o komercji GC - wydzielone

Tu piszemy na tematy związane z geocaching.com

Moderatorzy: nemrodek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

Nie, ja sie pytam, czemu kupienie gotowej koszulki jest "złe" a wydanie tych samych pieniędzy na jej zrobienie już jest "dobre"?? :shock:
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Mosh
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: środa 24 czerwca 2009, 01:11
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Mosh »

marwaldor pisze:nie przypuszczalem, ze jest tylu frajerow...
a dzieki nim teraz jakis jankes zaciera raczki i liczy gotowke
Dlaczego nazywasz mnie (i sporo innych ludzi) frajerem ? Tych którzy kupują coca-colę, pepsi zjedzą czasem coś w mcdonaldzie czy KFC też masz za frajerów ? Masz jakieś uprzedzenia narodowościowe ;)?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Post autor: krystiant »

Akurat "Dział geocaching.com" jest poświęcony GC, a całe forum (z tego co wiem) jest dla geocacherów w Polsce - i to niezależnie od nazwy domeny...
Czy ktoś mógłby mnie uświadomić w jaki sposób GC zarabia na szukaniu i zakładaniu skrzynek w ich serwisie skoro nie mam konta premium, nie kupuję gadżetów w ich sklepie i bezpłatnie pobieram gpx-y "skrytek"
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

krystiant pisze:Akurat "Dział geocaching.com" jest poświęcony GC, a całe forum (z tego co wiem) jest dla geocacherów w Polsce - i to niezależnie od nazwy domeny...
Czy ktoś mógłby mnie uświadomić w jaki sposób GC zarabia na szukaniu i zakładaniu skrzynek w ich serwisie skoro nie mam konta premium, nie kupuję gadżetów w ich sklepie i bezpłatnie pobieram gpx-y "skrytek"
Posrednio - na Tobie tez zarabia. Ma na swoich stronach reklamy a koszty takowych licza sie od ilosci wejsc na strone .
Na takiej zasadzie tworcy naszej Klasy zarobili kilka milionow - nie pobierajac przeciez od uzytkownikow ani zlotowki
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

Mosh - określenie frajer pierwszy raz padło z ust spidera - ja dokończyłem tylko jego myśl.

A do tego widzę, że nie wiesz co jest istotą tej dyskusji...

Wyobraź sobie, że zakładam stronę miłośników np KFC. Wszystkie koszta pokrywam z własnej kieszonki. A tam naganiam smakoszy do ich restauracji, twierdząc że tak naprawdę to oni jedzenie serwują dla wyższych idei, a pieniążki kasują tylko dla pokrycia kosztów. A i wcale nie musisz im płacić, przecież zawsze możesz się odlać w ich WC za darmo!!! A tak poważnie to celem istnienia mojej misji jest chęć połączenia wszystkich miłośników KFC z całego świata w jedną rodzinę. Na wszystkie kontrargumenty reaguję bardzo nerwowo. Na forach miłościków McDonaldów itp fast foodów obsobaczam ich wyroby twierdząc, że jedynie słuszne jadło jest w KFC a reszta to szajs. Dzieki szumowi medialnemu jaki wywołałem, KFC zwiększyło obroty o kilka procent a znak firmowy stał się bardziej znany. Czyli zarobili na mnie trochę forsy.

Jakie jest logiczne wytłumaczenie mojego dzialania ???

1. Uwierzyłem w boskośc KFC i czuję, że mam misję do spełnienia.
2. Zwariowałem
3. Jestem właścicielem agencji reklamowej i biorę za to kasę

komentarz do pkt 3: a chwali się fajny pomysł i zarobione pieniązki na KFC
komentarz do pkt 2: jestem niepoczytalny a przez to trudno mi coś zarzucać
komentarz do pkt 1: wyprali mi mózg i teraz jestem już ich do końca świata, a jeśli umoczyłem w to swoje pieniążki to do tego jestem frajerem
Za ten post autor marwaldor otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

toczygroszek pisze:Nie, ja sie pytam, czemu kupienie gotowej koszulki jest "złe" a wydanie tych samych pieniędzy na jej zrobienie już jest "dobre"?? :shock:
nie widzę nic złego ani w jednym, ani w drugim wariancie
jedyny problem widzę tylko w prawach do znaku firmowego tzn jak sobie zrobisz samemu nadruk z logo GC to mozesz umoczyc...

