18 kwietnia-spływ kajakowy po Gdańsku ;)

Wszystko o organizowanych przez Was dla Was imprez keszerskich...

Moderator: Moderatorzy

giovanni
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

18 kwietnia-spływ kajakowy po Gdańsku ;)

Post autor: giovanni »

Do rozważenia. Ja byłem już 2 razy i polecam:
Miły Turysto !!!
Mamy przyjemność zaprosić Cię na spływ kajakowy propagujący piękno Gdańska .
W sobotę, 18 kwietnia, spotkajmy się w stanicy S.K. WODNIAK, przy Gdańskiej Stoczni Remontowej. Stąd popłyniemy do Westerplatte lub w kierunku gdańskiej Starówki, w zależności od warunków atmosferycznych.
Na półmetku posiłek i zwiedzanie .Po powrocie do klubu czeka nas zabawy ciąg dalszy. Wystąpi znany zespół muzyczny Ciąg Dalszy Nastąpił (www.cdn.gda.pl)
PROGRAM SPŁYWU: 18 kwietnia 2009 - sobota
9.00- przyjmowanie uczestników
10.00- start do etapu ok. 18 km, na trasie posiłek 17.00- koniec etapu , zabawa w klubie.
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia spływu : Stanica S.K.Wodniak, Gdańsk ul. Na Ostrowiu 1 Trasa I: Basen Ostrowica III, Martwa Wisła , Kanał Kaszubski, Westerplatte. Trasa II: Basen Ostrowica III, Martwa Wisła , Motława , Kanał na Stępce. WARUNKI UCZESTNICTWA: wypełnienie i odesłanie e-mailem załączonej karty zgłoszeń wpłata wpisowego potwierdzona telefonicznie u organizatora dla nieletnich dodatkowo oświadczenie prawnego opiekuna wyrażające zgodę na udział w spływie oraz opieka dorosłej osoby na spływie
Wpisowe: 40 zł w terminie do 10.04.2009, w siedzibie Klubu lub na konto: 06 1440 1026 0000 0000 0034 7272 W ramach wpisowego kompletny sprzęt pływający, posiłek, koncert
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność wpłat. Komandor spływu: Marek TUÆ Sławski Tel. 602-898-763 Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kajakowe Wodniak Gdańsk Adres : 80-958 Gdańsk ul. Na Ostrowiu 1. Tel. 058 307-11-80 wtorki 16-18
e-mail: sk.wodniak@wp.pl www.wodniak.gda.pl
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: 18 kwietnia-spływ kajakowy po Gdańsku ;)

Post autor: Thathanka »

Impreza zapowiada się fajnie, ale giovanni...
giovanni pisze:gdańskiej Starówki
...chciałbym zwrócić uwagę: Główne Miasto, Stare Miasto, Śródmieście. W Gdańsku Starówki nie ma.
giovanni
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: giovanni »

Nie strzelać, ja tylko z oryginalnej crtl c, crtl v.
Aha jeszcze jedno- napiszę zanim włączy się pewien forumowicz- impreza jest bardzo fajna, ciekawie obejrzeć sobie Gdańsk z 2 strony.
Ale kajaki są bardzo specyficzne. Bardzo stare i zasadniczo płyną jak chcą. Ciężko się tym steruje.
Ale imprezę i tak polecam, my tam raczej będziemy.
kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: 18 kwietnia-spływ kajakowy po Gdańsku ;)

Post autor: kwieto »

Tatanka pisze:...chciałbym zwrócić uwagę: Główne Miasto, Stare Miasto, Śródmieście. W Gdańsku Starówki nie ma.
Hihi:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Starówka
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: 18 kwietnia-spływ kajakowy po Gdańsku ;)

Post autor: Thathanka »

Jest różnica między starówką, a Starówką. I tyle. :)

A tak, żeby było w temacie. Giovanni, pisałeś, ze już uczestniczyłeś w tych imprezach. Czy bywają tam dzieci w wieku wczesnoszkolnym?
giovanni
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: giovanni »

