Spirala wydarzeń po Banie dla Dega 31.10.2017

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

Samowola i chamstwo Wołka.LCA przeszło wszelkie granice.
Właśnie nałożył mi bana na OC nie informując mnie o niczym. Jestem zbanowany i nikt nie raczył mi powiedzieć dlaczego...

Czas chyba opowiedzieć Społeczności o poczynaniach i przekrętach tego człowieka. Koniec zamiatania pod dywan...
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
chinczyk
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

2017-10-31 22:18 wpływa zgłoszenie do COG z podejrzeniem w moją stronę (pechowo - bezpodstawnym)
2017-10-31 23:27 deg zostaje zbanowany

Bardzo proszę o udostępnienie wyników głosowania COG nad banem mojej osoby - jak rozumiem w ciągu 70 minut zdążyła wypowiedzieć się większość COG. A może to jednoosobowa decyzja Wołków.LCA? Chamstwo do kwadratu.

(bardzo dziękuję zaprzyjaźnionej duszy za udostępnienie danych)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

Ktoś o kordach domowych przedziwnie zbliżonych do miejsca zamieszkania Wołki.LCA edytuje pewnego kesza o 22:18. 13 sekund WCZEŚNIEJ ta sama osoba zgłasza mnie do COG oskarażając... o tę właśnie edycję. Sprawą chwilę później zajmuje się Wołki.LCA i bez jakiegokolwiek głosowania COG z pogwałceniem zasady domniemania niewinności nakłada na mnie bana.
Ciekawe co o tym myślicie...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Posty: 335
Rejestracja: środa 19 grudnia 2012, 23:16
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: Wołki.Lca »

Degu, było późno już nie chciałem Ci przeszkadzać w nocy. Tak nałożyłem na Twoje konto blokadę. Dlaczego?
1. Nadużyłeś swoich uprawnień (lub wiedzy do obejścia systemu) w nieswojej skrzynce.
2. Wpłynęło do COG zgłoszenie.
3. Otrzymałeś BANa do wyjaśnienia sprawy przez COG i RT.
4. Ja się od tej sprawy odsuwam.

Pozostają pytania do RT. W skrzynce weryfikowanej przez COG
- kto zalogował znalezienie ? - tu się wyraźnie podpisałeś
- kto zmienił współrzędne?
- kto dodał atrybut?

Znając życie, i Ty i ja, otrzymamy niebawem odpowiedź.
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: baloniarz »

Smród w tej sprawie czuć już nad morzem! Kto przewinił, kto nadużył uprawnień, kto poniesie konsekwencje? Z wielkim zainteresowaniem będę czekał ma wyjaśnienie sprawy.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

Wołki.Lca pisze:Degu, było późno już nie chciałem Ci przeszkadzać w nocy.
Stary, co Ty p*dolisz? Nie potrafiłeś wysłać mi maila, bo było późno i nie chciałeś mi przeszkadzać? CHORE!!!
Czytaj: Bzdurne tłumaczenie
Wołki.Lca pisze:1. Nadużyłeś swoich uprawnień (lub wiedzy do obejścia systemu) w nieswojej skrzynce.
Nie nadużyłem żadnych uprawień i doskonale o tym wiedziałeś pisząc Twojego posta. Podatność systemu otwarta jest dla każdego - nie trzeba żadnych uprawnień.

Prowadziłem testy nowej funkcjonalności na JEDYNYM dostępnym mi serwerze na JEDYNEJ znanej mi skrzynce nieopublikowanej. Nie miałem żadnego innego miejsca na testy. Podczas testów odkryłem 4 błędy, w tym jeden poważny. Wszystkie 4 błędy zostały zgłoszone do RT (kojoty) PRZED godziną 22:22. Tak się testuje system! A co Ty myślałeś? Czasami trzeba myśleć!
Nie byłem w stanie po sobie posprzątać właśnie ze względu na za niskie uprawnienia!

