Oświadczenie

Moderatorzy: Rada Techniczna, Centrum Obsługi Geocachera

triPPer
Rada Techniczna
Posty: 223
Rejestracja: środa 23 października 2013, 22:03

Oświadczenie

Post autor: triPPer » wtorek 03 listopada 2015, 03:55

Koleżanki, Koledzy, Społeczności keszerska,

Postanowiliśmy zawiesić naszą działalność w Radzie Technicznej serwisu opencaching.pl o czym niniejszym Was informujemy.

Pozwólcie na kilka słów wyjaśnienia.

Od dłuższego czasu zajmowaliśmy się różnymi obowiązkami wokół technicznej strony serwisu opencaching.pl (czyli byliśmy częścią tzw. Rady Technicznej - RT).

Niektórzy z nas doglądali serwera, inni utrzymywali i rozwijali kod źródłowy serwisu lub wspierali użytkowników w codziennych problemach technicznych. Być może niektórzy z Was nie wiedzą co się na to składa, więc podajemy parę przykładów prowadzonych przez nas projektów: Geościeżki, Skrzynka Tygodnia, Szybki Wpis, Awaryjniejszy GPX, OKAPI, “backend” mapy v3... (i wiele innych mniejszych funkcjonalności). Być może nie robiliśmy wszystkiego co było (zdaniem niektórych) “najbardziej potrzebne”, ale traktowaliśmy to jako dobrą, a jednocześnie pożyteczną zabawę uzupełniającą naszą radość ze zdobywania i ukrywania keszy. Działaliśmy, w naszym rozumieniu, dla dobra społeczności, poświęcając nasz prywatny czas wolny.

Bywało różnie, niemniej w ostatnim roku doszło w gronie ludzi zaangażowanych w RR / RT do - nazwijmy to - “nieporozumień”. W wyniku tego atmosfera wokół RT zrobiła się bardzo nieprzyjemna. Postawa niektórych naszych kolegów jest dla nas kompletnie niezrozumiała, a jednocześnie nie do zaakceptowania. Doszło do tego, że musimy powiedzieć: mamy dość!

To co szczególnie nas boli, to fakt, że aktualnie działająca Rada Rejsu nie zajęła w tej sprawie jasnego stanowiska, mimo licznych rozmów i pełnej świadomości przebiegu zdarzeń. Jej “neutralność” i “umywanie rąk” wygląda wręcz na ciche “wotum nieufności” dla naszej dotychczasowej działalności. Widocznie nasza praca nie jest potrzebna.

To przykre, bo w naszym rozumieniu w szczególności Rada Rejsu jest ciałem, które powinno zabiegać o to, by wszelkie konflikty były przede wszystkim rozstrzygane na rzecz dobra społeczności, a odejście osób pracujących za darmo dla tej społeczności z powodu “konfliktów personalnych”, serwisowi, naszym zdaniem, na pewno nie służy.

Nie palimy mostów, nie rezygnujemy z zabawy w odnajdowanie skrzynek - jedynie chcemy Wam przekazać, że nie bierzemy od dziś odpowiedzialności za techniczną stronę naszego serwisu i jej dalszy rozwój (choć postaramy się dbać o aplikacje, które nadal pozostaną pod naszą kontrolą, czyli np. te dostępne w Google Play pod system Android). Może za jakiś czas coś się w tym wszystkim zmieni i będzie okazja coś jeszcze tu zrobić.


Pozdrawiamy!
“Boguś z Polska”, “kojoty”, “Łza”, “Silent A”, “triPPer”, “wrygiel”

ODPOWIEDZ