Troszkę o demokracji... na tle przygotowań do wyborów.

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Albo ja czegoś tu nie rozumiem, albo Ted nie rozumie, albo wszyscy już powariowali i cała sprawa nie warta jest funta kłaków. czytam i czytam i za chiny ludowe nie mogę dopatrzyć się w tym wątku miejsca, gdzie Saracen albo ktoś inny domagałby się prawa veta dla kogokolwiek. Wyjątek stanowi Ted, ale jest jednocześnie przeciwnikiem (veta).... Powiedzcie mi proszę, czy ja mam przestać pić w ogóle, czy wręcz odwrotnie: zacząć chlać wódę litrami by COKOLWIEK ze spraw tutaj dziejących się zrozumieć ?
Za ten post autor Hern otrzymał podziękowanie:
wuzet
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Hern pisze: nie mogę dopatrzyć się w tym wątku miejsca, gdzie Saracen albo ktoś inny domagałby się prawa veta dla kogokolwiek.
ted69 pisze:
Saracen pisze: zapis Regulaminu jest dla mnie zrozumiały, ale nie ma w nim mowy o PRAWIE VETA, a jeśli jest, to ja nie znalazłem...
Zrozumialem ze chcialbys by bylo takie prawo. Jesli miales co innego na mysli - to przepraszam ale tak zrozumialem Twoje wywody.
Tutaj wytlumaczylem skad sie wzielo VETO.
Powtorze jeszcze raz- jesli zle zrozumialem Saracena - to przepraszam
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
wuzet
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 12 listopada 2008, 12:37
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wuzet »

podobnie jak Hern, koncepcja Veta, nie wiem po co i do czego miałaby służyć, zwłaszcza tutaj, na moje oko nie ma tematu, problemu dla którego "demokratyczna" większość nie miałaby wystarczyć, oczywiście mogę się mylić.

Hern, nie przestawaj pić, choć wódka litrami chlana może przeszkadzać w odnajdywaniu cachy, o prowadzeniu auta między latarniami nie wspominając :wink: . twoje zdrowie i piwko :lol:
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1241][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1241.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1657][img]http://geokrety.org/statpics/1657.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

W sprawie VETA chodziło mi o to, że NIKT nawet Waldek nie powinni mieć takiej władzy, bo wtedy nie ma mowy o demokracji... a tutaj często słyszałem, że "ostatnie zdanie" ma Waldek... bo to jego serwis.
A jeśli dało się ludziom zakosztować demokracji, to takie postawy już się nie cieszą aprobatą społeczną...
Awatar użytkownika
wuzet
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: środa 12 listopada 2008, 12:37
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wuzet »

jestem całkowicie za saracenem, veto jest niepotrzebne, bo nie doszukałem się argumentu dla którego (zwłaszcza tutaj) większość nie miałaby być ostateczna.
a tak poza tym to jakie pseudo ma Waldek bo nie wiem w których dyskusjach brał udział?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=1241][img]http://www.opencaching.pl/statpics/1241.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1657][img]http://geokrety.org/statpics/1657.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Powoli zaczynam się dziwić, że jest jeszcze taka długa lista kandydatów bez dopisku "wycofał" się. Przecież tutaj robi się gorzej niż w sejmie :-/
Widać Polacy do głownie sadomasochiści z kompleksem władzy na dodatek....
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Jak wszyscy wiemy - konczy sie pierwsza kadencja Zespolu OC (czyli dokladniej RR). Jak ma dzialac dokladnie, w jaki sposob podejmowac roznego rodzaju decyzje to jest sprawa tego orgaznu czyli Zespolu OC. W czasie tej kadencji wypracowalismy (jako caly Zespol) pewne procedury o czym jest napisane w mini sprawozdaniu.
Czy nastepna ekipa bedzie sie wzorowala na obecnej czy wprowadzi w zycie zupelnie inne - zalezy od ludzi jacy zostana wybrani i jak to miedzy soba uzgodnia.
Zauwaz ze w Regulaminie nie ma slowa (i slusznie) na temat tego jak wewnetrznie dziala Zespol OC.
Mowisz ze nawet Waldek nie powinien miec prawa veta.
A wyobraz sobie sytuacje (czyto teoretyczna) ze nagle Zespol OC podejmuje decyzje ze caly serwis jest platny, ze kazda skrzynka zalozona jest oblozona dodatkowym podatkiem na rzecz OC, ze z tej kasy kazdy czlonek Zespolu OC dostaje 1000 miesiecznie itp, itd. Czy nadal twierdzisz ze Waldek nie powinien miec prawa takich pomyslow zablokowac ?
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Jeżeli Waldek ma władzę absolutną bo to jego serwis to może tak zrobić. Wtedy zapewne szybko powstanie konkurencyjny serwis prowadzony przez większość członków RR. Nie widzę w tym nic dziwnego. Jeśli ktoś koniecznie uprze się, że chce sobie strzelić w kolano, to proszę bardzo. Takie jest moje zdanie.
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

wuzet pisze:jestem całkowicie za saracenem, veto jest niepotrzebne, bo nie doszukałem się argumentu dla którego (zwłaszcza tutaj) większość nie miałaby być ostateczna.
a tak poza tym to jakie pseudo ma Waldek bo nie wiem w których dyskusjach brał udział?
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?t=2301
pierwszy mail jest wlasnie Waldka
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Ted, każda władza absolutna deprawuje z czasem absolutnie... a płatny serwis to tutaj nie przejdzie...
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Staram sie jakos opisac problemy o jakich dyskutujemy. Mozliwe ze moje przyklady sa ........ "kontrowersyjne" ale na pewno nie chce nimi nikogo osmieszyc czy wykpic.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Mija rok jak jestem w RR i NIGDY nie bylo tak, zeby Sp2ong/Waldek przyszedl, walnal piescia w stol i powiedzial, ze TAK ma byc jak ON chce. Widzicie problem tam, gdzie w ogole nie ma zadnej zadry. Rozdmuchujecie to w sposob niewyobrazalny :(

Czytajac forum w ostatnich dniach utwierdzam sie w przekonaniu, ze chce byc jak najdalej od wszelkiej "wladzy"...

