Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: Highlander »

Zgłaszam błąd który od dawna mi utrudnia ekonomiczne korzystanie z bazy filipsa. Często potrzebuję sprawdzić aktualną wersję, pełną synchronizację bazy robię rzadko bo u mnie trwa prawie cały dzień.

W podglądzie skrzynki są na końcu dwa linki:
1) Paczka na oc.achjoj.info
2) Paczka na oc.pl

Niestety ten pierwszy link od dawna nie działa. Zawsze wyskakuje błąd - tutaj przykład dla skrzynki OP2966:
"Not Found The requested URL /baza/oc//www/oc/baza/op/2/9/66.html
was not found on this server."

W efekcie muszę sobie sprawdzać link oc.pl, który jak wiadomo pożera dużo więcej kilobajtów. Czy da się te linki naprawić?

----------------------
Druga kwestia to pewnie bardziej ciekawostka. Na stronach skrzynek przy każdej sekcji jest znaczek "@" prowadzący do strony z indeksem skrzynek. Tylko ostania "@" na stronie działa inaczej - przenosi do listy skrzynek o identyczny dwóch pierwszy znakach waypointa. Czy to pomyłka czy tak jest celowo? Przydatność takiego linka jest niewielka.

----------------------
Trzecia kwestia - w sumie pytanie - czy przewidujesz Filipsie wprowadzić kiedyś opis atrybutów? Może to zrobić na zasadzie z Trekbuddy?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: picek »

Co do pierwszego problemu, zgłaszałem go Filipsowi jakieś ponad pół roku temu...
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: filips »

Odnotowałem, zajmę się.

Dzięki!
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: filips »

Highlander pisze:W podglądzie skrzynki są na końcu dwa linki:
1) Paczka na oc.achjoj.info
2) Paczka na oc.pl
Poprawione. To i następne zmiany będą wprowadzone systematycznie w plikach, które się zmieniają (np dopisywane są nowe logi). Pełny update nastąpi w przeciągu 20 dni.
Highlander pisze:Druga kwestia to pewnie bardziej ciekawostka. Na stronach skrzynek przy każdej sekcji jest znaczek "@" prowadzący do strony z indeksem skrzynek. Tylko ostania "@" na stronie działa inaczej - przenosi do listy skrzynek o identyczny dwóch pierwszy znakach waypointa. Czy to pomyłka czy tak jest celowo? Przydatność takiego linka jest niewielka.
Oczywiście był to przypadek. Poprawione.
Highlander pisze:Trzecia kwestia - w sumie pytanie - czy przewidujesz Filipsie wprowadzić kiedyś opis atrybutów? Może to zrobić na zasadzie z Trekbuddy?
Było by fajne, choć nie ma na razie takich danych w XML, z których to danych korzysta baza.
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: sp2ong »

filips pisze:
Highlander pisze:Trzecia kwestia - w sumie pytanie - czy przewidujesz Filipsie wprowadzić kiedyś opis atrybutów? Może to zrobić na zasadzie z Trekbuddy?
Było by fajne, choć nie ma na razie takich danych w XML, z których to danych korzysta baza.
Jesli o XML z OC to chyba od roku jest w ocxml11 dostarczana informacja o atrybutach o czym zreszta informowalem http://www.opencaching.pl/doc/xml/ocxml11.txt
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: filips »

Super! Chyba mnie ta informacja ominęła, może byłem na wakacjach, albo chory. Więc jak najbardziej jest to do zrobienia. Może więc w przyszłym tygodniu się tym zajmę...

EDIT: a widzisz, bo GK korzystały z ocxml12.php a nie 11...
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: sp2ong »

wersji 12 nie znam to chyba bylo robione na specjalne zyczenie bo w historii SVN patrze to nic nie robilem przy tej wersji wiec nie wiem nawet co ona ma. Wersja 11 jest oficjalnym numerem werji oc xml v1.1 na wszystkich serwisach OC
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Błędne linki w skrzynkach do ich wersji on-line

Post autor: filips »

sp2ong pisze:Jesli o XML z OC to chyba od roku jest w ocxml11 dostarczana informacja o atrybutach o czym zreszta informowalem http://www.opencaching.pl/doc/xml/ocxml11.txt
Hej,
ale chyba w tej wersji nie ma zawartej oceny skrzynki? (w ocxml12 była pozycja "score")...
ODPOWIEDZ