Sprawności

Moderatorzy: Rada Techniczna, Centrum Obsługi Geocachera

triPPer
Rada Techniczna
Podziękował: 51 razy
Otrzymane podziękowania: 129 razy

Sprawności

Post autor: triPPer » czwartek 30 marca 2017, 21:59

Witam

Mam przyjemność wraz z Maćkiem (kociewie) poinformować Was o zakończeniu prac nad nową funkcjonalnością w naszym serwisie: Sprawności (potocznie zwaną medalami).

Sprawności swoją nazwą nawiązują do sprawności harcerskich. No cóż, naszej zabawie jest o wiele bliżej do harcerskich harców niż do bohaterskich czynów nagradzanych medalami

Prace programistyczne trwały od września 2016. W efekcie stworzyłem silnik, którego zadaniem jest zarządzanie sprawnościami w naszym serwisie.

Na pierwszy ogień idą sprawności tzw: „Tropiciel wojewódzki”. Grafikę jak i opis sprawności przygotował dla nas Maciek. Postaramy się, aby co jakiś czas (może co miesiąc, dwa ) pojawiał się nowe sprawności. Jeszcze nie mamy sprecyzowanych planów czego będą dotyczyły. Może będą to sprawności, związane ze zdobywanie skrzynek najwyżej/najniżej położonych (Keszer góral. Keszer w depresji :) ), a może sprawności regionalne: skrzynki z danego miasta/regionu lub też związane z typami skrzynek. Wiele zależy od tego jak zostaną przez Was przyjęte, a także od Waszych propozycji na nowe sprawności (nie ukrywamy, że liczymy na Waszą pomysłowość)

Kilka słów o samej funkcjonalności. Pierwsze co zauważycie to zmiany w sekcji „Moje statystyki”. Pojawiła się tam nowa sekcja: Sprawności. Znajdziecie tam miniatury zdobytych przez Was sprawności.

Słowo dygresji na temat strony „Moje statystyki”:
Zauważyłem, że trochę się nam ta strona rozrosła. W najbliższej przyszłości (czytaj kiedy przyjdzie słota, planuję przebudowanie tej strony)

Po kliknięciu na sprawność, znajdziecie się na stronie danej sprawności. Pasek postępu wokół ikonki sprawności wskazuje ile brakuje wam do kolejnego poziomu. Jego kolor i grubość na którym poziomie się znajdujecie.

Na stronie „Moje statystyki” tuż pod sprawnościami, jest link [Pokaż szczegóły zdobytych sprawności ... ] prowadzący do strony pokazującej wszystkie Wasze sprawności z większymi detalami.

Więcej o sprawności w dokumencie: https://opencaching.pl/docs/OpisSpr.doc

Zapraszamy do zabawy i czekamy na Wasze uwagi i opinie.
Użytkownicy, którzy podziękowali autorowi triPPer za post (razem 2):
brasiachinczyk
Łap chwile ...

ODPOWIEDZ