W jakiej nawigacji.

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

hexon1978
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

W jakiej nawigacji.

Post autor: hexon1978 »

Pytanie moje dotyczy w jakiej nawigacji turystycznej baza filipsa będzie spisywała się najlepiej? Dokładniej mówiąc chodzi mi o to aby chodziło tak jak na nokiach (widać opisy wpisy do logów i zdjęciach) :)
Pozdrawiam
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

W żadnym Garminie.
Baza filipsa wymaga przeglądarki internetowej, nie wiem czy jakiś magellan czy inne ustrojstwo do turystyki obsługuje html.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Wystarczy, żeby opis waypointa z mapy mógł być linkiem do pliku html. Ale nie wiem, czy coś takiego istnieje... :/
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
hexon1978
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: hexon1978 »

Wielkie dzięki już mam jasność
Pozdrawiam
hexon1978
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: hexon1978 »

No i jeszcze pomarudzę troche i zapytam czy model Garmin Oregon 200 a 300 to jakaś różnica dla bazy czy w modelu 200 też bedzie pokazywało jak w prezentacji w powyższym poście ?
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

hexon1978 pisze:No i jeszcze pomarudzę troche i zapytam czy model Garmin Oregon 200 a 300 to jakaś różnica dla bazy
Dla bazy to bez różnicy. W obu nie będzie działać :)

PS: te obrazki powyżej dotyczą pliku GPX a nie bazy. GPX można pobrać bezpośrednio ze strony OC (ale nie wiem, czy będą działać z tymi odbiornikami).
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
hexon1978
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: hexon1978 »

Ok wszystko jasne wielkie dzięki raz jeszcze .
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Colorado i Oregon: na wszelki wypadek - nie mozna podpiac pod gpx obrazkow skrzynki. Za to swietnie radzi sobie z tym SmartGPX (aplikacja np. do telefonu)

Nuvi ma podobno calkiem przyzwoita mozliwosc odczytywania danych z gpx, ale nie znam szczegolow i nie jest to oczywiscie odbiornik outdoorowy.

Wracajac do tematu glownego, czyli bazy Filipsa - pojawila sie ostatnio w ofertach Nokia 5800 XpressMusic. Dotykowy ekran 640x360, swietna obsluga palcami lub zalaczonym rysikiem, wyjatkowo dlugi czas czuwania, Symbian 9.4 v5 i cena nie jest zawrotna. Zarowno baza Filipsa, jak i SmartGPX dzialaja bez zastrzezen. Obrazki niemal na pewno sa indeksowane przez system, wiec trzeba je bedzie chyba ukrywac. Wbudowany modul GPS zapowiada sie niezle (fix w ciagu minuty przy pierwszym uruchomieniu i dokladna pozycja), ale to wymaga dluzszych testow...

Wyglada na to, ze nie mamy sprzetu idealnego: albo jest dobry gps turystyczny, ale nie ma pelnej obslugi danych o skrzynce (tekst + obrazki), albo mamy tekst i obrazki, ale sprzet trzeba chronic przed deszczem i porysowaniem i nosic wiaderko z pradem na wszelki wypadek... 8)
hexon1978
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: hexon1978 »

NO nigdy nie ma nic idealnego :)Właśnie zamówiłem oregon 300 w poniedziałek będe się cieszył zabaweczka :) a jakie mapy tam można wsadzić do nawigacji drogowej bo kupiłem z topo.
Ostatnio zmieniony sobota 18 kwietnia 2009, 05:52 przez hexon1978, łącznie zmieniany 1 raz.
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Topo wykorzystuje siatke zwyklej GPMapy, także powinno być ok...
ODPOWIEDZ