Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za ukryciem dla osób niezalogowanych współrzędnych skrzynki wraz z mapką ?

Czas głosowania minął środa 25 lutego 2009, 09:51

TAK
85
77%
NIE
26
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
3po3
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: 3po3 »

Jeszcze jeden argument. Fakt autentyczny. W arboretum spotkalem Holendra, ktory mial w GPS dane z OC i nie tylko, chyba. Wcale nie zamierzal szukac skrzynek. Dane i opis sluzyly mu jako przewodnik. Twiedzil, ze gdyby nie te dane, wiele ciekawych miejsc by nie odwiedzil, bo nie ma ich w przewodnikach. Moze wlasnie dla takich ludzi nie ukrywac danych GPS? Czy rejestrowal sie? Nie pytalem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

Logowanie to bardzo prosta procedura.
Jeśli w zamian za trud i uciażliwości zwiazane z logowaniem otrzymujemy wartościowe i użyteczne informacje, to chyba warto.

Pomijając wszystko inne, to OC.PL nie jest serwisem turystycznym ani "locją" Mazur. Żywą lub martwą.
Jeśli ktokolwiek ma ochotę wykorzystywać zawarte tu informacje do celów innych niż geocaching, to bardzo proszę. Nie ma problemu.
A powiem nawet, że ucieszyłbym się jeśli okolice miejsca ukrycia mojej skrzynki spodobają się komuś, kto skrzynki nie szuka.
Ale to nie zanaczy, że turyści powinni mieć nieograniczony dostęp do współrzędnych skrytek, na innych zasadach niż geocacherzy, których obowiązuje choćby przestrzeganie regulaminu.
Nie żądamy przecież podania numeru karty kredytowej, wpłaty na konto, czy rekomendacji trzech osób wprowadzających...
Tylko standardowa, prosta procedura.

Jestem przekonany, ze gość z Holandii poszukujący ciekawych informacji o kraju do którego się wybiera, zalogował się na kilku serwisach turystycznych i nie rwał z tego powodu szat.
A że wybrał to, co znalazł w naszej bazie danych... Widać tu akurat znalazł to czego szukał.
...Cała przyjemność po naszej stronie.
:D



****
EDIT:
Kol. tuchlin!
Uprasza się o odrobinę powagi.
Odrobinę!
:lol: :lol: :lol:
:wink:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

Wpis testowy. Byłem ciekaw, czy wskoczy już na 20-ą stronę :twisted: A w lesie jest dużo śniegu. Rewelacja !

EDIT: No i nie wskoczyło. Ale pech !
Obrazek Obrazek
Beneo
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 lutego 2009, 15:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Moje trzy grosze

Post autor: Beneo »

Witam

Tak czytam czytam to co napisaliście o ankiecie, o publikacjach dotyczących opencache zamieszaczanych w prasie - no i powiem tyle :
Gdyby nie artykuł w Dzienniku to w życiu bym sie nie zainteresował opencachem, a tak przyjemne z pożytecznym bo troche adrenaliny przy poszukiwaniach jest i przy okazji można zwiedzić coś ciekawego.

Ktoś pisał, że poukrywanie informacji tylko dla zarejestrowanych - a ja jestem przeciwny temu - kto będzie chcział złośliwie "kasować skrzynki" to i tak będzie to robił - nawet gdy będzie wymagać to logowania i innych takich cudów. Wiele normalnych osób, które znajdą jakieś info w necie , wejdą na stronke i zobaczą że trzeba sie logować , może jeszcze jakąs kase wpłacić (bo pewnie bez tego w przyszłości sie nie obędzie, jak już idzie w kierunku chowania wszystkiego - obym był złym prorokiem) oleje całą sprawe ciepłym moczem i da sobie spokój . Chyba, że chcecie stworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji dla 100-200 osób w całej Polsce - z informacjami tak tajnymi , że przed przeczytaniem zniszczyć.