To Ty przekroczyłeś uprawnienia, ale o tym za chwilę
Wołki.Lca pisze:2. Wpłynęło do COG zgłoszenie.
Tak. Od użytkownika, którego kordy domowe niemal pokrywają się z Twoim miejscem zamieszkania. Od użytkownika, który w ciągu 3 ostatnich lat znalazł jednego kesza... Twojego. Od użytkownika, który na 4 przyznane gwiazdki, 3 przyznał Tobie. Od użytkownika, który przez wiele miesięcy NIE LOGOWAŁ SIĘ NA OC i nagle postanowił dokładnie dzisiaj opublikować kesza testowego dla potrzeb Wołki.LCA i... zgłosić mnie. Twoja antypatia do mnie jest wszem i wobec znana.
Wołki.Lca pisze:3. Otrzymałeś BANa do wyjaśnienia sprawy przez COG i RT.
Na jakiej podstawie? Kodeks działania COG (który COG uchwalił za plecami Społeczności nie pytając jej o zdanie) mówi tak:
"7.1. Użytkownicy, którzy łamią regulamin, mogą mieć zablokowany dostęp do serwisu czasowo lub na stałe (tzw. ban). Blokady może dokonywać COG."
To jest JEDYNY przypadek, w którym COGowicz może założyć bana. Założyłeś mi bana nie pytając COG (punkt kodeksu mówi o COG, nie o jednym COGowiczu). Założyłeś mi bana bez jakiejkolwiek możliwości wypowiedzenia się. Czekam na podanie konkretnego punktu Regulaminu, który podobno złamałem. Żaden Kodeks ani Regulamin nie mówi o założeniu bana "na wszelki wypadek". Ani "do wyjaśnienia"

W tym punkcie kolejny raz złamałeś Kodeks COG i domagam się Twojej dymisji z COG! Nie możemy kolejny raz tolerować łamania prawa przez Ciebie. Przypomnę, że w ubiegłym miesiącu miało miejsce głosowanie COG w którym 7 na 11 osób z COG uznało, że swoimi działaniami złamałeś zasady panujące w COG (rozpatrywanie zawieszonego kesza).
Wołki.Lca pisze:4. Ja się od tej sprawy odsuwam.
Domagam się:
- przeprowadzenia jawnego dla całej Społeczności postępowania zarówno w mojej sprawie, jak i w sprawie mojego nocnego zgłoszenia użytkownika Wołki.LCA
- usunięcia Wołki.LCA z COG. Ten człowiek kolejny raz łamie podstawowe zasady COG śmiejąc się Społeczności w twarz. Ogromne tego koszty ponieśliśmy i wciąż ponosimy
- natychmiastowego cofnięcia bana nałożonego na mnie z pogwałceniem kodeksu COG i Regulaminu
- publicznych, jasnych przeprosin za pomówienie, bezpodstawnego bana i działalność Wołka na szkodę moją i całej Społeczności. Na głównej stronie OC, w aktualnościach, widocznych przez miesiąc. Z jawnym wskazaniem osoby (osób?), która podjęła decyzję o banie.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
chinczyk
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: parlando »

O jakiego kesza chodzi? Kto ma do niego dostęp?
Czy swego czasu Dezerter dostał bana za przesunięcie kordów wielu skrzynek?
viewtopic.php?f=30
Chyba, nie. Nawet coś mi świta, że sprawa się rozmyła, a to był "fajniutki żarcik".
Wspominam o tym, bo to podobny przypadek.
Teraz jednak banuje się użytkowników, którzy wykrywają i zgłaszają błędy?
Jak można kogoś zbanować i jednocześnie pisać, że od sprawy się odsuwa?
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 2):
degrredan
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP8PAM
Żeby było śmieszniej, skrzynka nazywa się... testowa. Zostałem nielegalnie zbanowany za testowanie testowej skrzynki... Brawo logika Wołka.
Skrzynka widoczna jest tylko dla Przewodników i COG.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: parlando »

deg pisze:Skrzynka widoczna jest tylko dla Przewodników i COG.
Czyli problem zgłosił przewodnik, albo ktoś z COG?
Najlepsze, że te wszystkie edycje można zapewne sprawdzić w bazie...
Za chwilę pewnie wszystko będzie wiadome, więc odwaga cywilna jest wskazana. Teraz.
Akurat są święta, ale może ktoś z dostępem do przycisków mógłby odbanować dega? Do czasu wyjaśnienia sprawy:)
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

Z tego co wiem - kesza zgłosił jego "założyciel".

Wszelkie edycje są logowane i RT bez problemu sprawdzi kto zmienił kordy i atrybuty.

