Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany

Czy jesteś za ukryciem dla osób niezalogowanych współrzędnych skrzynki wraz z mapką ?

Czas głosowania minął środa 25 lutego 2009, 09:51

TAK
85
77%
NIE
26
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Post autor: ted69 »

Ankieta trwac bedzie dwa tygodnie (14 dni).
Wynik ankiety bedzie wiążący bez wzgledu na ilosc osob ktore oddaly glos w ankiecie.
Informacja o ankiecie bedzie tez umieszczona na stronie glownej serwisu OCPL.

Rownoczesnie chcialbym przeprosic wszystkich czekajacych na te ankiete za pewne opoznienie w jej ogloszeniu, ktore wyniklo glownie z mojej winy.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

Jestem na TAK.
Dziękuję ted69
:)
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
kufel
Wyjadacz
Posty: 354
Rejestracja: czwartek 29 maja 2008, 14:17
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: kufel »

Ted,dziękuję za ankietę.
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Można by info na główną :)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

tboniasty pisze:Można by info na główną :)
Informacja o tej ankiecie powinna sie jeszcze dzisiaj pojawic na glownej stronie serwisu OCPL - to moga zrobic tylko koledzy z RT :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Cosik drgnęło .... oczywiście "TAK"
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

Zdecydowanie NIE

Pozwole sobie tylko na krotki komentarz.
Moje zdanie na temat wprowadzania ograniczen nie zmienilo sie gdyz ograniczenia te nie zmienia znaczaco sytuacji.

Chce tylko przypomniec ze jak jeszcze sam prowadzilem serwis OC PL to wprowadzilem takie wlasnie ograniczenie tzn po zalogowaniu byly widziane pelne informacje o skrzynkach ale wycofalem sie z tego po jakims czasie .

Pamietajcie tylko ze samo ograniczenie dostepu po zalogowaniu nie ogranicza dostepu do tych informacji z innych zrodel i innymi drogami. Kazde ograniczenie wyzwala tez chec obejscia ich - taka jest natura internatow. Co widac np po dzialaniach ludzi jak obejsc ograniczenia ktore sa w geocaching.com,

Zreszta ograniczenia wynikajace z serwisu GC.com miedzy innymi ze pewne funkcje np sa dostepne tylko dla PREMIUM MEMBERS uaktywnily grupe ludzi ktorzy podjeli stworzenie serwisu/kodu na zasadach opensource OpenCaching ktory mial byc wolny od takich ograniczen

Takie jest moje zdanie i mam nadzieje ze wygra rozsadek.

Pamietajcie ze serwis OC PL ma byc dodatkiem do zabawy w geocaching a nie przeszkoda.

Zycze powowdzenia OC PL
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Jestem na tak.

Chęć próby obejścia ograniczeń - być może taka będzie się pojawiać. Ale będzie to wymagało odrobiny dodatkowego wysiłku. Wysiłku, na który osoby o złych intencjach może się nie zdobędą.
Powstanie takiego ograniczenia może przyczyniłoby się do tego, że rzadziej (oby) będzie można znaleźć pustą skrzynkę z ostatnim wpisem do logu typu "Zaje... wszystko!!!"
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sp2ong
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: sp2ong »

mushin pisze:Jestem na tak.

Chęć próby obejścia ograniczeń - być może taka będzie się pojawiać. Ale będzie to wymagało odrobiny dodatkowego wysiłku. Wysiłku, na który osoby o złych intencjach może się nie zdobędą.
Jesli uwazasz ze ktos to ma zle zamiary (tu uwazam troche przesada jest) wcale nie bedzie potrzebowal duzego wysilku, wystarczy zalozyc email na darmowych serwisach i droga otwarta do OC PL
Waldek
OpenGeoInfo -Serwis informacyjny o Geocaching OC PL http://info.opencaching.pl
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

A mnie jest zupelnie obojetne ze wskazaniem na NIE i tak zaglosowalem.
Jestem przekonany ze takie ograniczenie zupelnie nic nie da.
Niszczacych skrzynki trzeba podzielic na dwie kategorie. Pierwsza - ktos znalazl skrzynke przypadkiem, szukajac grzybow, jakis zwierzak wykopal ja na powierzchnie, wypadla z kryjowki itp - i tutaj sam serwis OCPL nie ma noc do tego. Albo ja zabierze albo rozdepcze i pojdzie dalej.
Osobnik ktory wyczysci skrzynke i jeszcze sie wpisze ze "wszystko zabral" wklada pewna energie w psucie zabawy innym wiec dla takiego osobnika zarejestrowanie sie w serwisie np z danymi KOTS@KTOS.pl nie jest zadnym problemem. Powiem wieccej - jesli jakis niezdecydowany trafi na OCPL i dowie sie ze trzeba sie zarejestrowac by miec pelne dane - tym bardziej moze to wzbudzic jego ciekawosc - jakie to "skarby" sa do odkrycia i ile mozna na tym "zarobic".
Dodam tez ze dane skrzynek sa dostepne w roznych innych miejcach: miplo, baza Filipa itp
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

Ja jestem zdecydownie na NIE.

