Nie działają linki do [Uaktualnienia w formacie ZIP]

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Nie działają linki do [Uaktualnienia w formacie ZIP]

Post autor: Highlander »

Wszystkie linki związane z "Uaktualnienia w formacie ZIP" (na 2 dni, 5 dni i 10 dni) przestały działać (komunikat: plik nie znaleziony)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Na aktualnej stronie głównej http://oc.achjoj.info/baza/op/index.html jest link do strony z uaktualnieniami: http://oc.achjoj.info/uaktualnienia.php
Tam odpowiednie linki do zipów.
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: picek »

chcialem zapytac ale juz nieaktualne, bo wczesniej w tym spisie nowym na samym koncu byl jakis plik aw1... chyba z 9 znakow alfanumerycznych w nazwie i mialem pytac co to, ale juz tego nie ma ;]
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Highlander »

Faktycznie tam są - dzięki.

A czy możesz poprawić opis ze strony "http://oc.achjoj.info/index-n.php" - bo na tą stronę są linki z "ABC Geocachingu" i pewnie wiele osób szuka uaktualnień przez tamtą stronę właśnie.


Nowe pytanie: Czemu pliki "10D" zawierają uaktualnienia tylko z 7 dni a nie 10 dni? Wersja 10 dniowa jest lepsza (szkoda że nie ma dłuższej) - jak człowiek zapomni zrobić upgrade co tydzień to trzeba od nowa pobierać całą bazę i wgrywać ją na kartę microSD (co u mnie trwa 11 godzin).
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

A próbowałeś update przez rsync?
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Highlander »

Nokia E50 (Symbian) - nie da rady :| Ale i tak się cieszę że baza na niej działa.

W sumie to mam parę (konstruktywnych) uwag związanych z użytkowaniem bazy przez telefon. Założyć nowy wątek czy napisać w tym?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: JohnDoe »

Nie musisz aktualizować w telefonie. Karta w czytnik i uruchamiasz batcha z kompa.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Highlander »

A o ile to jest z waszego doświadczenia szybsze rozwiązanie? Kiedyś dwa razy uruchomiłem rsync'a mając bazę wgraną na laptopa i powiem szczerze że mimo szybkiego łącza trwało to dłużej niż pobranie i wypakowanie ZIP'a z bazą. Ale być może jest to szybsze od wypakowania wielkiego ZIP'a na kartę (lub kopiowania wypakowanego ZIP'a) - spróbuję i dziękuję za radę.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: JohnDoe »

Czas aktualizacji i ilość ściąganych plików jest na pewno zależna od częstotliwości aktualizacji. Im rzadziej aktualizujesz tym więcej drobnych plików musisz ściągnąć.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Highlander »

Wydaje mi się że najwięcej czasu zajmowało porównywanie plików - proces szedł bardzo wolno, możliwe że to "specyfika" mojej sieci osiedlowej - nie wiem. Odpalę dzisiaj lub jutro i dam znać.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Dla mnie dotychczas najszybsza metoda to utrzymanie bazy na kompie i synchronizowanie jej rsync. Na kartę przegrywam z kompa przy pomocy Windows Commandera funkcja synchronizuj katalogi. Chyba nie ma szybszej metody :)
Od niedawna synchronizuję rsyncem bazę w 2-ch miejscach: często na postawionym serwerku (FreeBSD) i rzadziej z mojego już serwerka na windę. Dalej jak potrzebuję to na kartę poprzez WC (TC)
Za ten post autor Hern otrzymał podziękowanie:
Highlander
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
Highlander
Forumator
Posty: 1353
Rejestracja: czwartek 12 lutego 2009, 22:31
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Highlander »

Hern pisze:Dla mnie dotychczas najszybsza metoda to utrzymanie bazy na kompie i synchronizowanie jej rsync. Na kartę przegrywam z kompa przy pomocy Windows Commandera funkcja synchronizuj katalogi. Chyba nie ma szybszej metody :)
Wygląda obiecująco - tempo znacznie lepsze! Nie używałem tej funkcji Total (ex Windows) Commandera. Jakich ustawień synchronizacji używasz? Ja zaznaczyłem "ignoruj datę" (nie wiem czemu tysiące identycznych plików miały u mnie przesunięcie daty o jedną godzinę) oraz "podkatalogi".
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Przesunięcie o godzinę o efekt kłopotów ze strefą czasową + czasem letnim. Zimą kłopot zniknie.
Ja mam włączone jeszcze "asymetrycznie", bo przecież pliki zawsze ida w jedną stronę, na kartę i tam się nie zmieniają. Przyśpiesza to trochę porównanie.
Dzięki za soczek :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: picek »

a'propos symbianowej synchronizacji ja to robię tak, że przełączam telefon w tryb transferu danych i wtedy kartę widzi jako pendrivea i bezpośrednio mogę synchronizować. Czasem wyciagam do czytnika ale specjalnej różnicy w długości nie zauważyłem.
Osiedle w mieście Łańcut - Łańcut - osiedle Sikorskiego
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Fakt, Nokie na symbianie w trybie transferu danych działają bardzo szybko, praktycznie bez różnicy do karty w czytniku (potwierdzone na N95 i 5800). Urządzenia z WM niestety nie, to jest po prostu masakra w porównaniu z kartą w czytniku.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
ODPOWIEDZ