Troszkę o demokracji... na tle przygotowań do wyborów.

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Jeszcze jest czas, zeby zglaszac kandydatury.
Proponuje, zeby niezadowoleni wzieli sprawy w swoje rece i staneli do wyborow. Wtedy beda mogli tak pracowac, zeby wszyscy w OC byli szczesliwi. Wiadomo, ze lepiej stac z boku i przygadywac.

Zapraszam do pracy.
Jest do obsadzenia 7 miejsc, wiec niemal wszyscy najbardziej rozgoryczeni dotychczasowa praca RR maja szanse cos zmienic w nadchodzacej kadencji.
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Bas pisze: Zapraszam do pracy.
Jest do obsadzenia 7 miejsc, wiec niemal wszyscy najbardziej rozgoryczeni dotychczasowa praca RR maja szanse cos zmienic w nadchodzacej kadencji.
To co napiszę tutaj będzie pewnie moim politycznym samobójstwem, ale: już któryś raz czytam, że miejsc do obsadzenia jest 7... Czyżby nasz Waldek abdykował? Chyba nie, a słyszałem też, że ma miejsce w radzie dożywotnio... Nie ujmując nikomu, a już na pewno nie Waldkowi, ale czy to działanie nie przypomina wam klasycznej dyktatury? Pojawiało się kilka razy stwierdzenie, że to Waldka serwis i On ma ostatnie zdanie nie podlegające dyskusji... może i słuszne, ale z drugiej strony: albo rządzi ojciec (ojcowie) założyciel (założyciele), albo oddają władzę "ludowi" i mamy prawdziwą demokrację... bez prawa veta dla członków "z urzędu" i tym podobnych udziwnień. Tak jak jest teraz to demokracja raczej nie jest.
Kolejna sprawa: doszukiwanie się "ikon" i "wzorcowych" keszerów jako osób godnych zasiadania w RR nie ma najmniejszego sensu bo co jest wykładnikiem bycia "ikoną"? Kolosalna liczba znalezionych, czy może ukrytych keszy? Może staż w serwisie, albo liczba gadżetów puszczona w obieg? Liczba spotkań zorganizowanych czy zaliczonych? Dla mnie nie... w RR powinno nie być "ikon" tylko ludzie którym jeszcze się chce popracować, jak Radkowi, którego wskazałem, bo to urodzony KO-wiec i społecznik, a nie dlatego, że ma najwięcej znalezień... (z jego lokalizacją "domową" to żaden wyczyn;-) Wszystkie wskazane przeze mnie osoby wybrałem właśnie z takich pobudek...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Saracen pisze:już któryś raz czytam, że miejsc do obsadzenia jest 7... Czyżby nasz Waldek abdykował? Chyba nie, a słyszałem też, że ma miejsce w radzie dożywotnio...
To moze napisze tak - jest Waldek i jest RT (skladajaca sie z tylu osob ile ma ochote popracowac nad kodem OC PL) i jest RR - skladajace sie z 5-7 osob. Waldek, jako zalozyciel jest po prostu poza wszelka konkurencja.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

ted69 pisze:Waldek, jako zalozyciel jest po prostu poza wszelka konkurencja.
Ja nie ujmuję Waldkowi jego wkładu ani Jego statusu... jeśli podejmie On decyzję, że sam wybiera RR i kogo tam jeszcze chce, pokornie przyjmę decyzję i tyle... ale rozpisywanie jakichkolwiek wyborów nie ma sensu jeśli jakakolwiek osoba NIE WYBRANA ma np. prawo veta... Nie będzie mi przeszkadzało, jeśli Waldek będzie rządził SWOIM serwisem jak chce, ale jeśli już powierza demokratycznie władzę RR to niech to ona RZĄDZI...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Przypomne CI regulamin - ktorzy wszyscy zaakceptowali
2.1 Nad przestrzeganiem zasad Regulaminu i obsługą Serwisu czuwa społecznie grupa osób zwana dalej Zespołem OC.
I wlasnie Zespol OC sklada sie z:
1. Waldka
2. RT
3. RR - jedynej czesci Zespolu OC ktora jest wybierana, raz na rok.

Dodam tylko ze np nad Regulaminem glosowal dokladnie caly Zespol OC.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

ted69 pisze:Przypomne CI regulamin - ktorzy wszyscy zaakceptowali
2.1 Nad przestrzeganiem zasad Regulaminu i obsługą Serwisu czuwa społecznie grupa osób zwana dalej Zespołem OC.
I wlasnie Zespol OC sklada sie z:
1. Waldka
2. RT
3. RR - jedynej czesci Zespolu OC ktora jest wybierana, raz na rok.

Dodam tylko ze np nad Regulaminem glosowal dokladnie caly Zespol OC.
Ted, zrozum, ja nie chcę tu toczyć batalii... zapis Regulaminu jest dla mnie zrozumiały, ale nie ma w nim mowy o PRAWIE VETA, a jeśli jest, to ja nie znalazłem...
a gwoli ścisłości: jeśli Waldek jest głową zespołu OC to po co zgłaszać Go do RR, innymi słowy jeśli jest "over the law" to po co nam jakiekolwiek inne prawo? Po co wybory i marionetkowa RR? Jak napisałem wcześniej: jeśli decyzją założyciela będzie: JA TU RZĄDZÊ nie powiem nawet słowa (jego prawo), ale jeśli rozpisuje się wybory i mówi o demokracji, to niech to będzie demokracja.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Dobra - poddaje sie w tej dyskusji. Nie jestem politologiem.
Nie potrafie wytlumaczyc dlaczego - odwolujac sie do struktur panstwowych - np jest i Pan Prezydent i Kancelaria Prezydenta (ktora mozna nazwac za Saracenem - "marionetkowa"). Dlaczego jest i Pan Premier i Rzad czyli rozni Ministrowie. A jak juz sa Ministrowie to po co sa jacys Dyrektorzy Departamentow itp. Wystarczylby jeden czlowiek (Prezydent, Premier czy Naczelnik Panstwa). No i po co Sejm i Poslowie ?
Jedni ludzie sa wybierani - innych sie mianuje - kompletny balagan.
No i oczywiscie prawo VETA dla kazdego obywatela (tez pomysl Saracena) :)
Zupelnie nie wiem, jak nazwac taki ustroj, ale na pewno nie chcialbym z takim Panstwiem miec nic do czynienia.
Z mojej strony koniec tej dyskusji :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

