronu metra Politechnika,
Wciąż nieruchomy, choć raz się pojawia a raz znika.
Zdradzę Ci w sekrecie coś zaskakującego,
Wiedz, że niestety brak mu wymiaru trzeciego. "
- zachęcam do obejrzenia filmiku z tego eventu - ok. 40 minut materiału.
martuś pisze:ale myslicie ze chodzi o zwykle kontenery? bo one raczej sa mobilne, wiec watpie by je akurat Semp mial na mysli ;)
no właśnie do końca się nie zgodzę z Tobą Martusiu... i znów wrócę do projektu V^2...
"Wskazówka:
Przy placu Zbawiciela odszukaj ludzi podszywających się pod miłośników Coca Coli " -

"Odpowiedź:
Po wschodniej stronie placu Zbawiciela znajduje się lokal o nazwie Plan B. Co jakiś czas zdarza mi się tam wpaść na piwo, wino albo spotkanie ze znajomymi przy innym trunku, jednak dopiero na kilkanaście dni przed "V^2" zauważyłem pewną ciekawą rzecz. Otóż szedłem sobie przez plac Zbawiciela i nagle moim oczom ukazały się prawdziwe tłumy z papierowymi kubeczkami Coca Coli w rękach. Cóż to za dziwne zbiegowisko miłośników Coca Coli? Jako pierwsza do głowy przyszła mi jakaś sponsorowana impreza, ale jednak coś tutaj było nie tak. Po dokładniejszym zapoznaniu się z sytuacją, okazało się, że w kubeczkach jest piwo (mogło być też wino albo inny trunek)! Miłośnicy Coca Coli okazali się przebierańcami! Podszywali się! Sączyli browarek w plenerze i rozmawiali o tym i owym. Okazało się, że w środku można było zamówić napoje na miejscu i dostać je w szklanym naczyniu, albo poprosić o nalanie na wynos i wtedy otrzymalibyśmy je w praktycznym papierowym kubeczku. Niestety gdzieś pomiędzy "V" a "V^2" nadeszły chłodniejsze dni i wszyscy gdzieś poznikali, a obsługa sprzedająca agentkom z tego punktu kontrolnego piwo, ze zdziwieniem przyjęła wiadomość, że proszą o browarek na wynos. Już podczas planowania tego punktu kontrolnego zdałem sobie sprawę z tego, że w dzień gry może być tam po prostu za zimno, dlatego też na kilka dni przed rozgrywką udałem się w teren, aby poobserwować zwyczaje klientów w chłodniejsze dni. Za pierwszym razem widziałem jeszcze kilka osób, a za drugim przed Planem B nie było nikogo. Plan awaryjny (żeby nie powiedzieć "plan b"), był więc taki, żeby zamiast jednego agenta postawić tam dwóch i tym samy w sztuczny sposób uzyskać "ludzi podszywających się pod miłośników Coca Coli", a nie "człowieka podszywającego się pod miłośnika Coca Coli".

Identyczna sytuacja może być z zielonymi śmietnikami... choć raczej że znikną to bym nie obstawiał (choć wykluczyć tego nie mogę)... pierwszego dnia jak tam byłem... stał jeden taki zielony (na zdjęciu)... drugiego dnia już stały dwa... nie wspominam o tym co stoi w budynku i jak tylko otworzy się garaż oczom ukazuje się potężny zielony kontener.
Pamiętajcie o tym, że to miejsce co wyznaczyłem jest tylko poglądowe... i może w ogóle nie mieć z ta zabawą nic wspólnego...

ps. nie przesadzajcie z tymi soczkami... zostawcie coś dla siebie... :)



a i ten punkt kontrolny 7... który niby nic nie wnosi:

"Nie wystarczy, że przesłuchasz go uważnie. Lepiej zabrać go ze sobą, bo próby zapamiętania jego treści mogą nie dać oczekiwanych rezultatów, a wszystko to z powodów, które aż do momentu rozdania kart gry nie będą dla nikogo jasne."

czajorek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

czajorek pisze: Ktoś był w budynku Centrali CIA?? Bo ja pobieżnie przejrzałem ich stronę ale nic interesującego nie znalazłem :/
Nie byłem ale podejrzewam że może chodzić o Kryptosa...
http://en.wikipedia.org/wiki/Kryptos
Za ten post autor etnamars otrzymał podziękowania (total 3):
czajorekmartuśzolza
ODPOWIEDZ