Więc praktycznie nie wolno Ci zrobić koszulki z logo GC. Musisz ją kupić.
A logo OC możesz drukować na co zechcesz :D

To jedyna różnica
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

marwaldor pisze:
toczygroszek pisze:Nie, ja sie pytam, czemu kupienie gotowej koszulki jest "złe" a wydanie tych samych pieniędzy na jej zrobienie już jest "dobre"?? :shock:
nie widzę nic złego ani w jednym, ani w drugim wariancie
jedyny problem widzę tylko w prawach do znaku firmowego tzn jak sobie zrobisz samemu nadruk z logo GC to mozesz umoczyc...

Więc praktycznie nie wolno Ci zrobić koszulki z logo GC. Musisz ją kupić.
A logo OC możesz drukować na co zechcesz :D

To jedyna różnica
Ośmielam się drogi Marwaldor zauważyć, iż kłamiesz. Nie wiem czy celowo, czy z lenistwa - nie istotne. Pozwolę sobie zacytować fragment regulacji dotyczących logo GC http://www.geocaching.com/about/logousage.aspx

The Groundspeak Geocaching Logo may be used only on non-commercial items. These items may include, but are not limited to shirts, hats, coins, logbooks, stickers and cache containers.


Właściwie to bez znaczenia, bo za chwilę wymyślisz kolejny pretekst "dlaczego należy nienawidzić Geocaching.com". A przecież chodzi o to, że gul Ci skacze, bo ktoś tam okazał sie przedsiębiorczy, bardziej niż Ty - no nie jest tak? Więc proszę Cię, przestań odstawiać tą szopkę.

No to powiedz mi może drogi Marwaldorze - powinienem w tym momencie usunąć swoje skrytki z serwisu GC i zarejestrować je na OC? W jakim celu - żeby tym samym pozbawić te miejsca odwiedzin innych geocacherów zza granicy? Nie jestem żadnym miłośnikiem tego czy tamtego serwisu, jednak przez cały czas idea OC.PL ukazuje mi sie jako "zróbmy na złość Groundspeakowi i użytkownikom Geocaching.com". Zrobiliśmy stronę geocaching.org.pl, aby ułatwić korzystanie z serwisu GC tym ludziom, którzy chcą z niego korzystać, nie są chorzy na zawiść i inne frustracje, którzy nie znają za dobrze angielskiego czy w ogóle chcą wymienić sie jakimiś informacjami. Ale Tobie nawet to przeszkadza.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

toczygroszek pisze: powinienem w tym momencie usunąć swoje skrytki z serwisu GC i zarejestrować je na OC?
No tu, Kolega pojechał...
Z pewnego forum TU
Ja również zrezygnowałem z podwójnego rejestrowania - teraz już rejestruje tylko na GC, a istniejące podwójne skrytki zostały zarchiwizowane na OC.
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: rushcore »