Odezwał się do mnie ktoś z COG i odbanował mnie. Poprosił o usunięcie wątku z FB "dla dobra OC". Argument mnie przekonał, więc usunąłem.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
parlando
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: parlando »

Kurde, ale co to za kesz, kto go założył? Skoro testowy, to czy to był ktoś z drużyny OC? Dlaczego to jest na facebooku? Na forum, czy w aktualnościach nic nie widzę.
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

To jest kesz testowy do testowania nowej funkcjonalności. Teraz Przewodnik OC może pomóc w weryfikacji kesza i wrzucić komentarz do nieopublikowanej skrzynki.

(dostałem ochrzan, że nie jestem w RT więc mam się powstrzymać z tego typu postami. Jak widać otwarte informowanie Społeczności nie wszystkim jest na rękę. Wybaczcie, ale nie zastosuję się do tej "sugestii")
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
rredan
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: ronja »

deg pisze:...
Odezwał się do mnie ktoś z COG i odbanował mnie. Poprosił o usunięcie wątku z FB "dla dobra OC". ...
Czy mogę poprosić o wykładnię "dobra OC" ? Czy "ktoś" miałby odwagę cywilną i zechciał podać argumenty (sprawa jest już publiczną, nie prywatną). Usunięcie z FB działa na jego korzyść (tego "dobra"), OK. A co z Forum OC ? Tu jest jakieś inne dobro ?
Żeby nie było: jestem po stronie dega. Z ciekawością obserwuję wątek. I pomyśleć, że wiele wypowiedzianych tu słów padało już w przeszłości i nic. Widać "dobro OC" jest definiowane ad hoc, w zależności od bliżej niezidentyfikowanego interesu anonimowych ludzi :twisted:

Czy RT zajęła się zgłoszeniem subkonta ? W przeszłości szło to bardzo szybko, a w tropieniu przodowali janczarzy wolnego dostępu do kodu OC, dając RR/COG-owi delikwenta na tacy :wink:
Obrazek Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: parlando »

A skąd przewodnik ma wiedzieć, że coś takiego jest, skoro nie zostało ogłoszone?
Ta skrzynka, jak rozumiem nie ma być opublikowana, więc o co cała afera?

No i druga sprawa. Czy założyciel tej skrzynki miał znalezione 10 keszy? Może miał zdjęte ograniczenia? To w ogóle konto aktywnego użytkownika, czy też testowe, a więc drugie konto przewidziane w Regulaminie? Jeśli testowe, to wysyłanie zgłoszeń z tego konta to żenada i 10 metrów mułu! Dodatkowo, drugie konto musiało zostać zatwierdzone przez drużynę OC, więc pytam kto jest właścicielem tego konta (jeśli jest testowe, oczywiście)?
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Chamstwo Wołki.LCA

Post autor: deg »

@Ronja
Nieee... zostałem spokojnie poproszony o usunięcie wątku. Pisałem w nim o pewnych moich zachowaniach, których nie chcielibyśmy by użytkownicy powielali - mogę Ci bardziej konkretnie napisać na priv. Moim celem nie jest robienie g*burzy i niepotrzebnego zamieszania. Zamiast bić pianę trzeba oczyścić COG, wprowadzić kontrolę Społeczności nad działaniami COG, a przede wszystkim zrewidować Kodeks działania COG tak by SŁUŻYŁ keszerom, a nie był batem na nich... ("Decyzja zespołu COG jest ostateczna (nie ma od niej odwołania).").
Kodeks COG został uchwalony w przedziwny sposób. Wcześniej RR miała bezpośrednią kontrolę nad COG. Gdy RR się zlikwidowała - COG szybko sam sobie ustalił swoje zasady działania i nie konsultując je ze Społecznością - uznał za obowiązujące.
Trzeba wprowadzić zasady wyboru COG określane przez Społeczność, a nie przez COG, bo to przecież patologia - zasady wyboru COG zmienia COG z roku na rok w zależności od własnego widzimisie. Choć to nie COG zmienia te zasady, a... jeden konkretny COGista. Zgadnijcie który...

Trzeba też usunąć dwóch COGowiczów. Jednemu woda sodowa odbiła do głowy, drugi wręcz odwrotnie - 10 miesięcy temu zapomniał, że jest w COG.

@Parlando
Założycielem kesza jest https://opencaching.pl/viewprofile.php?userid=67911
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Zablokowany