Impresje GC.COM

Tu piszemy na tematy związane z geocaching.com

Moderatorzy: nemrodek, Moderatorzy

Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wtorek 21 kwietnia 2009, 12:05
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy

Impresje GC.COM

Post autor: snp »

Odwiedził mnie bardzo miły geocacher z Niemiec, ma polskie korzenie, więc sie dogadaliśmy. Poopowiadał trochę jak to wygląda w Stuttgarcie. Najbardziej mnie zaskoczyła informacja, że ichni urząd miasta sam zakłada skrzynki w miejscach, którymi chce się pochwalić - żeby tak u nas... Jak się z nim rozmawia, to odnoszę wrażenie że to inna planeta. Narzekał np. na skrzynki polskie z poziomem terenu 5 - że za łatwe i u nich by to nie przeszło. Dla nich "piątka" to spuszczanie się po linie z wiaduktu lub namierzanie skrzynek laserem (jak z CSI, hehe). Webcamy i wirtuale to dla nich normalka, traktują jak inne skrzynki - często dlatego, że to jedyna pamiątka z miejsc, które odwiedzili. Niby narzekamy na GC, że kopać nie dają i syf jest - a jednak widać, że jest kulturka i ciekawe pomysły.
ObrazekObrazek

kwieto
Forumator
Posty: 1639
Rejestracja: poniedziałek 21 kwietnia 2008, 10:29
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Impresje GC.COM

Post autor: kwieto »

snp pisze:Niby narzekamy na GC, że kopać nie dają i syf jest - a jednak widać, że jest kulturka i ciekawe pomysły.
Ciekawe pomysły mogą poniekąd wynikać z zakazu kopania. Jeśli najłatwiejszy sposób ukrycia przepada, to czasem trzeba się nabiedzić, żeby w ogóle znaleźć miejsce w które można wetknąć pojemnik...

U nas też się to zmienia, jednak bardziej w kierunku "nie utrudniania życia" szukaczom, niż koncepcji, że skrzynka ukryta w ciekawszy sposób (niekoniecznie super-hiper trudny) może dać więcej frajdy tak szukającemu, jak i zakładającemu.
[url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
[color=gray]Geokärcher[/color]

Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: toczygroszek »

Jedna z moich najlepiej ocenianych skrytek zawdzięcza ten fakt ograniczeniom odległości od innej skrytki. Reviewer nie zgodził się na skrytkę 90 m od innej, więc szukając nowego miejsca znalazłem to, które obecnie tak się znalazcom podoba :)
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]

Zablokowany