Drogi toczygroszku, co jednak ciągle nie zmienia faktu, że istnieje właściciel marki Geocaching oraz ich logo i my wszyscy, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw tej marki, musimy się podporządkować firmie ją zarządzającej. Samo w sobie to nie jest złe, a może i dobre, bo jest konkretny właściciel i dba *o swoje*. Jest do spory plus, bo o ile np. opencaching.pl może przestać działać, bo stanie się jakiś losowy wypadek, to taki geocaching.com ma większe zaplecze, żeby takim wypadkom przeciwdziałać (dalej wymienię kontrargument, który mam nadzieję zaistnieje). Myślę jednak, że te rzeczy nie są najważniejsze, a bardziej pewna kultura, która *według mnie* istnieje, a jeśli według niektórych nie, to może zaistnieć. Wszyscy znamy Wikipedię, a niektórzy może i są zwolennikami szeroko pojętego ruchu Open Software (czy tam free software). Propaguje się tam właśnie ideę wolnej kultury, w której to informacja czy to encyklopedyczna, czy to w postaci algorytmu(programu) jest dostępna dla każdego bez ograniczeń. Brzmi to trochę komunistycznie, ale należy pamiętać, że wszystko jest dobrowolne.
Fima stojąca za geocaching.com wie jednak jak bronić swojego podwórka i stosowne ograniczenia na swoją bazę ustala, to zrozumiałe.
Myślę jednak, ze geocaching powinien stać się właśnie taką wolną kulturą, gdzie skrzynki nie publikuje się dla pomocy w zapełnieniu czyjejś kieszeni (oczywiście pewnie drodzy użytkownicy geocaching.com macie to w nosie, bo to działa bardzo pośrednio - ważne, że ludzie te skrzynki odwiedzają), a dla samej i czystej idei.

Opencaching.pl nie jest idealny, ale mam nadzieję, że w przyszłości wraz z innymi stronami opencaching właśnie stworzy taką wolną kulturę. :-)

Sądze jednak, że cele geocaching.com i opencaching ogólnie nie są na tyle rozbieżne, żeby drodzy koledzy prowadzić tutaj jakąś wojnę. Forma jest inna, ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo. To może buzi na zgodę i do roboty? :) Niech wygra lepszy, na zdrowie wszystkim.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

rushcore pisze:...na zdrowie wszystkim.
Adwent mamy ale może żona, jednego mi pozwoli :wink:
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

toczy - mówisz, że kłamię i że mi gul chodzi bo zazdroszczę przedsiębiorczości...

co do kłamstwa - nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć oczywistego - co do przedsiębiorczości - nie myślisz chyba, że chciałbym być założycielem GC.pl - i akurat tego Wam zazdroszczę aż mi gul chodzi :D

fakt jest taki, że drażni mnie pieprzenie z seri: że GC w sumie nie jest płatne, bo nikt nie zmusza , że recenzent działa błyskawicznie, że zakopywanie jest be, że skrzynki obok siebie są be itd...a w realu jest odwrotnie.

oto przyład:

toczy - mowisz że zakopywanie jest be bo niszczy przyrodę? (na GC jest zakaz): jedna z Twoich skrzynek jest ukryta w dziurze, którą wyrłes w korzeniach drzewa - fakt, dziury nie przysypałeś więc nie jest zakopana - ale za to okaleczenie drzewa mógłbyś zapłacić więcej niż za niszczenie sciółki (nie wspomnę o kilku innych podkopach w drzewach obok - nie wiem czy to ryłeś TY czy już szukający)

toczy - mówisz że skrzynki blisko siebie są be - nawiet toczyłeś batalię w którymś z tematów w którym głośno krzyczałeś o jakis przegięciach (na GC jest zakaz): jedna ze skrzynek ukryłeś w odległości 15-20 m. od mojej i zwisa Ci to...

gościu - gdzie te Twoje niezłomne zasady wzięte z GC ??

reasumując - nie byłem przeciwnikiem GC (nawet założyłem tam konto wcześniej niż na naszym OC) ale Wasze robienie cnót i dobrodziejstw z wad i Wasza upierdliwa przekorność, natarczywość, fanatyzm sprawiły, że się zniechęciłem. Nie tylko ja.

cheche: gul michodzi :D (chciałbyś) :D :D :D
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

marwaldor pisze:toczy - mówisz, że kłamię i że mi gul chodzi bo zazdroszczę przedsiębiorczości...

