Kto wybiera kretynów na członków tej rady???

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Leedka
Stały bywalec
Posty: 139
Rejestracja: środa 08 lipca 2009, 13:44
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Post autor: Leedka »

ted69 pisze:
Spider pisze:
Leedka pisze:..ale ty właśnie to robisz!!! Nie wkurzyłbyś się, gdybyś wybrał się na wycieczke po kesza kilkaset kilometrów i okazałoby się, że go nie ma bo ktoś wziął go sobie do domu? Nie bawisz się sam, zrozum to wreszcie..
Ale forum to nie miejsce na pisanie bajek. Zabranie skrzynki zostało od razu zgłoszone w logu więc twoje porównanie w tym przypadku jest nietrafione. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem posty i nie wymyślajcie głupich porównań, które nie mają nic z rzeczywistością.
Zaraz zaraz - bylo grono osob walczacych w imieniu tych ktorzy NIE CZYTAJA logow i opisow - chca szukac i znajdowac skrzynki tylko na podstawie samych wspolrzednych wgranych do GPSa. Co z takimi osobami ?
Spider pisze: A teraz praktyka:
Większość skrzynek tradycyjnych znalazłem bez korzystania z opisu. Dopiero gdy po wstępnej wizji lokalnej, gdy nie mogłem odnaleźć kesza to czytałem opis w GPSie/Komórce i szukałem dalej, gdy i to nie pomagało to odkodowywałem wskazówkę/korzystałem ze spolerów.
pozostawiam bez komentarza, swoje zdanie już wyraziłam..

EDIT:
Dopisuję mniej więcej sens poprzedniej wersji mojego postu, ..bo tak.

Co do powyższego to: gdy nie miałam gps, toczyły się dyskusje, że bez gps to nie geocaching i ze jedyne narzędzie, które jest potrzebne do zabawy to GPS, teraz mam i często wgrywam tylko współrzędne i zapisuję nazwę kesza i podobnie jak to opisał Spider - sprawdzam opis i logi po wstępnej wizji lokalnej.
A nawet jeśli bym przeczytała, że ktoś zabrał kesza do domu, to po tak długim czasie od wpisu na zdrowy rozsądek założyłabym, że ktoś nie dopisał, że odłożył kesza, niż że wciąż go tam nie ma!

Mam dziwne wrażenie, że niektórzy walczą by walczyć, nie ważne po której stronie.

EOEdit
Ostatnio zmieniony niedziela 11 października 2009, 00:22 przez Leedka, łącznie zmieniany 1 raz.
Za ten post autor Leedka otrzymał podziękowanie:
krystiant
OT bywa czasem bardzo budujący :)
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

jjactive, bardzo proszę o zgodę na publikację treści całości korespondencji w tej sprawie.

Policzymy wtedy ile razy padło słowo "proszę" a ile razy i w jakim konteście padło słowo "kradzież".
Wszyscy ocenią formę wypowiedzi obydwu stron sporu.
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
Mider
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: piątek 26 czerwca 2009, 14:07
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Mider »

Chętnie zapozanła bym się z tą korespondencją, żeby wyrobić sobie zdanie. Ja miałem już wątpliwą przyjemność korespondowania z Voitem, który zachowuje się jak udzielny książę, co nie każdemu pasuje.

Wracając do sprawy. Zabranie skrzynki na miesiąc jest bez dwóch zdań niewłaściwe. Nie mniej jednak jjactive napisał, że skrzynkę zabrał i napisał dla czego. Zwróćcie uwagę, że mógł się do tego nie przyznać albo pominąć kwestię dekonspiracji i już. Skrzynka by zginęła, trudno. Dalej by jej nie było a on by nie miał problemów. Robienie z takich spraw wideł, blokowanie kont itd skończy się tym, że poszukiwacz będzie wolał wywalić pudełko do śmieci, albo nie bacząc na okoliczności włoży je na miejsce. Skrytka nie przetrwa 5 minut, ale keszer będzie kryty.

Zamiast blokować konto i straszyć się sądami czy wyrzucaniem czyichś skrzynek proponował bym zastanowić się nad rozwiązaniem kryzysu.