Nigdy nie myślałem że coś takiego przyjdzie mi na myśl, ale jak tak się przyglądam wątkom dotyczącym RR i wyborów to coraz bardziej zastanawiam się nad spokojem z jakim sobie zaliczam skrzynki na GC bez dodatkowej otoczki RegulaminowoRadoWyborczej.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

ted69 pisze:Dobra - poddaje sie w tej dyskusji. Nie jestem politologiem.
Nie potrafie wytlumaczyc dlaczego - odwolujac sie do struktur panstwowych - np jest i Pan Prezydent i Kancelaria Prezydenta (ktora mozna nazwac za Saracenem - "marionetkowa").
Prezydenta się WYBIERA bo jeśli nie to cała reszta to marionetki!
ted69 pisze: Dlaczego jest i Pan Premier i Rzad czyli rozni Ministrowie. A jak juz sa Ministrowie to po co sa jacys Dyrektorzy Departamentow itp. Wystarczylby jeden czlowiek (Prezydent, Premier czy Naczelnik Panstwa). No i po co Sejm i Poslowie ?
Jedni ludzie sa wybierani - innych sie mianuje - kompletny balagan.
jak wyżej...tylko, że tutaj masz "wiecznego" mianowanego prezydenta a wybory chcesz rozpisać dla marionetek. BTW Ted te wycieczki osobiste to po co?
ted69 pisze: No i oczywiscie prawo VETA dla kazdego obywatela (tez pomysl Saracena) :)
Zupelnie nie wiem, jak nazwac taki ustroj, ale na pewno nie chcialbym z takim Panstwiem miec nic do czynienia.
Z mojej strony koniec tej dyskusji :)
Kłania się czytanie ze zrozumieniem Ted... ja NIE CHCÊ prawa veta dla nikogo!!! Więc to co piszesz
ted69 pisze: prawo VETA dla kazdego obywatela (tez pomysl Saracena) :)
jest, z całym szacunkiem: wyssane z palca...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Saracen pisze: zapis Regulaminu jest dla mnie zrozumiały, ale nie ma w nim mowy o PRAWIE VETA, a jeśli jest, to ja nie znalazłem...
Zrozumialem ze chcialbys by bylo takie prawo. Jesli miales co innego na mysli - to przepraszam ale tak zrozumialem Twoje wywody.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

HP nie każdy czyta, dlatego przyciąłem interesujący w/g mnie temat, i tutaj wrzuciłem chciałbym poznać zdanie innych osób.
misiek
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 07 kwietnia 2009, 09:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: misiek »

Znowu to zrobiłeś!
Zachowujesz się jak ta małpa z brzytwą. Sam przestań walić offtopy to nic nie będziesz musiał ciąć i przenosić. Psia krew!
Ja Ciebie dwa razy bardziej niż Ty mnie...
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

misiek pisze:Znowu to zrobiłeś!
Co zrobiłem "znowu"? bo nie ciąłem wcześniej tego wątku...
misiek pisze: Zachowujesz się jak ta małpa z brzytwą. Sam przestań walić offtopy to nic nie będziesz musiał ciąć i przenosić. Psia krew!
Apeluję o kulturę języka... a wątek nie został przeniesiony, tylko wydzielony...
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

Znowu to zrobiłeś!
Zachowujesz się jak ta małpa z brzytwą. Sam przestań walić offtopy to nic nie będziesz musiał ciąć i przenosić. Psia krew!
Taaaaaaaaaak :D
Wybory
Kultura
Dwa pojęcia, które jakoś nie mogą zaistnieć równocześnie.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: Maliniak »

obserwując wątki, które powstają odnośnie zbliżających się wyborów i zagadnień jakie są poruszane nasuwają mi się jakieś przemyślenia...

otóż RR jest tworem nowym - jest to dopiero pierwsza kadencja tego organu i zaczynając działalność nie miała się jak oprzeć na doświadczeniu poprzedników czy podobnych "instytucji" - i sądzę, że jest to dobry moment podsumowania tego roku - lecz niestety w nasze wypowiedzi/oceny zamiast konstruktywnych wniosków wkradają się emocje i próby przekrzykiwania jeden drugiego.

jeśli ktoś ma odmienne zdanie - to przecież nic złego - gorzej jak do tego zdania za wszelką cenę chce przekonać innych poprzez wypowiedzi inwazyjne, czy też prowokujące...

jeśli ktoś uważa, że RR działała zbyt zachowawczo czy inne uwagi odnośnie RR- to żaden problem zgłosić to jako oczekiwanie względem nowej rady - przecież teraz (tak mi się wydaje) jest to dobry czas na korekty odnośnie działalności - wiemy jak to wyglądało w rzeczywistości i można wprowadzić poprawki
tak przecież jest w praktycznie wszędzie, że jak coś nowego powstaje to po jakimś czasie wyciąga się wnioski i wprowadza poprawki aby kolejne wersję działały lepiej...
Prawo Murphiego pisze: Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś.
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Zablokowany