Geocaching na terenach Parków Narodowych

Moderatorzy: Rada Techniczna, Centrum Obsługi Geocachera

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Kontakt:

Geocaching na terenach Parków Narodowych

Post autor: Żywcu » piątek 11 kwietnia 2014, 16:45

W związku apelem zarządu Kampinoskiego Parku Narodowego, w sprawie zasad udostępnienia terenów PN dla turystów, w tym możliwości uprawiania geocachingu informujemy o konieczności przestrzegania regulaminów KPN oraz opencaching.pl .

Prosimy właścicieli keszy na danym terenie o weryfikację i spełnienie wszystkich wymogów zawartych w wymienionych regulaminach lub archiwizację i usunięcie z terenu pojemników.
W szczególności dotyczy to uzyskania zgody dyrekcji KPN na instalację kesza.
Nie ma możliwości wyrażenia zgody na instalację skrytek w sposób inwazyjny, w obszarach ochrony ścisłej lub w oddaleniu od szlaków, polan wypoczynkowych, parkingów i innych obszarów udostępnianych, a także w godzinach nocnych. Skrzynki muszą być łatwe do znalezienia, a koordynaty bardzo dokładne i sprawdzone, aby uczestnicy zabawy nie musieli zbaczać ze szlaków i zadeptywać terenu podczas poszukiwań. Nie ma także możliwości, aby umieszczać w parku instalacje i urządzenia związane z gruntem, a także niedopuszczalne jest uszkadzanie drzew, innych składników przyrody i infrastruktury KPN.
O zgodę taką należy się zwrócić do dyrektora parku - w przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt z zespołem ds. udostępniania parku i współpracy międzynarodowej, tel. 22 722-60-21 wew. 325, e-mail: esiatecka@kampinoski-pn.gov.pl.

W najbliższym czasie RR/COG wszystkim skrzynkom znajdującym się na obszarze Kampinoskiego Parku Narodowego zmieni status na "tymczasowo niedostępna". W przypadku samodzielnej, ponownej aktywacji skrzynki prosimy o zamieszczenie adnotacji „Skrzynka uzyskała akceptację dyrekcji KPN”.

RR
"jaki tu spokój, la la la la..., nic się nie dzieje la la la la... ;) "
Obrazek

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Kontakt:

Re: Geocaching na terenach Parków Narodowych

Post autor: filips » piątek 11 kwietnia 2014, 17:30

Ok.

Z ciekawości, czyja to była inicjatywa? (oc czy KPN?)

Awatar użytkownika
Nannette
Forumator

Post autor: Nannette » piątek 11 kwietnia 2014, 17:36

KPN i dotyczy wszystkich portali geocachowych.
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Kontakt:

Post autor: filips » piątek 11 kwietnia 2014, 22:19

Dzięki.

ODPOWIEDZ