@jjactive - nabuzowałeś się strasznie i piszesz głupoty. Jeśli uważasz, że skrytki to śmiecie zgłoś to właściwym organom. Samowolne wymierzanie sprawiedliwości nie jest cechą państwa prawa. Obawiam się również, że byłbym w stanie obronić przynajmniej swoje skrzynki przed zarzutem o zaśmiecaniu. Jak chcesz to zapraszam, możemy spróbować.
Obrazek
Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Post autor: trojmiasto »

Przyłączam się do prośby o wyrażenie zgody na opublikowanie korespondencji.
Decyzje w tej sprawie i wiadomości, które były wysyłane nie są wypowiedziami pojedynczej osoby - są stanowiskiem całej rr i rr bez wyjątku się pod nimi podpisuje.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

trojmiasto pisze:Przyłączam się do prośby o wyrażenie zgody na opublikowanie korespondencji.
Myślę, że Voit ma moralne prawo do opublikowania całości korespondencji. Traktuję, to jako zdanie w sprawie, którą jjactive upublicznił, poprzez swój atak. Ładniej by było gdyby Kolega, publicznie wyraził na to zgodę - choć dotyczy to, tylko jego korespondencji.
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Liszewski.36 »

jjactive możesz powiedziec dlaczego nie jesteś w stanie oddać kesza?
ObrazekObrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

śA ja się trochę dziwię że się Wam jeszcze chce. W sumie cztery strony dyskusji w zasadzie większość działanie potępiła - ja straciłem nadzieję że to cokolwiek zmieni. Szkoda czasu i klawiatury - jak już napisał Żywcu, niestety stanowimy coraz większą społeczność i takie przypadki się zdarzają. A im większa społeczność tym więcej takich przypadków będzie. EOT

Marcin
kodi
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 07 sierpnia 2008, 16:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kodi »

A moze po prostu zreaktywowac skrzynke, podlozyc nowy pojemnik z logbookiem i dac sobie siana? Jesli jest konflikt miedzy OSOBAMI, to proponuje isc sobie na PW i rozwiazac to miedzy soba. Nie wiem nawet dlaczego ten watek jeszcze istnieje. Panowie moderatorzy - czyncie swoja powinnosc. EOT - lece na skrzynki.
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Liszewski.36 »

istnieje bo jest to powazny problem! nie mozna sprawy olać, a potem żałować, że skrzynki znikają z trójmiasta...
ObrazekObrazek
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

Liszewski.36 pisze:istnieje bo jest to powazny problem! nie mozna sprawy olać, a potem żałować, że skrzynki znikają z trójmiasta...
Jak sobie przeczytasz posty w tym wątku, to zauważysz że aktywny dżejdżej to trudny przypadek - cała historia go coraz bardziej nakręca, a on w pewien sposób bawi się tym, że wszyscy go proszą czy potępiają jego działanie. To chyba taka forma lansu - patrzcie jak wszyscy leżycie mi u kolan. Nie dajmy mu tej satysfakcji. I nie róbmy z pojedynczego przypadku reguły. Moim zdaniem najlepiej będzie sprawę wyciszyć (jak wspomniano wyżej kesza zreaktywować), wątek zamknąć, zakopać i do niego nie wracać.
Ja tylko cieszę się że tak wiele osób podziela moje zdanie - bawi się w ten sam geocaching.

Marcin
Za ten post autor etnamars otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Awatar użytkownika
Liszewski.36
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 20 lipca 2009, 23:19
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: Liszewski.36 »

Dobra, niech jjactive da sobie spokój i już sie nie męczy z jej oddawaniem. W najblizszym czasie postaram sie zreaktywowac kesza, jednak miło by było gdyby jjactive kiedys podrzucil starego kesza w tamto miejsce a ja go z tamtad zgarne chociazby dla dobrego pudelka w jakim był kesz...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Liszewski.36 pisze: chociazby dla dobrego pudelka w jakim był kesz...
E tam pudło, logbook, niech odda.
Szkoda gadać.
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Tak jest, cały temat to woda na czyjś młyn (a miałem parę sensownych słów do napisania :) ).
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

Podam Ci przypadek z mojego życia wzięty: rok temu przez 3 miesiące od pn do pt byłem w warszawie na delegacjach. wracałem do trójmiasta na weekendy i wtedy najważniejszą dla mnie sprawą był czas spędzany z rodziną. Gdyby wtedy przydarzyła mi się podobna sytuacja to sądzę że przez 3 miesiące nie zwrócił bym skrzynki - po prostu inne priorytety...
I pewnie wtedy szukałbyś z zapamiętaniem skrzynek ;) ?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Zablokowany