Publikacja skrzynki z OC bez zgody właściciela na GC ?

Tu piszemy na tematy związane z geocaching.com

Moderatorzy: nemrodek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

elales pisze:Może obie te sytuacje to jakieś nieporozumienie tylko.
Oby tak było! Bo na ch... nam jakieś waśnie, wszak wszyscy zakładamy i szukamy, wychodzimy z domu i chcemy się odprężyć...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Inna sytuacja (ktora tutaj na szczescie nie wystapila) jest gdy osoba X rejestruje cudza skrzynke jako swoja. Wtedy - masz racje - trudno by reviewer sprawdzal rozne lokalne serwisy.
Ale tutaj jest zupelnie inna sytuacja - przy rejestracji skrzynki zostalo podane ze umiescil ja ktos inny. Wypelniajac formularz jest pole
Who Placed the Cache:
oraz informacja
The cache is still owned by one account, but you can list whoever placed the cache.
Zawsze mnie to pole zastanawialo, rozumialem je w ten sposob ze rejestruje jedna osoba ale zakladalo ja kilka - i te pozostale wlasnie tutaj sie umieszcza. Jak widac - GC nie przewidzialo ze "Polak potrafi" :)

Znam tez inny przyklad zastosowania tego pola - GC1WD52
gdzie zakladajacy wpisal (po uzgodnieniu ze mna)
A cache by grummmel / maintenance with t_e_d


Dodano po 37 minutach:

Chyba sprawa sie wyjasnila dlaczego zarejestrowal te dwie skrzynki na GC bo przenosil TB z jednej do drugiej :)
http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=1090592
7/5/2009 kaber87 retrieved it from Mlyn wodny
8/2/2009 kaber87 placed it in Jeziorko Sloneczne
Obrazek . Obrazek
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Publikacja skrzynki z OC bez zgody właściciela na GC ?

Post autor: Mosh »

alex22 pisze:Z ciekawości wszedłem dzisiaj na mapę GC aby zobaczyć co się dzieje w moim mieście. Lipa straszna kilka skrzynek i to wszystko. To że skrzynki z GC powstają w tych samych miejscach co skrzynki z OC to mnie nie dziwi bo miejsca są atrakcyjne lub autor nie ma innego pomusłu i poprostu kopiuje czyjś pomysł
Alex to wg Ciebie gdzie mam zakładać skrzynki skoro ty na OC zakładasz od 2 lat ? (nie wiem dokładnie ilu) i zakładam, że nie jesteś zainteresowany rejestracją na GC ? Wiadomo że w ciągu tego czasu pozakładałeś kesze we wszystkich atrakcyjnie turystycznych miejscach Szczecina. Nie widzę jednak powodu dla którego turyści z całego świata mieliby mieć zablokowaną możliwość dotarcia tam poprzez geocaching. Tak naprawdę moje kesze są w na tyle bezpiecznej odległości
(zakładam że chodzi Ci o Katedrę i Wały chrobrego najczęściej odwiedzane przez cudzoziemców miejsca Szczecina ) , że wykluczają znalezienie Twoich przez pomyłkę więc nic na tym nie tracisz. Reszta keszy na GC nawet jeśli jest blisko keszy z OC prowadzi do zupełnie innych miejsc, więc nie wiem kto ukradł Ci pomysł i może rozwiniesz temat ?



Jeśli jesteś chętny zarejestrować swoje kesze z OC na GC.com i moje będą Ci w tym wadzić bo będą za blisko, chętnie zarchiwizuje swoje. Jeśli nie to poza tym że kaber zarejestrował kesza Arishi ja problemu nie widzę.