W/g mnie pochowanie jakichkolwiek informacji skończy sie pochowaniem całej idei Opencache - ludzie sie powykruszają , a nowych nie będzie przybywało i tak OpenCache w Polsce umrze śmiercią naturalną . Obym był złym prorokiem we własnym kraju, ale tak to widzę i mam do tego prawo :)

To by były takie moje trzy grosze w temacie ukrycia jakichkolwiek informacji o skrzynkach

Pozdrawiam wszystkich
Beneo
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Beneo pisze:Wiele normalnych osób, które znajdą jakieś info w necie , wejdą na stronke i zobaczą że trzeba sie logować , może jeszcze jakąs kase wpłacić (bo pewnie bez tego w przyszłości sie nie obędzie, jak już idzie w kierunku chowania wszystkiego - obym był złym prorokiem) oleje całą sprawe ciepłym moczem i da sobie spokój . Chyba, że chcecie stworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji dla 100-200 osób w całej Polsce - z informacjami tak tajnymi , że przed przeczytaniem zniszczyć.
Ani odrobinę nie zależy mi na tym, by liczebność geocacherów rosła w imponującym tempie. Ja usłyszałem o tym, przemyślałem i się zalogowałem. Stwierdziłem, że to zabawa dla mnie. Jak ktoś ma to robić to będzie.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

ale przecież na całym świecie dominuje GC gdzie logowanie jest obligatoryjne i ukrywa wszystko i mimo to się rozwija i ma się dobrze...
przecież nie zacznie ubywać chętnych...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Moje trzy grosze

Post autor: Voit »

Beneo pisze:Witam
(...)
Gdyby nie artykuł w Dzienniku to w życiu bym sie nie zainteresował opencachem, a tak przyjemne z pożytecznym bo troche adrenaliny przy poszukiwaniach jest i przy okazji można zwiedzić coś ciekawego.
(...)
Witaj Beneo. Wiele osób trafiło dzięki artukułom w prasie, jest wśród nas nawet jeden autor atykułu prasowego.
Ale Ty chyba zainteresowałeś się geocachingiem, a nie opencachingiem.
Open jest tylko serwis, a to dlatego że bazuje na oprogramowaniu open source. Piszę o tym, bo zdaję się że Ty nie dokońca wiesz o czym piszesz.
Beneo pisze: (...)
Wiele normalnych osób, które znajdą jakieś info w necie , wejdą na stronke i zobaczą że trzeba sie logować , może jeszcze jakąs kase wpłacić (bo pewnie bez tego w przyszłości sie nie obędzie, jak już idzie w kierunku chowania wszystkiego - obym był złym prorokiem) oleje całą sprawe ciepłym moczem i da sobie spokój .
(...)
Pozwolę sobie mieć inne zdanie. Normalne osoby, zainteresowane taką formą spędzania wolnego czasu zalogują się i będą dobrze się bawić.
Zaś osoby które zniechęci konieczność logowania się i tak nie będąsię bawiły, bo to dość uciążliwa zabawa. Skrzynek trzeba szukać, własne skrzynki trzeba serwisować, regulaminu przestrzegać...
O tej kasce to sobie wyssałeś z palca i tworzysz teraz tzw. fakty medialne.
Bardzo nieładnie. Jeśli będzie potrzeba zrobienia zrzuty na utrzymanie serwera, to każdy chętnie coś da.
Beneo pisze: (...)Chyba, że chcecie stworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji dla 100-200 osób w całej Polsce - z informacjami tak tajnymi , że przed przeczytaniem zniszczyć.
(...)
Jasne, takie właśnie mamy plany. Na razie jest nas nieco więcej niż piszesz, ale już się wzajemnie adorujemy.
Mało tego - Ty adorujesz nas, a my w zamian adorujemy Ciebie... Chcesz czy nie.
:lol:
Beneo pisze: (...)W/g mnie pochowanie jakichkolwiek informacji skończy sie pochowaniem całej idei Opencache - ludzie sie powykruszają , a nowych nie będzie przybywało i tak OpenCache w Polsce umrze śmiercią naturalną
(...)
Pozdrawiam wszystkich
Beneo
...Zbędne czarnowidztwo wynikające z opacznego pojmowania tematu.
Geocaching żyje, rozwija się i ma się dobrze.
Serwis geocaching.com również jakoś nie pada pomimo konieczności logowania i płacenia za konto premium.
Co to jest idea OpenCache?
Brak zasad? Brak ograniczeń?
Nie, jeśli w ten sposób pojmujesz temat, to jesteś w błędzie.
Są zasady, jest regulamin.
Każdemu wolno dołączyć, nie ma opłat, wszyscy użytkownicy mają dostęp do tej samej bazy danych. Wszyscy są tak samo traktowani.
Tego konieczność zalogowania się nie zmieni.

