Koniec Bazy tzw. Filipsa

Wszystko co bazy dotyczy, pytania, wątpliwości, sprzęt itp...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: filips »

Cześć, czołem,

niedługo - tj za ok tydzień - planuję definitywne wyłączenie tzw Bazy "nomen omen" Filipsa. Nie przeczę - w czasach, kiedy internet w komórce był rzadkością, a każdy bajt transferu na wagę złota, baza oddawała nieocenione przysługi keszerkom i keszerom miast i wsi. Ale dzisiaj, kiedy bez mrugnięcia okiem mamy dostęp do OC za pomocą różnych aplikacji, taka baza ma jedynie wartość historyczną. Zatem - żegnaj, до побачення, adieu!

pozdrawiam,
nomen-omen Filips

PS: wspominki mile widziane ;-)
Za ten post autor filips otrzymał podziękowania (total 6):
krcrart_noiseronjaKrzychu Bluesnonamedesem
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: Pawel brasia »

A zatem koniec pewnego rozdziału w historii OC. Rozdziału, którego niektórzy nie zrozumieją.
Z bazy korzystałem na długo przed epoka komórek o ekranach większych niż 2 całe, jeszcze na palmtopie. Używałem jeszcze nawigacji samochodowej, więc opisy i zdjęcia tylko z bazy. Później baza to raczej z przyzwyczajenia, Locus i Awaryjniejszy robili robotę.
Dziękuję za stworzenie i obsługę znakomitego narzędzia, które pomogło mi odnaleźć wiele skrzynek.
Swoją drogą próbowałem jakiś czas temu odświeżyć bazę ale nie mogłem się połączyć, myślałem, że już jest nieczynna.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
KLAB
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: krystiant »

Ja bazy używałem na nokiach z symbianem (to były czasy, gdy nikt nie miał wątpliwości co lepsze komórka, czy garmin). Kordy w nawigacji, a opis i fotki w telefonie dzięki Filipsowi :D
Teraz telefon z androidem i c:geo załatwiają wszystko, ale keszowanie też takie bardziej okazyjne...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: Żywcu »

Tak jak koledzy wspominają..., technologia idzie dalej ale czy relacje międzyludzkie są lepsze??? - ja nie jestem pewien.
Dzięki wielkie Filips nie tylko za bazę, krety (których nie lubię ale przyczyniły się do "Światowego" otwarcia), kesze, pokazanie że na zloty można jechać z niemowlakiem i patent z pieluchą (jako pochłaniacz wilgoci). To zabrzmiało jak pożegnanie, a nie o to mi chodzi! Wielkie dzięki :-D
Pewnie niewielu pamięta chodzenie z GPS'em bez map (na "strzałkę") i czytanie opisów w maleńkiej Nokii - ja pamiętam. Baza pozwalała uwolnić się od wydruków i notatek. Jednak z sentymentem wspominam tamte czasy, nie tylko że młodszy byłem - wtedy jakoś bardziej się angażowaliśmy (musieliśmy zaplanować działania) w to co robimy.
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
KLAB
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: Lza »

Tak było.. sync danych przez terminal ;,-)
Pozdrawiam stare wygi ;)
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: krystiant »

Lza pisze: sobota 02 listopada 2019, 19:43Pozdrawiam stare wygi
O to to... a większość młodych pewnie nawet nie wie o czym tu mowa :)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
pawelko
Stały bywalec
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 19:36
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: pawelko »

Baza mnie ominęła, kilka razy próbowałem ją okiełznać. Tworzenie własnej z gpx'a za pomocą GSAK dawało zdaje się podobny efekt - offlinowe pliki html czytane w palmtopie (PDA) i innych urządzeniach przenośnych. Baza mnie zawsze intrygowała.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: krcr »

krystiant pisze: sobota 02 listopada 2019, 20:27 a większość młodych pewnie nawet nie wie o czym tu mowa :)
Jak nie wie?
https://www.google.com/search?q=sync zwraca o mobilności bankowej i chmurach (obliczeniowych)

A na serio.
Każdy może zobaczyć ile pracy i pasji Filips włożył w swoje projekty :) Zazdroszczę czasu, chęci, umiejętności i jeszcze raz chęci :)
I tak jak przedmówcy napiszę, że "show must go on". W obecnych czasach każdy w kieszeni ma lepszą maszynę obliczeniową niż komputery podczas pierwszych lotów kosmicznych. Zewsząd darmowe mega i gigabajty... Wszędzie apki "kliknij i korzystaj".

Niemniej dziękujemy. Uważam, że jak kiedyś zbudują aleję zasłużonych dla OC, to Twój odcisk dłoni (vide Filips) powinien pojawić się jako jeden z pierwszych.
Za ten post autor krcr otrzymał podziękowanie:
KLAB
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
keram58
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: niedziela 04 listopada 2012, 08:34
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: keram58 »

Baza Filipsa to rozdział piękny rozdział w rozwoju OC. Wprawdzie dopiero od 2011 roku zacząłem przygodę z OC ale przyznam, że na początku zdarzało mi się drukować zdjęcia i opis. Szukałem tez przy pomocy Noki, która prowadziła gdzie chciała. Teraz szukam z gps-em i przyznam, że jak go nie mam to brakuje mi go jak ręki a smsrtfon to nie to dla mnie. Serwis się rozwija i super ale przyznaję, że chyba stosunki miedzy ludzkie odwrotnie. To dzięki wielu podobnym Filipsowi ten serwis istnieje i rozwija się. Filips dziękuję i pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2104
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: r00t7 »

od tego się zaczęło - baza filipsa na palmtopie HP z windowsem mobile plus screeny z google satelite ;) to były czasy, to se ne wrati jak to mawiają!

Dzięki Filipsie za kawał historii OC ! :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Posty: 4284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: shchenka »

Ej, jak to? To już wszędzie są internety? :o
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: Rob »

Też korzystałem, nawet przerabiam trochę pod swoje wymagania. Wielkie dzięki.

Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: ronja »

Kawał historii.
krystiant pisze: sobota 02 listopada 2019, 11:36 Ja bazy używałem na nokiach z symbianem ...
Stary, dobry Symbian :) Baza uratowała mnie kilka razy, gdy padł GPS. Praca z netem w lesie była wtedy o wiele trudniejsza, niż teraz, ale skrzynki udało się odszukać :) Postęp robi swoje. Wielkie dzięki Filips!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
viciu
Nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 15 stycznia 2009, 19:24
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: viciu »

Dziękuję, Filips.
Za ogrom roboty, jaki włożyłeś w bazę.
Korzystało się z niej bardzo przyjemnie.
Jak mawiają poeci: rispekt!
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Koniec Bazy tzw. Filipsa

Post autor: trojmiasto »

Powiedzieć, że dość dawno tu nie zaglądałem, to jak nic nie powiedzieć. Pewnie dostanę złoty szpadel, ale nie godzi się nie podziękować za m.in. Bazę.
Nostalgia: Pamiętam jak powstawał feature dodawania listy keszy do wydruku, dzięki czemu nie trzeba było drukować każdego opisu oddzielnie. Później dodawanie na stronie profilu użytkownika ścieżki do bazy filipsa na urządzeniu mobilnym, żeby linki w gpxie się zgadzały. Dni mijają wolno, lata mijają szybko.
Za ten post autor trojmiasto otrzymał podziękowanie:
filips
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
ODPOWIEDZ