Pozdrawiam

PS

Napisałem do Kabera i wkleiłem link do tego tematu to może się wypowie
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

Jakoś nie widzę problemu niedostępności polskich skrzynek (atrakcji turystycznych). Jadąc do Niemiec czy na Słowację, zarejestrowałem się na ich stronach i miałem dostęp do wszystkiego. Podobnie było z rejestracją w GC. Tym samym nie musiałem wchodzić nikomu w paradę. Wystarczy, że te biedne żuczki z Zachodu zarejestrują się na OC i będą miały full-wypas :) To nie boli, nie gryzie. Nie powoduje urazów psychicznych, strat moralnych, ujmy na honorze ! A za to jak rozwija !!!
Byłoby fajnie, gdyby istniał jeden, jedyny system na świecie. Ale tak nie jest i nie będzie, co pokazuje codzienne życie. Dlatego też uważam, że chcąc założyć skrzynkę na GC, będącą w pobliżu (lub dokładnie w tym samym miejscu, co już się zdarzyło), zakładający powinien wykazać się maksymalnie największą starannością. A do tego zaliczam np. wcześniejszą korespondencję między ewentualnymi zainteresowanymi i wzajemne ustalenia. I problemów wtedy mniej. I miło, i z korzyścią także dla ... , dla których Poland to Holland, a na ulicach u nas biegają białe niedźwiedzie :twisted:
Obrazek Obrazek
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mosh »

ronja pisze:Jakoś nie widzę problemu niedostępności polskich skrzynek (atrakcji turystycznych). Jadąc do Niemiec czy na Słowację, zarejestrowałem się na ich stronach i miałem dostęp do wszystkiego. Podobnie było z rejestracją w GC.
Ja jednak widzę skoro w 1.5 rocznych skrzynkach w centrum Szczecina nie ma żadnego niepolskiego wpisu ;)

Edit:

Co do wykazania się starannością dla mnie staranność = zapewnienie aby skrzynka z innego serwisu nie była odnajdywana przez pomyłkę. Czyli dobry opis i dobre współrzędne.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

Mosh pisze: ... Ja jednak widzę skoro w 1.5 rocznych skrzynkach w centrum Szczecina nie ma żadnego niepolskiego wpisu ;)
To tylko potwierdza tezę o ...... (wykropkowane, autocenzura, by nie powodować dodatkowych zadrażnień) ludzi spoza PL.
Mosh pisze:... Co do wykazania się starannością dla mnie staranność = zapewnienie aby skrzynka z innego serwisu nie była odnajdywana przez pomyłkę. Czyli dobry opis i dobre współrzędne.
Poniekąd masz rację. Nie bierz tak bardzo do siebie zarzutów o niestaranność. Piszę raczej o pewnej regule. Ale przyznasz, że wcześniejsza korespondencja z Alexem mogłaby bardziej wesprzeć Wasze starania o to, by Szczecin jaśniał na mapie "keszowej" :) To drobiazg, ale przydatny. I kwasów mniej :wink:
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Post autor: krystiant »

Odnośnie cudzoziemców, to mogą nie wiedzieć o istnieniu innych lokalnych serwisów... ale myślę, że to raczej tylko czysto teoretyczne założenie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

A my wiemy :) Czyli da się :twisted: Zapewne można im ułatwić poznanie nas. Może to kwestia pozycjonowania hasła w wyszukiwarkach, może dogadanie się z bratnimi serwisami OC co do zasad promocji, może porozumienie z GC o wzajemnym wspieraniu się. Może coś innego ...
Obrazek Obrazek
alex22
Forumator
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 01 września 2008, 19:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: alex22 »

etnamars pisze:
ted69 pisze: W mojej opinii - oprocz kolegi ktory rejestruje cudze skrzynki w innym serwisie bez zgody wlasciciela - winny jest reviewer.
Pytanie - jak? Przecież nie sprawdza wszystkich "local" serwisów, na wypadek występowania bliźniaczej skrzynki. Zgodna z regulaminem - pokręci nosem, a to a tamto, published.
A w mojej opini winny jest system GC, który dopuszcza taką mozliwość rejestracji bez zgody właściciela skrzynki. :cry:

Co do TB to nie można ich wkładać do skrzynek nie zarejestrowanych w GC bo nie będzie widać ich przeniesienia, oraz gdzie się znajdują w danej chwili. I co Ted69 uważasz, że to jest usprawiedliwienie? Jeśli nie jest zarejestrowana tzn, że NIE! i taka jest wola właściciela. A innym nic do tego.
Osobiście po tej całej agitacji o tym serwisie na forum OC mam ( jak większość żniwiarzy ) negatywne uczucia i narazie nie przewiduję zabawy w gronienie znajomych turlającego inaczej.

