Wybory do COG 2016/2017

Moderatorzy: Rada Techniczna, Centrum Obsługi Geocachera

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 874
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 331 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Wybory do COG 2016/2017

Post autor: art_noise »

Koleżanki, koledzy

Nadchodzi czas by dokończyć sprawy do których zobowiązaliśmy się w naszym programie wyborczym. Regulamin jest gotowy (opublikowany na forum). 2 kwietnia planujemy opublikowanie regulaminu jako obowiązującego na opencaching.pl

Pozostała kwestia wyborów do COG i samorozwiązania się RR.

Harmonogram wyborów wraz z wyjaśnieniami przedstawiamy poniżej.

Zasady zgłaszania swojej kandydatury:


2 kwietnia (sobota) na forum zostanie uruchomiony wątek w którym każdy może zgłaszać swoją chęć kandydowania w wyborach na członka COG

Kandydat na członka COG w wątku na forum podaje swój nick z serwisu opencaching.pl oraz województwo z którego startuje/w którym chce wypełniać obowiązki członka COG. Zrezygnowaliśmy z automatyzacji przydzielenia kandydata do województwa wg jego koordynatów domowych. Jeśli ktoś teraz mieszka np. w Warszawie ale pochodzi i dobrze zna realia innego województwa i chce tam kandydować – proszę bardzo.
Kandydaci zgłaszają się samodzielnie, nie ma możliwości by inna osoba wskazała czy też rekomendowała kandydata.

Kandydat w dniu zgłoszenia powinien mieć minimum 500 znalezionych i zalogowanych w serwisie skrzynek (nie uwzględniając skrzynek wirtualnych).

Kandydatury można zgłaszać do 15 kwietnia (piątek) do godziny 23:59.

Zasady wyborów:

16 kwietnia (sobota) w ciągu dnia zostanie udostępniony formularz głosowania przygotowany przez dział RT.

W formularzu znajdzie się lista kandydatów posortowana województwami, z których startują. Przy każdym nicku podany będzie link do profilu kandydata na opencaching.pl.

Głosować w wyborach będą mogły osoby zarejestrowane w serwisie na miesiąc przed ogłoszeniem wyborów i mające co najmniej 10 znalezień keszy. W wyborach jedna osoba będzie mogła oddać po jednym głosie na maksymalnie trzech kandydatów. Można głosować na kandydatów z dowolnego województwa. Nie będzie możliwości wycofania lub zmiany raz oddanego głosu.

Głosowanie kończy się 30 kwietnia (sobota) o godzinie 23:59.

1 maja zostaną opublikowane wyniki wyborów z podziałem na województwa.

Po konsultacjach z obecnym COG pozostajemy przy 16 osobowym składzie. Doszliśmy do wniosku, że 16 osób w zupełności wystarcza do prowadzenia obsługi OC.pl.

Do COG wchodzą kandydaci z największą ilością głosów uzyskanych w danym województwie. W przypadku jeśli do danego województwa nikt nie zgłosił chęci kandydowania, kandydat który zajął drugie miejsce w sąsiadującym województwie i ma największą ilość głosów – zostanie powołany do pełnienia funkcji w COG w województwie które nie miało swojego kandydata. Jeżeli osoba ta zrezygnuje (nie będzie zainteresowana obsługą danego województwa) – województwo przydzielone będzie następnej osobie wg schematu. Podobnie z rezygnacją dowolnego COGowicza – wchodzi kolejna z najlepszym wynikiem z danego województwa, a w przypadku braku takiej osoby – z województwa sąsiedniego.

Przejęcie obowiązków nowych członków COG następuje z dniem 1 maja.
Z tym dniem samorozwiązuje się obecna RR.

Kadencja COG trwa 1 rok, kolejne wybory odbywać się będą w kwietniu każdego roku.
Nie przewidujemy osobnego czasu na proponowanie programów wyborczych kandydatów, nie ma też obowiązku sporządzania programu. Nie narzucamy ciszy wyborczej. Każdy z kandydatów może się wypowiadać przed i w czasie wyborów na forum w formie jaka mu odpowiada.

Rada Rejsu

ODPOWIEDZ