co do kłamstwa - nie chce mi się po raz kolejny tłumaczyć oczywistego - co do przedsiębiorczości - nie myślisz chyba, że chciałbym być założycielem GC.pl - i akurat tego Wam zazdroszczę aż mi gul chodzi :D

fakt jest taki, że drażni mnie pieprzenie z seri: że GC w sumie nie jest płatne, bo nikt nie zmusza , że recenzent działa błyskawicznie, że zakopywanie jest be, że skrzynki obok siebie są be itd...a w realu jest odwrotnie.

oto przyład:

toczy - mowisz że zakopywanie jest be bo niszczy przyrodę? (na GC jest zakaz): jedna z Twoich skrzynek jest ukryta w dziurze, którą wyrłes w korzeniach drzewa - fakt, dziury nie przysypałeś więc nie jest zakopana - ale za to okaleczenie drzewa mógłbyś zapłacić więcej niż za niszczenie sciółki (nie wspomnę o kilku innych podkopach w drzewach obok - nie wiem czy to ryłeś TY czy już szukający)

toczy - mówisz że skrzynki blisko siebie są be - nawiet toczyłeś batalię w którymś z tematów w którym głośno krzyczałeś o jakis przegięciach (na GC jest zakaz): jedna ze skrzynek ukryłeś w odległości 15-20 m. od mojej i zwisa Ci to...

gościu - gdzie te Twoje niezłomne zasady wzięte z GC ??

reasumując - nie byłem przeciwnikiem GC (nawet założyłem tam konto wcześniej niż na naszym OC) ale Wasze robienie cnót i dobrodziejstw z wad i Wasza upierdliwa przekorność, natarczywość, fanatyzm sprawiły, że się zniechęciłem. Nie tylko ja.

cheche: gul michodzi :D (chciałbyś) :D :D :D
Niestety kolego marwaldor, ale po raz kolejny kłamiesz.
Niczego pod żadnym drzewem nie ryłem, żadnego korzenia nie uszkodziłem, skrytka jest przykryta luźno kamieniem w naturalnym zagłębieniu pod drzewem, nie wymaga żadnego kopania, kłucia, rycia itp. :evil:

Co do odległości kłamiesz po raz kolejny i każdy może to sprawdzić. Przed założeniem skrytki w tamtym rejonie zaopatrzyłem się we współrzednej Twojej, żeby nie było tego typu problemów, żebyś nie miał do mnie pretensji itp. I nawet wiesz o tym, bo Cię o tym informowałem. Jest ukryta dokładnie 85 m od Twojej po przeciwnej stronie wzgórza, celowo wybrałem tamto miejsce, żeby właśnie nie było tego typu problemów. Celowo szukałem miejsca, bezpiecznie oddalonego od Twojej skrytki - A TY MNIE JESZCZE ZA TO ATAKUJESZ i piszesz kłamstwa. Nie ma ŻADNYCH ograniczeń pomiędzy odległościami skrytek w różnych serwisach (i to jest jeden z problemów różnych serwisów) i to że umieściłem skrytkę w bezpiecznej odległości było moja dobra wolą - a teraz Ty mnie jeszcze za to opluwasz publicznie... No ręce opadają człowieku.

A gul Ci chodzi z powodu Groundspeaka, a to powoduje, że opluwasz każdego, kto nie ma wsobie tej zawiści. Dokonale wiesz o czym mówię, więc skończ już tą szopkę.