Pozdrawiam.


EDIT:
Niestety...
Ja też nie wskoczyłem na dwudziestą stronę... :cry:
:roll: Ale posta sobie nabiłem! :D
:lol:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Voit pisze:...
Uprasza się o odrobinę powagi.
A tak może być? Poważnie:
Voit o muerte!
:lol:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Beneo
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 lutego 2009, 15:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

cd moich trzech groszy......

Post autor: Beneo »

Voit... a jak myślisz ile z tych 80 głosów na TAK jest oddanych z pozakładanych podwójnie poczwórnie czy ileś tam razy kont na forum ??

Jeśli jest tak jak napisałem wyżej to ta ankieta jest o kant d... potłuc , ktoś kto chce żeby jego idea przeważyła może pozakładać ileś tam kont , pooddawać głosy tak jak mu pasuje

Poza tym baza skrzynek służy z pewnością nie tylko tym, którzy bawią sie w geocaching ale też tym , którzy szukają miejsc nie opisanych w przewodnikach , zapomnianych czy znanych tylko tym ludziom , którzy mieszkają w danym regionie - dane dotyczące namiarów na skrzynkę wrzucone choćby do najzwyklejszego samochodowego GPSa z Automapą poprowadzą do konkretnego miejsca, w którym można coś zobaczyć , zwiedzić czy czegoś ciekawego sie dowiedzieć :)

tak więc jestem przeciwny ukrywaniu namiarów na skrzynki - efekt może być odwrotny do zamierzonego - zniechęci porządnych ludków , a zainteresuje potencjalnych niszczycieli skrzynek na zasadzie " coś tam musi być cennego skoro tak to chowają "

Pozdrawiam
Beneo
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

ile z tych 80 głosów na TAK jest oddanych z pozakładanych podwójnie poczwórnie czy ileś tam razy kont na forum ??
Jest! Czekałem tylko na taką właśnie teorię spisku. :twisted:

Kilka osób (Wiadomo Kto!) na pewno knuje jak tu przejąć serwis "open" i zrobić go "shut". Mają już pozakładane dziesiątki kont (i krew na rekach), a do pełni zbrodni brakuje jedynie przejęcia pełni władzy nad OC i wprowadzenie zbrodniczej i wynaturzonej dyktatury oraz przymusu logowania.

ONI są wszędzie!
:lol: :lol: :lol:
baza skrzynek służy z pewnością nie tylko tym, którzy bawią sie w geocaching ale też tym , którzy szukają miejsc nie opisanych w przewodnikach , zapomnianych czy znanych tylko tym ludziom , którzy mieszkają w danym regionie - dane dotyczące namiarów na skrzynkę wrzucone choćby do najzwyklejszego samochodowego GPSa z Automapą poprowadzą do konkretnego miejsca, w którym można coś zobaczyć , zwiedzić czy czegoś ciekawego sie dowiedzieć
Nie wiedziałem, że serwis służący do obsługi geocachingu ma pełnić też funkcje kolejnego internetowego przewodnika turystycznego. Pójdźmy zatem dalej i przebudujmy go na portal informacyjny, nową odkrywczą gazetę w internecie. Będziemy sławni, a wdzięczni czytelnicy będą nam przysyłać kwiaty i prezenty... :wink:
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Nannette »

No dobra przyznaję się TO MY JESTEŚMY GRUPĄ TRZYMAJĄCĄ WŁADZÊ...! przyparliście nas do muru i wygadałam się...
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Beneo
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 lutego 2009, 15:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

cd

Post autor: Beneo »

