Zagubiony w gąszczu filipsa

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

alsabi
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 20:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: alsabi »

Witam.
Przeczytałem całe forum tematu filipsa jednak im więcej czytam tym mniej wiem.Więc zacznę od początku.
Mam telefon hyundai z windows mobile + ozi.
Baza ściągnięta wersja w całości choć przyznam interesowałyby mnie tylko jak na razie Bieszczady.
Wsadziłem na kartę bazę filipsa gdzieś tam w ozim odznaczam wczytaj poi ze zbioru gdy wskazuję ścieżkę mam komunikat nie zaznaczono żadnego zboru ścieżkę daję do folderu z nazwą baza.
I jeszcze jedno pytanko jakiś gość napisał że ma w gps samochodowym w automapie te kesze jako punkty poi i gdy jedzie one się wyświetlają a jak w niego kliknie pojawia się nazwa wraz z opisem i chyba fotką czy na larku w mapamap można by zrobić taki sam numer.
Póki co posiłkowałem się bazą filipsa na lapie w trybie oflile.
Dzięki za ewentualne sugestie i przepraszam jeśli post nie znajdzie zrozumienia u wytrawnych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: Krysiul »

Czy dobrze zrozumiałem, że jako zbiór poi wskazujesz oziemu bazę filipsa? W ten sposób nic nie osiągniesz - baza filipsa to zbiór stron .html do przeglądania keszy, a ozi nie czyta html-i, tylko pliki .wpt, które możesz sobie wygenerować na opencaching.pl. Na stronie każdej skrzynki masz opcję "Pobierz dane" - wybierasz WPT i będzie git. Możesz też zapisać wiele skrzynek w jednym pliku .wpt korzystając z opcji "Szukaj skrzynki" w menu na stronie po lewej i wybierając opcje, żeby np. wypisało Ci skrzynki w promieniu 5km od danego miejsca.

I małe uściślenie: zbiór punktów to właśnie plik z odpowiednim rozszerzeniem, a nie folder z plikami.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: Ranwers »

Krysiul dobrze gada, dlatego szczególną uwagę poświęć na opcję wyszukiwanie keszy w opencaching.pl. Przykład - wybierałem się ostatnio na Linię Mołotowa - kazałem wyszukać wszystkie skrzynki w promieniu 20km. od jednego z keszy, zapisałem wynik w "moim" (używanym przez moje urządzenie) formacie, zaimportowałem wynik do mojego odbiornika i po 30 sekundach byłem gotowy do wyjazdu (szukania).

Do regularnego aktualizowania keszy, które mam szczególnie na uwadze używam obserwowanych (które tak samo co jakiś czas pobieram), a do wypraw... selektywnych używam Listy. OC.pl daje na prawdę dobre możliwości przygotowania wypadu ;)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: krystiant »

A jak w swoim profilu na OC ustawisz ścieżkę do bazy filipsa ma twoim użądzeniu to z poziomu oziego powinieneś móc sie dostać do opisu z tej bazy (podana ścieżka będzie uwzględniona w generowanym pliku wpt).
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
alsabi
Nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 20:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: alsabi »

Dobra to już zrobione ozi czyta tak jak trzeba.
A teraz inna sprawa mam tę bazę na telefonie i chciałbym przeglądać te skrzynki ofline tylko jak kliknę na ten plik index to telefon próbuje połączyć się z netem.Może to wina braku przeglądarki ? Na fonie mam zainstalowany IE.
Próbuje również wgrać na fona automapę i też te punkty oczywiście tym razem pobrane do formatu automapy tylko jak zrobić żeby po kliknięciu pojawił się opis skrzynki i takie tam dane.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: Krysiul »

IE jest przeglądarką, więc przeglądarkę masz. Że byle jaką - to inna sprawa. Poszukaj w opcjach, może tam jest coś w stylu offline browsing, a jak nie, to zainstaluj sobie np. Operę Mobile (nie Mini). Możesz mieć pecha, bo niektóre przeglądarki pod WM dodają z automatu http:// na początku otwieranego adresu nie wiadomo po co, ale spróbuj.

Jeśli chodzi o punkty w automapie, to nie będziesz miał pełnego opisu po pobraniu punktów w tym formacie - automapa na to nie pozwala, jeśli się nie mylę. W większości programów typowo do nawigacji samochodowej opis punktów jest bardzo słabo wspierany - taki archaizm.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: łowca »

Krysiul pisze:W większości programów typowo do nawigacji samochodowej opis punktów jest bardzo słabo wspierany - taki archaizm.
Dlatego ja do mojej mydelniczki Garmina żeby cokolwiek widzieć to musze GPXa przerabiać (nawet sobie program do tego napisałem)
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
supaplex
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: środa 26 sierpnia 2009, 09:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zagubiony w gąszczu filipsa

Post autor: supaplex »

Na Windows Mobile polecam CacheBox'a
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=6&t=5610

W szukajce szukasz sobie skrzynek, które Ciebie interesują i generujesz dla nich GPX OC. W wygenerowanym pliku wycinasz tylko dodatkowe WAYPOINTY i importujesz tak przygotowany gpx do cachebox'a W momencie importowani jak cachebox ma internet to pociągnie tobie obrazki z interentu oraz mapy topo do nawigowania. Po takiej aktualizacji (300-400 cachy w 30min) masz offline mapy topo, obrazki, spoilery, logi i podpowiedzi. Wszystko bardzo funkcjonalne.

Nie potrzebna baza filipsa, ani internet w czasie poszukiwań. Kompas, radar oraz własne notatki z poszukiwań czy logi znalezień też są.
Obrazek Obrazek
Geocaching to zabawa, a nie wyścig szczurów.
ODPOWIEDZ