Dodano po 49 minutach:
rushcore pisze:Drogi toczygroszku, co jednak ciągle nie zmienia faktu, że istnieje właściciel marki Geocaching oraz ich logo i my wszyscy, którzy chcą korzystać z dobrodziejstw tej marki, musimy się podporządkować firmie ją zarządzającej. Samo w sobie to nie jest złe, a może i dobre, bo jest konkretny właściciel i dba *o swoje*. Jest do spory plus, bo o ile np. opencaching.pl może przestać działać, bo stanie się jakiś losowy wypadek, to taki geocaching.com ma większe zaplecze, żeby takim wypadkom przeciwdziałać (dalej wymienię kontrargument, który mam nadzieję zaistnieje). Myślę jednak, że te rzeczy nie są najważniejsze, a bardziej pewna kultura, która *według mnie* istnieje, a jeśli według niektórych nie, to może zaistnieć. Wszyscy znamy Wikipedię, a niektórzy może i są zwolennikami szeroko pojętego ruchu Open Software (czy tam free software). Propaguje się tam właśnie ideę wolnej kultury, w której to informacja czy to encyklopedyczna, czy to w postaci algorytmu(programu) jest dostępna dla każdego bez ograniczeń. Brzmi to trochę komunistycznie, ale należy pamiętać, że wszystko jest dobrowolne.
Fima stojąca za geocaching.com wie jednak jak bronić swojego podwórka i stosowne ograniczenia na swoją bazę ustala, to zrozumiałe.
Myślę jednak, ze geocaching powinien stać się właśnie taką wolną kulturą, gdzie skrzynki nie publikuje się dla pomocy w zapełnieniu czyjejś kieszeni (oczywiście pewnie drodzy użytkownicy geocaching.com macie to w nosie, bo to działa bardzo pośrednio - ważne, że ludzie te skrzynki odwiedzają), a dla samej i czystej idei.

Opencaching.pl nie jest idealny, ale mam nadzieję, że w przyszłości wraz z innymi stronami opencaching właśnie stworzy taką wolną kulturę. :-)

Sądze jednak, że cele geocaching.com i opencaching ogólnie nie są na tyle rozbieżne, żeby drodzy koledzy prowadzić tutaj jakąś wojnę. Forma jest inna, ale w gruncie rzeczy chodzi o to samo. To może buzi na zgodę i do roboty? :) Niech wygra lepszy, na zdrowie wszystkim.

Problem w tym rushcore, że geocaching to nie jest software. Geocaching to geocaching. Ja nie mam nic przeciwko idei opencachingu, fajnie, że ktoś coś robi i w ogóle. Jakieś 2 tygodnie temu nawet rozmawiałem z pewnym Niemcem i tak zeszła rozmowa na opencaching. Mówił, że sam z początku tej inicjatywie kibicował, ale po pewnym czasie nieco zmienił zdanie. Po pierwsze, jak sam przyznał - jest już za późno. Niemcy, gdzie narodził się opencaching, sa wiodącą nacją w Europie pod względem ilości skrytek i uzytkowników systemu GC, zaś zdecydowana większość tamtejszych skrytek jest rejestrowana podwójnie. Przyznał też, że zraziło go właśnie to, że opencaching dla niekórych ludzi staje się zapleczem do walki w Geocaching.com. Twierdzenie, że "stworzymy nowy, lepszy świat" to hasło rewolucyjne i utopijne. Zawsze niesie ze sobą ofiary, najczęściej cywilne, w Tym wypadku wojna wymierzona przeciwko Groundspeakowi tak na prawdę uderza w zwykłych geocacherów, którzy nie chcą robić rewolucji tylko chcą się spokojnie bawić w geocaching. Jeśli na Oc jest taka sielanka, to czemu ludzie wypisują się z Rady, demonstracyjnie archiwizuja swoje skrytki, w logach się obrzucają błotem, obsmarowują się za plecami (tak moi drodzy, doskonale wiem co się na mój temat opowiada na spotkaniach, jak również innych ludzi nawet ściśle związanych z OC)? Przykro mi, nie będzie sielanki. A po wypowiedziach pewnych osób widze, że bedzie jeszcze gorzej. Nie jestem pracownikiem ani miłośnkiem Groundspeaka, co więcej, czasem mnie bardzo wkurzają. Ale geocaching to nie Groundspeak, to ludzie, na prawde wspaniali ludzie, kórzyh poznałem, którzy bardzo czesto okazali mibezinteresowną pomoc, kórzy poświęcili swój czas i wysiłek na założenie skrytek, założenie ich również dla Was. Nikt nigdy z nich mnie nie obrzucał wyzwiskami, nie obmawiał kłamstwami, nie upubliczniał mich prywatnych korespondencji. Ale tu, na tym forum sie ich opluwa, bo nie chcą wstapić w szeregi OC. I to jest ta "kultura", o której mówisz??