Nie mówię, że ma pełnić tylko, że MOŻE pełnić funkcje swego rodzaju przewodnika po ciekawych miejscach - bo przeważnie w takich są skrzynki zakładane , a przez wymóg logowania zrobi się tylko dla "wybrańców"
Geocache może być przydatne nie tylko dla poszukiwaczy skrzynek ale też dla innych ludków

pozdrawiam
Beneo
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ten temat coraz bardziej nadaje sie do Hyde parku - rozmowa zaczyna prypominac wyklady Stanislawskiego - O Wyzszosci Swiat Wielkiej Nocy Nad Swietami Bozego Narodzenia :lol:
Glosowalem na NIE ale bez przesady. Jacy wybrani? Jakie to straszne bariery powstana po wprowadzeniu wynikow ankiety ?
Jakos nikomu nie przeszkadza, ze by miec pelny dostep do tego forum - trzeba sie zarejestrowac. Wiec - Panie i Panowie - jesli mogliscie sie zarejestrowac tutaj, to i na OCPL tez mozna - na tej samej zasadzie.

Portal OCPL powstal dla tych ktorzy chca sie bawic w geocaching, mniej rygorystyczny niz GC. Dla niech - a nie dla - przepraszam a wyrazenie - jakichs zeglarzy, grotolazow, tatrnikow itp by im ulatwic poznawanie nowych miejsc. Oni maja swoje portale i jestem gotow sie zalozyc ze wiele ze swoich informacji maja na forach ktore wymagaja zalogowania :)
Wiec myslmy o geocacherach, czyli tych ktorzy szukaja skrzynek, loguja swoje znalezienia, sami zakladaja kolejne skrzynki - a to wszystko i tak wynaga rejestracji. Nigdzie nie jest powiedzane ze mamy dogadzac wszystkim pozostalym - zwlaszcza tak leniwym ze nie poswieca minuty na rejestracje w serwisie.

Ciekawe, ze jeszcze nie ma glosow by serwis prowadzic np po chinsku (w dialekcie mandarynskim) bo przeciez ......... jak przyjedzie jakis chinczyk do Polski i bedzie chcial tutaj zajrzec, to powinien miec wszytko w swoim jezyku. Bo niby dlaczego nie ?
Tak na prawde - tyle sa warte niektore argumenty za "wolnym dostepem" do danych.
Za ten post autor ted69 otrzymał podziękowanie:
Saracen
Obrazek . Obrazek
Beneo
Nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: sobota 21 lutego 2009, 15:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Beneo »

Ted69 ..... NA RAZIE mniej rygorystyczny zapomniałeś dodać ..... zaczyna sie od logowania ...... potem pewnie jeszcze jakieś inne "udogodnienie" będzie ...... za czas jakiś pewnie jeszcze jakieś inne ....... a skończy sie na tym że portal zniknie z netu i będzie rozprowadzany pomiędzy grupką znajomych np na płytkach DVD

Taki pomysł z logowaniem to swego rodzaju zamykanie sie na nowe osoby, a nie będzie żadnym utrudnieniem dla wandali niszczących skrzynki ..... bo powiedzmy sobie szczerze ..... jakie to jest zabezpieczenie ?? To tylko drobna niedogodność dla wandali . Logowanie wandali nie odstraszy, może ich nawet przyciągać tak jak napisałem poprzednio, a odstraszy inne osoby ...... ale to tylko taka moja dziwna teoria jest

a ze opiniami już tak jest jak z d... każdy ma swoją :)

pozdrawiam
Beneo
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Ciekawe, ze jeszcze nie ma glosow by serwis prowadzic np po chinsku (w dialekcie mandarynskim) bo przeciez ......... jak przyjedzie jakis chinczyk do Polski i bedzie chcial tutaj zajrzec, to powinien miec wszytko w swoim jezyku. Bo niby dlaczego nie ?
Protestuję niniejszym przeciw ew. dyskryminacji Chińczyków używających dialektu kantońskiego! :lol:
Za ten post autor Wanoga otrzymał podziękowanie:
ted69
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Zablokowany