Tak sie sklada, ze Sp2ong jest Ojcem tego serwisu. Powolal go do zycia i rozwinal. Dzieki Niemu mozemy szukac skrzynek na rownych prawach i mamy tych skrzynek kilka tysiecy. Jak dla mnie Sp2ong ma miejsce honorowe na samym szczycie dozywotnio. W dodatku tej wladzy nie naduzywa, o ile w ogole mozna powiedziec, ze sie w OC rzadzi. Nie szukajcie problemu, bo go nie ma !!

Te rozmowy o demokracji, autokracji, marionetkowej RR i rownouprawnieniu sa... bez sensu, ze nie ujme tego dosadnie :roll: Przyklad ze statkiem, kapitanem i zaloga jest bardzo dobry. Czemu wszyscy chca tu rzadzic i sa tacy niepokorni?? Dlaczego nie chcecie zaufac grupie przez Nas wybranych osob?? Ten chcialby tak, a ten inaczej, a temu tez cos nie odpowiada. Swobodny dostep do sieci daje poczucie wladzy i podnosi wlasna wartosc (we wlasnych oczach, hehe), bo mozna powiedziec wszystko i kazdemu, ale moze trzeba sie zatrzymac i dostosowac do warunkow?

Uwazam, ze RR jest potrzebna. Powstala, bo bylo zbyt wiele spraw do rozwiazania i osoby opiekujace sie serwisem nie dawaly sobie rady z natlokiem spraw. Wystarczy spojrzec na nasze wlasne zyczenia: chcemy mnostwo roznych funkcjonalnosci w OC. Kto ma to zrobic i kiedy?? Sa ludzie, ktorzy tym sie zajmuja i chwala im za to. RR tez ma co robic. Jesli ktos uwaza, ze zrobi to lepiej, to niech nie przygaduje z boku, niech nie szuka problemow tylko przyjdzie i pomoze rozwijac serwis.
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Bas pisze: Tak sie sklada, ze Sp2ong jest Ojcem tego serwisu. Powolal go do zycia i rozwinal. Dzieki Niemu mozemy szukac skrzynek na rownych prawach i mamy tych skrzynek kilka tysiecy. Jak dla mnie Sp2ong ma miejsce honorowe na samym szczycie dozywotnio. W dodatku tej wladzy nie naduzywa, o ile w ogole mozna powiedziec, ze sie w OC rzadzi. Nie szukajcie problemu, bo go nie ma !!
Saracen pisze:Ja nie ujmuję Waldkowi jego wkładu ani Jego statusu... jeśli podejmie On decyzję, że sam wybiera RR i kogo tam jeszcze chce, pokornie przyjmę decyzję i tyle... ale rozpisywanie jakichkolwiek wyborów nie ma sensu jeśli jakakolwiek osoba NIE WYBRANA ma np. prawo veta... Nie będzie mi przeszkadzało, jeśli Waldek będzie rządził SWOIM serwisem jak chce, ale jeśli już powierza demokratycznie władzę RR to niech to ona RZĄDZI...
Saracen pisze: (...)ja nie chcę tu toczyć batalii... (...)Jak napisałem wcześniej: jeśli decyzją założyciela będzie: JA TU RZĄDZÊ nie powiem nawet słowa (jego prawo), ale jeśli rozpisuje się wybory i mówi o demokracji, to niech to będzie demokracja.
Saracen pisze:W sprawie VETA chodziło mi o to, że NIKT nawet Waldek nie powinni mieć takiej władzy, bo wtedy nie ma mowy o demokracji... a tutaj często słyszałem, że "ostatnie zdanie" ma Waldek... bo to jego serwis.
A jeśli dało się ludziom zakosztować demokracji, to takie postawy już się nie cieszą aprobatą społeczną...
Tyle z mojej strony, cały czas grzecznie i bez emocji Bas... a jeśli problemu nie ma to czemu w Tobie tyle złości?
Awatar użytkownika
rushcore
Forumator
Posty: 752
Rejestracja: środa 15 kwietnia 2009, 12:47
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 19 razy

Post autor: rushcore »

Hern pisze:Widać Polacy do głownie sadomasochiści z kompleksem władzy na dodatek....
To spora nadinterpretacja. Zobacz ilu użytkowników WCALE się nie wypowiada.
[img]http://opencaching.pl/statpics/8595.jpg[/img]
skandal, cenzura i zgrzytanie zębów :)
[url=http://rushbase.net:5580/opencaching/index.php?page=logbook]generator logbook[/url]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

To ja proponuje by zamiast bic piane - Ci ktorzy tak krytykuja obecna (jeszcze) RR napisali czego oczekuja od nastepnej. W miare konkretnie.
Czy ma zawieszac/blokowac skrzynki w wiekszych czy mniejszych ilosciach, wg jakiego klucza, jakiej zasady.
Jakie nowe pomysly wdrozyc na OC PL (np konkursy pieknosc: skrzynek, geocacherek itp).
Bedzie to z pozytkiem dla wszystkich :)
Obrazek . Obrazek
Zablokowany