Do mnie mówi sie, że jestem "misjonarzem". Ale to opencaching powstał długo, długo po tym, jak już GC dawno był znany na całym świecie. Geocaching już jest, nie trzeba nic nowego wymyślać, zakładać itd. W tym momencie to OC ma misję.
Zobacz na ostanie wątki w dziale jakby nie było Geocaching.com - wątki zaczęte przez działaczy OC, którzy cały czas starają się udowodnić, że GC jest złe i dlaczego nie należy rejestrowac tam swoich skrytek. Czy to aby nie jest chore drogi Rushcore? Sądziłem, że powołanie osobnego forum GC rozwiąze te problem, ale jak widzę z ludzi wprost wylewa się nienawiść i dzień bez udowodnienia jakie to GC jest złe to dzień stracony. Popatrz na Marwaldora - brakuje mu już argumentów, więc ucieka się do kłamstw. Kiedy po raz pierwszy przyszedłem na to forum, byłem zaciekawiony co to takiego OC, ale dość szybko posypały się na mnie obraźliwe słowa, kiedy się zacząłem wypowiadać pozytywnie na temat GC. Proszę, wejdź sobie na forum GC - czy tam w ogóle ktoś roztrząsa sprawy Opencaching Polska?
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: rushcore »

toczygroszek pisze: Do mnie mówi sie, że jestem "misjonarzem". Ale to opencaching powstał długo, długo po tym, jak już GC dawno był znany na całym świecie. Geocaching już jest, nie trzeba nic nowego wymyślać, zakładać itd. W tym momencie to OC ma misję.
Zobacz na ostanie wątki w dziale jakby nie było Geocaching.com - wątki zaczęte przez działaczy OC, którzy cały czas starają się udowodnić, że GC jest złe i dlaczego nie należy rejestrowac tam swoich skrytek. Czy to aby nie jest chore drogi Rushcore? Sądziłem, że powołanie osobnego forum GC rozwiąze te problem, ale jak widzę z ludzi wprost wylewa się nienawiść i dzień bez udowodnienia jakie to GC jest złe to dzień stracony.
No cóż, a jednak OC znalazło tę niszę w Polsce. Jak już powiedziałem, nie uważam by GC było złe, bo zła na pewno nie czynią - można znaleźć wiele ciekawych skrzynek, jednak sytuacja gdzie nie jesteśmy właścicielami danych jest w gruncie rzeczy zła, i w tym Opencaching jest lepszy - choć wiele brakuje w kwestii udostępniania danych. Reszta to sprawa względna - np. jakość skrzynek, zasady. Jeśli ktoś natomiast nie chce pomagać innej firmie - nie zakładając na GC skrzynek - to czy to jest chore? Wydaje się analogiczne do tego jak ta firma dba o swój interes, każdy zabiega przecież o swój.
Popatrz na Marwaldora - brakuje mu już argumentów, więc ucieka się do kłamstw. Kiedy po raz pierwszy przyszedłem na to forum, byłem zaciekawiony co to takiego OC,
Rozmawiam z Tobą, nie muszę patrzeć na innych. ;)
ale dość szybko posypały się na mnie obraźliwe słowa, kiedy się zacząłem wypowiadać pozytywnie na temat GC. Proszę, wejdź sobie na forum GC - czy tam w ogóle ktoś roztrząsa sprawy Opencaching Polska?
A zastanawiałeś się, że to często forma, a nie sama treść może wywoływać u ludzi negatywne emocje?
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Post autor: wallson »

Czytam/obserwuję Was z niekłamanym podziwem. Akcja bardziej wartka niż ostatnie 2600 odcinków "Mody na Sukces" :D
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Zablokowany