Wy macie ogolnodostępne GC a My swoją PRYWATNĄ NIVÊ i niech tak zostanie.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

alex22 pisze: Osobiście po tej całej agitacji o tym serwisie na forum OC
ktorym forum - piszesz chyba o UnderForum. Nie wiedzialem ze tam agitujecie na rzecz GC :) Milo to czytac :)

Poza tym - coz to za podzialy na MY i WY :)
Wy macie ogolnodostępne GC a My swoją PRYWATNĄ NIVÊ i niech tak zostanie.
O ile mi wiadomo - PRYWATNA NIVA to tylko forum dyskusyjne chyba ze juz Wam sie wydaje ze OC PL jest tylko Wasze i innym wara od tej bazy

Zaraz pewnie przeczytam ze
"MY jestesmy piekni i wspaniali a WY to ...... "
:lol:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
nemrodek
Forumator
Posty: 772
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: nemrodek »

widzę, że chyba każdy temat musi zboczyc na polemike który serwis jest lepszy

Alex dostałeś odpowiedź jak rozwiązać problem - jeśli uzytkownik, który zarejestrował twojego cache'a nie odpowiada na maile - to napisz do reviewera jak ci radzi elales i zażądaj usunięcia skrzynki.

I proszę nie robić z tego "politycznej sprawy".
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
RobertM
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: wtorek 02 czerwca 2009, 16:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: RobertM »

alex22 pisze: i narazie nie przewiduję zabawy w gronienie znajomych turlającego inaczej.
Daj już spokój Toczygroszkowi, czy On jest winny sytuacji opisywanej w tym temacie?
alex22 pisze: Wy macie ogolnodostępne GC a My swoją PRYWATNĄ NIVÊ i niech tak zostanie.
Brawo, wreszcie ktoś to napisał
Życzę Ci, żebyś kiedyś wyjechał ze swojego małego kraju (na wakacje, w interesach, tak po prostu) i tam poszukał skrzynek na OC.
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

RobertM pisze:... Życzę Ci, żebyś kiedyś wyjechał ze swojego małego kraju (na wakacje, w interesach, tak po prostu) i tam poszukał skrzynek na OC.
Kiepski argument w dyskusji :(
Obrazek Obrazek
czajapawel
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 09 listopada 2009, 16:03
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

czemu kiepski. W temacie - czemu GC jest lepsze - to jest podstawowy argument.

Trzymajac sie tematu - mnie tez bulwersuje takie przenoszenie miedzy serwisami, bo skoro wlasciciel nie zalozyl go na GC to znaczy ze mial ku temu powod (bo nei wierze ze nie wiedzial o istnieniu takiej strony). Wiec wyreczanie go w przeniesieniu i jeszce nabijanie sobie statystyk zalozonych skrzynek (co pewnie jest najbardziej kontrowersyjne) totalnie nie ma sensu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

czajapawel pisze:... czemu kiepski...
Buduje mur, zamiast prowadzić do zrozumienia (a może później do porozumienia).

Dodano po 4 minutach:
krystiant pisze:Odnośnie cudzoziemców, to mogą nie wiedzieć o istnieniu innych lokalnych serwisów... ale myślę, że to raczej tylko czysto teoretyczne założenie...
Dajmy im szansę na własną inicjatywę. Wystarczy, że wpiszą w Google frazę: "geocaching in Poland". Czy sobie poradzą z wyszukanymi linkami to już inna sprawa :twisted:
Obrazek Obrazek
Zablokowany