Nie widze sensu dla takiego kroku:
- mielismy incydent swiadomego niszczenia skrzynek - taka osoba po prostu zaloguje sie w serwisie i juz po zabezpieczeniu ;)
- poza tym jest spokojnie. Kto tylko ma ochote moze tu zajrzec i isc do skrzynki. Jesli kieruje nim tylko ciekawosc, to potrzeba logowania jest ograniczeniem, ktore powstrzyma czesc osob.
- dlaczego w ogole takie logowanie mialoby byc??? Ja tego nie wiem.
- w urzadzeniach mobilnych trzeba bedzie wklepywac login i haslo - teraz wystarczy po prostu wejsc na strone.

Dla zlosliwcow taka bariera bedzie po prostu smieszna:
1. przy ostatnich dyskusjach na ten temat zalozylem sobie konto w OC na dowod, ze takie ograniczenie jest po prostu smieszne, gdy komus zalezy - to byl moment. Wystarczy tylko tego chciec. Dowody sa na forum, lacznie z obrazkami z tej akcji.
2. Wiele skrzynek ukrytych jest w miejscach powszechnie znanych i maja spojlery "tu ukrylem cache" - tam znajomosc wspolrzednych nie jest do niczego potrzebna, wiec coz to za zabezpieczenie to ukrywanie... ?
3. srednio rozgarniety dotrze do bazy Filipsa (oby byla jak najdluzej), a w bazie mamy totalnie wszystkie dane ;)
4. dane sa w MIplo.pl - dostepne dla kazdego spoza OC
5. w geokretach sa slady do skrzynek. Wystarczy przy skrzynce przeczytac, ze wlozono geokreta xyz. Na stronie geokretow wystarczy najechac myszka na link do skrzynki i mamy wspolrzedne. Prosze bardzo:

Obrazek

Jak jest wiec sens wsprowadzac takie ograniczenie, ktore tylko psuje krew uzytkownikom normalnie korzystajacym z serwisu, a nie daje ZADNYCH realnych zabezpieczen?? To mniej wiecej tak jakby przed wejsciem do autobusu, czy pociagu byly sprawdzane dowody tozsamosci, bo obawiamy sie terrorystow. Mozna i tak, ale utrudnienie jest duze, a korzysci zadne.

Zdecydowanie jestem na NIE.
Jesli juz wprowadzac ograniczenia, to sensowne. Plusem serwisu jest m.in. to, ze jest otwarty dla wszystkich. Ile osob trafilo do OC z przypadku? Jesli trzeba bedzie sie rejestrowac, czesc osob po prostu tego kroku nie wykona: "a, to moze pozniej", "az tak to mi nie zalezy", "dzisiaj nie ma czasu, zeby przez to przechodzic", itd.

Pytanie pomocnicze:
w wedrowkach po sieci moze trafiliscie na jakies forum, czy serwis, ktore wymagaja logowania. Czy chetnie i od razu rejestrujecie sie w takim serwisie? Dobrze byloby najpierw zerknac i zobaczyc czy w ogole warto...
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Obiema rękoma jestem na TAK!!! Dzięki za ankietę!


PS.
Bas pisze:Ja jestem zdecydownie na NIE.
(...)
Ile osob trafilo do OC z przypadku? Jesli trzeba bedzie sie rejestrowac, czesc osob po prostu tego kroku nie wykona: "a, to moze pozniej", "az tak to mi nie zalezy", "dzisiaj nie ma czasu, zeby przez to przechodzic", itd.
Takich co im się nie chce, to z całym szacunkiem, ale co jak potem im się nie będzie chciało serwisu zrobić, albo nie będzie chciało pomyśleć nad fajną skrzynką tylko nastawiają byle czego i byle gdzie? Jak im się nie chce na starcie to niech nie startują...
Bas pisze: Pytanie pomocnicze:
w wedrowkach po sieci moze trafiliscie na jakies forum, czy serwis, ktore wymagaja logowania. Czy chetnie i od razu rejestrujecie sie w takim serwisie? Dobrze byloby najpierw zerknac i zobaczyc czy w ogole warto...
Bas przecież wszystko będzie widać... oprócz mapki i kordów, takie jest założenie. Jeśli ktoś zainteresuje się opisem to się zarejestruje... sam mam tutaj taki a nie inny nick, bo rejestrowałem się na spamadres... i tak zostało;-)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2045
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

Oddałem swój głos.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

W swietle tego co napisalem, o czym napisal Sp2ong i Ted ukrywanie wspolrzednych nic nie daje.

Powiedzcie mi, prosze: jaki jest cel ukrywania tych wspolrzednych i mapy?? Przed kim sie tak grodzimy :?: Jaka to ma miec skutecznosc :?:
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

Bas pisze:Pytanie pomocnicze:
w wedrowkach po sieci moze trafiliscie na jakies forum, czy serwis, ktore wymagaja logowania. Czy chetnie i od razu rejestrujecie sie w takim serwisie? Dobrze byloby najpierw zerknac i zobaczyc czy w ogole warto...
Dlatego nie powinno sie ukrywac wszystkiego a np., do uzgodnienia, wspolrzedne, mapke, podpowiedz, obrazki. Zostawic mozna opis. To wystarczy by kogos zainteresowac. Jak ktos bedzie chcial sie dowiedziec wiecej to sie zarejestruje.
Zablokowany