Jakies gnomy były, ale lepiej napisz do organizatora w tej sprawie.
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

giovanni pisze:Jakies gnomy były(...)
...Czy tego pieszczotliwego określenia używasz w stosunku do naszych pociech?
:evil:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Voit pisze:
giovanni pisze:Jakies gnomy były(...)
...Czy tego pieszczotliwego określenia używasz w stosunku do naszych pociech?
:evil:
Wisz, z małych gnomów wyrastaja potem duże trolle :lol:

Ponieważ mnie tu przywołano :wink:
zanim włączy się pewien forumowicz
dodam, że tym którzy się zdecydują radzę "nie brać czerwonych" (mowa o kajakach-złomach) i "nie dać sobie wcisnąć kajaka bez steru" :wink:
Inaczej - współczuję.
Dzieci na tej imprezie się pojawiają, bez problemu.
W gruncie rzeczy jesli pogoda dopisze to impreza jest rzeczywiście zacna, a Gdańsk z wody to po prostu odlot (także fotograficzny). Niestety, nie zawsze się to udaje, na pierwszym spływie na trasie do Wisłoujścia i z powrotem mieliśmy mały sztorm i deszcz. :twisted:
Moja załogantka wymiękła i desantowała się w Nowym Porcie (potem gdy mnie pytano co się stało z moją załogą odparłem że Zenith wypadł mi za burtę i jako kapitan rozkazałem nurkować... :wink: )

A tym którzy się nie zdecydują na ten kwietniowy spływ polecam samodzielną wyprawę kajakiem w cieplejszych miesiącach. Kajaki można wynająć w klubie Żabi Kruk http://www.kajakiempogdansku.pl/ Można też pomysleć o spotkaniu keszokajakowym w którąś sobotę maja czy czerwca...
Ostatnio zmieniony wtorek 31 marca 2009, 11:51 przez Wanoga, łącznie zmieniany 2 razy.
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
giovanni
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: giovanni »

:oops:
Ale to nie pejoratywne!!!!
Poza tym pociechy Tatanki daże wielkim szacunkiem po tym jak zobaczyłem je brykające po 3miejskich górach pewnej zimowej nocy!
pozdr dla Waszych pociech!

ps.
Wanoga, skąd wiedziałeś że to o Ciebie chodzi ;)?
Można też pomysleć o spotkaniu keszokajakowym w którąś sobotę maja czy czerwca...
Bardzo słuszna koncepcja! Może powstaną jakieś wodne skrzynki!
Awatar użytkownika
nemrodek
Forumator
Posty: 772
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: nemrodek »

"nie dać sobie wcisnąć kajaka bez steru"
Inaczej - współczuję.
kajak ze sterem? - fuj :)
prawdziwy kajak spływowy nie ma steru i dzięki temu nie ma w nim nic do zepsucia, a ile miejsca na bagaże więcej :-)
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

giovanni pisze:...Wanoga, skąd wiedziałeś że to o Ciebie chodzi ;)?
No cóż, pamiętam jak inny "pewien forumowicz" jakiś rok czy dwa lata temu temu pytał mnie o ten spływ :lol:
nemrodek pisze:kajak ze sterem? - fuj
prawdziwy kajak spływowy nie ma steru
Zgadza się, ale jeśli krypa ma konstrukcję przeznaczoną do pływania ze sterem (a takie w większości są z Wodniaka) to pływanie na niej bez steru jest mordęgą a nie przyjemnością. Za to kajaki z Żabiego Kruka są z klucza bez sterów, za to chodzą jak żylety :lol:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
giovanni
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: giovanni »

A kajaki z Wodniaka chodzą jak pijany wąż! Ale impreza i tak fajna :)
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Potwierdzam (w końcu byłem na na niej chyba z 6 razy :wink: ). Zwłaszcza ognisko, np. rzut beretem od centrum miasta (na Ołowiance), albo w obrębie murów Twierdzy Wisłoujście. Fajna sprawa.
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
ODPOWIEDZ